Мапа порталу

Ще три громадські організації зможуть реалізувати свої проекти із залученням бюджетного фінансування 

6 вересня відбулося чергове засідання конкурсної комісії з відбору проектів, розроблених інституціями громадянського суспільства, проектів, розроблених інститутами громадського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.

Нагадаємо, оскільки загальний бюджет конкурсу на 2017-й рік був визначений у розмірі, що перевищував суму фінансової підтримки, запитуваної розробниками проектів, представлених у липні, конкурсна комісія прийняла рішення оголосити ще один конкурс із бюджетом в розмірі суми залишку.

Цього разу на конкурсі були представлені 4 проекти, розроблені громадськими організаціями міста Миколаєва.

Презентації проектів відбувалися у відкритому режимі, тому взяти участь в обговоренні могли і представники структурних підрозділів виконавчих органів Миколаївської міської ради, а також члени інших громадських організацій.

Всі конкурсанти, презентуючи свої розробки, мали відповісти на запитання членів конкурсної комісії. Враховуючи різноманітність опрацьованих у проектах тем, а також те, що деякі організації вперше брали участь у конкурсі проектів з бюджетним фінансуванням, обговорення було досить бурхливим.

У підсумку бали, виставлені конкурсною комісією, розподілилися таким чином:

Благодійний фонд «Пані» з проектом «Громадський бюджет: від ідей до результату», -  367 балів,

Громадська організація «Діалог» з проектом «Профілактика та подолання професійного та емоційного вигорання»  -  344 бали,

Миколаївська обласна молодіжна громадька організація «Миколаївський дослідницько-аналітичний центр» з проектом «Дослідження громадської думки щодо громадського бюджету м. Миколаєва для вдосконалення проведення інформаційної кампанії органами місцевого самоврядування м. Миколаєва» - 298 балів,

Обласна громадська організація «Знання, безпека, добробут» з проектом «Все про ефективність системи управління персоналом» - 280 балів.

В ході обговорення проектів конкурсна комісія відзначила, що всі з них є актуальними для громади. З огляду ж на кількість набраних балів переможцями конкурсу було визнано БФ «Пані» та ГО «Діалог».

При цьому, з огляду на те, що наразі в Миколаєві триває робота над запровадженням громадського бюджету та враховуючи особливості бюджетного законодавства України конкурсна комісія рекомендувала включити реалізацію проекту, розробленого БФ «Пані» до заходів інформаційної кампанії програми «Громадський бюджет м. Миколаєва».

У засіданні також взяла участь керівник громадської організації «Ресурсний центр громадських ініціатив» Анна Ганжул, яка повідомила про відмову організації від реалізації проекту, що отримав підтримку на конкурсі минулого разу.

Відповідно до Положення, яким регулюється проведення конкурсу, в разі коли переможець відмовляється від реалізації проекту, конкурсна комісія приймає рішення щодо визнання переможцем конкурсу інституту громадянського суспільства, конкурсна пропозиція якого набрала більшу кількість балів серед учасників конкурсу, які не були визнані переможцями.

Таким чином МОГО «Миколаївський дослідницько-аналітичний центр», яка набрала відповідну кількість балів, також отримала можливість реалізувати свій конкурсний проект у повному обсязі.

 

Оголошується конкурс для громадських організацій та інших інституцій громадянського суспільства

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради оголошує конкурс проектів, розроблених інститутами громадського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.

Термін реалізації заходів від "01" вересня 2017 р.  до "15" грудня 2017 р.

Конкурс проводиться у рамках міської Програми розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/14 з метою підтримки ініціатив громадськості, спрямованих на вирішення завдань місцевої політики та на підставі відповідного Положення, затвердженого рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 28.02.2014 № 199 (з урахуванням змін, внесених рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 24.07.2015 № 639).

У конкурсі можуть брати участь інститути громадянського суспільства, зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за один рік до оголошення конкурсу. Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.

Пріоритетами конкурсу у 2017 році визначено такі:

-   проекти, спрямовані на розвиток громадянського суспільства та місцевого самоврядування в м. Миколаєві;

-   проведення соціологічних досліджень з актуальних проблем життєдіяльності міської громади.

Початок прийому проектних пропозицій – "31" липня 2017 р.

Остаточний термін прийому проектних пропозицій –"30" серпня 2017 р.

Загальна сума фінансування конкурсу становить 20670 (двадцять тисяч шістсот сімдесят) грн.

Конкурс проводиться на умовах співфінансування. Частка інститутів громадянського суспільства у загальній вартості проекту має становити не менше 10%.

Для участі у Конкурсі інститутам громадського суспільства необхідно подати в зазначений період часу повністю заповнену аплікаційну форму конкурсної пропозиції з додатками, складену державною мовою.

Конкурсна пропозиція містить:

-      заяву про участь у конкурсі із зазначенням найменування інституту громадянського суспільства та назви проекту (заходу) за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріплену його печаткою;

-      копію свідоцтва про реєстрацію та витяг зі статуту (положення) інституту громадянського суспільства із зазначенням його статутних завдань, скріплені його печаткою (у разі наявності);

-      копію рішення органу державної податкової служби про включення інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

-      опис та кошторис витрат, необхідних для реалізації проекту (заходу), за формою, що затверджена організатором конкурсу;

-      опис проекту (заходу), який повинен містити мету і завдання, план виконання із зазначенням строків та відповідальних виконавців на кожному етапі, очікувані результати та конкретні результативні показники реалізації проекту (заходу), інформацію про цільову аудиторію, залучені до реалізації проекту (заходу) інші інститути громадянського суспільства (у разі наявності), способи інформування громадськості про хід реалізації проекту (заходу), детальний розрахунок витрат та джерел фінансування;

-      у разі залучення інших інститутів громадянського суспільства до реалізації проекту (заходу) - листи-підтвердження їх участі;

-      у разі залучення інститутом громадянського суспільства додаткових коштів для реалізації проекту (заходу) – гарантійні листи фізичних або юридичних осіб про надання таких коштів;

-      інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема (у разі наявності) про досвід реалізації проектів (заходів) за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування.

Конкурсна пропозиція складається державною мовою.

В рамках конкурсу може бути обрано кілька проектів-переможців.

Документи подаються або керівником інституту громадянського суспільства або керівником заходу або довіреною особою (за наявністю довіреності) в друкованому та електронному вигляді у робочі дні з 9:00 до 16:00 до відділу громадських зв’язків управління внутрішньої політики департаменту міського голови Миколаївської міської ради за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, каб. № 249 тел: 37-21-11  (e-mail: gz_mmr@ukr.net).

Подана конкурсна пропозиція не повертається учасникові конкурсу. Проектні пропозиції, подані пізніше кінцевого терміну або не в повному обсязі, розглядатися не будуть.

Рекомендовані форми документів для подання конкурсних пропозицій можна завантажити  за посиланнями: 

 

Заява

Кошторис

Оголошені переможці конкурсу з визначення проектів і програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання Програми розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016-2018 роки

14 червня 2017 року департаментом міського голови було оголошено конкурс проектів, розроблених інститутами громадського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з міського бюджету.

Впродовж місяця всі зацікавлені організації мали змогу подати проекти за визначеними у 2017 році пріоритетами:

- проведення соціологічних досліджень за тематикою «Рейтинг популярності регіональних засобів масової інформації» та  «Ставлення городян до органів місцевого самоврядування та очікування від їх діяльності»;

- проекти, спрямовані на розвиток громадянського суспільства в м. Миколаєві;

- організація та проведення конференції, «круглого столу» або схожого за форматом заходу з питань розвитку місцевого самоврядування, аналізу кращих практик м. Миколаєва та інших міст у даному напрямку (термін проведення – вересень 2017 р.).

Спробу отримати бюджетну підтримку для реалізації власних проектів здійснили три інститути громадянського суспільства.

21 липня відбулось засідання конкурсної комісії, під час якого її члени заслухали презентації конкурсантів та визначились з переможцями конкурсу.

Конкурсна комісія розглянула та оцінила надані конкурсні пропозиції за рейтинговим принципом. Однак, враховуючи суспільну важливість виконання заходів, запропонованих розробниками проектів, члени комісії прийняли рішення профінансувати реалізацію всіх проектних пропозицій, визначивши розмір фінансової підтримки в межах бюджету конкурсу:

- проект «Фестиваль неформальної освіти дорослих» благодійного фонду «Пані» набрав 399 балів та посів перше місце у конкурсі (очікуване бюджетне фінансування проекту – 10000 грн.);

- проект «Громадська ініціатива» громадської організації «Ресурсний центр громадських ініціатив» набрав 373 бали та посів друге місце у конкурсі (очікуване бюджетне фінансування проекту - 20990 грн.);

- проект «Моя думка», розроблений громадською організацією «Клуб політичної діагностики Стрекоза», отримав 278 балів від членів конкурсної комісії та посів третє місце (очікуване бюджетне фінансування проекту – 12140 грн.).

Запрошуємо небайдужих городян та представників громадських організацій до участі у реалізації підтриманих проектів!

Нагадуємо, що вся інформація про перебіг конкурсу та реалізацію проектів розміщується у відповідній групі Facebook «Конкурс проектів для ІГС 2017 року».

Також звертаємо увагу, що оскільки загальний бюджет конкурсу був визначений у розмірі 63800 грн., а сума фінансової підтримки всіх трьох проектів склала 43130 грн., конкурсна комісія вирішила найближчим часом оголосити ще один конкурс із бюджетом 20670 грн.

Стежте за анонсами подій!

 

Оголошується конкурс для громадських організацій та інших інституцій громадянського суспільства

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради оголошує конкурс проектів, розроблених інститутами громадського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.

Термін реалізації заходів від "20" липня 2017 р.  до "15" грудня 2017 р.

Конкурс проводиться у рамках міської Програми розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/14 з метою підтримки ініціатив громадськості, спрямованих на вирішення завдань місцевої політики та на підставі відповідного Положення, затвердженого рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 28.02.2014 № 199 (з урахуванням змін, внесених рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 24.07.2015 № 639).

У конкурсі можуть брати участь інститути громадянського суспільства, зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за один рік до оголошення конкурсу. Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.

Пріоритетами конкурсу у 2017 році визначено такі:

-    проведення соціологічних досліджень за тематикою:

а)   рейтинг популярності регіональних засобів масової інформації;

б) ставлення городян до органів місцевого самоврядування та очікування від їх діяльності.

-    проекти, спрямовані на розвиток громадянського суспільства в м. Миколаєві;

-    організація та проведення конференції, «круглого столу» або схожого за форматом заходу з питань розвитку місцевого самоврядування, аналізу кращих практик                     м. Миколаєва та інших міст в даному напрямку (термін проведення – вересень 2017 р.)

Початок прийому проектних пропозицій – "14" червня 2017 р.

Остаточний термін прийому проектних пропозицій – "14" липня 2017 р. до 14.00.

Загальна сума фінансування конкурсу становить 63 800 (шістдесят три тисячі вісімсот) грн.

Конкурс проводиться на умовах співфінансування. Частка інститутів громадянського суспільства у загальній вартості проекту має становити не менше 10%.

 Для участі у Конкурсі інститутам громадського суспільства необхідно подати в зазначений період часу повністю заповнену аплікаційну форму конкурсної пропозиції з додатками, складену державною мовою.

Конкурсна пропозиція містить:

-      заяву про участь у конкурсі із зазначенням найменування інституту громадянського суспільства та назви проекту (заходу) за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріплену його печаткою;

-      копію свідоцтва про реєстрацію та витяг зі статуту (положення) інституту громадянського суспільства із зазначенням його статутних завдань, скріплені його печаткою (у разі наявності);

-      копію рішення органу державної податкової служби про включення інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

-      опис та кошторис витрат, необхідних для реалізації проекту (заходу), за формою, що затверджена організатором конкурсу;

-      опис проекту (заходу), який повинен містити мету і завдання, план виконання із зазначенням строків та відповідальних виконавців на кожному етапі, очікувані результати та конкретні результативні показники реалізації проекту (заходу), інформацію про цільову аудиторію, залучені до реалізації проекту (заходу) інші інститути громадянського суспільства (у разі наявності), способи інформування громадськості про хід реалізації проекту (заходу), детальний розрахунок витрат та джерел фінансування;

-      у разі залучення інших інститутів громадянського суспільства до реалізації проекту (заходу) - листи-підтвердження їх участі;

-      у разі залучення інститутом громадянського суспільства додаткових коштів для реалізації проекту (заходу) – гарантійні листи фізичних або юридичних осіб про надання таких коштів;

-      інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема (у разі наявності) про досвід реалізації проектів (заходів) за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування.

Конкурсна пропозиція складається державною мовою.

В рамках конкурсу може бути обрано кілька проектів-переможців.

Документи подаються або керівником інституту громадянського суспільства або керівником заходу або довіреною особою (за наявністю довіреності) в друкованому та електронному вигляді у робочі дні з 9:00 до 16:00 до відділу громадських зв’язків управління внутрішньої політики департаменту міського голови Миколаївської міської ради за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, каб. № 249 тел: 37-21-11  (e-mail: gz_mmr@ukr.net).

Подана конкурсна пропозиція не повертається учасникові конкурсу. Проектні пропозиції, подані пізніше кінцевого терміну або не в повному обсязі, розглядатися не будуть.

Рекомендовані форми документів для подання конкурсних пропозицій можна завантажити  за посиланнями:

Заява

Кошторис

 

Підсумки конкурсу з визначення проектів та заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету, у 2016 році

Актуальною формою участі громадськості у реалізації міських ініціатив та пріоритетних напрямків діяльності є залучення інститутів громадянського суспільства до реалізації соціальних та просвітницьких проектів.

Конкурсний механізм, який забезпечує таку можливість, передбачений міською Програмою розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016-2018 роки (затверджена рішенням міської ради від 05.04.2016 № 4/14). Керуючись Положенням про проведення у м. Миколаєві конкурсу з визначення проектів та заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету (затверджене рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 28.02.2014 №199 зі змінами та доповненнями) у 2016 році конкурсна комісія підтримала реалізацію чотирьох проектів інститутів громадянського суспільства за такими напрямками:

-  проекти, спрямовані на роз’яснення механізмів участі громадян у формуванні міської політики (зокрема, розробка та виготовлення наочних матеріалів щодо порядку проведення громадських слухань, зборів за місцем проживання, подання електронних петицій тощо);

-  проекти, спрямовані на популяризацію ЦНАП для отримання городянами якісних публічних послуг.

За результатами голосування конкурсної комісії переможцями конкурсу стали:

Проект «Твої можливості в управлінні містом», розроблений Благодійним фондом «Пані» (фінансова підтримка з міського бюджету – 4000 грн.).

Проект «Сприяння участі громадян у формуванні місцевої політики в місті Миколаєві», представлений Центром соціально-економічних та політичних досліджень і технологій «Перспектива» (фактична  фінансова підтримка з міського бюджету – 10500 грн.).

Проект «Миколаєву реальне самоврядування», виконаний громадською організацією «Центр антикорупційних розслідувань» (фінансова підтримка з міського бюджету – 13150 грн.).

Проект «Адміністративні послуги для миколаївців - доступ відкрито!», реалізований Миколаївським міським благодійним фондом МЕТА «Від спільного бачення - до спільних дій!» (фінансова підтримка з міського бюджету – 14875 грн.).

 

Результатом реалізації конкурсних проектів стали:

У рамках проекту «Твої можливості в управлінні містом» було проведено серію з 3-х  тренінгів, за участю близько 100 громадян, що були присвячені різним формам участі територіальної громади у вирішенні нагальних питань місцевого значення шляхом проведення громадських слухань, зборів за місцем проживання та подання місцевих ініціатив.

У ході проекту«Сприяння участі громадян у формуванні місцевої політики в місті Миколаєві» проведено ґрунтовне дослідження громадської думки щодо рівня готовності і форм участі громадян у формуванні міської політики і вирішенні питань місцевого значення.

Під час реалізації проекту «Адміністративні послуги для миколаївців - доступ відкрито!») було проведено численні інформаційно-просвітницьких заходи у формі міні-тренінгів (загальною кількістю 55 за участю 350 городян), 3-х навчальних семінарів та 2-х ознайомчих екскурсій, а також персональних консультацій для мешканців міста (загальною кількістю 83, в тому числі наданих під час 5 скайп-зв’язків). Хід реалізації та актуальні теми проекту висвітлювалися в ЗМІ шляхом публікації статей у друкованих ЗМІ та випуску сюжетів на ТБ, друку і розповсюдження флаєрів про наявні та актуальні адмінпослуги загальним накладом 2500 прим., проведення прес-конференції.

У рамках проекту «Миколаєву реальне самоврядування» ґрунтовнеобговорення та аналіз чинних нормативно-правових документів, що регулюють форми участі громадськості в управлінні містом відбувалися в ході 2-х тренінгів, за участю провідних фахівців і «круглого столу», в якому активно брали участь депутати Миколаївської міської ради та громадські активісти. Також розроблено 4-и різновиди інформаційних буклетів щодо різних форм участі громади в управлінні містом загальним накладом 4000 прим., які поширювалися серед громадян через в бібліотеки міста та безпосередньо під час проведення просвітницьких заходів. Авторами проекту також розроблено проекти нових нормативно-правових актів щодо проведення консультацій з громадськістю, громадської експертизи діяльності міської влади та місцевих ініціатив у м. Миколаєві

Як і минулого року, в ході реалізації конкурсних проектів публічні звіти про заходи, реалізовані в межах конкурсу, їх організатори активно розміщували на сторінці «Конкурс проектів для ІГС 2016 року!» у соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/groups/385216301677494/?fref=ts).

Шановні миколаївці та гості міста, представники громадського активу, журналісти!

В м. Миколаєві триває реалізація проектів-переможців конкурсу проектів, розроблених інститутами громадського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка.

Так, у грудні 2016 року авторами проектів будуть проведені такі заходи:

3 грудня 2016 року 

Тренінг «Загальні збори за місцем проживання»

Тренінг відбудеться у приміщенні  готелю «Нікотель» (проспект Центральний, 120, конференц-зала).

Час проведення заходу: 11.00 по 13.00.

Учасники заходу ознайомляться із законодавством України щодо участі громадян у місцевому самоврядуванні, отримають навички реалізації таких законодавчих механізмів як проведення загальних зборів за місцем проживання.

10 грудня 2016 року

Тренінг «Подання електронних петицій»

Тренінг відбудеться у Науково-педагогічній бібліотеці м. Миколаєва (вул. Адміральська, 31).

Початок заходу – о 14.00,

Чекаємо всіх, кому небайдужі проблеми рідного міста!

Керівник проекту Віштал Л. В. ознайомить всіх зацівлених із законодавством України щодо участі громадян у місцевому самоврядуванні, отримають навички реалізації таких законодавчих механізмів як подання електронних петицій.

 

20 грудня 2016 року

Підсумкова прес-конференція, присвячена результатам реалізації проекту  «Адміністративні послуги для миколаївців - доступ відкрито!».

Захід відбудеться у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького (вул. Потьомкінська, 143-а)

 

19 листопада 2016 року

Тренінг «Проведення громадських слухань»(в межах проекту «Твої можливості в управлінні містом»).

Захід  відбуватиметьсяз 11.00 по 13.00, у готелі «Нікотель» (проспект Центральний, 120, конференц-зала).

Реєстрація учасників о 10.30.

Контактний телефон: 099 63 36 426

 

26 листопада 2016 року

Навчальний семінар «Проектна діяльність задля покращення доступу та підвищенні якості адмінпослуг». Захід передусім розрахований на адміністраторів ЦНАП Миколаївської міської ради, посадових осіб структурних підрозділів ММР, які надають адміністративні послуги, представників місцевих організацій громадянського суспільства та бібліотекарів ЦБС для дорослих.

 

У Миколаєві розроблені НУО проекти з розширення участі громади в управлінні містом та оптимізації надання адмінпослуг отримають бюджетне фінансування

Цими днями стали відомі переможців конкурсу проектів, розроблених інститутами громадського суспільства м. Миколаєва

У серпні поточного року виконавчим комітетом Миколаївської міської ради було оголошено конкурс проектів, розроблених інститутами громадського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка в рамках міської Програми розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016-2018 роки.

Відповідно до специфіки цільової програми пріоритетами конкурсу у 2016 році стали:

-  проекти, спрямовані на роз’яснення механізмів участі громадян у формуванні міської політики (зокрема, розробка та виготовлення наочних матеріалів щодо порядку проведення громадських слухань, зборів за місцем проживання, подання електронних петицій тощо);

- проекти, спрямовані на роз’яснення ролі органів самоорганізації населення у вирішенні актуальних питань розвитку окремих територій (на рівні будинків, кварталів, вулиць, мікрорайонів), в тому числі як механізму контролю за наданням житлово-комунальних послуг (проведення семінарів, тренінгів для городян, розробка та виготовлення методичних матеріалів щодо діяльності ОСН);

-  проекти, спрямовані на популяризацію ЦНАП для отримання городянами якісних публічних послуг.

На розгляд конкурсної комісії було подано шість проектів від пяти громадських організацій. Однак напередодні публічного захисту громадськими інституціями запропонованих проектів громадська організація «Всеукраїнська правозахисна група «Верховенство права» зняла свої два проекти з участі у конкурсі на підставі можливого конфлікту інтересів.

Конкурсна  комісія розглянула та оцінила надані конкурсні пропозиції за рейтинговим принципом. Однак, враховуючи суспільну важливість виконання заходів, запропонованих розробниками проектів, члени комісії прийняли рішення профінансувати реалізацію всіх проектних пропозицій в межах бюджету конкурсу:

  1. Проект «Адміністративні послуги для миколаївців - доступ відкрито!»,  розроблений Миколаївським міським благодійним фондом МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій», який набрав 458 балів (очікуване бюджетне фінансування проекту - 14875 грн.).
  2. Проект «Сприяння участі громадян у формуванні місцевої політики в місті Миколаєві», запропонований Центром соціально-економічних та політичних досліджень і технологій «Перспектива», який набрав 445 балів (очікуване бюджетне фінансування проекту - 26975 грн.).
  3. Проект «Миколаєву реальне самоврядування», розроблений громадською організацією «Центр антикорупційних розслідувань», який набрав 397 балів (очікуване бюджетне фінансування проекту – 13150 грн.).
  4. Проект «Твої можливості в управлінні містом», представлений Благодійним фондом «Пані», який набрав 386 балів (очікуване бюджетне фінансування проекту - 4000 грн.).

Запрошуємо Вас до участі у реалізації підтриманих проектів!

Нагадуємо, що вся інформація про перебіг конкурсу та реалізацію проектів розміщується у відповідній групі Facebook «Конкурс проектів для ІГС 2016 року». Стежте за анонсами подій!

 

 

Оголошується конкурс для громадських організацій

та інших інституцій громадянського суспільства

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради оголошує конкурс проектів, розроблених інститутами громадського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.

Термін реалізації заходів від "12" вересня  2016 р.  до "15" грудня 2016 р.

Конкурс проводиться у рамках міської Програми розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/14 з метою підтримки ініціатив громадськості, спрямованих на вирішення завдань місцевої політики та на підставі відповідного Положення, затвердженого рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 28.02.2014 № 199 (з урахуванням змін, внесених рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 24.07.2015 № 639).

У конкурсі можуть брати участь інститути громадянського суспільства, зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за один рік до оголошення конкурсу. Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.

Пріоритетами конкурсу у 2016 році визначено такі:

-         проекти, спрямовані на роз’яснення механізмів участі громадян у формуванні міської політики (зокрема, розробка та виготовлення наочних матеріалів щодо порядку проведення громадських слухань, зборів за місцем проживання, подання електронних петицій тощо);

-         проекти, спрямовані на роз’яснення ролі органів самоорганізації населення у вирішенні актуальних питань розвитку окремих територій (на рівні будинків, кварталів, вулиць, мікрорайонів), в тому числі як механізму контролю за наданням житлово-комунальних послуг (проведення семінарів, тренінгів для городян, розробка та виготовлення методичних матеріалів щодо діяльності ОСН);

-         проекти, спрямовані на популяризацію ЦНАП для отримання городянами якісних публічних послуг.

Початок прийому проектних пропозицій – "03" серпня  2016 р.

Остаточний термін прийому проектних пропозицій –"2" вересня 2016 р. до 14.00.

Загальна сума фінансування конкурсу становить 59 000 (пятдесят девять тисяч) грн.

Конкурс проводиться на умовах співфінансування. Частка інститутів громадянського суспільства у загальній вартості проекту має становити не менше 10%.

 Для участі у Конкурсі інститутами громадського суспільства необхідно подати в зазначений період часу повністю заповнену аплікаційну форму конкурсної пропозиції з додатками, складену державною мовою.

Конкурсна пропозиція містить:

-      заяву про участь у конкурсі із зазначенням найменування інституту громадянського суспільства та назви проекту (заходу) за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріплену його печаткою;

-      копію свідоцтва про реєстрацію та витяг зі статуту (положення) інституту громадянського суспільства із зазначенням його статутних завдань, скріплені його печаткою (у разі наявності);

-      копію рішення органу державної податкової служби про включення інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

-      опис та кошторис витрат, необхідних для реалізації проекту (заходу), за формою, що затверджена організатором конкурсу;

-      опис проекту (заходу), який повинен містити мету і завдання, план виконання із зазначенням строків та відповідальних виконавців на кожному етапі, очікувані результати та конкретні результативні показники реалізації проекту (заходу), інформацію про цільову аудиторію, залучені до реалізації проекту (заходу) інші інститути громадянського суспільства (у разі наявності), способи інформування громадськості про хід реалізації проекту (заходу), детальний розрахунок витрат та джерел фінансування;

-      у разі залучення інших інститутів громадянського суспільства до реалізації проекту (заходу) - листи-підтвердження їх участі;

-      у разі залучення інститутом громадянського суспільства додаткових коштів для реалізації проекту (заходу) – гарантійні листи фізичних або юридичних осіб про надання таких коштів;

-      інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема (у разі наявності) про досвід реалізації проектів (заходів) за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування. 

Конкурсна пропозиція складається державною мовою (українською).

В рамках конкурсу може бути обрано кілька проектів-переможців.

Документи подаються або керівником інституту громадянського суспільства або керівником заходу або довіреною особою (за наявністю довіреності) в друкованому та електронному вигляді у робочі дні з 9:00 до 16:00 до відділу громадських зв’язків Миколаївської міської ради за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, каб. № 249 тел: 37-21-11  (e-mail: gz_mmr@ukr.net).

Подана конкурсна пропозиція не повертається учасникові конкурсу. Проектні пропозиції, подані пізніше кінцевого терміну або не в повному обсязі, розглядатися не будуть. 

Рекомендовані форми документів для подання конкурсних пропозицій можна завантажити  нижче:

Заява

Кошторис

 

Політичні партії та громадські об’єднання 

Реєстрацію міських осередків Всеукраїнських політичних партій на території міста Миколаєва згідно із Законом України "Про політичні партії в Україні" здійснює відповідний центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, на місцевому рівні.

 Крім того, з 01.01.2013, після набуття чинності Законом України "Про громадські об’єднання", функції з реєстрації громадських об’єднань також передані до таких територальних підрозділів, що реалізують державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, а саме - Миколаївського міського управління юстиції.

З відповідними реєстрами можна ознайомитись, скориставшись наступним посиланням

http://just-mykolaiv.gov.ua/rejestratsijna_sluzhba_mikolajivskogo_miskogo_upravlinnja_justitsiji

 

Шановні громадські активісти,

члени громадських організацій та ініціативних груп!

Вельмишановні благодійники!

Незабаром весна повністю набуде своїх прав на вулицях і майданах м. Миколаєва, і більшість публічних заходів за гарної погоди буде відбуватися на відкритому повітрі.

Серед них, звичайно, будуть акції благодійного спрямування, які передбачають збір коштів на доброчинні цілі. Адже поряд із нами живуть ті, хто потребує допомоги щодня.

Один із найстаріших інструментів залучення фінансових ресурсів – це збір пожертв у благодійні скриньки. Скриньковий збір швидкий та доступний, однак містить у собі багато ризиків для репутації як конкретного волонтера чи організації, так і всього сектору благодійності. Адже серед тих, хто дійсно має благородні наміри та робить добрі справи, трапляються, на жаль, і банальні шахраї, що кладуть кошти добросердних миколаївців у власну кишеню.

Для того щоб уникнути бодай підозри у такому шахрайстві, активістам варто пам’ятати і чітко виконувати норми чинного законодавства України, які регулюють питання збору благодійних пожертв.

Порядок здійснення публічного збору благодійних пожертв визначено статтею 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"Таким збором закон визначає добровільний збір цільової допомоги у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб, зокрема з використанням засобів електронного зв'язку або телекомунікації для досягнення цілей, визначених вищеназваним законом.

Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності керівника благодійної організації.

Довіреність має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх використання та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації.

Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв на користь благодійної організації від власного імені, діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з такою благодійною організацією.

Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх використання, порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації та відповідальність сторін у разі порушення контракту (договору) або порядку використання пожертв.

Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь інших бенефіціарів (крім благодійних організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників.

Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв.

Особи, які перебувають на державній або іншій публічній службі та особи, які діють від імені осіб, які перебувають на державній або іншій публічній службі, не мають права здійснювати публічний збір благодійних пожертв, крім випадків, передбачених цим Законом.

Забороняється публічний збір благодійних пожертв на цілі, що суперечать законам України або порушують права третіх осіб. Забороняється публічний збір благодійних пожертв у формі підакцизних товарів.

Положення про публічний збір благодійних пожертв застосовуються до публічного продажу майна від імені або на користь благодійних організацій (публічних торгів, конкурсів, аукціонів тощо).

Увага! Публічний збір благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.


 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: