Мапа порталу

Утрехтська декларація про добре місцеве та регіональне врядування в неспокійний час: проблеми змін

Утрехтська декларація «Добре місцеве та регіональне врядування в неспокійний час: проблеми змін» ухвалена 17 листопада 2009 р. 16-ою сесією конференції Європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління. Документ містить рекомендації та перелік пріоритетів, які представляють особливий спільний інтерес для країн-членів Ради Європи в сфері розвитку місцевої і регіональної демократії на 2010-2013 роки.

Актуальність Утрехтської декларації полягає в тому, що згідно існуючої практики, Рада Європи в ході моніторингу стану місцевої і регіональної демократії в країнах-членах звертає особливу увагу на реалізацію керівних рекомендацій та пропозицій, які містяться в її тематичних документах. Слідування зазначеному Організацією у співробітництві з усіма 47 її членами курсу є також свідченням ефективного євроінтеграційного розвитку країни.

Відкриті для підпитання Радою Європи протоколи, є міжнародно-правовими конвенціями, положення яких після їх ратифікації стають необхідним до виконання елементом національного законодавства. На сьогодні Україною та її органами влади опрацьовується можливість ратифікації згаданих документів Ради Європи.

З повним текстом Утрехтської декларації (в офіційному перекладі) можна ознайомитись на інтернет-порталі Верховної Ради України.


ОНОВЛЕНО 24.04.2015

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: