Мапа порталу

Ільїн Степан Григорович

 

Вечерний Николаев

Степан Григорович Ільїн народився в 1917 році. Він пройшов славетний бойовий шлях. У 1941-му брав участь в обороні Москви, у 1942-му захищав Сталінград, потім брав участь у визволенні від фашистських загарбників української землі. У березні 1944 р. він був одним з тих, хто з боями визволяв від окупантів наше місто Миколаїв. Ільїн С.Г. пройшов з боями Румунію, Югославію, брав Будапешт та Відень, закінчив війну в Чехословакії, за що нагороджений орденом Вітчизняної війни І ступеня, двома орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, орденом Червоної Зірки, Богдана Хмельницького та медалями: ”За оборону Сталінграда”, “За оборону Москви”, “За взяття Будапешта”, “За взяття Відня”. Після війни був заступником військового коменданта м. Бухарест.
 З 1951 до 1956 роки – заступник командира артилерійського дивізіону. З 1956 року працював головою Ленінського районного комитету ДОСААФ. З 1963 до 1980 роки працював на суднобудівному заводі ім.61-го комунара. 
Степан Григорович брав активну участь у громадському житті міста, роботі ветеранської організації. 
За значні бойові заслуги перед Батьківщиною , в ознаменування 60-річчя визволення міста Миколаєва від фашистсько-німецьких загарбників, за мужність і самовідданість, проявлені в боях, та за активну роботу по військово-патріотичному вихованню молоді Миколаївщини, враховуючи подання Миколаївської міської ради ветеранів присвоєно звання “Почесний громадянин міста Миколаєва”

Звання присвоєно:
Рішення Миколаївської міської ради від 25 березня 2004 року №19/1 "Про присвоєння звання “Почесний громадянин м. Миколаєва"

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: