Мапа порталу

День народження улюбленого міста. Миколаєву - 222

 

Своє 222-річчя місто відзначило весело, яскраво і по-домашньому.

Свято розпочалося офіційно. Міський голова Володимир Чайка, секретар міськради Володимир Коренюгін, губернатор Микола Круглов, представники міської влади та гості з інших міст вшанували пам'ять засновника нашого міста Михайла Фалеєва та поклали до його пам'ятника кошик з квітами.

Після цього на головній площі міста мер Володимир Чайка відкрив свято.

- Ще раз висловлюю вдячність усім миколаївцям, всім нашим гостям за те, що ми разом відзначаємо 222-у річницю нашого улюбленого міста. Здавалося, багато чи мало? Для людства - це покоління, для історії - це мить. Під покровительством Святого Миколая ми робимо наше місто прекрасним.

Творчі колективи міста, студенти, спортсмени та байкери перетворили Адміральську на площу Майдан's шоу.

Тим часом на Радянській на сотні метрів розкинулися виставки: «Миколаїв - місто майстрів», «Миколаїв - місто розвитку підприємництва», «Миколаїв крізь століття поколінь», «Національні двори», незвичайні презентації організували адміністрації районів.

Мер міста намагався всім приділити увагу, подивитися досягнення різних навчальних закладів, підприємств, громадських організацій. Могилянці презентували фото-колаж зі знімків, зроблених на недавньому відкритті спортивної гребної бази на Інгулі.

Студенти «кулька» підкорювали своїми вокальними даними і хореографією. Молодь міста пропонувала активний і екстремальний відпочинок: ходили на ходулях, каталися на квадроциклах. Живі фігури театру «Стук» спробували передати атмосферу майбутнього і минулого нашого міста.

Багато зацікавлених товпилося у гончарних справ майстра, який на очах у публіки зі шматка глини «ростив» вази і глечики.

Представники грецької громади пригощали фетою і оливками, грузини частували вином і коржами, німці справжнім німецьким пивом і смаженими сосисками, а азербайджанці своїм фірмовим пловом.

Дуже постаралися райони.

Ленінський район продемонстрував досягнення ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект». Студенти миколаївського базового медичного коледжу всім бажаючим вимірювали артеріальний тиск. Коледж преси та телебачення всіх зазивав в країну «інформаційних знань» Разом з учнями школи № 45 міський голова ліпив пиріжки. Городяни оточили директора Миколаївського зоопарку. Великий інтерес викликали тварини зоопарку - амурський полоз, поні і лама.

У Заводському районі гостей вітали керівництво і директори підприємств району, танцювальні колективи, студенти Миколаївського технікуму залізничного транспорту імені ак. В.М. Образцова. Юнги рідної мореходки (Окремий підрозділ Київської державної академії «Миколаївське ПТУ«Морехідна школа») допитливим дітлахам давали покрутити штурвал і подзвонити у дзвін. Миколаївський морський торговельний порт прямо на святковій Радянській передав в дар Асоціації шкільних бібліотек 600 книг Валерія Циганова «Меч» на запит не відповідає ... » про подвиг ольшанців.

Центральний район представляв підприємства, що розташовані на його території. Фабрики «Кифа» та «Ангел» демонстрували багатий асортимент своєї продукції. Акробати та гімнасти, які влаштували справжні спортивне видовище зі складними гімнастичними трюкам, зривали бурхливі овації. Тим часом миколаївці, що знаходяться в пошуку роботи, по сусідству вивчали стенди центру зайнятості і департаменту соціального захисту та праці. Поряд можна було дізнатися рівень цукру в крові за допомогою експрес-тесту. 

У Корабельному районі керівництво разом з творчим колективом зустрічали гостей не тільки з короваєм, а й з варениками. Компанія "РУСАЛ" надали меру й усім учасникам делегації звання почесних металургів і вручила новоспеченим металургам кодекси РУСАЛу. Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП" подарував міському голові на пам'ять модель літака, фірма «1001 дрібниць» презентувала музею міськвиконкому дерев'яну модель корабля, а фірма «Лакомка» торт-корабель з вітрилами.

Каштановий сквер на один день перетворився на «Міський сад», в якому начальник управління архівної роботи Людмила Бондар при всьому чесному народі поєднувала узами шлюбу миколаївців Вікторію та Руслана.

А всього в цей день у місті народилося 75 молодих сімей. Весільне попурі показали творчі колективи миколаївських національних меншин, вони інсценували весільні обряди української, вірменської, єврейської та азербайджанської весіль.

На дні народження традиційно пригощали іменинним пирогом. Кулінари комунального виробничого підприємства з організації харчування в навчальних закладах спекли рекордно великий торт - цілих 222 кг за кількістю років. Торт «Осінній калейдоскоп» - асорті з різним начинням. На Радянську торт доставляли частинами. Офіціанти роздавали солодощі майже дві години.

У цей день випустили екскурсійний ретро-трамвайчик «Назад - в минуле, вперед - у майбутнє» під номером 222. Дами з парасольками і галантні кавалери запрошували проїхатися й послухати екскурсію.

А ввечері городяни зібралися послухати святковий концерт.

Тріо «С-Клас», народна артистка України Валентина Степова, «Маестро шансону - 2010» Віталій Казначеєв, миколаївський композитор Анатолій Миронов, учасник мюзиклу «Нотр-дам де Парі» Пабло Віллафранка, Олег Винник і фіналіст шоу «Україна має таланти» Валерій Юрченко створювали атмосферу свята.

Відмінним подарунком, особливо для старшого покоління, став виступ знаменитого радянського ВІА «Полум'я». Глядачі із задоволенням підспівували «Сніг кружляє», «Моя адреса Радянський Союз», «Білі крила».

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: