Мапа порталу

План зонування території міста Миколаєва

 

Управління містобудування та архітектури
Миколаївської міської ради
інформує про готовність плану зонування
міста Миколаєва та по іншим питанням

Як відомо мешканцям нашого міста, у 2015 році для юридичних та фізичних осіб виникла проблема на законодавчому рівні з оформленням правових документів щодо передачі в оренду або у власність земельних ділянок, у зв’язку з відсутністю затвердженого плану зонування міста Миколаєва. Така ситуація склалася майже по всій території нашої держави.

План зонування міста Миколаєва - це містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон міста.

З 01.01.2015 р. законодавчо було заборонено надання земельних ділянок для містобудівних потреб, якщо для відповідної території (в нашому випадку для міста Миколаєва) не розроблений план зонування території або детальний план. Те, чого з хвилюванням чекали, але сподівалися, що воно омине і в цей раз, врешті-решт відбулося. Зрозуміло, що є міськи ради, які не могли і не можуть фінансово дозволити собі таке задоволення, як розроблення необхідних планів. Хоча, з іншого боку, щоб попіклуватися про це, було достатньо часу. Відтепер же більшість опинилася в незручному становищі, як-то: громадяни відповідно до Земельного кодексу України мають право на отримання земельних ділянок для тих же містобудівних потреб, а от місцеві ради не зможуть задовольнити їх клопотання, не порушивши діюче законодавство України.

Враховуючи складену ситуацію, Миколаївська міська рада в особі управління містобудування та архітектури у липні 2015 року уклала угоду з Державним підприємством Українській державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТ» ім.Ю.М.Білоконя місто Київ на розробку містобудівної документації - плану зонування м.Миколаєва. Для цих цілей міським бюджетом були виділені певні кошти та оформлені відповідні документи.

Після проходження необхідних процедур, передбачених законодавством, проектант разом з управлінням містобудування та архітектури міської ради у жовтні поточного року підготували містобудівну документацію - план зонування м. Миколаєва для подальшого затвердження його на сесії Миколаївської міської ради. Отже, після затвердження плану громадяни будуть в змозі отримати земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів та інших об’єктів. Юридичні особи також отримають можливість до кінця оформити правові документи на користування земельними ділянками у відповідності з генпланом Миколаєва та планом зонування території міста.
Важливим напрямком роботи управління у 2015 році стала розробка проектної документації щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО для будівництва індивідуальних житлових будинків в межах міста Миколаєва. Слід зазначити, що території для садибної забудови були визначені Генеральним планом міста Миколаєва, затвердженим міською радою у 2009 році.

Станом на 01.12.2015 до Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради звернулися 2198 учасників АТО із заявами про відведення у власність земельних ділянок.

Враховуючи вимоги законодавства України стосовно першочергового надання у власність земельних ділянок учасникам АТО, управлінням мостобудування та архітектури міської ради протягом поточного року розроблено проектну документація на територію площею 267 430 кв.м та 320 000 кв.м у Центральному районі в мкр. Матвіївка, 421 945 кв.м у Корабельному районі в мкр. Балабанівка, 400 000 кв.м в Заводському районі у Великій Коренисі. На цих територіях заплановано будівництво 852 індивідуальних житлових будинки та об’єкти соціальної інфраструктури.

Станом на сьогоднішній день проводиться топографо-геодезична зйомка земельної ділянки орієнтовною площею 99 га в мкр. Матвіївка для подальшого відведення військовослужбовцям, які беруть участь у антитерористичній операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

В повноваженнях управління містобудування та архітектури міської ради є діяльність, пов’язана з наповненням державного та міського бюджетів. До такої діяльності відноситься залучення забудовників в місті Миколаєві до пайової участі у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури нашого міста, а також виконання функцій робочого органу з питань розміщення зовнішньої реклами.

З метою концентрації коштів для цільового фінансування заходів, направлених на створення і розвиток інфраструктури міста рішенням Миколаївської міської ради від 21.04.2011 № 5/12 утворено цільовий фонд створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури та затверджено Положення про міський цільовий фонд створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Миколаєва.

Кошти Фонду спрямовуються на фінансування заходів на об’єктах комунальної власності, відповідно до Програми економічного і соціального розвитку міста і використовуються виключно на створення і розвиток інфраструктури міста, у тому числі на:

- будівництво, реконструкцію, розширення, добудову, надбудову, реставрацію, капітальний ремонт, технічне переоснащення об’єктів, що належать до комунальної власності;

- фінансування заходів, пов’язаних з реалізацією затверджених міською радою програм соціально-економічного спрямування.

Так, на підставі укладених договорів пайової участі за період 2013-2015 років до місцевого бюджету від забудовників надійшло майже 4 млн. грн.

Розповсюджувачами реклами у 2015 році перераховано до міського бюджету більше 2,8 млн. грн. і до державного бюджету 562 тис. грн. Управлінням містобудування та архітектури підготовлено 7 рішень виконкому Миколаївської міської ради щодо демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій і демонтовано 100 рекламних носіїв різних видів та розмірів.

 


ОНОВЛЕНО 30.12.2015

 

Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради інформує про готовність містобудівної документації – «Плану зонування території міста Миколаєва» для затвердження на сесії Миколаївської міської ради.

План надається для ознайомлення громаді міста Миколаєва.

 

 image

 Посилання на оригінальний файл.

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: