Мапа порталу

«З історії Миколаївського аеропорту»

 Історія Миколаївського аеропорту бере початок з тридцятих років минулого століття, коли він разом з аероклубом знаходився біля станції Водопій і обслуговував транзитні літаки По-2 та К-5 у напрямку Одеси і Харкова.

Невдовзі аеропорт був перенесений за місто в околиці села Баловне. Сама будівля аеровокзалу була побудована в 1944 році.

Деякий час злітно-посадкова смуга була грунтова, тому після дощу літаки не сідали, - доводилось чекати, поки висохне земля. Після прокладки бетонної смуги стара відійшла до колгоспних земель.

У 1960 році аеропорт почав приймати літаки цивільної авіації. У 1975 році з метою підвищення якості авіаперевезень була побудована нова злітно-посадкова смуга, а в 1983 році зданий в експлуатацію новий термінал аеровокзалу і пройдена сертифікація ICAO.

Капітальна реконструкція злітно-посадкової смуги у 1988 році зробила можливим прийому не тільки пасажирських, а й вантажних та військових літаків, що значно розширило можливості аеропорту.

У експозиції фотовиставки, підготовленої архівним відділом Миколаївської міської ради, представлені фотографії комплексів аеровокзалу та літаків регулярних і нерегулярних рейсів, які у різні часи робили зупинки у Миколаївському аеропорту.

IMAGE FOLDER (/files/MY3EII/aeroport)

 Головний спеціаліст архівного відділу

Миколаївської міської ради

Максим Григорович Короленко

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: