Мапа порталу

Представницькі символи Миколаєва: прапор міста

Напередодні святкування 210 - річниці заснування міста Миколаєва Миколаївська міська рада вирішила оголосити конкурс на кращий проект представницького символу міста – прапора. Однією з умов конкурсу було обов’язкове урахування культурних, соціально – економічних та інших особливостей й традицій міста Миколаєва, а також історичних традицій щодо символіки місцевого самоврядування.

На конкурс було представлено 15 проектів прапору міста. В результаті кропіткої роботи комісії та ретельного відбору з урахуванням всіх умов конкурсу на розгляд міської ради було представлено два проекти, авторами яких є Булавицький І.Я. та Платонов В.С..

Миколаївська міська рада, розглянувши висновки журі конкурсу на кращий проект прапора міста, визнала переможцем конкурсу та автором прапору міста Миколаєва І.Я.Булавицького.

Міськрада вирішила встановити, що прапор міста Миколаєва нарівні з його гербом є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, символом єдності та взаємопорозуміння громадян міста.

02 липня 1999 року рішенням Миколаївської міської ради № 10/13 було затверджене Положення про зміст, опис і порядок використання прапора міста Миколаєва.

Починаючи з липня 1999 року і по сьогоднішній день прапор міста Миколаєва – це прямокутне полотнище білого кольору з двома горизонтальними смугами, на яких по центру прапора зображений герб міста Миколаєва. Зворотній бік прапора є дзеркальним відображенням лицевого боку. В основу ідеї прапора покладено історичний прапор міста, який було затверджено міською думою до 100- річчя міста Миколаєва. Білий колір є ознакою символу миру та благополуччя мешканців міста. Дві хвилясті блакитні смуги – це символи двох річок, в гирлі яких народилося місто Миколаїв. Висота гербу складає 2/5 ширини флагу. Ширина кожної полоси - 1/8 ширини полотнища флагу. Між синіми полосами проходить біла розподільна полоса шириною в 1/16 ширини полотнища. Відношення довжини полотнища до його ширини є 3:2.

Оригінал прапора встановлюється у службовому кабінеті міського голови, а на час скликання сесії міської ради вноситься до сесійного залу. 9 вересня 1999 року о 10.00 відбувся урочистий підйом оновленого прапору міста, як один із основних заходів до святкування 210 – річниці заснування Миколаєва.

Проектні роботи, які брали участь у конкурсі «Кращий прапор міста Миколаєва» в 1999 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОНОВЛЕНО 31.08.2010

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: