Здоровий сон дуже важливий
Так вжевирішиламатінка-природа, щолюдинаокрім активного існуванняобов'язково повинна спати.
Здоровий сон - ценевід'ємна і значимачастинажиття, цебезціннеджерело не лише прекрасного самопочуття і гарного настрою, він так само сприяєзбереженнюкраси і молодості.
Сон вважаєтьсякращимзасобом для відпочинку, відверненнявіджиттєвих проблем. "Ляж, поспи і все пройде", "Ранок вечорамудровано" - цістаріприказкиніколи не втратять свою актуальність. Але для повноцінноговідпочинкудужеважливодотримуватисярівноцінних фаз пильнування і сну.
Сон цейжиттєвоважливий стан мозковоїдіяльності, і людиніпотрібнийсаме здоровий, міцний сон. Тривожний сон, на відмінувід здорового, має мало переваг: мозок не можерозслабитися, а при уранішньомупробудженніз'являєтьсяпочуттявтоми. Людствоскаржиться на безсоння, прибігаючи у відчаї до снодійнихпрепаратів. Але цепалиця про два кінці - перший час заснутиможна, протенадалі сон стаєнеспокійнішим, а потімснодійніпігулкизовсімперестаютьдіяти.
Фахівці довели, щобільше за третинунаселеннястраждаєбезсоннямабоіншимирозладами сну, щоперешкоджаютьнічномувідпочинку і відновленнюпрацездатності. За відсутності здорового сну різкозменшуєтьсяможливість продуктивного денного життя. Здоровий, повноцінний сон - цеважливийчинник, що позитивно впливає на здоров'я, особливо в наш стресовий час.
Немало звичайно і людей, яким сон не доставляєжодних проблем! Вони лягаютьспати, коли хочеться, і прокидаютьсятакими, щовідпочили і бадьорими. Вони прекрасно засинаютьскрізь і завжди, і можутьдозволитисобі чашку вечірньоїкави. Але, на жаль, людей,щостраждаютьвідрозладів сну - тежбагато.
Якщонавіть час від часу організмстраждаєвідбезсоння, то можливо, що вона переросте в щовечірню проблему. Безсонніночіможна і треба залишити у минулому. Закріпіть за собою здоровізвички, пов'язані з сном, і визможетепозбавитисявідбезсоння і добитися здорового сну без проміжнихпробуджень.
З'ясовано, щолюдськийорганізм переносить недосипаннянабагатоважче, ніж голод. Нормальні люди не можутьвитримати без сну більшедвохдіб - вони мимоволізасинають, а під час денноїроботи у них можутьспостерігатисякороткочаснісни і дрімота, причомунавітьнепомітні для оточення.
Зазвичайдорослійлюдинінеобхіднодлясну 7-8 годин. Але звичайно, усі люди сплятьпо-різному, комусь треба більше часу длявідпочинку, комусьменше. Визначте, скільки годин сну потрібніособисто вам, щобвиспатися і почувати себе наранок добре. Але пам'ятаєте, щоспробиспатибільше часу, ніжвимагаєорганізм, призводятьдо поганого самопочуття весь день. Недаремнодеякіпомічають: "Кидався увесь ранок, тепер увесь розбитий". Адже попросту треба буловстати з ліжкавчасно.
Наслідуючипростіпоради, можна не лишенормалізуватисвій сон, але і зробитийогоздоровим - і хорошесамопочуття вам забезпечене!
- Лягайте спатидо 24 години, приблизноміж 22 та 23 годинами ночі.
- Не їжте перед сном.
- Старайтесяне приймати надвечірнапої, що збуджують.
- Дихайтеперед сном свіжим повітрям.
-Не займайтесярозумовою і фізичноюроботоюбезпосередньо перед сном - цепризводить до перезбудження і труднощівзасипання.
- Не читайте та не дивіться телевізор упостілі. Спальня —цесонна обитель, вона повинна налаштовувати на відповідний лад.
- Теплий душ або ванна іззаспокійливими травами допомагаєшвидкомузасипанню і міцному сну.
- Секс перед сном іноді допомагає зняти напругу, зазвичай після нього швидко засинають і міцно сплять.
- Колосальнезначеннямаєправильнийвибір ложа. Прислухайтеся до думки хірургів-ортопедів. Ліжкомає бути доситьжорстким.
- Не користуйтесявисокими подушками. Шия має бути на одному рівні з тілом.
- Спіть на боці - цекорисно для хребта, а так само зменшуєвірогідністьхропіння.
- В спальні повинно бутитихо і провітрено.
- Приємнамузика, запису шуму прибою абоспівуптахівсприяєприємномувідходудо сну.
- Освойте ази аутотренингу - цездороводопомагаєрелаксації і здоровому сну.
- Засинайте в зручномуодязі, абороздягненими - кому як подобається
Висновок: Людині потрібний здоровий сон.