Мапа порталу

Здоровий сон дуже важливий

Так вжевирішиламатінка-природа, щолюдинаокрім активного існуванняобов'язково повинна спати.

Здоровий сон - ценевід'ємна і значимачастинажиття, цебезціннеджерело не лише прекрасного самопочуття і гарного настрою, він так само сприяєзбереженнюкраси і молодості.

       Сон вважаєтьсякращимзасобом для відпочинку, відверненнявіджиттєвих проблем. "Ляж, поспи і все пройде", "Ранок вечорамудровано" - цістаріприказкиніколи не втратять свою актуальність. Але для повноцінноговідпочинкудужеважливодотримуватисярівноцінних фаз пильнування і сну.

Сон цейжиттєвоважливий стан мозковоїдіяльності, і людиніпотрібнийсаме здоровий, міцний сон. Тривожний сон, на відмінувід здорового, має мало переваг: мозок не можерозслабитися, а при уранішньомупробудженніз'являєтьсяпочуттявтоми. Людствоскаржиться на безсоння, прибігаючи у відчаї до снодійнихпрепаратів. Але цепалиця про два кінці - перший час заснутиможна, протенадалі сон стаєнеспокійнішим, а потімснодійніпігулкизовсімперестаютьдіяти.

Фахівці довели, щобільше за третинунаселеннястраждаєбезсоннямабоіншимирозладами сну, щоперешкоджаютьнічномувідпочинку і відновленнюпрацездатності. За відсутності здорового сну різкозменшуєтьсяможливість продуктивного денного життя. Здоровий, повноцінний сон - цеважливийчинник, що позитивно впливає на здоров'я, особливо в наш стресовий час.

Немало звичайно і людей, яким сон не доставляєжодних проблем! Вони лягаютьспати, коли хочеться, і прокидаютьсятакими, щовідпочили і бадьорими. Вони прекрасно засинаютьскрізь і завжди, і можутьдозволитисобі чашку вечірньоїкави. Але, на жаль, людей,щостраждаютьвідрозладів сну - тежбагато.

Якщонавіть час від часу організмстраждаєвідбезсоння, то можливо, що вона переросте в щовечірню проблему. Безсонніночіможна і треба залишити у минулому. Закріпіть за собою здоровізвички, пов'язані з сном, і визможетепозбавитисявідбезсоння і добитися здорового сну без проміжнихпробуджень.

З'ясовано, щолюдськийорганізм переносить недосипаннянабагатоважче, ніж голод. Нормальні люди не можутьвитримати без сну більшедвохдіб - вони мимоволізасинають, а під час денноїроботи у них можутьспостерігатисякороткочаснісни і дрімота, причомунавітьнепомітні для оточення.

Зазвичайдорослійлюдинінеобхіднодлясну 7-8 годин. Але звичайно, усі люди сплятьпо-різному, комусь треба більше часу длявідпочинку, комусьменше. Визначте, скільки годин сну потрібніособисто вам, щобвиспатися і почувати себе наранок добре. Але пам'ятаєте, щоспробиспатибільше часу, ніжвимагаєорганізм, призводятьдо поганого самопочуття весь день. Недаремнодеякіпомічають: "Кидався увесь ранок, тепер увесь розбитий". Адже попросту треба буловстати з ліжкавчасно.

Наслідуючипростіпоради, можна не лишенормалізуватисвій сон, але і зробитийогоздоровим - і хорошесамопочуття вам забезпечене!

- Лягайте спатидо 24 години, приблизноміж 22 та 23 годинами ночі. 

- Не їжте перед сном. 

- Старайтесяне приймати надвечірнапої, що збуджують. 

- Дихайтеперед сном свіжим  повітрям. 

        -Не займайтесярозумовою і фізичноюроботоюбезпосередньо перед сном - цепризводить до перезбудження і труднощівзасипання.

- Не читайте  та  не дивіться телевізор упостілі. Спальня —цесонна обитель, вона повинна налаштовувати на відповідний лад.

        - Теплий душ або ванна іззаспокійливими травами допомагаєшвидкомузасипанню і міцному сну.

         -  Секс перед сном іноді допомагає зняти напругу, зазвичай після нього швидко засинають і міцно сплять.

- Колосальнезначеннямаєправильнийвибір ложа. Прислухайтеся до думки хірургів-ортопедів. Ліжкомає бути доситьжорстким.

- Не користуйтесявисокими подушками. Шия має бути на одному рівні з тілом.
- Спіть на боці - цекорисно для хребта, а так само зменшуєвірогідністьхропіння. 
- В спальні повинно  бутитихо  і провітрено. 

- Приємнамузика, запису шуму прибою абоспівуптахівсприяєприємномувідходудо сну. 

- Освойте ази аутотренингу - цездороводопомагаєрелаксації і здоровому сну.

- Засинайте в зручномуодязі, абороздягненими - кому як подобається

Висновок: Людині потрібний здоровий сон.

image 

 

 

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: