Мапа порталу

Відвідування начальником управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Шамрай І.В. закладів охорони здоров’я міста. 

 image

      Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Шамрай Ірина Валентинівна продовжує відвідувати заклади охорони здоров’я м. Миколаєва з метою організації їх роботи, вивчення проблемних питань, які потребують вирішення, знайомства з колективами. Під час відвідувань перевіряється стан проведення капремонтів та реконструкцій приміщень в лікувальних закладах, наявність оснащення та потреба в додатковому медичному обладнанні, стан виконання Урядової програми «Доступні ліки».
      Станом на 26.05.2017 відбулись зустрічі в центрах первинної медико-санітарної допомоги №1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, лікарні швидкої медичної допомоги, міській лікарні № 3, пологовому будинку № 3.

image

image

ОНОВЛЕНО 28.05.2017


 

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради привітала зі святом Дня Перемоги ветеранів і воїнів, які повернулися з зони проведення АТО.

 

7 травня, напередодні Дня Перемоги, з квітами та подарунками, в стаціонарних відділеннях міських лікарень начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Дергунова Лариса Юріївна, заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Фаюк Віктор Володимирович та інші привітали зі святом ветеранів і воїнів, які повернулися з зони проведення АТО та знаходяться на лікуванні, вручили їм квіти та подарунки. Кожному приділили увагу, поспілкувались, дізнались про потреби пацієнтів. Гості побажали пацієнтам  миру, спокою та злагоди в родині та країні, безхмарного неба.

 

IMAGE FOLDER (/files/OXOPOHA3gOPOB9I/Privitanya)

 

ОНОВЛЕНО 12.05.2015


Святкування 30-річчя пологового будинку

№ 3

 

 

 


 

Миколаїв - місто здоров`я

 

Миколаїв - місто здоров`я від 21/11/2015

 

Миколаїв - місто здоров`я від 20/06/2015

 
 
 

 


 

Захворіли? Ідіть до сімейного лікаря

Про реформу охорони здоров'я говорять, як про щось невідоме і далеке. А між тим на новий формат медичного обслуговування всі лікувальні установи первинної ланки повинні перейти вже 1 січня 2013 року. Зараз у всю йде перереєстрація та затвердження статутів нових лікувальних установ міста.

Як розповів міський фахівець із сімейної медицини Анатолій Бабін, в Миколаєві лікуватися по-новому будемо з 1 березня 2013 року.

- Анатолію Володимировичу, в чому принципова відмінність сімейної медицини?

- Сімейна медицина - це всебічна медична допомога, в якій особлива увага приділяється саме родині, за здоров'я якої відповідає лікар. Коло проблем, які вирішує сімейний лікар, значно ширше, ніж у дільничного терапевта або вузького фахівця поліклініки. Сімейний лікар займається здоров'ям усіх членів сім'ї протягом їх життя, незалежно від характеру захворювання. Сімейний лікар - це трохи більше, ніж терапевт, педіатр, гінеколог в одній особі. До досвіду терапевта він повинен додати пізнання педіатра, травматолога, кардіолога, гінеколога, офтальмолога, до того ж зобов'язаний надавати хірургічну допомогу (у відповідності до кваліфікаційних вимог до сімейного лікаря).

МОЗ України перед сімейним лікарем поставило декілька завдань:

• раннє виявлення захворювань;

• лікування найбільш поширених захворювань;

• організація та проведення диспансеризації населення;

• надання лікарської допомоги при невідкладних станах і гострих захворюваннях;

• проведення планових лікувальних і реабілітаційних заходів;

• визначення показань для консультацій, які проводять вузькі фахівці, своєчасну госпіталізацію хворих;

• проведення експертизи тимчасової непрацездатності;

• надання консультативної допомоги з питань планування сім'ї, етики, психології родинних стосунків, гігієни, соціальних і медико-сексуальних аспектів сімейного життя, а також вигодовування, виховання дітей.

У багатьох випадках сімейний лікар зможе самостійно визначити причину хвороби і впоратися з нею. Такий підхід дозволяє наблизити медичну допомогу до пацієнта, позбавити його від невиправданих витрат і заощадити час.

- Реформа первинної ланки медичної допомоги повинна бути завершена в цьому році?

- У місті на базі поліклінік рішенням міської ради створено 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Зараз проходить процес перереєстрації установ. Кожному такому Центру підпорядковується мережа сімейних амбулаторій. Наприклад, на базі поліклініки № 4 (вул. Адміральська, 6) буде працювати ЦПМСД № 4, до складу якого входить на даний момент 5 сімейних амбулаторій.

У місті вже функціонує 14 амбулаторій, якщо не буде збоїв у фінансуванні, то найближчим часом ми плануємо відкрити ще 19 амбулаторій. Зараз йде пошук відповідних приміщень, планується проведення ремонтних робіт, складається штатний розклад. На сьогодні Сертифікат лікаря загальної практики - сімейної медицини мають 52 лікарі. Поки в місті не вистачає сімейних лікарів, в амбулаторіях працюватимуть терапевти, педіатри і гінекологи. Перехідний період триватиме до 2020 року, до цього часу підготують необхідну кількість сімейних фахівців, а саме: 279 лікарів і 636 медсестер.

Щоб хворі не представляли загрози здоров'ю грудничкі, в амбулаторіях розмежують входи до приміщення для прийому дорослих та маленьких пацієнтів. Якщо такої можливості не буде, то графік прийому буде складений таким чином, щоб діти і дорослі не перетиналися. Крім того, один день в тиждень буде відведений на профілактичні огляди дітей.

- Значить, якщо у людини щось заболіло, закололо і не потрібно невідкладної допомоги, треба відправлятися в свою сімейну амбулаторію?

- Так. До сімейного лікаря. Все місто вже розбито на сімейні ділянки. Навантаження на сімейного лікаря становить 1500 пацієнтів. У лютому 2013 року, коли буде готова уточнена інформація про сімейні ділянки, ми її оприлюднимо, і кожен городянин зможе визначити, за якою сімейної амбулаторією закріплено його будинок і хто його сімейний лікар. При цьому у городян залишається право вибору лікаря. Якщо ви більше довіряєте іншому лікарю, можете звернутися із заявою в ЦПМСД з проханням закріпити вашу родину за бажаним фахівцем.

В амбулаторії Ви зможете виміряти температуру і тиск, дізнатися про рівень цукру в крові, провести експрес-діагностику крові та сечі. А також у разі непрацездатності - оформити лікарняний лист. У кожній амбулаторії передбачений денний стаціонар, тому городяни зможуть тут же отримати курс ін'єкцій та крапельниць.

Якщо сімейний лікар вважатиме, що вам необхідна додаткова консультація вузького спеціаліста, то направить вас в ЦПМСД або іншу лікувальну установу. Направлення сімейного лікаря відкриває будь-які двері. Крім того, кардіологи, невропатологи, окулісти, отоларингологи, гастроентерологи та інші будуть проводити виїзні прийоми в амбулаторіях.

- Сімейні амбулаторії працювали в місті і до реформи?

- До реформи сімейні амбулаторії працювали при міських поліклініках, після реформування - в структурі центрів первинної медико-санітарної допомоги. Первинна ланка буде фінансуватися з місцевого бюджету. На сьогодні заплановано збільшення фінансування первинної ланки до 19%.

Як і раніше, фахівці амбулаторій будуть займатися проведенням профілактичних заходів, диспансерним наглядом, наданням кваліфікованої медичної допомоги.

ЦПМСД, крім планової і невідкладної допомоги, будуть забезпечувати пільгову категорію населення медикаментами, постійно контролювати якість медичної допомоги, будуть займатися плануванням, координацією діяльності структурних підрозділів, а також фінансовим та організаційним менеджментом. Як юридичні особи, центри візьмуть на себе відповідальність за отримання ліцензій на медичну практику та наркотичні препарати, закупівлю медикаментів, обладнання та витратних матеріалів.

- У багатьох містах створюються електронні бази даних пацієнтів.

- З часом і у нас буде створено електронний реєстр пацієнтів і поступово на кожного пацієнта буде заведена електронна медична карта. Всі дані про відвідування фахівців, аналізи, дані обстежень, історії хвороб будуть зберігатися в єдиній базі даних. Маючи цілісну картину стану здоров'я людини, лікаря простіше вибрати стратегію лікування.

- Реформа наблизить та покращить якість медичної допомоги. Чому ж і пацієнти, і лікарі з побоюванням ставляться до прийдешніх змін?

- Робота сімейного лікаря - це величезний тягар і відповідальність. Для вирішення кадрового питання ідеологи реформи змінили підходи до фінансування охорони здоров'я в цілому, в т.ч. передбачаються стимуляційні доплати сімейним лікарям за якість медичної допомоги. Але ми чудово розуміємо, що втілення в життя таких благих намірів залежить від економічного стану в країні і місті. Крім того, городяни недостатньо інформовані про цілі реформування, побутує багато домислів і неправдивої інформації про реформу, наприклад, що сімейний лікар буде приймати пацієнтів за гроші, що закриваються лікувальні установи, йде скорочення медичного персоналу тощо.

Я офіційно заявляю, що прийом лікаря в сімейних амбулаторіях буде абсолютно безкоштовним. І жоден медпрацівник не буде скорочений. Ця реформа, насамперед, потрібна людям. Завдяки системі сімейної медицини ми сподіваємося на раннє виявлення небезпечних для життя людини захворювань, що дозволить вчасно розпочати лікування. Таким чином, упевнений, збільшиться тривалість життя українців. Суть реформи – в чіткому розподілі надання медичної допомоги за рівнями, раціональному розподілі ресурсів, забезпеченні доступності та підтримки становлення інституту сімейної медицини. Пріоритетні питання - підвищення доступності та якості надання медичної допомоги.

Наталя Рубан

 

ОНОВЛЕНО 24.04.2015

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: