Мапа порталу

Roses 250 225

Зі святом, дорогі миколаївці!!!

Посивіли ваші скроні,
Від турботи про дітей.
Шану праці, шану долі
Віддаємо ми в цей день.
Хай рясним буде суцвіття
У саду, що ви садили.
Зичим миру, довголіття,
Щастя, радості і сили.

  Цей день – і можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Згідно з міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі. За даними ООН до 2050 року число тих, кому за 60, сягне 2 мільярди людей. В Україні нараховується понад 6 мільйонів громадян віком від 65 років.


  Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «особи похилого віку», чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, найбільше багатство яких є досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу вистояли, зробивши вагомий внесок в історію України. Цього не маємо забувати.

  Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.

  Міжнародний день людей похилого віку покликаний висловити визнання особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу, звернути увагу суспільства на проблеми глобального постаріння населення. Довге життя – ознака доброго здоров’я. Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

 

Нехай для вас і сонце світить,
І квіти ніжності цвітуть.
Нехай в добрі, у щасті й мирі
Усі роки пройдуть!

Міський лікар-геронтолог                                    Мурзіна Н.В.        

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: