Мапа порталу

resAll2   У липні 2019 року відзначає своє 10-річчя відділення медичної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої лікарні №2 м. Миколаєва.

  Фактично з 2008 року до вирішення проблем миколаївських підлітків та молоді приєднались спеціалісти «Клініки, дружньої до молоді». Тоді це був лише кабінет, в якому допомогу надавали психолог та педіатр. Потреба з боку громади, особливо молоді в такому закладі зростала, і тому на виконання нормативних документів Наказом міської дитячої поліклініки №4 від 28.07.2009 року «Про створення відділення «Клініка, дружня до молоді»» кабінет став відділенням медичної допомоги дітям та молоді. А ще через три роки, у 2012 році, заклад пройшов оцінку МОЗ України та Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ на відповідність статусу «Клініка, дружня до молоді».

 


 

  А далі були роки роботи, постійного вдосконалення та розвитку: переоцінки, моніторингові візити керівника Моніторингового центру НДСЛ «ОХМАТДИТ»МОЗ України, результатом яких була оцінка діяльності колективу у роботі по збереженню здоров‘я підростаючого покоління, у вмінні вчасно та кваліфіковано надавати підтримку молодій людині у скрутному становищі та комплексну допомогу в медичних, психологічних, правових та соціальних питаннях.

  У червні 2015 року відділення отримало нове життя після завершення капітального ремонту та урочистого відкриття. У святковому заході брали участь високоповажні гості – міський голова,представники депутатського корпусу міської ради, керівники міського та обласного управлінь охорони здоров‘я, представники медичної спільноти міста, волонтери, представники засобів масової інформації. Відтоді відділення розгорнулось на першому поверсі будівлі по вул. Чкалова, 93. Проведення ремонту дало можливість зробити кабінети теплими, світлими та комфортними, а відділення більш привабливим для молоді. Сьогодні «Клініка, дружня до молоді» має все необхідне обладнання, окремий вхід, зрозумілу вивіску та доброзичливу реєстратуру, яка координує відвідувачів.

resKol   «Клініка, дружня до молоді» - це можливість для підлітків та молоді добровільно звернутись, проконсультуватись, отримати комплексну допомогу, прийняти самостійний свідомий та інформований вибір, формувати в собі відповідальне ставлення до збереження здоров‘я.

  А ще дуже цінні у відділенні фахівці, що мають величезний багаж знань та навичок у спілкуванні з молоддю, у розумінні особливостей підліткового віку. У клініці прийом ведуть уролог Колянчиков Олександр Юрійович, гінеколог Пронь Наталя Олександрівна та акушерка Дячук Наталія Володимирівна, дерматовенеролог Лелеко Катерина Едуардівна, педіатр Кузьміна Лариса Анатоліївна та медична сестра Оранська Лілія Ігорівна, практичні психологи Шурбіна Антоніна Миколаївна та Смаровою Юлія Андріївна, юрист та соціальний працівник міського центру соціальних служб для сім‘ї дітей та молоді, методичну підтримку надає лікар-методист Щедрова Тетяна Василівна, яка у 2009 році на посаді головного лікаря дитячої поліклініки №4 дала старт розвитку «дружніх до молоді» послуг у місті Миколаєві. Завжди на допомогу колегам прийдуть молодші медичні сестри Махнова Галина Василівна та ВинокуроваМарина Анатоліївна.

  Очолює відділення від початку його створення завідуюча Братченко Наталя Василівна. Підлітка, який звернувся по допомогу, очікує толерантне не засуджуюче ставлення всіх співробітників, починаючи з реєстратури та медичного реєстратора Мельникової Людмили Вікторівни.

Фото1 Фото3

 

Фото1 Фото4

  Діти – це майбутнє країни. Тому дуже важливо вчасно допомогти їм зорієнтуватись у житті, розв’язати проблеми, які виникли, підтримати, вислухати. Питань і проблем чимало – збереження здоров’я, взаємини з однолітками, вплив шкідливих звичок, стосунки з протилежною статтю, початок статевого життя, контрацепція, тестування та профілактика ВІЛ. І все це базується на принципах дружнього підходу, що побудований на чотирьох «Д» – доступності, добровільності, доброзичливості, довірі, і головне – безкоштовно.

resChild1   Колектив відділення «Клініка, дружня до молоді» постійно працює над створенням безпечного та сприятливого середовища для молоді у місті та долучились до проекту ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».

  На свято зібрались волонтери - незамінні помічники, діти, підлітки, молодь. Вітали та пригощались у теплій дружній атмосфері закладу, а серед співробітників панувала думка, що, власне, задля них – майбутнього нашої країни - ми працюємо!

Ми висловлюємо велику подяку за підтримку Управлінню охорони здоров‘я ММР, депутатам ММР,
благодійникам, всім, хто був всі ці роки причетний до розвитку закладу.

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: