Мапа порталу

incensed1  В Україні за останні 30 років епідемічна ситуація щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою. Реєструються поодинокі випадки захворювань, є умови для їх поширення. Про це свідчить тенденція до зростання рівня захворюваності. Так, якщо за період з 1988 по 1997 роки зареєстровано 19 випадків захворювань, то за період з 1998 по 2007 роки – 27 випадків, за період з 2008 по 2017 рік - 31 випадок.

  Викликає занепокоєння, що як і у попередні роки, за останнє десятиріччя більшість захворілих на сказ (21 з 31 - 67,7%) не зверталися за медичною допомогою після укусів тваринами.


incensed2  Основними джерелами збудника сказу для людей за останнє десятиріччя були, як і раніше — коти (10 випадків - 32,25%, в т.ч. 3 безпритульні), собаки - (15 випадків - 48,4%, в т.ч. 5 безпритульних), лисиці (5 випадків – 16,1%), в одному випадку тварина, яка нанесла укус, не встановлена. Тобто, за останнє десятиліття кількість собак, які послужили джерелом збудника сказу для захворілих людей, перевищує, аналогічну кількість котів. У дикій природі головним джерелом збудника сказу для людей залишаються лисиці, частка яких залишається досить значною.

  Слід зазначити, що зберігаються умови для поширення захворювань людей на сказ у наступні роки, так як територія усієї країни є неблагополучною щодо сказу, епізоотична ситуація залишається загрозливою. Кількість населених пунктів, неблагополучних щодо сказу тварин, згідно даних Держпродспоживслужби України у порівнянні з попереднім роком збільшилася на 21,3 % і складає - 1356.

  Кількість виявлених тварин хворих на сказ також збільшилася - на 25% (333) і складає - 1665.

  Продовжує, викликати занепокоєння значна кількість осіб, які не отримали щеплення через відмову від них та самовільне припинення антирабічної вакцинації, що підвищувало ризик їх захворювання на сказ. Таких осіб зареєстровано 1802, що на 1,9% (34 особи) більше попереднього року, в т.ч. осіб, які відмовилися від щеплень — 1125, що на 55 осіб більше попереднього року.

  Враховуючи вищезгадану ситуацію, своєчасна та кваліфікована медична допомога особам, які зазнали нападу тварин, особливо з підозрою на захворювання та хворих на сказ, залишається однією з найбільш важливих ланок у комплексі заходів запобігання захворювання людей на сказ.

  З числа осіб які звернулись у медичні заклади для надання їм антирабічної допомоги призначено щеплення 19822 особам, що складає 28,54% (на 4,14% більше попереднього року).

incensed3

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: