Мапа порталу

Дні здоров‘я у відділенні «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4

 

image

Травень 2017 року виявився традиційно насичений інформаційно-просвітницькими та профілактичними заходами у відділенні медичної та психологічної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4, адже, починаючи з 09 травня по 15 травня, в Україні тривав тиждень планування сім‘ї та збереження репродуктивного здоров‘я, 14 травня – День Матері, 15 травня – Міжнародний день сім‘ї, 21 травня - День пам‘яті померлих від СНІДу. А ще на сьогоднішній день актуальною залишається тема збереження психічного здоров‘я підлітків у зв‘язку з активізацією у соціальних мережах згубних для психічного здоров‘я «груп» та випадки суїциду серед молоді.

Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, приурочений до найбільш зворушливих для кожної людини свят – Дня матері та Дня сім’ї, проводився в рамках реалізації Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації».
Репродуктивне здоров’я є найважливішою частиною загального здоров’я, займає центральне місце в розвитку людини, підтримує відтворення, передачу спадкових якостей, стосується особистих і в найбільшій мірі цінних аспектів життя. Репродуктивне здоров’я дає можливість мати здорових нащадків, вільно приймати рішення відносно доцільності, часу та частоти народження дітей, мати доступ до відповідної інформації та послуг, вести безпечне статеве життя.
Планування сім’ї потрібне для народження бажаних та здорових дітей, для збереження здоров’я жінок і чоловіків, для попередження небажаної вагітності. Тим часом особливу стурбованість викликає поширення серед осіб репродуктивного віку ВІЛ-інфекції, а також інших хвороб, які передаються статевим шляхом. Існує багато факторів, які завдають непоправну шкоду репродуктивному здоров'ю. Одним із таких факторів є аборти, які впливають на хід наступних вагітностей і пологів.
Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне – практикувати здорову по відношенню до себе та майбутнього покоління поведінку. Про це та багато інше йшлося в ході зустрічей учнівської молоді міста Миколаєва з фахівцями відділення «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4.

image

Спеціалісти відділення проводять роз’яснювальну роботу з питань контрацепції та підготовки до бажаної вагітності. Дуже важливо, аби в нас формувались здорові сім’ї, від котрих в певній мірі залежить загальний стан здоров’я суспільства. Сподіваємось, що й цього річ після проведення змістовних тематичних зустрічей з молоддю спостерігатимемо збільшення звернень молодих миколаївців до фахівців, котрі можуть допомогти своєчасно виявити відхилення у стані здоров‘я, зменшити випадки ризикованої поведінки та вплив шкідливих факторів на здоров‘я молоді.

image

Під час заходів для всіх охочих проводилось вимірювання рівня артеріального тиску.

image

Безкоштовне добровільне консультування та тестування на ВІЛ методом швидкого тесту.

image

Водночас учасники могли отримати індивідуальні та групові консультації висококваліфікованих медичних фахівців з питань гінекології, урології, дерматовенерології, збереження чоловічого та жіночого репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, контрацепції та методів запобігання інфекційним захворюванням, які передаються статевим шляхом тощо.

image

Завідуюча відділенням висвітлила питання профілактики ВІЛ. Обговорені шляхи передачі ВІЛ та засоби захисту. З метою мотивації щодо проходження тесту на ВІЛ присутнім був запропонований для переглядутематичний відеофільм з подальшим його обговоренням.

image

Практичний психолог відділення поспілкувалася з молоддю на теми профілактики депресії та суїцидальних настроїв, вміння концентруватися на головному в житті та протистояти руйнівному впливу шкідливих факторів, в тому числі і в соціальних мережах.

image

На виконанні цікавих практичних завдань молодь могла пересвідчитися у значенні збереження здоров‘я ще з молодих років і переконатися в тому, що виправити втрачене набагато складніше.

image

Як висновок, що зробили для себе учасники бесід, тренінгів, відео лекторіїв, семінарів - свідоме ставлення до свого здоров’я, здоровий спосіб життя дає великі шанси зберегти життя, надовго зберегти репродуктивне здоров‘я, застерегти себе від важких хвороб, створити міцну і щасливу родину, народжувати та виховувати здорових дітей.

Братченко Н.В. – завідуюча відділення «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 м.Миколаєва

 


ОНОВЛЕНО 10.05.2018

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: