Мапа порталу

У світі відзначають Міжнародний день презерватива

Фото1 Фото2

  Серед багаточисленних свят у році є ряд таких, що покликані популяризувати важливі для здоров‘я та безпеки речі. Саме до таких з впевненістю можна віднести 13 лютого - Всесвітній день презерватива. Цей день виконує інформаційно-просвітницьку та профілактичну місію і дозволяє зберегти життя та здоров‘я багатьох людей. Метою цього дня є поінформування сексуально-активної молоді про презерватив, як про надійний метод контрацепції та захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом, в тому числі ВІЛ.


  В Україні ВІЛ/СНІД шириться шаленими темпами. Тому Міжнародний день презерватива — привід нагадати, що кохання має бути безпечним.

  Багато хто, особливо молодь, не мають достатньої та своєчасної інформації про основи безпечного сексу та вступають у статеві відносини без захисту. Саме для донесення таких важливих моментів до великої кількості людей і відзначають цей день. Під час просвітницьких заходів підіймаються актуальні проблеми, пов‘язані зі статевим вихованням, репродуктивним здоров‘ям та прищеплюються основи безпечних статевих відносин.

condom3

  Саме тому у переддень святкування Дня закоханих – Дня Святого Валентина та у Всесвітній День презерватива у відділенні медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» МДП №4 та (фахівцями Клініки) у навчальних закладах міста були проведені тематичні інформаційно-просвітницькі заходи: бесіди, відеолекторії, тренінги на яких фахівці закликали молодь до безпечної поведінки, збереження репродуктивного здоров‘я, захистити себе та партнера від ВІЛ-інфекції. Для цього потрібно "озброїтись" засобом контрацепції. А ще краще та безпечніше - не поспішати вступати у доросле життя, таким чином самостверджуватись, а завжди намагатися здійснювати виважені, обдумані кроки та вчинки. Спеціалісти відділення у доступній формі звертали увагу молоді на важливість відмови від ранніх стосунків, завжди використання бар‘єрної контрацепції у профілактиці ВІЛ та ранньої, небажаної, незапланованої вагітності.

condom3

  Також для молоді була можливість безкоштовно, за умови поінформованої згоди, обстежитись на ВІЛ методом експрес-тесту (результат вже за 15 хвилин), отримати бар‘єрні контрацептиви (за необхідності).

Фото1 Фото2

  У відділенні медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді»  інформаційно-просвітницька, профілактична, лікувально-діагностична робота триває. Тому всі бажаючі доступно, безкоштовно можуть отримати медичну, психологічну допомогу, соціальну підтримку, в тому числі пройти безкоштовно експрес-тестування на ВІЛ щодня за адресою м.Миколаїв, вул. Чкалова, 93.

  Будьте здоровими та щасливими!

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: