Мапа порталу

РЕФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ЖКГ

 

Державна підтримка енергозбереження

image 

 

Кабінетом Міністрів України 8 квітня 2015 р. прийнято постанову №231 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. №243 і від 17 жовтня 2011 р. №1056", щодо впровадження механізмів державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до застосування енергоефективних заходів.

Для забезпечення інформування населення стосовно переваг зазначеної програми, Державне Агентство з енергоефективності та енергозбереження України проводить широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію.

Враховуючи вищевикладене розміщуємо наступну інформацію:

1. Інформація щодо роз’яснення державної програми з енергоефективності

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya;

2. Енергоефективний калькулятор  та інструкція щодо користування ним;

3. Інформація щодо Call-центру, створеного при Агентстві

http://saee.gov.ua/sites/default/files/pictures/Call_centre.pdf;

4. Відеоролик "Утеплення будинку"


ОНОВЛЕНО 01.09.2015

 

Програма державної підтримки населення до переходу

на альтернативне опалення

 

З жовтня 2014 року Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України започатковано програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення (постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056). Цей механізм передбачає відшкодування 20% тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ “Ощадбанк” на придбання твердопаливних та електричних котлів (додаткова інформація розміщена на офіційному веб - сайті.

Станом на 10 січня п.р. механізмом пільгового кредитування скористалися 1629 сімей на загальну суму більше 28 млн. грн. (динаміка показників у розрізі регіонів додається).

У 2015 році Агентством заплановано розширення переліку заходів, на які надаватиметься державна підтримка населенню. Так, ініціюється впровадження механізму відшкодування населенню частини тіла кредиту до 30% на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.

Також механізм державної підтримки розроблено і для ОСББ. Проектом запропоновано відшкодування 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо. Окрім надання співфінансування для підвищення енергоефективності в будівлях, проект сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні.

Загалом, у 2015 році на реалізацію вказаних програм пільгового кредитування передбачається спрямувати 343,5 млн, грн. державних інвестицій.

Крім того, у грудні 2014 року компанія ‘Треса-Групп” спільно з ПАТ “Укргазбанк” розробили кредитну програму на придбання енергозберігаючого обладнання та утеплення будівель.

Кредитна програма призначена для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), юридичних та фізичних осіб-підприємців малого і середнього бізнесу та передбачає надання кредитів на термін до 3-х років під 3-11% річних. До товарів, на які надається кредит згідно з акційними умовами, відноситься опалювальне, енергогенеруюче, водонагрівальне та кліматичне обладнання, а також системи теплоізоляції.

 

Більш детальна інформація на сайті:

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia


ОНОВЛЕНО 05.05.2015

 


ОНОВЛЕНО 21.04.2015


 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: