Мапа порталу

РЕФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ЖКГ

Повідомлення про початок формування громадської ради з питань житлово-комунальних послуг

Хто і як може відключитися від централізованого опалення

(інформація актуальна станом на 05.04.2021)

9 червня 2018 року набув чинності закон №1581-д «Про житлово-комунальні послуги», який експерти і політики називали ключовим кроком для реформування галузі. Новий закон стосується всіх українців, але найбільше все ж таки містян.

Закон передбачає, що на ринку комунальних послуг буде лише троє гравців — це споживачі, тобто мешканці квартир, управителі та виконавці комунальних послуг.

Основна функція управителя — забезпечити належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб, належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території.

Закон встановлює новий порядок укладення договорів на отримання комплексу житлово-комунальних послуг — водо-, газо-,тепло- електропостачання, вивезення сміття, послугу управління будинком тощо.

Йдеться, зокрема, про регулювання відносин між мешканцями і тими, хто надає житлово-комунальні послуги. Документ покликаний перевести ці відносини у ринкову площину і надати нові можливості співвласникам будинків.

ЖЕКи у розумінні нового закону можуть бути управителями. Усе залежить від волі та активності співвласників. Якщо вони бажають самостійно обрати іншого управителя, ніж той ЖЕК, що наразі надає послуги, погодити із ним перелік робіт та послуг, та відповідно ціну, закон дає таким співвласникам всі можливості для реалізації цього бажання.

Хто буде підписувати договір?

У Законі передбачені кілька варіантів укладання договору з управителем. Співвласники будинку можуть домовитися на зборах, обрати управителя та делегувати від себе представника, який від імені мешканців підпише договір.

Якщо у будинку вже створене ОСББ і співвласники хочуть частину або всі функції з управління передати управителю, то договір з управителем підписує голова ОСББ.

Якщо ОСББ немає і співвласники будинку не проявляють ініціативи щодо найму управителя, то його за відповідним зверненням співвласників призначає муніципалітет на основі конкурсу керуючись прикінцевими положеннями Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та постановою КМУ №150 від 16.04.2016 року

В цьому випадку договір з управителем підписує уповноважена особа органу місцевого самоврядування. Ціну послуги у такому разі пропонує учасник конкурсу, а конкурсна комісія узгоджує її своїм рішенням.

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради своїм рішенням від 19 вересня 2016 №845 призначив департамент ЖКГ організатором конкурсу саме для таких будинків.

 


ОНОВЛЕНО 18.07.2018

 

 

Державна підтримка енергозбереження

image

Кабінетом Міністрів України 8 квітня 2015 р. прийнято постанову №231 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. №243 і від 17 жовтня 2011 р. №1056", щодо впровадження механізмів державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до застосування енергоефективних заходів.

Для забезпечення інформування населення стосовно переваг зазначеної програми, Державне Агентство з енергоефективності та енергозбереження України проводить широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію.

Враховуючи вищевикладене розміщуємо наступну інформацію:

1. Інформація щодо роз’яснення державної програми з енергоефективності

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya;

2. Енергоефективний калькулятор  та інструкція щодо користування ним;

3. Інформація щодо Call-центру, створеного при Агентстві

http://saee.gov.ua/sites/default/files/pictures/Call_centre.pdf;

4. Відеоролик "Утеплення будинку"

https://www.youtube.com/watch?v=vbGC9lGzTD0

 

 


ОНОВЛЕНО 01.09.2015

 

Програма державної підтримки населення до переходу

на альтернативне опалення

 

З жовтня 2014 року Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України започатковано програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення (постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056). Цей механізм передбачає відшкодування 20% тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ “Ощадбанк” на придбання твердопаливних та електричних котлів (додаткова інформація розміщена на офіційному веб - сайті.

Станом на 10 січня п.р. механізмом пільгового кредитування скористалися 1629 сімей на загальну суму більше 28 млн. грн. (динаміка показників у розрізі регіонів додається).

У 2015 році Агентством заплановано розширення переліку заходів, на які надаватиметься державна підтримка населенню. Так, ініціюється впровадження механізму відшкодування населенню частини тіла кредиту до 30% на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.

Також механізм державної підтримки розроблено і для ОСББ. Проектом запропоновано відшкодування 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо. Окрім надання співфінансування для підвищення енергоефективності в будівлях, проект сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні.

Загалом, у 2015 році на реалізацію вказаних програм пільгового кредитування передбачається спрямувати 343,5 млн, грн. державних інвестицій.

Крім того, у грудні 2014 року компанія ‘Треса-Групп” спільно з ПАТ “Укргазбанк” розробили кредитну програму на придбання енергозберігаючого обладнання та утеплення будівель.

Кредитна програма призначена для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), юридичних та фізичних осіб-підприємців малого і середнього бізнесу та передбачає надання кредитів на термін до 3-х років під 3-11% річних. До товарів, на які надається кредит згідно з акційними умовами, відноситься опалювальне, енергогенеруюче, водонагрівальне та кліматичне обладнання, а також системи теплоізоляції.

 

Більш детальна інформація на сайті:

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia


ОНОВЛЕНО 05.05.2015

 


ОНОВЛЕНО 21.04.2015

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: