Мапа порталу

 

 

«Про організацію

 

 та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру за 9 місяців 2017 року»

 

 

 

     На виконання рішення виконкому Миколаївської міської ради «Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності м. Миколаєва на 2017 рік» від 23.12.2016 № 1219, за станом на 01.10.2017 на оплату праці 1056 безробітних осіб, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру, витрачено коштів у сумі 2 806 221,74 грн., у тому числі: 1 649 193,79грн. за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ; за рахунок коштів  роботодавців – 1 157 027,95грн.  

 

      Установи, які уклали договори та використали кошти з місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ на організацію та проведення громадських робіт наступні:

 

- департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, яким залучено 216 осіб на роботи по інформуванню населення стосовно порядку отримання житлових субсидій, на оплату праці яких витрачено 750 530,17 грн.;

 

- адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради, якою було залучено до проведення робіт з благоустрою території Центрального району  174 безробітних особи, на оплату праці яких витрачено  215 559,38грн.;

 

- адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою, прибиранню територій району 90 безробітних  осіб, на оплату праці яких витрачено 187 115,98 грн;

 

- адміністрація Інгульського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою об’єктів соціальної сфери міста та різних підсобних робіт 76 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено 265 810,74 грн.;

 

- адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою та озелененню міста 61 безробітну  особу, на оплату праці яких витрачено 230 177,52 грн.

 

     Також, протягом січня - вересня 2017 року організовувались інші роботи тимчасового характеру на  15  підприємствах та організаціях нашого міста. До них було залучено 439 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено          1 157 027,92грн. з власних коштів роботодавців.

 

    Найбільш активні підприємства, які уклали договори та використали свої кошти на організацію та проведення тимчасових робіт: ТОВ «Очерет» та фермерське господарство «Владам».  

 

 

 

 Оновлено 31.10.2017 

 

 

 


 

Відбулося чергове засідання
міського координаційного комітету
сприяння зайнятости населення

 

    11.05.2017 о 14.00 у приміщенні міськвиконкому, під головуванням голови обласної ради профспілок Толмачова Ю.П. відбулося засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На засіданні були розглянуті питання: про стан виконання показників та заходів Програми зайнятості населення міста Миколаєва на період до 2017 року протягом І кварталу 2017 року та про стан надання соціальних послуг службою зайнятості безробітним громадянам м. Миколаєва протягом І кварталу 2017 року.
    У засіданні прийняли участь: генеральний директор Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» - Шпиль О.О., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М.; заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості – Алпєєва Л.Г., та члени координаційного комітету.
      З інформацією по І питанню порядку денного виступив директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М, який доповів, що протягом І кварталу 2017 року створено 2011 робочих місць, запланований річний показник виконано на 58,8 %.
        З загальної кількості створених робочих місць за І квартал:
- у юридичних осіб - 286 р.м.;
- у фізичних осіб-підприємців – 1725 р.м.
      Більшість створених робочих місць у м. Миколаєві протягом І кварталу 2017 року припадає на фізичних осіб, що складає 85,8 % до загальної кількості створених робочих місць.
      У рамках дії міської Програми залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м. Миколаєві до 2017 року у 2016 році у м. Миколаєві відбулася ХХІІ Міжнародна виставка «Суднобудування - 2016», на якій демонструвалися досягнення та перспективи в галузі суднобудування та судноплавства в Україні, проходив обмін досвідом та пошук інвестиційних можливостей для розвитку суднобудівної промисловості в Україні.
     По цим напрямкам найкраще спрацювало ТОВ СП «Нібулон» та суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон», яке продовжує активно реалізовувати комплексний інвестиційний проект з відродження річок Дніпро та Південий Буг, як транспортних судноплавних артерій України.
     Варто відмитити, що за останні 2 роки компанією «Нібулон» створено 600 робочих місць для суднобудівників та 350 робочих місць на флоті. Йде модернізація виробничих потужностей заводу, що забезпечує роботою ще 250 працівників.
        З інформацією про стан надання соціальних послуг протягом І кварталу 2017 року виступила заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості Алпєєва Л.Г., яка доповіла, що протягом І кварталу 2017 року за направленням служби зайнятості міста працевлаштовано 1907 осіб, до професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості залучено 321 безробітного громадянина міста Миколаєва, 342 безробітні особи було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Крім того, доповідач доповіла про заходи, які проводилися службою зайнятості протягом 2017 року.
    На засіданні обширно обговорювались найгостріші питання щодо подальшої роботи по легалізації зайнятості у місті.
      А саме: наразі постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 затверджено принципово новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Цей документ – очікуваний, і навіть – довгоочікуваний. Слово «перевірка» в контексті контролю за дотриманням закону в сфері праці більше не вживатиметься, - на заміну приходить новий термін «інспекційне відвідування».
      Відвідин інспектора не уникнути, якщо, наприклад:
 - 30 % працівників працюють за цивільно-правовими договорами;
- або нараховують зарплату менше за мінімальну, не проводиться індексація;
- або не повідомили про прийняття працівника на роботу;
- або на підприємстві збільшилася кількість працюючих на умовах неповного робочого часу;
- скорочення штатів і це далеко не повний перелік новацій.

 

    За результатами проведеного засідання прийняті відповідні рішення та надані доручення.

 

 

image

 

image

image

 

 Оновлено 13.05.2017 року

 


 

Відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

    11.04.2017 о 13.30 у приміщенні міськвиконкому, під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, заступника голови комісії Бондаренка С.М., відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. На цьому засіданні розглянуті питання: аналіз стану проходження альтернативної (невійськової) служби громадянами м. Миколаєва протягом 2016 року та розгляд заяв  трьох громадян,  щодо направлення їх на проходження альтернативної (невійськової) служби.

      У засіданні прийняли участь заступник директора департаменту – начальник управління праці Ніколаєва О.В., начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці, відповідальний секретар комісії Слюсаренко І.Є., представники військових комісаріатів, органів місцевого самоврядування  та інші члени комісії.

     Також були запрошені: старійшини релігійного центру свідків        Єгови, пастори церкви християн  віри євангельської «Віфанія».

   Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М. доповів, що всього за час дії Закону України «Про альтернативну службу» для проходження альтернативної (невійськової) служби вказаною комісією було направлено 101 юнак. В більшості це свідки Ієгови, християни віри євангельської.

      На цей час у м. Миколаєві проходять службу 7 осіб, яких працевлаштовано до комунальних підприємств міста.

       За результатами розгляду заяв та наданих документів, міська комісія вирішила направити всіх трьох призовників на проходження альтернативної (невійськової) служби.       

  image                                   

 image

image

 


image

image

оновлено 12.04.2017


 

Відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці

 

      13.02.2017 о 14.00 в приміщенні управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, під головуванням заступника директора - начальника управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Ніколаєвої О.В. відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці, на якій були запрошені керівники підприємств та фізичні особи – підприємці м. Миколаєва.

     На семінарі були розглянуті наступні питання щодо: змін в організації роботи органів Пенсійного фонду з питань легалізації найманої праці та захисту прав застрахованих осіб, відповідно до законодавчих змін в оплаті праці з 01 січня 2017 року; стану виробничого та невиробничого травматизму  та його профілактиці, забезпечення соціальних гарантій працюючих та  обов’язки роботодавця щодо своєчасного розслідування нещасних випадків,  інші питання.

      Всього у роботі семінару взяли участь 21 суб’єкт господарської діяльності.

Оновлено 14.02.2017 року


 

20 січня 2017 рокув приміщені Центрального районного центру зайнятості м. Миколаєва відбуласяробоча нарада щодо підведення підсумків 2016 року, розширення функціоналу державної служби зайнятості та напрямів покращення співпраці із роботодавцями та соціальними партнерами.

 

В засіданні взяли участь представники органів виконавчої влади: Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради, Миколаївське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, Департамент праці та соціального захисту населення виконкому Миколаївської міської ради, Управління Державної праці у Миколаївській області та запрошені роботодавці.

 

Під час проведення робочої наради заступник голови комісії з припинення юридичної особи Центрального РЦЗ Ольга Вінницька прозвітувалася щодо результатів роботи  Центрального районного центру зайнятості протягом 2016 року та проінформувала присутніх про основні нововведення та напрацювання.

 

А саме появу нових сервісів, таких як відеорезюме, як різновид резюме, який дозволить роботодавцю отримати перше враження про кандидата та призначити особисту зустріч, онлайн-презентація роботодавця, онлайн-співбесіда – сучасна та зручна форма, яка економить час і кошти, як шукача роботи, так і роботодавця.

 

До обговорення питань щодо «легалізації зайнятості населення», «впливу підвищення розміру мінімальної заробітної плати на діяльність підприємств», «ролі та функції служби зайнятості на ринку праці» долучилися всі учасники наради.

 

У публічному обговоренні щодо напрямів покращення подальшої співпрацісвої пропозиції висловили представники адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради та департаменту праці та соціального захисту населення.

 

«Тільки завдяки підтримці органів влади, соціальних партнерів можна вирішувати проблеми соціального захисту жителів територіальних громад та надавати допомогу роботодавцям в укомплектуванні робочих місць фахівцями та проводити активні заходи щодо покращення ситуації на ринку праці»,– наголосила заступник директора Миколаївського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів Жукова Галина Георгіївна.

 

Про позитивну співпрацю з Центральним РЦЗ зазначили присутні на нараді представники ринкоутворюючих підприємств.

 

Порушили на нараді частково і питання про зміни в низці законодавчих актів, що стосуються роботодавців та вимог нарахування мінімальної заробітної плати.

 

Обговорювались шляхи покращення взаємовигідної співпраці. Зокрема, проведення спільних заходів з роботодавцями та легалізація зайнятості. Учасники наради зазначили, що є потреба у докорінних змінах законодавства. Щоб були враховані інтереси і роботодавців, і шукачів роботи.

 

 В ході жвавої дискусії соціальні партнери висловили готовність до співпраці з центром зайнятості та сподівання, що зміни, які плануються у 2017 році – це великий крок для зміцнення плідної співпраці, що дасть змогу встановити новий формат взаємовідносин між соціальними парнерами та центром зайнятості.

Оновлено 25.01.2017 року

 image

 

 

 

 


 

Відбулося чергове засідання

міського координаційного комітету

сприяння зайнятости населення

 

         30.11.2016 о 14.00 у малій залі міськвиконкому, під головуванням очильника обласної ради профспілок Толмачова Ю.П. відбулося засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На цьому засіданні розглянуті питання: про стан виконання показників та заходів Програми зайнятості населення міста Миколаєва на період до 2017 року протягом 2016 року; про стан надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим учасникам АТО, особам з особливими потребами державною службою зайнятості протягом 2016 року.

     У засіданні прийняли участь: директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М.; директор Миколаївського обласного центру зайнятості – Оборонько Д.М., та інші члени координаційного комітету.

       З інформацією по порядку денному виступили директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М. та директор Миколаївського обласного центру зайнятості – Оборонько Д.М які доповіли, що протягом 2016 року в рамках виконання Програми зайнятості населення було передбачено створення 3300 нових робочих місць, фактично створено 3360нових робочих місць. 

       З загальної кількості створених робочих місць у 2016 році:

       - у юридичних осіб – 1145 р.м;

       -  у фізичних осіб - підприємців (наймані працівники) - 328 р.м.;

       -  фізичні особи - підприємці (новостворені) - 1887 р.м.

       Також в місті продовжується робота по впровадженню  інвестиційних проектів на ДП «Спеціалізований морський порт «Ольвія» та на ДП НВКГ «Зоря - Машпроект».

         Протягом 2016 року за направленням служби зайнятості працевлаштовано 7196осіб, з них: 202 особи – внутрішньо переміщені, 83 – демобілізовані учасники АТО, 52 – особи з особливими потребами.

      Допрофесійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості залучено 1120безробітних громадян міста Миколаєва, у тому числі: 56 - внутрішньо переміщені, 47 – демобілізовані учасники АТО, 36 – особи з особливими потребами.

           На виконання заходів Програми та з метою тимчасового працевлаштування і матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб у місті організовувалися громадські та інші роботи тимчасового характеру.

         Протягом 2016 року організовувалися громадські роботи з благоустрою та озеленення зон відпочинку, об'єктів соціальної сфери та інші роботи тимчасового характеру на підприємствах міста, в яких взяли участь 964 безробітні особи, на оплату праці яких витрачено коштів у сумі 1093720,42 грн.

        За результатами проведеного засідання прийняті відповідні рішення та надані доручення усім учасникам соціального діалогу. 

image

 

image

image

Оновлено 01.12.2016 року

 


 

 Відбулося чергове засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

   09.11.2016 о 14.00 у приміщенні міськвиконкому, під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, заступника голови комісії Бондаренка С.М., відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. На цьому засіданні були розглянуті питання стану проходження альтернативної (невійськової) служби громадянами м. Миколаєва протягом 2016 року та розгляд заяв  п’яти громадян,  щодо направлення їх на проходження альтернативної (невійськової) служби.

   У засіданні комісії прийняли участь заступник директора департаменту – начальник управління праці Ніколаєва О.В., начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці, відповідальний секретар комісії Слюсаренко І.Є., представники військових комісаріатів, органів місцевого самоврядування.

     Також були запрошені: старійшини релігійного центру свідків        Єгови, пастори об’єднаної церкви християн віри євангельської, незалежної помісної церкви євангельських християн «Нове покоління».

    Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М. доповів, що всього за час дії Закону України «Про альтернативну службу» для проходження альтернативної (невійськової) служби, комісією було направлено 83 юнака. В більшості це свідки Ієгови, християни віри євангельської.

   На цей час у м. Миколаєві проходять службу 6 осіб, яких працевлаштовано до комунальних підприємств міста.

   За результатами розгляду заяв та наданих документів, міська комісія вирішила направити всіх п’ятьох призовників на проходження альтернативної (невійськової) служби.     

image   

image

                                  image  

image

 

 

 оновлено 10.11.2016 року


 

Про організацію та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру за 9 місяців 2016 року

      На виконання рішення виконкому Миколаївської міської ради «Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності м. Миколаєва на 2016 рік» від 11.12.2015 № 1114, за станом на 01.10.2016 на оплату праці 964 безробітних осіб, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру, витрачено коштів у сумі 1093720,42 грн., у тому числі: 893791,77 грн. за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ; за рахунок коштів роботодавців – 199928,65 грн.  

Установи, які уклали договори та використали кошти з місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ на організацію та проведення громадських робіт наступні:
- департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, залучено 169 осіб  на  роботи по інформуванню населення стосовно порядку отримання житлових субсидій, на оплату праці яких витрачено коштів місцевого бюджету та  Фонду у розмірі:  255612,56 грн.;
- адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради, якою було залучено до проведення робіт з благоустрою території 194 безробітні особи, на оплату праці яких витрачено  131234,5 грн.;
- адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою, прибиранню територій 156 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено 188793,87 грн;
- адміністрація Ленінського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт: з благоустрою та озелененню міста, ремонтних робіт; благоустрою об’єктів соціальної сфери міста та різних підсобних робіт 158 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено         206998,8 грн;
- адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою та озелененню міста 74 безробітні особи, на оплату праці яких витрачено 111152,04 грн.

Також, протягом 2016 року організовувались інші роботи тимчасового характеру на 11  підприємствах та організаціях нашого міста. До них було залучено 213 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено 199928,65 грн. з власних коштів роботодавців.

Найбільш активні підприємства, які уклали договори та використали свої кошти на організацію та проведення тимчасових робіт: фермерське господарство «Владам»,  ТОВ «Очерет» та інші.

 

                                                                                                        Оновлено 12.10.2016


 Відбулося чергове засідання

міського координаційного комітету

сприяння зайнятости населення

 

         19.05.2016 о 14.00 у Малій залі міськвиконкому  відбулося засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На засіданні розглянуто питання: про стан виконання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО протягом 2016 року, в т.ч. і сприяння в працевлаштуванні; про стан надання соціальних послуг соціально-незахищеним верствам населення службою зайнятості та забезпечення зайнятості молоді, як однієї з категорій соціально-незахищених верств населення, в т.ч. на перше робоче місце; про профорієнтаційну роботу з молоддю та стан вирішення питань працевлаштування випускників навчальних закладів міста всіх рівнів акредитації (ПТНЗ, технікумов), як однієї з категорій соціально-незахищених верств населення, що не здатні на рівні конкурувати на ринку праці.

     У засіданні прийняли участь: генеральний директор Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» - Шпиль О.О., голова Миколаївського міського координаційного комітету,  голова  обласної  ради  профспілок  – Толмачов Ю.П., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М.; в.о. директора Миколаївського обласного центру зайнятості – Оборонько Д.М., та члени координаційного комітету.

      З інформацією по порядку денному виступив директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М, який доповів, що за станом на 01.05.2016 року на обліку у департаменті праці та соціального захисту населення Миколаївської міської захисту населення Миколаївської міської ради перебуває:

-         35 осіб, якімають статус  „Інвалід війни”;

     -   1722 особи, які  мають статус ,,Учасник бойових дій”;

     - 83  громадянина мають статус ,,Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни”.

       Відповідно до діючого законодавства учасники бойових дій, інваліди війни, члени сімей загиблих учасників АТО отримують пільги по оплаті за користування житлом (квартирна плата), теплопостачанням, водопостачанням та водовідведенням, електропостачанням, газопостачанням, в межах соціальних норм та нормативів споживання послуг.

        Доповідач нагадав, що  у місті Миколаєві рішенням сесії Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/4 затверджено міську Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

       Відповідно до Програми у м. Миколаєві учасникам АТО та сім’ям, члени яких загинули під час проведення АТО, проводиться виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва та надається адресна грошова допомога на виготовлення проектної документації.

        На сьогоднішній день виділено 498 земельних ділянок; 594 військовослужбовцям, що є учасниками антитерористичної операції надані дозволи на виготовлення проектів.

     Окремим пунктом вищеозначеної Програми  сім’ям загиблих (померлих) під час
участі в проведенні АТО та померлих учасників бойових дій в АТО надається адресна
грошова допомога 
за рахунок міського бюджету.  У 2016 році  щомісячно виплачується цим сім’ям  по
1000,0 грн., вже виплачено 468 тис. грн.

       В усіх школах протягом навчального року проводяться уроки Мужності за участю військових з АТО, проводяться різноманітні благодійні заходи, кошти від яких передано волонтерам з фонду допомоги українській армії, в шкільних музеях Бойової слави створюються експозиції з увічнення пам`яті учасників АТО.

ЗОШ № 32 присвоєно ім`я підполковника в/ч А 0224, випускника школи Кривоносова С.С., який загинув в зоні АТО; у ЗОШ  № 54, 34, 26, 53, 20, 4 встановлено пам`ятні дошки випускникам, які загинули в зоні АТО.

     Влітку 2016 року міською владою планується проведення безкоштовного літнього відпочинку для дітей військовослужбовців - учасників АТО.

     З метою забезпечення взаємодії органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій при вирішенні питання соціального захисту та надання допомоги у вирішення проблемних питань учасників АТО у місті Миколаєві відповідно до розпорядження міського голови від 18.11.2015 № 268-р створено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції.

   На засіданнях Центру обговорюються різні гострі питання соціального захисту учасників АТО, що потребують негайного втручання.

 image

image

image

оновлено 20.05.2016


           

Відбувся семінар з актуальних питань у сфері праці та зайнятості, та проходження альтернативної (невійськової) служби.

 

     16.05.2016 о 15.00 у приміщенні управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, під головуванням заступника директора-начальника управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбувся семінар на тему: «Нове в законодавстві». На цьому семінарі розглянуто: виконання вимог нормативно-правових актів з питань зайнятості та проходження альтернативної (невійськової) служби та надано відповідні рекомендації.

     У семінарі прийняли участь: заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради – Ніколаєва О.В., начальник відділу зайнятості – Слюсаренко І.Є., головні спеціалісти відділу зайнятості, охорони та умов праці Бабіна Т.В. і Кузьміна Н.Г. та запрошені підприємства, представники військових комісаріатів та інші. 

    На семінарі було обговорено питання: аналіз стану проходження альтернативної (невійськової) служби за січень-квітень 2016 року; розгляд проблемних питань, відповідно до Постанови КМУ від 10.11.1999р. № 2066 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону» із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ від 13.03.2013 № 180; Про внесення змін до статті 11 ЗУ «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інше.

 

     оновлено19.05.2016

 

 


 

 

 

Відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

        17.05.2016 о 10.00 у департаменті праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, під головуванням директора департамента Бондаренка С.М. відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. На цьому засіданні розглянуто питання щодо припинення 18.05.2016 проходження альтернативної (невійськової) служби у зв’язку із закінченням строку її проходження 2-х віруючих громадян в комунальній установі Миколаївський зоопарк.

 

    У засіданні прийняли участь: директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради – Бондаренко С.М., заступник директора департаменту – начальник управління праці – Ніколаєва О.В., начальник відділу зайнятості – Слюсаренко І.Є., представники військових комісаріатів та інші члени комісії. 

 

      Також були запрошені: старійшини релігійного центру Свідков        Єгови, пастора церкви євангельських християн баптистів, церкви євангельських християн «Любов Христова».

 

       За результатами роботи комісії, з 18 травня 2016 року,  цим  громадянам  припинено проходження альтернативної (невійськової) служби в комунальній установі Миколаївський зоопарк, у зв’язку із закінченням строку її проходження.

 

 

оновлено 19.05.2016

 

  

 


 

Відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

 

       09.02.2016 о 10.00 у приміщенні департаменту, під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (заступника голови комісії) Бондаренко С.М., відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. На цьому засіданні розглянуто заяви двох віруючих громадян щодо припинення проходження альтернативної (невійськової) служби, у зв’язку із закінченням строку її проходження.

 

     У засіданні прийняли участь: заступник директора департаменту – начальник управління праці Ніколаєва О.В., начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці – Слюсаренко І.Є., представники кадрових служб Міського притулку для громадян похилого віку, КУ Миколаївський зоопарк та  інші члени комісії.

 

      На цей час у м. Миколаєві проходять службу 13 осіб, яких працевлаштовано до КУ Миколаївського зоопарку, до Міського притулку для громадян похилого віку та інвалідів, ЖКП ММР «Південь», Міського пологового будинку № 1.

 

 За результатами роботи комісії прийнято відповідні рішення.

 

 оновлено 22.02.2016

 


              Відбулося засідання

міського координаційного комітету

сприяння зайнятости населення

 

         05.02.2016 о 09.30 у приміщенні міськвиконкому, під головуванням голови обласної ради профспілок Толмачова Ю.П. відбулося засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На цьому засіданні розглянуті питання: про стан виконання показників та заходів Програми зайнятості населення міста Миколаєва на період до 2017 року протягом 2015 року; про стан надання соціальних послуг протягом 2015 року в рамках дії Закону України «Про зайнятість населення» та про співпрацю органів місцевого самоврядування зі службою зайнятості та сторонами соціального діалогу у напрямку ефективної реалізації основних положень зазначеного закону.

У засіданні прийняли участь: генеральний директор Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» - Шпиль О.О., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М.; в.о. директора Миколаївського обласного центру зайнятості – Оборонько Д.М., та члени координаційного комітету.

 З інформацією по порядку денному виступив директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М, який доповів, що протягом 2015 року в рамках виконання Програми зайнятості населення було передбачено створення 3208 нових робочих місць, фактично створено 4936нових робочих місць. 

       З загальної кількості створених робочих місць у 2015 році:

       - у юридичних осіб – 2481 р.м;

       -  у фізичних осіб - підприємців (наймані працівники) - 431 р.м.;

       -  фізичні особи - підприємці (новостворені) - 2024 р.м.

       Протягом 2015 року  в м. Миколаєві було прийнято в експлуатацію ряд  інженерних  споруд. Продовжується робота по впровадженню  інвестиційних проектів, з початку 2015 року Групою компанії OREXIM реалізовано три інвестиційні проекти та створено 40 робочих місць.

         Протягом 2015 року за направленням служби зайнятості працевлаштовані 7284особи, допрофесійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості залучено 1168безробітних громадян міста Миколаєва.

  На виконання заходів Програми та з метою тимчасового працевлаштування і матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб у місті організовувалися громадські та інші роботи тимчасового характеру.

         Протягом 2015 року 1315безробітних осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.   

З інформацією про стан надання соціальних послуг протягом 2015 року виступив в.о. директора Миколаївського обласного центру зайнятості Оборонько Д.М.

        За результатами проведеного засідання прийняті відповідні рішення та надані доручення.

image

 

image

 

 оновлено 08.02.2016

 

 


                            

«Тіньова» зайнятість -  ризики та наслідки

 

    Нелегальна зайнятість працівників та зарплата „в конвертах” протягом тривалого часу залишається однією з найбільш актуальних проблем в Україні. Виплата заробітної плати у «конвертах» - тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас.

    Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, призводить до ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут громади, на реалізацію програм соціально – економічного розвитку районів, міст, програм охорони здоров’я, освіти та інших соціальних програм.

       Праця без оформлення трудового договору не дає можливості найманим працівникам користуватися державними гарантіями, а саме, погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

      Працівник, який отримує заробітну плату в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за необхідне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

      Наймаючись на роботу, громадянам слід пам'ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

      Нелегальна зайнятість та нелегальна заробітна плата – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні та нешкідливі умови праці, права на відпочинок, оплачувану відпустку тощо.

      Тому укладення трудового договору працівником це - захист своїх трудових прав на своєчасне отримання заробітної плати; виплату заробітної плати у розмірах не нижче визначених чинним законодавством; оплату лікарняних листів; отримання оплачуваної відпустки у розмірі, гарантованому законодавством (не менше 24 календарних днів); дотримання нормальної тривалості робочого часу (з розрахунку 40 годин на тиждень); оплату роботи у святкові та неробочі дні у подвійному розмірі; оплату роботи у нічний час, виплату допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві тощо.    

 ​    Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладення трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

       У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

                                                             

                                                                                           Відділ зайнятості населення

                                                                                           управління праці ДПСЗН ММР

 

ОНОВЛЕНО 23.11.2015

 


 

Про організацію та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру за 2015 рік

На виконання рішення виконкому Миколаївської міської ради  «Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності м. Миколаєва на 2016 рік» від 1.12.2015 № 1114 за станом на 01.01.2016 на оплату праці    1315 безробітних осіб, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру, витрачено коштів у сумі 1 436 806,65 грн., у тому числі:    1259 005,05 грн. за рахунок коштів місцевого бюджету та  Фонду ЗДССВБ; за рахунок коштів роботодавців – 177 801,60 грн.

      Установи, які уклали договори та використали кошти з місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ на організацію та проведення громадських   і робіт наступні:

- департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, залучено 148 осіб до інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та роботи з документацією, на оплату праці яких витрачено коштів місцевого бюджету та ФОНДУ ЗДССВБ  на  239590,03 грн;

- адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради, якою було залучено до проведення робіт з благоустрою та озелененню, прибирання узбіччя доріг, які знаходяться в комунальній власності,  245 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено 232337,10 грн;

- адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт 234 безробітні особи, на оплату праці яких витрачено 318 244,82 грн;

- адміністрація Ленінського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт 239 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено  315 425,38 грн;

- адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт 97 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено 153 407,72 грн;

Також, протягом 2015 року організовувались інші роботи тимчасового характеру на 22 підприємствах та організаціях нашого міста. До них було залучено 352 безробітні особи, на оплату праці яких витрачено 177 801,60  грн. з власних коштів роботодавців.

Найбільш активні підприємства, які уклали договори та використали свої кошти на організацію та проведення тимчасових робіт: фермерське господарство «Владам»,  ТОВ «Очерет», КП ММР «Миколаївська ритуальна служба», ТОВ «Лакомка» та інші.

 

  ОНОВЛЕНО 12.02.2016

 


 

Громадські роботи, як один із шляхів боротьби з безробіттям


           З метою координації зусиль та ефективного співробітництва органів  виконавчої влади, місцевого самоврядування, державної служби зайнятості, об'єднань роботодавців і профспілок, спрямованої на регулювання ринку праці, забезпечення зайнятості населення та соціального захисту від безробіття, у місті діє Програма зайнятості населення на період до 2017 року.
           Збереження зайнятості та проведення активної політики, турбота про недостатньо конкурентноспроможних громадян є головним пріоритетом у сфері зайнятості та ринку праці. Саме зайнятість є найважливішим стимулятором відновлення економіки і економічного зростання.
У зв'язку з цим, в рамках Програми зайнятості передбачені громадські та інші роботи тимчасового характеру, які мають суспільно корисну спрямованість, не потребують спеціальної кваліфікації і виконуються на договірній основі.
           Кожен рік спеціалістами відділу зайнятості управління праці готується проект рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради «Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності р. Миколаєва», яким затверджується перелік видів робіт, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам міста та сприяють його соціально - економічному розвитку, а також перелік організацій, в яких будуть організовані громадські роботи.
            З метою тимчасового працевлаштування та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій громадян, протягом 2014 року організовувались громадські роботи з благоустрою та озеленення зон відпочинку, об'єктів соціальної сфери, в яких взяли участь 800 городян. На оплату їх праці було виділено: 478,07 тис. грн.  - за рахунок коштів місцевого бюджету; 478,07 тис. грн.  - за рахунок коштів Фонду ЗДССВБ.
          Також за сприяння 29 підприємств і організацій нашого міста були організовані роботи тимчасового характеру ще для 383 безробітних, на оплату праці яких пішло з власних коштів роботодавців 159,95 тис. грн. Найбільш активними підприємствами, які використовували власні кошти на організацію і проведення тимчасових робіт протягом 2014 року були: фермерське господарство «Владам», ТОВ «Авантехтранс», «Парус - единение», «Агора - сервіс», «Очерет», «Центр будівельних матеріалів» та інші. Керівники багатьох підприємств, на власному досвіді пересвідчилися, що така форма роботи корисна і вигідна підприємству. Таким чином, спільними зусиллями соціальних партнерів протягом року 1183 безробітних городянина мали можливість тимчасового працевлаштування і заробітку.
           Для порівняння: протягом 2013 року громадськими роботами було охоплено 1115 городян. На оплату їх праці було виділено 343,14 тис. грн. з місцевого бюджету та фонду загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття (разом); 37,15 тис. грн. – власні кошти роботодавців.

           У цьому напрямку спостерігається позитивна динаміка – у 2015 році на проведення  та оплату громадських робіт передбачено 585 тис. грн. – з місцевого бюджету, така ж сума – за рахунок коштів Фонду.  
           У І кварталі 2015 року вже освоєно 212,178 тис. грн., а саме:  65,40 тис. грн.  - за рахунок коштів місцевого бюджету; 65,40 тис. грн.  - за рахунок коштів Фонду ЗДССВБ; 81,37 тис. грн. – за рахунок роботодавців;  і охоплено громадськими й тимчасовими роботами 189 осіб.
           У зв'язку зі сформованою ситуацією в країні та враховуючи ситуацію на ринку праці, під час організації і проведення громадських робіт чимала увага приділяється нової категорії безробітних жителів міста - людям, переміщеним з тимчасово окупованих територій України і районів проведення антитерористичної операції.
            У 2014 році на громадських роботах були зайняті 17 осіб зазначеної категорії; станом на сьогоднішній день - 12 осіб.
             Таким чином, спільними зусиллями соціальних партнерів, робота  щодо можливості тимчасового працевлаштування і заробітку безробітних городян, триває.

 

                                                                       Відділ зайнятості управління праці

                                                                       департаменту праці та соціального

                                                                       захисту населення

                                                                       Миколаївської міської ради

 

ОНОВЛЕНО 08.05.2015

 


 Розрахунок балансу трудових ресурсів за 2014 рік по м. Миколаєву

ОНОВЛЕНО 08.05.2015


Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – актуальна тема сьогодення

 

Відзначимо, що питання про легалізацію зайнятості і боротьба з "тіньовою" зарплатою були і залишаються пріоритетними у напрямках роботи Уряду. Це одне з джерел надходжень в казну, а збільшення надходжень обсягів єдиного соціального внеску (ЄСВ), внаслідок виведення зарплат з "тіні" дає можливість проводити своєчасну виплату пенсій і фінансувати соціальні виплати, гарантовані Конституцією.

       Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники, з метою працевлаштування, досить часто погоджуються на будь-які, запропоновані роботодавцем, умови.

У такому випадку працівники, працевлаштовані нелегально, при виникненні трудових спорів стають повністю безправними перед роботодавцем, бо по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії.

Тому, вважаємо потрібним відзначити основні конституційні права громадянина, які порушуються у випадку неофіційного оформлення на роботу й виплати заробітної плати в "конверті":

1) право на заробітну плату не нижче гарантованої законом (у тому числі: доплати, надбавки й інші заохочувальні виплати);

2) право на одержання соціальних гарантій, передбачених законодавством для найманих робітників — зокрема:

- на відпустку, у тому числі, і на відпустку у зв'язку з вагітністю, пологами й по догляду за дитиною;

- на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною; на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана зі шкідливими умовами праці);

- на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань, і, як наслідок — на одержання страхових виплат у випадку травм або профзахворювань;

3) право на належні, безпечні й здоровіші умови праці — у роботодавця відсутній обов'язок у забезпеченні таких умов для неофіційно оформлених працівників. При цьому, неофіційно оформлений працівник змушений працювати надурочно ( без вихідних і без додаткової оплати праці);

4) право на одержання соціальних виплат і субсидій;

5) право на працю  -  неофіційно найманий робітник може бути звільнений у кожний момент. При цьому, такий працівник може не одержати вихідну допомогу й оплату за виконану роботу.

З 01.01.2015 вступив в дію Закон України  від 28.12.2014  № 77-VІІ  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким передбачено об’єднання соціальних фондів: фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та фонду страхування від тимчасової непрацездатності.

Прийнятий документ частиною 3 статті 24 КЗпП України “Укладання трудового договору”  вводить обов'язковість прийняття на роботу працівника за письмовим наказом (розпорядженням) та інформуванням Державної фіскальної служби України про прийом працівника на роботу, а також підвищує адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення трудового законодавства.

     Статтю 265 КЗпП України «Відповідальність за порушення законодавства про працю» викладено в наступній редакції. Посадові особи органа державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

    - фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення  працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий  час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

     - порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

      - недотримання мінімальних державних  гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, вставленої законом на момент виявлення порушення, за кожного  працівника, щодо якого скоєно порушення;

      - порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим-четвертим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати.

Крім того, сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Зверніть увагу на те, що відтепер трудовий договір не вважається укладеним за умови, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи (ч. 4 ст. 24 КЗпП України виключено).

        Також, з Кодексу Законів про працю України вилучено статтю 24-1, якою передбачалася обов’язковість реєстрації трудових договорів, укладених між працівниками та фізичними особами, у державній службі зайнятості.

ОНОВЛЕНО 08.05.2015

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: