Мапа порталу

 

 Про організацію та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру за І півріччя 2017 року

image

 

             На виконання рішення виконкому Миколаївської міської ради «Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності м. Миколаєва на 2017 рік» від 23.12.2016 № 1219, за станом на 01.07.2017 на оплату праці 727 безробітних осіб, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру, витрачено коштів у сумі 1528359,42 грн., у тому числі: 1144665,5грн. за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ; за рахунок коштів           роботодавців – 383693,92грн. 

        Установи, які уклали договори та використали кошти з місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ на організацію та проведення громадських робіт наступні:

 - департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, яким залучено 163 особи  на  роботи по інформуванню населення стосовно порядку отримання житлових субсидій, на оплату праці яких витрачено 566978,24 грн.;

- адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради, якою було залучено до проведення робіт з благоустрою території Центрального району  108 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено  117908,92грн.;

- адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою, прибиранню територій району 61 безробітна особа, на оплату праці яких витрачено 113201,77 грн;

- адміністрація Інгульського району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою об’єктів соціальної сфери міста та різних підсобних робіт 50 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено 184964,85 грн;

- адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради, якою було залучено до громадських робіт з благоустрою та озелененню міста 48 безробітних  осіб, на оплату праці яких витрачено 161611,50 грн.

      Також, протягом січня - червня 2017 року організовувались інші роботи тимчасового характеру на 9  підприємствах та організаціях нашого міста. До них було залучено 297 безробітних осіб, на оплату праці яких витрачено          383693,92грн. з власних коштів роботодавців.

      Найбільш активні підприємства, які уклали договори та використали свої          кошти на організацію та проведення тимчасових робіт: ТОВ «Очерет» та фермерське господарство «Владам».  

 

  Оновлено 21.07.2017

 


 

 Виконання заходів

щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення

на період до 2017 року  за 2016 рік

  

Найменування заходу

Виконавці

1

2

1.  Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців

у створенні нових робочих місць

 

1. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді:

- здійснювати публікації у ЗМІ;

- брати участь у радіо- та телепрограмах

     З метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді, спеціалістами центрів зайнятості міста постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з цільовими групами.

      Протягом звітного періоду в групових профорієнтаційних заходах служби зайнятості міста Миколаєва взяли участь 3143 учня загальноосвітніх шкіл. Осередком профорієнтаційної роботи в м. Миколаєві є молодіжний центр «Моє майбуття» на базі Центрального районного центру зайнятості, в якому щочетверга протягом навчального року надаються профорієнтаційні послуги для випускників загальноосвітніх шкіл м. Миколаєва (групові консультації  щодо вибору професій, проведення тестування, ознайомлення з актуальними на ринку праці професіями). Протягом 2016 року відбулось 55 занять в рамках роботи центру, в яких прийняли участь 1098 учнів.

        29 вересня 2016 року між Миколаївським обласним центром зайнятості та Радою з питань молодіжної політики при міському голові був підписаний Меморандум про співробітництво та план спільних заходів до 2018 року. До складу ради входить начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, студентський мер м.Миколаєва, представники молодіжних громадських організацій. Планом спільних заходів передбачено участь представників молодіжних громадських організацій в профорієнтаційних проектах служби зайнятості, а саме: залучення  молоді до  занять в молодіжному центрі «Моє майбуття»,  участь у  волонтерському проекті «Професійний вимір» для студентів вищих навчальних закладів, залучення молоді до участі в проекті «PROFI- СТАРТ» - подання резюме молодими фахівцями.

30 вересня 2016 року Миколаївським обласним центром зайнятості підписана угода про співробітництво та  план спільних дій на 2016-2017 навчальний рік  з управлінням освіти Миколаївської міської ради, яким визначені подальші спільні дії в удосконаленні профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю. Під час заходу  презентовано новий профорієнтаційний проект служби зайнятості «PROF-TEST», головна ідея якого полягає в організації професійної практики учнів випускних класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах, до яких відноситься їхня майбутня професія.

 

2. Сприяти забезпеченню збереження робочих місць та зростанню зайнятості шляхом розширення існуючих виробництв та введення в дію нових виробничих потужностей у різних галузях економіки, відповідно до міської Програми залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м. Миколаїв на період до 2017 року, а саме:

- будівництво мостового переходу через р. Південний Буг (Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор);

- виробництво електроенергії з біогазу Миколаївського полігона ТПВ (департамент ЖКГ Миколаївської міської ради);

- виробництво вертикальних вітроустановок (ТОВ “Онікс”);

- виробництво альтернативного виду палива (ТОВ “Політехпром”);

- будівництво вітрової електростанції в мікрорайоні Кульбакине (ТОВ “ЕСТА ЛТД”);

- модернізація виробництва з метою випуску повсякденного та спортивного взуття (ТОВ ВТФ МВФ “Ніко-Плюс”);

- модернізація виробництва підліткового та дитячого взуття (ТОВ ВТФ МВФ “Ніко-Плюс”);

- відновлення діяльності кінотеатру “Іскра” (управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради);

- глибоководний причал у районі Миколаївського річкового порту (ДП “Миколаївський річковий порт”);

- будівництво сміттєпереробного комплексу в Миколаєві (департамент ЖКГ Миколаївської міської ради).

*Перелік може змінюватись у процесі роботи.

        За інформацією головного управління статистики у Миколаївській області в м. Миколаєві було прийнято в експлуатацію виробничі потужності та інженерні споруди: відділення банку (ТОВ «Приватофис»); випробувальна лабораторія, адміністративні будівлі, пожежні резервуари, комплекс з переробки олійних культур (ТОВ «Європейська транспортна стивідорна компанія»), перевантажувальний комплекс (ТОВ «Дунайська судноплавно-стівідорна компанія»); трансформаторна підстанція (КП ММР «Капітальне будівництво міста Миколаєва»); електростанція (Міська лікарня швидкої медичної допомоги); газоочисна установка (ТОВ «Миколаївський глиноземний завод»); станція перевантаження зернових вантажів (Іноземне підприємство «Хімтранс Україна»); котельна (ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск»); млинний комплекс (ПрАТ «Експериментальний механічний завод»); адміністративно-побутова будівля (ПВКП «Південьвторресурси»); логістичний центр (ТОВ «Лаванда Сервіс»); котельна (ТОВ «Грінтур-Екс»); 5 світлофорів (департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради); каналізація (адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради); офісно-складська будівля ТОВ («Констракшн ЛТД»); магазин – 3 одиці (ФОП); торговий комплекс (ПП «Юліана-Сервіс»); автозаправочна станція (ТОВ «Оверті»); станція технічного обслуговування (ФОП); закусочна (ПП «Никольський посад»); склади (ТОВ «Укрмашбуд»); залізнична колія (ТОВ «Грінтур-Екс»); причал (ТОВ СГП «Нібулон»); сонячна електростанція (ТОВ «Соляріс Опес»); базова станція мобільного зв’язку (ТОВ «Лайфселл»); котельна (Миколаївське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих) та інші.

 

3. Забезпечити розширення сфери застосування праці та поліпшення структури зайнятості шляхом створення та легалізації вже існуючих робочих місць:

- 3270 робочих місць у 2013 році;

- 3270 робочих місць у 2014 році;

- 3280 робочих місць у 2015 році;

- 3300 робочих місць у 2016 році;

- 3420 робочих місць у 2017 році, в т.ч.:

- юридичними особами – 1422 р.м.;

- фізичними особами – 1848 р.м.,

з них за видами економічної діяльності:

- обробна промисловість – 574;

- оптова та роздрібна торгівля – 962 р.м.;

- транспорт та зв'язок – 326.

       Протягом 2016 створено 3879 робочих місць. Завдання виконано на 117,5 %.

З загальної кількості створених робочих місць за 2016 рік:

 - у юридичних осіб - 1304 р.м.;

 - у фізичних осіб-підприємців – 2575 р.м.

       Більшість створених робочих місць у м. Миколаєві протягом 2016 року припадає на фізичних осіб, що складає 66,4 % до загальної кількості створених робочих місць.

 

4. Розширити мережу підприємств малого та середнього бізнесу, за рахунок створення нових робочих місць у сфері підприємницької діяльності порядку 1,8 тис. осіб щороку.

Надавати допомогу безробітним громадянам та підприємцям-початківцям в освоєнні основ ринкової економіки та підприємництва, розробці бізнес-планів, реєстрації їх як суб’єктів підприємницької діяльності та інформувати їх про порядок укладання трудових договорів з найманими працівниками. Забезпечити постійну роботу телефонних гарячих ліній для підприємців при місцевих органах виконавчої влади

     З метою розширення мережі підприємств малого та середнього бізнесу, службою зайнятості міста надається допомога по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності - проводиться ціла низка заходів:

- проведення семінарів з самозайнятості та профконсультацій з безробітними з метою виявлення можливостей їхньої ефективної діяльності як майбутніх підприємців;

-   організація консультацій щодо започаткування власної справи, допомога в складанні бізнес – планів;

-   навчання безробітних основам підприємницької діяльності;

-   працюють консультаційні центри з питань організації та провадження підприємницької діяльності за участю соціальних партнерів.

      Протягом року в рамках роботи консультаційного центру з питань організації та провадження підприємницької діяльності за участю соціальних партнерів в Центральному районному центрі зайнятості було надано 121 консультацій з різноманітніших питань.

      За сприянням районних центрів зайнятості 19 особам з числа осіб, які перебувають на обліку надано одноразову матеріальну допомогу по безробіттю на відкриття власної справи для організації підприємницької діяльності (самозайнятість осіб), з яких 7 осіб віком до 35 років,  2 – інваліди.

      Розширюється і перелік напрямів діяльності майбутніх підприємців - за останній час безробітні розробили і захистили бізнес-плани не тільки як із реалізації продовольчих чи непродовольчих товарів, а наприклад за такими видами діяльності, як: «Реалізація харчових добавок для спортсменів в інтернет - магазині», «Промислове виробництво каліфорнійського хробака та продаж біогумусу», «Вермикультування», «Роздрібна торгівля системами енергозаміщення природного газу (твердопаливними котлами)», та інші.

    Протягом 2016 року фахівцями Корабельного районного центру зайнятості було проведено 10 семінарів з орієнтації безробітних для організації підприємницької діяльності та сприяння до самозайнятості населення, у яких взяло участь 96 осіб.

      На виконання ч. 2 ст. 27 Закону України «Про зайнятість населення» прийняті рішення про надання компенсації 26 суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштували 75 безробітних на нові робочі місця у приоритетних видах економічної діяльності.

5. Організовувати громадські та інші роботи тимчасового характеру, які мають суспільно корисну спрямованість, з метою тимчасового працевлаштування та додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.

Щороку приймати рішення виконкому Миколаївської міської ради щодо організації та проведення громадських робіт у місті, якими затверджувати Перелік видів громадських робіт, що відповідають потребам територіальної громади, та Перелік підприємств, організацій, установ, на яких вони будуть застосовуватися.

Залучати до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру до 1,0 тис. осіб щороку.

Щороку передбачати у бюджетних запитах та кошторисах фінансування на організацію та проведення громадських робіт.

     З метою залучення безробітних громадян до громадських та інших робіт тимчасового характеру, було прийнято рішення виконкому Миколаївської міської ради «Про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях усіх  форм  власності  м. Миколаєва на 2016 рік» від 11.12.2015 № 1114, яким затверджено перелік видів громадських робіт, що відповідають потребам територіальної громади, та перелік підприємств, установ, організацій, на яких вони будуть застосовуватися.

Протягом  2016 року на оплату праці 1301 безробітної особи, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру, витрачено коштів у сумі 1436938,42 грн., у тому числі: 1225272,18грн. за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду ЗДССВБ; за рахунок коштів роботодавців – 211666,24грн. Найбільш активні підприємства, які уклали договори та використали свої кошти на організацію та проведення тимчасових робіт: фермерське господарство «Владам»,  ТОВ «Очерет» та інші.

6. Стимулювати створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Планується щороку надавати роботодавцям міста відповідну компенсацію на 115 працівників (за умови подання роботодавцями заяв та відповідних документів до державної служби зайнятості)

   Фахівцями департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та центрів зайнятості проводиться активна роз’яснювальна робота для стимулювання створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

     Протягом 2016 року, відповідно до ст. 26 та ст. 27 Закону України «Про зайнятість населення», прийняті рішення про надання компенсації 36 суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштували 75 безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

7. З метою легалізації зайнятості, забезпечувати соціальний захист працюючого населення та надходження коштів до бюджетів різних рівнів:

- забезпечити проведення рейдової роботи з легалізації зайнятості населення в рамках міської та районних комісій;

- залучати до участі в рейдовій роботі представників правоохоронних органів або ВБЕЗ УМВС України в Миколаївській області;

- направляти матеріали за результатами обстеження діяльності відповідного суб’єкта господарювання, у разі виявлення порушень чинного законодавства до правоохоронних та контролюючих органів;

- проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо переваг легальної зайнятості та соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

Виключено рішенням миколаївської міської ради від 19.11.2014 № 44/8 «Про внесення зміни до рішення Миколаївської міської ради від 17.10.2013 № 33/5 «Про затвердження Програми зайнятості населення м. Миколаєва на період до 2017 року».

Протягом 2016 року фахівцями відділу зайнятості населення управління праці було проведено 497 зустрічей з трудовими колективами суб’єктів господарювання міста, в яких взяли участь 7680 працівників; у тому числі керівникам 47 підприємств надано методичну допомогу з питань дотримання вимог чинного законодавства з праці, використання робочої сили та профнавчання на виробництві, переваг легальної зайнятості. Фахівцями відділу зайнятості, охорони та умов праці у 2016 році розроблено 21 новий вид буклетів щодо останніх змін в трудовому законодавстві, переваг легальної зайнятості, охорони та безпечних умов праці  та з інших актуальних питань, які активно розповсюджуються під час проведення семінарів з роботодавцями та під час зустрічей з трудовими колективами на підприємствах.

Інформування громадськості та надання роз’яснень щодо вимог чинного трудового законодавства та переваг легальної зайнятості забезпечується і завдяки співпраці з газетами «Южная правда», «Рідне Прибужжя», «Николаевские новости», «Вечерний Николаев», «Норма».

27 січня  та 27 квітня 2016 року на шпальтах газети «Норма» (№№ 4,18) були надруковані статті за відповідною тематикою.

Крім того, на Інтернет-порталі «Миколаївська міська рада» розміщено 39інформаційних статей щодо стану виконання заходів Програми зайнятості населення м. Миколаєва на період до 2017 року та з питань легалізації найманої праці.

Інформація з питань працевлаштування та потреби у працівниках по                  м. Миколаєву щомісяця розміщується на сторінках Інтернет - порталу «Миколаївська міська рада».

На сайті департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради за звітний період розміщено 44 статті; постійно працює телефонна «Гаряча лінія».

        Протягом 2016 року було організовано та проведено 8 семінарів та 7 засідань «круглого столу» для керівників та фахівців підприємств, установ та організацій міста, представників малого бізнесу. 

8. Проводити щомісяця семінари, надавати консультативну допомогу, в т.ч. по гарячих лініях, та аналізувати зміст колективних договорів на відповідність їх діючому законодавству.

Направляти листи та телефонограми до керівників підприємств,  установ та організацій усіх форм власності щодо необхідності укладання колдоговору.

По м. Миколаєву за станом на 01.01.2017 зареєстровано всього 2083 колективних договори між працівниками та роботодавцями, з яких 10 колективних договорів, вперше укладені підприємствами, установами та організаціями з початку   2016 року.

Діючими колдоговорами охоплено понад 173 тис. працюючих  на підприємствах, в установах та організаціях міста. протягом 2016 року  зареєстровано 375 колективний договір, в т.ч. зміни та доповнення до довгострокових, між  працівниками  та  роботодавцями, якими  охоплено  понад 62 тис. працюючих на підприємствах, в установах, організаціях міста. 

До 147 колективних договорів підприємств, установ та організацій міста, раніше укладеного та діючого до теперішнього часу, надані зміни та доповнення.  Дія 81 подовжено на рік.

Під час повідомної реєстрації колективних договорів департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, як реєструючим органом, аналізується зміст колективного договору на відповідність його чинному законодавству, вимогам Генеральної та галузевим угодам, та надаються зауваження і пропозиції. 

Всього за станом на 01.01.2017 під час повідомної реєстрації колективних договорів надано 625 зауважень та рекомендацій з питань праці. В тому числі:

- з питань оплати – 356;

- з охорони праці – 218;

- з питань зайнятості – 186;

- інші - 86.

З початку року підприємствами було усунено 803 зауваження та надані на реєстрацію зміни та доповнення до колективних договорів.

Усунення  наданих зауважень  тримається на контролі.

З метою посилення роботи  щодо залучення до укладання  колективних договорів   підприємств,   які   використовують   найману   працю,   але  не  мають колективного договору, фахівцями управління праці департаменту праці та соціального захисту населення ММР ради проводяться певні заходи.     

В газеті “Вечерний Николаев” від 30.01.2016  № 10 розміщено звернення сторін соціального діалогу до керівників підприємств, установ та організацій, профспілкових комітетів та рад трудових колективів міста Миколаєва.

      Інформація про хід колективно-договірної кампанії щоквартально розміщується на Інтернет-порталі «Миколаївська міська рада».

      На сайтах Миколаївської міської ради та департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради щомісяця розміщується інформація про проведені засідання міської та районних комісій з питань погашення заборгованості із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; щотижня обновлюється інформація про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста, розміщується інформація про проведені семінари.

З початку року до керівників підприємств, установ та організацій міста направлено 116 листів та 138 телефонограм щодо необхідності укладання колективного договору та внесення змін та доповнень до діючих колективних договорів, в частині усунення порушень вимог діючого законодавства України.

    З метою успішного проведення колдоговірної кампанії проводиться консультативно – роз’яснювальна робота.

    Так,  з  початку  року  в управлінні праці  проведено 7 семінарів-навчання та  5 «круглих столів» за участю фахівців управління праці.

Загалом на заходах були присутні понад 200 представників підприємств, установ та організацій міста.    

     Протягом 2016 року всього проведено аналіз стану роботи 43 підприємств, установ та організацій щодо дотримання вимог Закону України  «Про колективні договори і угоди»,  у тому числі з питань оплати праці.

     За результатами проведеного аналізу всього надано 215 рекомендацій та зауважень щодо усунення виявлених  порушень чинного законодавства з питань праці.

Фахівцями відділу трудових відносин управління праці протягом 2016 року проведено 169 зустрічей з трудовими колективами, членами громад по роз’ясненню питань оплати праці, колективно-договірного регулювання, у тому числі дотримання державних мінімальних гарантій з оплати праці.

З початку року розповсюджено понад 450 буклетів та флаєрів щодо порядку розробки, укладання та виконання колективних договорів. У разі необхідності така  інформація надається на магнітних носіях та електронною поштою.

Щомісяця проводяться “Гарячі лінії” для мешканців міста, на які з початку року звернулось  56 осіб  з питань праці.

 

 

2. Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення

 

1. Професійний кваліфікований склад робочої сили в загальній кількості до 4,0 тис. осіб формувати щороку відповідно до потреб та ситуації на ринку праці завдяки:

- професійному навчанню, підвищенню кваліфікації персоналу на виробництві відповідно до вимог сучасного виробництва;

- продуктивній діяльності базових центрів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а саме:

- Центру підготовки персоналу державного підприємства “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект”;

- ПАТ ”Чорноморський суднобудівний завод”;

- навчальному центру державного підприємства “Суднобудівний завод ім. 61 комунара”

Протягом 2016 року фахівцями відділу зайнятості населення управління праці було проведено 497 зустрічей з трудовими колективами суб’єктів господарювання міста з питань дотримання вимог чинного законодавства з праці, використання робочої сили та профнавчання на виробництві.

2. Забезпечити організацію професійної підготовки, перепідготовки працюючих та безробітних громадян міста щороку до 2,0 тис. осіб.

Надавати методичну допомогу підприємствам, установам і організаціям з вищезазначеного питання, відповідно до державних нормативно-правових актів

   Протягом 2016 року в галузях економіки, відповідно до потреб виробництва, за індивідульною програмою навчання, з метою подальшої їх зайнятості, а також у центрах підготовки та підвищення кваліфікації кадрів пройшли навчання та підвищення кваліфікації за сприянням служби  зайнятості  1288 осіб.

   Взаємні стосунки з роботодавцями в центрах зайнятості будуються на постійному вивченні потреб та економічного стану підприємств. Продовжується робота щодо впровадження  нових форм роботи з роботодавцями - проведення системної інформаційно-роз′яснювальної роботи, відвідування підприємств як спеціалістами відділу по взаємодії з роботодавцями так і директором центру зайнятості.

    На безоплатній основі фахівці державних установ – центру зайнятості, податкової служби, управлінь пенсійного фонду, банківських установ надавали інформаційні та консультаційні послуги для підвищення рівня правових знань осіб, котрі вирішили започаткувати власну справу, або вже нею займаються.

    За останніми даними служби зайнятості міста, протягом 2016 року 19 безробітних громадян організували власну справу.

3. Сприяти організації роботи з підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 № 340 “Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями”

   Спеціалістами центрів зайнятості проводиться  інформаційно – роз`яснювальна робота серед роботодавців міста. Запроваджено анкетування – опитування щодо виявлення бажання скористатись послугою служби зайнятості неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями: кухар, зварник, охоронник.

4. Надавати можливість для підвищення конкурентоспроможності щороку 150 громадянам віком старше 45 років шляхом видачі ваучера на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності (за умови подання заяв до районних центрів зайнятості)

  Для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності протягом 2015 року видано 4 ваучери за такими спеціальностями: Психологія, Соціальна робота (2 ваучери) та Фізична реабілітація.

5. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед студентської молоді та роботодавців щодо відкриття роботодавцями трудової книжки студентам ПТУ, ВНЗ, які у вільний від навчання час проходять стажування за спеціальністю, за якою здобувається освіта, що сприятиме конкурентоспроможності молоді, щороку порядку 2,0 тис. осіб

    Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед учнівської молоді та роботодавців щодо відкриття роботодавцями трудової книжки студентам ПТУ, ВНЗ, які у вільний від навчання час проходять стажування за спеціальністю, за якою здобувається освіта, що сприятиме конкурентоспроможності молоді - на семінарах,  засіданнях круглого столу, при відвідуваннях роботодавців та навчальних закладів, на індивідуальних прийомах у разі звернення до центрів зайнятості.

3. Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції

1. Забезпечувати надання інформаційно-консультативної та правової допомоги громадянам України, які виїжджають за кордон для працевлаштування

   Велика увага приділяється інформаційно-роз`яснювальній роботі з питань попередження неврегульованої трудової міграції, протидії торгівлі людьми та заборони дитячої праці. Інформаційно-роз’яснювальна робота направлена на формування у громадян мотивації до легальної зайнятості та збереження трудового потенціалу.

Спеціалістами районних центрів зайнятості для надання інформаційно – консультаційної допомоги громадянам України, які виявили бажання виїхати за кордон для працевлаштування, організовуються та проводяться семінари за темою: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці»  та "Легальна зайнятість" (включені питання щодо легалізації зайнятості населення). Проведено – 58 семінарів для зареєстрованих безробітних.

 

4. Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і нездатні на рівних умовах

конкурувати на ринку праці

1. Забезпечувати працевлаштування молоді, інвалідів та інших соціально вразливих верств населення, які потребують додаткових гарантій, з першочерговою організацією для них професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, в т.ч. індивідуальне навчання безпосередньо на робочому місці

    Протягом 2016 року службою зайнятості міста було працевлаштовано 7421 безробітна особа та тих, які перебувають на обліку (не мають статусу безробітного) в т.ч.: жінок – 1408 особи,  947 - молодь; 792 особи, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; інвалідів – 82 особи.

    Охоплено професійним навчанням – 1288 осіб, з них 484 – молодь, 47 – інвалідів.

     Протягом 2016 року 19 особам виплачено одноразову допомогу на відкриття підприємницької діяльності, з них: молодь – 7 осіб, інваліди – 2 особи.

 

2. З метою формування позитивної мотивації до праці, зміни ставлення до можливості оволодіння новою професією, забезпечити надання повного обсягу профорієнтаційних послуг особам, які звертаються за послугами до центрів зайнятості населення, шляхом проведення:

- індивідуальних та групових консультацій;

- ярмарків – вакансій;

- днів відкритих дверей;

- професіографічних екскурсій на підприємства міста;

- професіографічних зустрічей для учнів загальноосвітніх шкіл та молоді

     Протягом 2016 року спеціалістами Центрального районного центру зайнятості було проведено проведено 45 профорієнтаційні заходів для молоді, в яких взяли участь 632 особи учнівської молоді, з них:

- 527 учнів ЗНЗ

- 105 студенти ВНЗ.

      Також на базі ЦРЦЗ діє  Молодіжний центр «Моє майбуття», де школярі мають змогу отримати цікаву інформацію, що стосується вибору професій, навчального закладу. Дані зустрічі проходять щочетверга з усіма школами міста. За 2016 рік таку послугу отримали 700 школярів.

      З метою допомоги особі у виборі нової професії та профілю професійного навчання фахівцями Корабельного районного центру зайнятості проводяться індивідуальні  профконсультації. За згодою або вимогою клієнта проводиться профконсультація із застосуванням психодіагностичного тестування з метою визначення професійно-важливих якостей та допомоги у виборі професії, напрямів профнавчання.

Так, протягом 2016 року 977 осіб з числа зареєстрованих безробітних отримали профорієнтаційні послуги, 324 – індивідуальні консультації, 886 осіб з числа незайнятого населення прийняли участь в групових консультаціях. 161 безробітний прийняв участь в 44 міні-ярмарках вакансій.

Одним із напрямів роботи служби зайнятості з роботодавцями є послуги з організації та проведення професійного відбору необхідних працівників відповідно до особливостей певного виробництва, вимог робочого місця.

Проведення професійного відбору обумовлене необхідністю отримання прогностичної оцінки відповідності наявних професійних і індивідуальних особливостей людини вимогам певної професійної діяльності або профнавчання.

Для допомоги роботодавцям у підборі кваліфікованих кадрів Корабельний РЦЗ протягом звітного року організував проведення 6-ти «Презентацій роботодавця».

За 2016 рік Корабельний центр зайнятості організував та провів 9 міні-ярмарок вакансій. Роботодавці мали змогу особисто підібрати працівників на вакантні посади).

     З метою формування позитивної мотивації до праці, зміни ставлення до можливості оволодіння новою професією фахівцями Інгульського районного центру зайнятості за 2016 рік проведено:

-  міні-ярмарок вакансій – 54 заходи;

-  семінари  для  безробітних – 19 для 220 безробітних;

- Дні відкритих дверей – 7 заходів;

- професіографічних екскурсій на базі: ФГ "Владам", Управління ПФУ в Інгульському районі, Управління ПФУ в Заводському районі, ПрАТ "Лакталіс-Миколаїв"– 4 заходи..

   Протягом 2016 року фахівцями Заводського районного центру зайнятості проведено:

-  міні-ярмарок вакансій – 55 заходів;

-  13 семінарів  для 160 безробітних осіб;

- Дні відкритих дверей – 3 заходи;

- одна професіографічна зустріч  з презентацією ТОВ  «СП «Нібулон».

3. Забезпечити надання профорієнтаційних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями з метою прискорення їх адаптації до умов ринку праці та професійної інтеграції у суспільство.

Організовувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з обмеженими фізичними можливостями за професіями відповідно до потреб ринку праці та рекомендації МСЕК з метою забезпечення їх трудової реабілітації, сприяння у працевлаштуванні та підвищення їх конкурентоспроможності.

Соціальним службам на підставі рекомендацій Індивідуальної програми реабілітації інваліда направляти осіб з обмеженими фізичними можливостями до районних центрів зайнятості для постановки на облік з метою подальшого працевлаштування

      Протягом 2016 року в центрах зайнятості міста Миколаєва перебувало 478 безробітних з числа інвалідів. Працевлаштовані за направленням служби зайнятості 82 особи, 2 з яких – шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється особистими консультантами відповідно до висновків та рекомендацій МСЕК, індивідуальної програми реабілітації, професійних навичок особи, знань та побажань щодо умов праці.

     При бажанні інвалідів пройти професійне навчання або перенавчання служба зайнятості проводить тестування таких осіб. За умови виявлення здібностей до обраної професії, а також відповідно до висновків і рекомендацій МСЕК та індивідуальної програми реабілітації, при наявності учбової групи служба зайнятості здійснює навчання за обраною професією. 47 безробітних особи з числа інвалідів охоплені професійним навчанням. Участь у громадських роботах брали 58 безробітних.

Також, з метою забезпечення соціального захисту демобілізованих учасників АТО, в т.ч. осіб з інвалідністю, кожен вівторок в Центральному районному центрі зайнятості проходить День учасника АТО. В рамках цього дня здійснюються заходи для зазначеної категорії осіб із залученням соціальних партнерів, громадських та волонтерських організацій, організовується проведення ярмарків та міні-ярмарків вакансій тощо.

       Протягом 2016 року за рахунок коштів Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у вищих навчальних закладах навчалось 34 інваліда, у тому числі 18 осіб у ЧДУ ім. П Могили, 10 осіб у ММІРЛ ВНЗ «ВМУРоЛ «Україна». На оплату навчання було витрачено 221,2 тис грн.

4. Сприяти збереженню та створенню нових робочих місць для працевлаштування інвалідів, у тому числі за рахунок надання поворотної та безповоротної фінансової допомоги, відповідно до додатка 3 (табл. 5)

      Служба зайнятості співпрацює з миколаївським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів щодо професійного навчання осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в службі зайнятості та не отримують допомогу по безробіттю, а також з питань надання інформації про підприємства, що не створюють робочі місця для інвалідів. Надана інформація використовується в роботі базовими центрами зайнятості, спеціалісти яких під час відвідування підприємств, проведення з роботодавцями семінарів та круглих столів здійснюють інформаційно - роз’яснювальну роботу з тими роботодавцями, які не виконали 4 %  норматив робочих місць для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Протягом 2016 року Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів не надавало роботодавцям дотації, поворотну та безповоротну фінансову допомогу.

Протягом звітного періоду звернень від роботодавців щодо компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування в зв’язку з працевлаштуванням інваліда до відділення не надходило.

5. Сприяти у працевлаштуванні молоді, інвалідів, одиноких батьків, безробітних, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, та інших категорій громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, на нові робочі місця, строком не менше ніж на два роки шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щороку 115 осіб

    Протягом 2016 року у місті Миколаєві створено 13 нових робочих місць, строком не менше ніж на два роки шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, на які працевлаштовані особи з числа категорій громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та потребують додаткових гарантій при працевлаштуванні.

 

 Оновлено 01.02.2017 року


      

 

 

Про затвердження Програми зайнятості населення  м. Миколаєва на період до 2017 року № 33/5 від 2013-10-17

ОНОВЛЕНО 29.01.2016 

 


 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: