Мапа порталу

 

«Атестації – особливу увагу»

    Атестація робочих місць за умовами праці – проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес,використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
    Основна мета атестації – полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Періодичність проведення атестації робочих місць не рідше одного разу у п’ять років.
      Атестація робочих місць проводиться згідно порядку, визначеному у постанові КМУ №442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці від 01.09.92 р. № 41 та передбачає:
• установлення факторів і причин виникнення несприятли-вих умов праці;
• санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробни-чого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці;
• комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідальність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам;
• установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією;
• обгрунтування віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці;
     Результати атестації використовуються для розроблення заходів, щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Оновлено 05.10.2017


Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області

«Виробничий травматизм та шляхи його запобігання»

    Для Фонду соціального страхування України профілактика ризиків – це, перш за все, превентивна робота щодо попередження виробничого травматизму, формування культури праці.
    Створення безпечних умов праці є на сьогодні дуже актуальною темою.
    Аналіз стану виробничого травматизму не дає нам право на спокій, заставляє зробити висновок, що зроблено в цьому напрямку далеко не все.
   Так протягом 9 місяців 2017 року на 28 підриємствах, організаціях та установах м. Миколаєва, Вітовського та Миколаївського районів сталося 57 нещасних випадків, із них пов’язані з виробництвом 40 в результаті яких 40 працівників отримали травми, в тому числі 4 працівників загинули.
   В порівнянні, в 2016 році за аналогічний період сталося 41нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, постраждало 45 працівників, 5 працівників загинуло.
    По видам подій нещасних випадків на першому місці є події : падіння потерпілих- 19 нещасних випадків (половина від загальної кількості),
     Пригоди на транспорті – 6_, обрушення предметів, матеріалів -7; дія предметів, що рухаються - 6 нещасних випадків.
   По причинам нещасних випадків - більшість нещасних випадків сталося по організаційним причинам - 92.5%, основні із яких є:
- порушення трудової і виробничої дисципліни через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків – 36 н/в;

     Сучасна культура праці вимагає від працівників особистої відповідальності за свою роботу. Наведу декілька прикладів, коли працівники при виконанні своїх трудових обов’язків, порушивши дисципліну праці, інструкції з охорони праці, зазнали тяжких травм на своїх робочих місцях, а то і загинули.
     Так тракторист одного з комунальних підприємств Корабельного району м. Мико-лаєва, не перевіривши знаходження важіля управління коробкою передач в нейтральному положенні, почав заводити двигун трактора за допомогою пускового двигуна. Після запуску основного двигуна, трактор почав рухатися назад разом з пересувною компресорною станцією. Тракторист, замість того щоб відбігти від трактора, перемістився в його сторону. В результаті він був затиснутий між трактором та пересувної компресорною станцією, а заднє праве колесо трактора здійснило наїзд на голову потерпілого, що призвело до отримання ним множинних травм і його смерті. Аналогічний нещасний випадок стався і в комунальному підприємстві с. Мішково Вітовського району.
       Бригада докерів – механізаторів одного із портів міста здійснювала зачистку вагонів, під час закриття люку вагона, через неуважність працівника, сталося захоплення рукавички і один з докерів отримав серйозну травму кісті правої руки.
      Молодша медична сестра медичного закладу отримала завдання терміново доставити історію хвороби хворої до реанімаційного відділення лікарні. На вулиці в цей час йшов дощ, доріжки були мокрі. Віддавши документи, вона вийшла з реанімаційного відділення, стала ногою на кафельну плитку, однак рукою за поручень, що знаходився поруч, взятися не встигла. Нога підслизнулася і потерпіла впала на сходи, при цьому отримала серйозний перелом лівої ноги та надовго опинилась на лікарняному.
      В приведених прикладах не було ніяких передумов для настання нещасного випадку, основною причиною травматизму стало елементарне нехтування правилами безпеки праці. Тому кожен працівник, виконуючи ту чи іншу дію, повинен пам’ятати про можливі негативні наслідки від її виконання для свого здоров’я.
      Окремо слід наголосити на тому, що виконане робоче завдання не є підставою для того, щоб розслаблятися. Адже, нещасний випадок на виробництві може статися і після завершення виконання роботи. Зокрема, під час прибирання робочого місця. Наприклад, коли працівник, не дочекавшись повної зупинки робочого органу верстату, який після вимкнення ще певний час рухатиметься за інерцією, розпочне прибирання відходів біля нього. Нещасні випадки за подібних обставин доволі непоодинокі. Хоча, зазвичай, кожна інструкція з охорони праці містить вимоги, як правильно виконувати такі операції.
Іноді порушувати вимоги безпеки працівника змушує бажання швидше виконати доручену роботу, а дотримання правил охорони праці може вимагати якихось додаткових операцій, що, відповідно, подовжує час виконання цієї роботи. Звісно ж, людина намагається уникнути цих додаткових зусиль та завершити роботу якнайшвидше, що, врешті-решт, загрожує їй травмуванням.
      Якщо організація праці на підприємстві побудована неправильно, то це вказує на її низьку культуру. Для забезпечення високої культури охорони праці на виробництві роботодавець повинен запровадити систему управління охороною праці. Важливими елементами є проведення навчання працівників, робота на сучасному та безпечному обладнанні, забезпечення працівників засобами індивідуального і колективного захисту, створення оптимальних санітарно-гігієнічних і психофізіологічних умов праці і таке інше.
     Працівники мають чітко дотримуватись вимог інструкцій з охорони праці, правил виконання робіт і тим самим підтвердити, що вони є професійними, кваліфікованими і відповідальними фахівцями своєї справи. У свою чергу необхідне посилення відповідальності організаторів (власників) виробництва за невиконання вимог безпеки, несвоєчасне визначення виробничих ризиків та вжиття запобіжних заходів. Саме роботодавець крім створення належних умови праці, повинен сприяти усвідомленню кожним працівником, що дотримання вимог охорони праці є запорукою не тільки збереження життя і здоров’я, але й вирішення економічних та соціальних проблем.

 

Начальник Вітовського відділення                                                       О.М. Куфедчук
Управління ВД Фонду соціального
страхування в Миколаївській області

Оновлено 05.10.2017


Оголошення

Безпека праці в друкованих засобах масової інформації

  На виконання статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з метою поширення пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області пропонує провести передплату журналу «Безпека праці на виробництві» на 2018 рік.

Щомісячний профілактично-практичний журнал «Безпека праці на виробництві» постійно висвітлює діяльність виконавчої дирекції Фонду та може бути корисним в наданні практичної допомоги в організації, розробленні та впровадженні профілактичних заходів з безпеки виробництва, запобігання виробничому травматизму, забезпечення здорових і безпечних умов праці. У журналі надаються рекомендації спеціалістам служб охорони праці, методична допомога керівникам підприємств, де немає спеціаліста з охорони праці, поради, консультації, відповіді на запитання. Журнал «Безпека праці на виробництві» має передплатний індекс – 37850.

    Телефони для довідок:

- Миколаївське міське відділення - 47-91-21;

- Вітовське відділення – 58-00-13.

 

Оновлено 05.10.2017


 

 Відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Законодавство України з питань зайнятості, охорони та умов праці

 

       26 липня 2017 року в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу»  з фахівцями з охорони праці та кадрових служб, фізичними особами – підприємцями, які використовують найману працю      м. Миколаєва.

       На засідання були запрошені: заступник  начальника  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у м. МиколаєвіКуфедчук О.М., страховий експерт відділення   ВД ФССНВ м. Миколаєва Помазанов І.А. та профільні фахівці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

        Зі вступним словом виступила Ніколаєва О.В. - заступник  директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

        До розгляду були представлені питання: постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», стан виробничого, невиробничого травматизму та проведення атестації  робочих місць зі шкідливими умовами праці  на підприємствах м. Миколаєва протягом І півріччя  2017 року, якісна організація навчання  з охорони праці - запорука  виконання робіт без травматизму. Обов’язки роботодавця щодо своєчасного розслідування нещасних випадків, та відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод.   

        Всього у роботі «круглого столу»  прийняло участь 18 суб’єктів господарювання.

 27.07.2017 року


 

«Відбулося засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення»

 

    15 червня 2017 року в міськвиконкомі відбулось засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення.
     Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, заступник голови координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення Бондаренко Сергій Миколайович представив членам координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення порядок денний та запрошених представників підприємств, на яких протягом 2017 року відбулися нещасні випадки виробничого характеру.
  До розгляду було представлено питання про стан виробничого, невиробничого травматизму та атестації робочих місць за 5 місяців 2017 року.
    За п’ять місяців 2017 року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 17 нещасних випадків , що на 4 випадки менше, ніж за аналогічний період минулого року (17 проти 21), з них 2 випадки зі смертельним наслідком (знаходяться у стані розслідування). Групових випадків за п’ять місяців 2017 року не відбулося.
   Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що більшість нещасних випадків сталося по організаційним причинам (порушення трудової і виробничої дисципліни, особиста порушення правил безпеки руху).
   На підприємствах комунальної власності відбулося 2 нещасних випадки (з них – 1 зі смертельним наслідком (знаходиться у стані розслідування). По комунальним підприємствам виробничий травматизм, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року знаходиться на тому ж рівні ( 2проти 2).
  Були розглянуті питання щодо стану забезпечення пожежної безпеки будинків підвищеної поверховості міста, про визначення місць масового відпочинку населення на водних об'єктах м. Миколаєва на літній період 2017 року та заходи щодо запобігання загибелі людей на воді, про стан виконання ст.14 Закону України «Про охорону праці» в частині дотримання працівниками навчальних закладів управління освіти вимог нормативно - правових актів з охорони праці та про виконання протокольних доручень, наданих на засіданні комітету від 22.03.2017 (протокол № 1).
      Із зазначених питань виступили: Ніколаєва О.В. - заступник директора департаменту - начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, Репін О.В. - заступник директора департаменту ЖКГ ММР – начальник управління житлового господарства, Тунітовський О.В. - заступник начальника управління - начальник відділу планування та координації дій у надзвичайних ситуаціях управління НС та ЦЗН Миколаївської міської ради, Яковенко В.І. - начальник відділу захисту прав дітей управління освіти Миколаївської міської ради.
     На засіданні були заслухані представники підприємств: Миколаївська обласна клінічна лікарня Миколаївської обласної ради, Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Миколаївської обласної ради, КУ «Центральний міський стадіон», де сталося 2 або більше нещасних випадків виробничого характеру за звітний період.
     За результатами обговорення прийняті відповідні рішення.

image 

image

 

image

 

 

 

Оновлено 16.06.2017 року

 


 

   Відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці з керівниками та фахівцями медичних закладів м. Миколаєва.


    14 червня 2017 року в приміщені територіального центру соціального обслуговування Центрального району відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці з керівниками, фахівцями з охорони праці та представниками профспілок 27 медичних закладів, розташованих на території м. Миколаєва, у т.ч. і 5 лікувальних установ обласного підпорядкування.
    До розгляду були представлені питання: стан виробничого травматизму та проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.06.2017 року; своєчасне та якісне проведення розслідування нещасних випадків на виробництві; робота служб з охорони праці, відповідальних осіб по проведенню профілактики виникнення НВ і професійних захворювань на виробництві; стан виробничого травматизму, профзахворювань в закладах охорони здоров’я міста та завдання по своєчасному та якісному розслідуванню нещасних випадків на виробництві, а також питання легалізації зайнятості в межах постанови КМУ № 295 від 26.04.2017.
    Зі вступним словом виступила начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Слюсаренко І.Є., яка доповіла, що станом на 01.06.2017 року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 17 нещасних випадків, що на 4 випадки менше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак, в медичних закладах міста кількість НВ за І півріччя 2017 року виросла вдвічі –8 НВ проти 4-х НВ у І півріччі 2016 року. Тому і виникла необхідність провести семінар саме з представниками лікувальних закладів міста, з метою не допустити зростання травматизму і своєчасно проводити профілактику виробничого травматизму серед медичних установ.
    Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що більшість нещасних випадків сталося по організаційним причинам (порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, особиста необережність та порушення правил безпеки).
    У семінарі прийняли активну участь: головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області; начальник відділу - головний страховий експерт відділення ВД ФССНВ та ПЗ України у Миколаївській області; заступник начальника відділення ВД ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв; начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці та головні спеціалісти управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
     Під час проведення заходу розповсюджувалися інформаційні буклети та листівки з питань дотримання норм трудового законодавства роботодавцями, переваг легальної зайнятості та соціальних ризиків громадян, які працюють без оформлення трудових відносин; «Дії роботодавця при звичайному розслідуванні та обліку нещасних випадків»; «Служба охорони праці на підприємстві»; «Згідно якого документу надається скорочений робочий тиждень»; «Профілактика виробничого травматизму».
     Всього у роботі семінару взяло участь 57 фахівців медичних закладів нашого міста.

image

image

image

image

Оновлено 16.06.2017

 


 

Сумлінність та законослухняність роботодавців – запорука наповнення доходної частини бюджету Фонду


    Більше 16 років на теренах нашого міста, як і в цілому по Україні, здійснює свою діяльність Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
     За цей період функція Фонду щодо проведення потерпілим від нещасного випадку на виробництві та членам їх сімей страхових виплат, надання комплексу соціальних послуг з медичної та соціальної реабілітації залишається основною канвою його діяльності.
Запорукою успішної роботи будь-якого Фонду є його фінансові можливості. Не є винятком і наш Фонд. З 2011 року відділення виконавчої дирекції Фонду в м.Миколаїв працює в системі єдиного соціального внеску, який сплачується усіма страхувальниками, незалежно від форми власності, та які стоять на обліку у базі даних Фонду.
Виконання роботодавцями своїх обов'язків щодо своєчасного і повного нарахування та сплати страхових внесків є головною умовою забезпечення державних гарантій перед застрахованими громадянами нашої країни. У цьому переконане керівництво Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
     У Фонді пояснюють, що в системі соціального страхування України одним з ключових аспектів є опіка над людьми, які постраждали внаслідок нещасних випадків на виробництві. Ця категорія людей потребує своєчасного надання соціальних, медичних, реабілітаційних, лікувальних, оздоровчих, профілактичних та інших послуг, які надаються їм завдяки Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. В той же час основним джерелом формування доходної частини бюджету Фонду, який забезпечує ці права громадян, є страхові внески роботодавців, у складі єдиного соціального внеску. Якраз кошти від страхових внесків і спрямовуються Фондом на більш ніж 30 видів допомог та послуг, які надаються потерпілим.
     У Фонді регулярно закликають роботодавців сумлінно виконувати свої зобов'язання по сплаті внесків. Працівники Фонду приймають відповідні заходи з погашення та примусового стягнення заборгованості. До роботодавців, які не усвідомлюють важливості створення безпечних умов праці та своєчасного наповнення бюджетів фондів соціального страхування, застосовуються фінансові санкції та примусове стягнення боргів через судово-виконавчу систему.
    Протягом першого кварталу 2017 року працівниками відділу обліку страхувальників вживались заходи щодо погашення заборгованості зі сплати страхових внесків, які були нараховані та несплачені станом на 01.01.2011 року, тобто до введення в дію Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Так, станом на 1 квітня 2017 року сума несплачених платежів до Фонду становила 2292,74 тис. грн., що на 30,86 тис. грн., менше за аналогічний минулий період.
Станом на 1 квітня 2017 року кількість страхувальників у відділенні Фонді становила 54894 осіб, з них: юридичних осіб – 24197, фізичних осіб, – 30967, в тому числі тих, що мають статус роботодавців – 3042.
      На теперішній час поточні надходження страхових коштів до Фонду склали 3,64 тис. грн., - внески страхувальників – 1,46 тис. грн., пеня та штрафи за адміністративні правопорушення з посадових осіб страхувальників – 0,96 тис. грн., - інші надходження, отримання яких не суперечить законодавству -1,22 тис. грн.
     Станом на 01.04.2017 року сума несплачених платежів до Фонду складає 2292,74 тис. грн.( що на 30,86 тис. грн., менше за аналогічний минулий період),
з них недоїмка зі сплати страхових внесків 1768,18 тис.грн., або 77,12% від загальної суми боргу, пеня 349,05 тис.грн. (15,22%), заборгованість зі сплати страхових внесків, пов’язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати – 175,51 тис.грн. (7,66%)
Для зменшення цієї заборгованості працівниками Фонду проводиться відповідна робота з судами в частині подання позовних заяв про стягнення відповідних сум заборгованості, також є тісною співпраця з державними ліквідаторами та працівниками Державної виконавчої служби, на виконанні в якої перебувають відповідні судові рішення.
      Найбільшу заборгованість зі сплати страхових внесків мають підприємства-банкрути, яким належить 98,87 % суми недоїмки. Це перш за все такі підприємства як ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод" (1750,8 тис. грн), АТ ВТ Фірма «Аура»302,56 тис. грн., ТОВ "Суднобудування та ремонт"(13,08 тис. грн.), ПП Фірма «Інтерсервіс» (7 тис. грн.), Постійно діючий будівельний поїзд (4,5 тис. грн.).
    Відповідна робота буде проводитись і надалі до повного погашення зазначених заборгованих сум.

Оновлено 22.05.2017


 

« Якісне проведення інструктажу з охорони праці - дієвий захід по зниженню виробничого травматизму».

image

 

   Відповідно ст. 18 Закону України "Про охорону праці", робітники при прийняті на роботу і в процесі праці повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж,  навчання з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки при виникненню аварій.

     Тому в  роботі по профілактиці виробничого травматизму та професійних захворювань, що здійснюється  відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Миколаїв,  основним напрямком є вирішення питань організації якісного навчання працюючих з охорони праці.

    Порядок організації та проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці визначений "Типовим положеням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 лютого  2005 р. № 231/10511. Вимоги цього положення являються обов’язковими для виконання всіми центральними, месцевими органами влади, органами місцевого самоврядування, бюджетними установами і  субєктами господарської діяльності незалежно від форм власності. Положенням визначений загальний порядок навчання робітників питанням безпеки праці. Кожне підприємство, враховуючи специфіку виробництва, рівень професійного ризику, ступінь напруженості  трудового процессу, саме визначає форми и зміст навчання питанням безпеки праці своїх работників, разробляє "Положення…" підприємства згідно з вимогами Типового положення.

    Навчання безпечним прийомам праці представляє собою сукупність регулярних планових (а по необхідності і позапланових) дій  по передачі і отриманню певних знань, уміння і навиків в обсязі, необхідному для збереження  життя, здоров’я і працездатності в процесі трудової діяльності по професії. Основним методом передачі необхідних знань по безпечним методам праці є інструктажі з питань охорони праці. Добре  організовані інструктажі, як форма навчання, забезпечують підготовку робітника до самостійної роботи, поскільки він буде добре знати і виконувати вимоги  нормативно - правових актів з охорони праці, вміти правильно користуватися інструментом, знаряддям  на робочому місці, правильно використовувати засоби індивідуального захисту і т.д.

    Загальне керівництво і контроль своєчасності проведення інструктажів по охороні праці покладається на службу охорони праці підприємства, яка створюється на підприємстві у відповідності з вимогами ст. 15 Закону України "Про охорону праці".

     По характеру і часу проведення інструктажі діляться на вступний, первинний, повторний, позаплановий і цільовий.

  Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі повинен проводити безпосередньо керівник  робіт. Про проведення інструктажу робиться запис в журналі реєстрації інструктажів з питань  охрани праці на робочому місці. Якщо  роботи виконуються з  оформленням наряду – допуска, реєстрація інструктажу в журналі не обов’язкова.

     Питання навчання потребують до себе больш  пристальної уваги  ще і по тій  причині, що значний ріст кількості малих підприємств, приватних підприємств в останні роки супроводжуються появою керівників, які, вирішуючи питання отримання прибутку, дуже часто не знають своїх обов’язків по забезпеченню безпечних умов праці, інструктажі з охорони праці проводяться формально.

     Заборона на проведення перевірок стану охорони праці на підприємствах також має свої негативні наслідки.

   З початку 2017 році на підприємствах м. Миколаїв сталося 17 нещасних випадків, що пов’язані з виробництвом, серед них один із смертельним наслідком. Найбільш травмонебезпечні є підприємство ПАТ «Миколаївгаз» та  Миколаївська обласна лікарня, де сталося по 3 нещасних випадки.

    Як свідчить аналіз, із загальної кількості нещасних випадків, що сталися  в 2017 році, майже 90%  сталися через порушення потерпілими вимог інструкцій з охорони праці, тобто через вину самих потерпілих. Відсутні нещасні випадки, що сталися по технічним причинам. Висновок один - основною причиною травматизму на сьогоднішній день  є  людський фактор - незадовільне  відношення працівників до своєї безпеки, або неякісне проведення інструктажів з охорони праці.

   Дев’ять нещасних випадків, тобто кожен другий,  сталися з працівниками під час їх пересування.

    Сучасна культура праці вимагає від працівників особистої відповідальності за виконання роботи, за поведінку на робочому місці.

   Наведу декілька прикладів, коли працівники при виконанні своїх трудових обов’язків, порушивши  дисципліну праці, інструкції з охорони праці, зазнали тяжких травм на своїх робочих місцях.

   - Бригада докерів-механізаторів здійснювала вивантаження арматури з напіввагону. В один із моментів, до підняття вантажу, докери не покинули вагон по драбині, а вирішили скористуватися для цього підйомом вантажу, що є грубим порушенням вимог інструкції з охорони праці. Кранівник, коли підняв вантаж з вагону, помітив, що докери знаходяться на арматурі, він терміново зупинив підйом вантажу.  Один із докерів стрибнув з висоти чотирьох метрів до низу, на бетоне покриття, отримавши при цьому перелом обох ніг.

  - Водій підприємства на будівельному майданчику здійснював вивантаження піска з кузова вантажного автомобіля. При цьому він не врахував обставини, що пісок був мокрий, кузов атомобіля мав велику парусність, дув сильний вітер, будівельна площадка мала незначний нахил. При піднятті кузова пісок не перемістився до низу, а це привело до зміщення центру ваги автомобіля і в сумі з іншими обставинами привело до його перекидання. Водій, який знаходився в кабіні автомобіля, не втримався за рульом  і впав на протилежну сторону кабіни, отримавши при цьому травму.

 - Бригада монтерів виконувала роботу по ремонту колії на залізничному переїзді. В зв’язку з тим, що повинен був пройти швидкісний пасажирський потяг, роботи були припинені керуючим майстром.  Однак незважаючи на попередження керівника виконання робіт, вимог інструкції з охорони праці, монтер вирішив повернутися на своє робоче місце. Знову включив верстат і почав різати кутник. Він не відреагував на переїзну сигналізацію, сигнали, що подавав потяг, крики інших праціваників про небезпеку. В результаті був смертельно травмований .

     В  приведених прикладах не було ніяких передумов для настання нещасного випадку, основною причиною травматизму стало елементарне нехтування правилами безпеки праці. Тому кожен працівник, виконуючи ту чи іншу дію, повинен пам’ятати про  можливі негативні наслідки від її виконання для свого здоров’я.

    Головне завдання служб з охорони праці підприємств  покращити якість проведення інструктажів з охорони праці, дисципліну праці, потрібно виховувати відповідальне ставлення до життя і здоров’я, як до свого так і своїх колег. Високий рівень навчання безпечним методам праці дає змогу значно знизити ступінь ризику виникнення нещасного випадку.

   Ефективність навчання визначається щорічною стійкою тенденцією до зниження кількості нещасних випадків на виробництві.  В цьому головна ціль всіх профілактичних заходів з охорони праці.

 

   Заступник начальника відділення                                                                        О.М. Куфедчук

Оновлено 22.05.2017

 

   


           

        Відбувся семінар на тему: «Законодавство України з питань зайнятості, охорони та умов праці» з керівниками підприємств, фізичними особами – підприємцями м. Миколаєва.

      18 травня 2017 року в приміщені територіального центру соціального обслуговування Центрального району відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці з керівниками підприємств, фізичними особами – підприємцями м. Миколаєва.
          На семінар були запрошені: начальник відділення ВД ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаєві, страховий експерт відділення ВД ФССНВ м. Миколаїв, начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, головні спеціалісти управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
        Зі вступним словом виступила заступник директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Ніколаєва О.В.
       До розгляду були представлені питання: стан виробничого травматизму та проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.05.2017 року, робота відділення виконавчої дирекції Фонду ССНВ у м. Миколаїв по популяризації впровадження кращого досвіду роботи з охорони праці; Профілактика виробничого травматизму та соціальний захист потерпілих на виробництві, зміни до Кодексу законів про працю України в частині легалізації зайнятості населення та рекомендації щодо розробки розділу колективного договору «Охорона праці» та додатків до нього.
      Станом на 01.05.2017 року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 13 нещасних випадків, що на 1 випадок більше, ніж за аналогічний період минулого року, зі смертельним наслідком та групових не відбулося.
   Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що більшість нещасних випадків сталося по організаційним причинам (порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, особиста необережність та порушення правил безпеки).
Тому, незважаючи на будь - які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.
          Всього у роботі семінару взяло участь 37 фахівців підприємств, установ, організацій міста.

 

 

 

 Оновлено 19.05.2017 року

 

 


 

                 ОРГАНIЗАЦIЯ РОБОТИ ПО АТЕСТАЦIЇ

        Для організації та проведення атестацiї керівник пiдприємства видає наказ, в якому:
- зазнаються основа та завдання атестацiї;
- затверджуються склад, голова i секретар постійно діючої атестаційної комісії, визначаються її повноваження;
- визначаються терміни i графіки проведення підготовчих робіт у структурних підрозділах пiдприємства ;
- визначаються взаємодія із зацікавленими державними органами i громадськими організаціями (експертизою умов праці, санітарно-епідеміологічною службою - СЕС);
- визначаються проектні чи науково-дослідні установи для науково-технічної оцінки умов працi i участі в розробці заходів що до усунення шкідливих виробничих факторів.
      До складу атестацiйної комiсiї рекомендується включити головних спеціалістів, працівників відділу кадрів, працi i заробітної плати, охорони працi, членів громадських організацій та інших.
      Атестаційна комісія:
- здійснює організаційне i методичне керівництво та контроль за ходом проведення роботи на всіх етапах;
- формує правову i нормативно-довiдкову базу i організує її вивчення;
- визначає i залучає необхідні організації для виконання спеціальних робіт;
- органiзує виготовлення планів розташування обладнання по кожному підрозділу з їх експлуатацією, визначає межу робочих місць (робочих зон) та надає їм відповідний номер;
- складає перелік робочих мiсць, що підлягають атестації;
- порівнює застосовуваний технологічний процес, склад обладнання, використовувані сировину i матеріали із передбаченими у проекті;
- визначає обсяг необхідних досліджень шкідливих i небезпечних факторів виробничого середовища та органiзує їх дослідження;
- прогнозує та виявляє наявність шкiдливих i небезпечних факторiв на робочих місцях ;
- встановлює згідно з Єдиним тарифно-кваліфікаційним довiдком (ЄТКД) відповідність найменування професій i посад працівників, зайнятих на цих робочих мiсцях, характеру фактично виконуваних робiт ;
- складає Карту умов праці на кожне враховане робоче місце або групу аналогічних робочих мiсць;
- проводить атестацію i складає перелiк робочих мiсць, виробництв, професiй та посад з несприятливими умовами працi;
- уточнює діючі i вносить пропозиції на встановлення нових пільг i компенсацій залежно від умов працi, визначає втрати на ці цілі;
- організує розробку заходів щодо покращання умов працi i оздоровлення працiвникiв.

Оновлено 17.05.2017 року

 


 

       « Про відзначення Дня охорони праці у м. Миколаєві»

 

       У 2017 році організаційні питання проведення  «Тижня охорони праці» з 24 по 28 квітня взяв на себе координаційний комітет з безпечної життєдіяльності населення, який забезпечує координацію діяльності структурних підрозділів міста у сфері охорони праці. Тиждень проводився під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

      Спеціалісти департаменту праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради підготували та отримали  затверджені міським головою  План заходів із відзначення Дня охорони праці та  Звернення до роботодавців міста Миколаєва з нагоди цієї дати.

      Головною метою цього заходу є привернення уваги роботодавців, профспілкових організацій, трудових колективів до оптимізації збору достовірних  даних з виробничого травматизму та профзахворювань.

     У рамках «Тижня охорони праці» на  підприємствах міста проходили семінари, конференції, виставки, круглі столи.

       Керівництвом великих підприємств  протягом оголошеного Тижня вшанована пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідані сім’ї потерпілих, їм надана допомога у розв’язанні матеріальних, соціально-побутових або інших проблем.

     За підсумками відповідних заходів, які були проведені в ПАТ «Миколаївобленерго» - засідання «круглого столу», конкурси: дитячого малюнку, краще робоче місце,  виробничу дільницю,  кращого працівника; ТОВ «Нікмет термінал» - збори трудового колективу; ПАТ «Миколаївгаз» - семінар – нарада, конкурс  «Кращий за професією»; ТОВ «МСП «Ніка - Тера» - збори трудового колективу, конкурс на краще знання інструкцій з охорони праці для електрогазозварників; ПАТ «Екватор» - робоча нарада; ТОВ СП «Нібулон» - збори колективів виробничих підрозділів; ДП НВКГ «Зоря – Машпроект» - урочисті збори в колективах виробничих підрозділів; УДППЗ «Укрпочта» - вшанування пам’яті загиблим працівникам;  ДП «Адміністрація морських портів України» - збори трудового колективу; ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» - підведення підсумків проведення «Тижня охорони праці», конкурси: кращий салоган «Значення охорони праці на виробництві», конкурс стінгазет «Охорона праці і екологія»;  ТОВ «СЦ «Металург» - конкурс дитячих творчих робіт, промплощадка МГЗ – екологічно безпечна зона, кращий підрозділ з питань охорони праці, кращий працівник про виявленню і усуненню ризиків на виробництві, «Брейн ринг», ТОВ «Аквасервіс»;  Комунальне спеціалізоване монтажноексплуатаційне підприємство - вшанування пам’яті загиблим працівникам; ТОВ «Юкрайніан Шугарт Компанія», ВТФ «Велам», ПАТ «Житлопромбуд – 8» - збори колективів виробничих підрозділів, заохочено  працівників  підприємств до активного сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшенню умов праці.

        На вищезазначених  підприємствах виявлено ініціативу й плідну роботу по цих напрямах. 

       20 квітня 2017 року в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» на тему: «28 квітня Всесвітній День охорони праці», який у цьому році відзначається під девізом:  «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці» з фахівцями з охорони праці підприємств міста Миколаєва.

     В роботі «круглого столу» взяли участь інженери з охорони праці  КП «ЕЛУ автодоріг», ПП «Висотник», Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та інші.     

        Спеціалісти управління праці провели 25 квітня 2017 року, на базі територіального центру соціального обслуговування Центрального району,  розширений міський  семінар з питань охорони та умов праці з керівниками та фахівцями підприємств, установ  міста до Дня охорони праці.

        В семінарі  прийняли участь:  начальник відділу з питань  експертизи умов праці   управління Держпраці  у Миколаївській області, начальник відділу профілактики виробничого травматизму – головний страховий експерт  з охорони праці управління  ВД ФССНВ у Миколаївській області, начальник  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у  м. Миколаєві, керівники, фахівці з охорони праці та уповноважені представники трудових колективів (голови профкому) підприємств, установ та організацій міста.

        Начальники відділів охорони праці ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» та ТОВ МСП «Ніка – Тера» поділились з присутніми особистим досвідом щодо організації системи управління охороною праці та визначення видів ризику на підприємствах.

        Аналогічна робота проведена в  міських управлінннях охорони здоров’я, освіти, культури та охорони культурної спадщини, департаменті ЖКГ та інш.

      В  газеті «Вечерний Николаев» опубліковано «Звернення міського голови до роботодавців міста».

     На радіоканалі  «Миколаїв» озвучено інформацію про «День охорони праці в Миколаєві в 2017 році» в рубриці «Безпека життєдіяльності».

       На сайті департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради розміщено інформації: «Звернення міського голови до роботодавців міста»; «День охорони праці в Миколаєві в 2017 році»; «Проведено міський семінар з питань охорони та умов праці з фахівцями підприємств м. Миколаєва до Дня охорони праці»; «Відбулося засідання «круглого столу» на тему: «28 квітня Всесвітній День охорони праці».

     На Інтернет – порталі Миколаївської міської ради розміщено статті:

        -  « Звернення організаційного Комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні»,  «Звернення міського голови до роботодавців міста»,  «День охорони праці в Миколаєві в 2017 році».

     Заходи, проведені у місті в рамках «Тижня охорони праці» сприяли приверненню уваги громадськості до актуальних питань безпечної життєдіяльності працюючого населення нашого міста.

          

 Оновлено 11.05.2017 року

 

 


 

На яких робочих місцях потрібно проводити атестацію

       Згідно з пунктом 1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442, атестація проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

        Правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (остання редакція затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461), Список виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290, Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 163, тощо.

         Отже, насамперед необхідно перевірити, чи професія (посада) наявна у будь-якому з вищеперерахованих Списків. Тобто наявність робіт, професій (посад) у зазначених вище списках є обов’язковою підставою для проведення атестації.

     Атестація робочих місць за умовами праці проводиться згідно з наведеним вище Порядком та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41.

          Разом з тим слід зауважити, що за результатами атестації робочих місць визначається не лише право працівників на відповідні пільги, а й розробляються заходи щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працівників, організаційні, технічні, економічні та соціальні заходи, передбачені колективним договором щодо поліпшення умов трудової діяльності на виробництві. Також за рахунок коштів роботодавців можуть встановлюватись інші пільги та компенсації, не передбачені законодавством.

        Відповідно до пункту 4 Порядку № 442 атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству. Саме атестаційна комісія підприємства (організації) приймає рішення про доцільність проведення атестації на конкретному робочому місці.

       Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

 Оновлено 11.05.2017


 

Відбувся семінар з питань охорони та умов праці

з керівниками та фахівцями підприємств, установ

міста до Дня охорони праці

 

    25 квітня 2017 року в приміщені територіального центру соціального обслуговування Центрального району відбувся семінар з питань охорони та умов праці з керівниками та фахівцями підприємств, установ міста до Дня охорони праці.

   На семінар були запрошені: начальник відділу з питань  експертизи умов праці   управління Держпраці  у Миколаївській області, начальник відділу профілактики виробничого травматизму – головний страховий експерт  з охорони праці управління  ВД ФССНВ у Миколаївській області, начальник  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у  м. Миколаєві, керівники та фахівці з охорони праці та уповноважені представники трудових колективів (голови профкому) підприємств, установ та організацій міста.

   Зі вступним словом виступила заступник начальника відділу зайнятості, охорони та умов праці  Кузьміна Н.Г., яка привітала присутніх із Всесвітнім Днем охорони праці та ознайомила учасників семінару  зі зверненням міського голови до роботодавців міста та планом заходів щодо відзначення Дня охорони праці. 

   До розгляду були представлені питання: про стан виробничого травматизму за І квартал 2017 року, розробка превентивних заходів по профілактиці виробничого травматизму, здійснення контролю за проведенням атестації робочих місць за умовами праці, перші кроки до визначення видів ризику на підприємствах.

  У 2016 році у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 53нещасних випадків, що на 11 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року, з них 3 випадки зі  смертельним наслідком (на 1 більше, ніж у минулому році). Крім того, сталося 2  групових випадки під час яких постраждало 6  осіб.  За І квартал 2017 року відбулося 13 нещасних випадків.

 Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що більшість нещасних випадків сталося по організаційним причинам (порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, особиста необережність та порушення правил безпеки).

  Начальники відділів охорони праці ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» Поліковський В.Г. та ТОВ МСП «Ніка – Тера» Потапенко Т.В. поділились з присутніми особистим досвідом щодо організації системи управління охороною праці та визначення видів ризику на підприємствах.

Тому, незважаючи на   будь - які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.

image

image

         

image

Оновлено 26.04.2017 року


 

Відбулося засідання «круглого столу», присвячене Всесвітньому Дню охорони праці

          20 квітня 2017 року в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» на тему: «28 квітня - Всесвітній День охорони праці», який у цьому році відзначається під девізом:  «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці» з фахівцями з охорони праці підприємств міста Миколаєва.

         На засідання були запрошені: начальник відділу профілактики виробничого травматизму – головний страховий експерт  з охорони праці управління  ВД ФССНВ у Миколаївській області  Передельський В.М., заступник  начальника  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у м. МиколаївКуфедчук О.М., страховий експерт відділення   ВД ФССНВ м. Миколаїв Помазанов І.А., заступник начальника відділу Кузьміна Н.Г. та головний спеціаліст відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Михайленко В.В. 

         В роботі «круглого столу» взяли участь інженери з охорони праці  КП «ЕЛУ автодоріг», ПП «Висотник», Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та інші.     

        До розгляду були представлені питання: стан виробничого, невиробничого травматизму та проведення атестації  робочих місць зі шкідливими умовами праці  на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.04.2017 року,  вдосконалення системи реєстрації і повідомлення про нещасні випадки у м. Миколаєві, ситуація щодо безпеки і гігієни праці на підприємствах, установах та організаціях міста та області, аналіз даних травматизму, розробка превентивних заходів - основне направлення роботи відділення ВД ФССНВ у м. Миколаїв по профілактиці виробничого травматизму та зміни до Кодексу Законів  про працю України в частині легалізації зайнятості населення.

        Учасники «круглого столу»  обговорили ситуацію виникнення нещасних випадків та їх профілактику. За оперативними даними  станом на 01.04.2017  року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 9нещасних випадків, з них випадків зі  смертельним наслідком та групових не відбулося. 

       Учасники «круглого столу» поділилися досвідом щодо організації системи управління охороною праці на підприємствах. Підвела  підсумки круглого столу Кузьміна Н.Г. – заступник начальника відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

 

image

 

image

 

image

 

Оновлено 21.04.2017

 

  

 


 

«День охорони праці в Миколаєві в 2017 році»

 

      28 квітня в Україні відзначається Всесвітній День охорони праці, який за рекомендацією Міжнародної організації праці у 2017 році відзначатиметься під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

          Свою діяльність у 2017 році Міжнародна організація праці спрямувала на підвищення інформованості про фактичну наявність і наслідки нещасних випадків і хвороб, пов’язаних з виробництвом. Оскільки ці данні мають важливе значення для профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.

     Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв'язання якої  потрібні систематичні та всебічні зусилля.    

     За станом здоров'я  окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та величина валового внутрішнього продукту. Саме стан здоров'я населення, і передусім працюючого, є одним з індикаторів розвитку суспільства.

     З метою  попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність вжиття конкретних профілактичних заходів, спрямованих на їх подальше усунення.

      Аналіз стану виробничого травматизму за 2016 рік не дає нам право на спокій, заставляє зробити висновок, що зроблено далеко не все в цьому напрямку. Протягом минулого року на підприємствах, установах та організаціях м. Миколаєва сталося 53 випадки травматизму, пов'язаних з виробництвом, більшість з яких - з організаційних причин (порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, особиста необережність та порушення правил безпеки).

   Життя та здоров’я людини – це найбільша цінність. Незважаючи на     будь-які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.

   Відділом зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради розроблено заходи до Дня охорони праці, які затверджені міським головою. Також за його підписом підготовлено  звернення до роботодавців міста.

На базі міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення створено організаційний комітет до цієї дати, який буде організовувати і контролювати проведення з 24 по 28 квітня Тижня охорони праці.

  З метою привернення спільноти до проблем просунення культури охорони праці, закликаємо Вас провести з 24 по 28 квітня цього року «Тиждень охорони праці» на кожному підприємстві міста, в установі, організації, у тому числі на об’єктах малого і середнього бізнесу, у рамках якого провести семінари, огляди – конкурси, засідання «круглих столів» тощо. Головною метою цього заходу є привернення уваги роботодавців, профспілкових організацій, трудових колективів до оптимізації збору достовірних  даних з виробничого травматизму та профзахворювань.

   Оргкомітет пропонує протягом тижня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги у вирішенні матеріальних, соціально - побутових або інших проблем.

Доцільно також за підсумками відповідних оглядів - конкурсів заохотити працівників за активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшення умов праці, виявлену ініціативу й плідну роботу в цих напрямах.

  Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму та розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств  регіонів, держави; дасть змогу чіткіше визначати пріоритети у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві. 

 

 Департаменту праці та соціального захисту населення

Миколаївської міської ради.

Оновлено 13.04.2017 


 

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

 image

      У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

      Органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки.

      Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підгрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, міста і держави.

    Відділення ВД Фонду у м. Миколаїв відповідно до вимог ст.50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»здійснює реалізацію одного із основних своїх завдань – проведення профілактичних заходів по запобіганню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які направлені на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів.

    Ця робота ведеться в тісній співпраці з органами державного управління, міським департаментом праці та соціального захисту населення, управлінням Держпраці у Миколаївській області, нашими соціальними партнерами: профспілками, роботодавцями.

    Однак аналіз ситуації  стану виробничого травматизму не дає нам право на спокій, заставляє зробити висновок, що зроблено в цьому напрямку далеко не все.

      Так протягом  2016 року  на  підриємствах, організаціях та установах м. Миколаєва сталося 65 нещасних випадків, із них пов’язані з виробництвом 53, в результаті яких 57 працівників отримали травми, в тому числі  6 працівників загинули.

     В порівнянні в 2015 році по місту сталося 42 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, постраждало 42 працівників, 2 працівника загинуло.

-         Серед потерпілих від нещасних випадків:

чоловіків- 39; жінок-  18

    Найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається серед працівників віком від 46 до 60 років, що складає 48% від загальної кількості травмованих.

   За стажем роботи-загальним: серед працівників, які працюють більше 30 років – 29 осіб (51% від загальної кількості травмованих за 2016р.)

Травмувалися найбільш за все в звітному періоді працівники таких професій:

-         Водій автотроанспортних засобів- 13чол.

-         Лікар, медична сестра - 5 чол.

-         Слюсар - 4 чол.

-         Охоронник, матрос, апаратник  - по 3 чол.

 По видам подій нещасних випадків на першому місці є події : падіння потерпілих- 29 нещасних випадків (половина від загальної кількості),

Пригоди на транспорті – 13_, травмування іншими особами - 4 нещасних випадків.

По причинам нещасних випадків -  більшість  нещасних випадків сталося по організаційним причинам  -  83%) основні із яких є:

-          порушення трудової і виробничої дисципліни через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків – 41  н/в;

Порушення правил безпеки руху – 10.

  Щодо професійних захворювань то за минулий рік у 4-х працівників встановлено професійні захворювання.

 Якщо раніше професійні захворювання нам давало виробництво, то на даний час основним видом захворювання є зараження туберкульозом працівників лікувальних закладів.

    Найбільш травмонебезпечними підприємствами в 2016 році  є підприємства:

ТОВ «Нібулон»-6н/в;     ДП НВК «Зоря-Машпроект»- 3; на 6 підприємствах сталося по 2 нещасних випадка.

    Всі нещасні випадки, випадки професійних захворювань розслідуються тільки за участю страхових експертів з охорони праці. Під час розслідування аналізуються причини нещасних випадків, по кожному із них розроблені заходи по усунення причин нещасного випадку, недопущенню їх в майбутньому.  Своєчасність проведення розслідування сприяє забезпеченню потерпілим на виробництві гарантованого державою соціального захисту, підвищує якість та ефективність соціальних послуг. Якщо працівник отримав травму, то він потребує негайного вирішення ряду питань, термінового втручання Фонду, бо потерпілому необхідні кошти на покупку ліків та інші витрати.

   За несвоєчасне надання повідомлення про нещасний випадок  на виробництві до адміністративної відповідальності притягнуто 5-ть  керівників підприємств, за 2015 рік -3 керівника.

Успішна привентивна діяльність по попередженню виробничого травматизму потребує глибокого знання виробничої ситуації на кожному підприємстві, всебічного аналізу умов праці, ретельного вивчення видів і причин нещасних випадків, типових небезпек, соціальної структури і фахового складу трудового колективу.

    Страхові експерти з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м. Миколаєві  є помічниками , радниками і консультантами страхувальників.  Тому вони часто відвідують підприємства, бувають в трудових колективах, вивчають стан безпеки праці безпосередньо знаходячись на виробництві.

       Хоча на сьогоднішній час перевірки підприємств заборонені, для пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці ми використовуємо такі методи роботи, як надання страхувальникам і застрахованим особам консультацій та проведення інформаційно-роз’яснювальної  роботи.  

     Перш за все до них доводяться вимоги існуючого законодавства про охорону праці, про соціальний захист, про відповідальність за порушення нормативних актів з охорони праці. 

    В 2016 році роботодавцям надано біля 500 консультацій з питань охорони праці, взято участь в організації та проведені 14 семінарів,  38 нарад,  8 засідань «круглого» столу.

     117 підприємств отримали допомогу по впровадженню системою управління охороною праці (СУОП), 188 підприємствам в розроблені профілактичних заходів з охорони праці. Надана допомога в розробці  біля 200 нормативних документів з охорони праці.

    Вивчений позитивний досвід роботи з охорони праці  кращих підприємств,  досвід роботи служб з охорони праці ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», ТОВ «Сервісний центр «Металург», Державне підприємство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" "Машпроект", ТОВ МСП «Ніка Тера», ПАТ «Завод «Екватор», ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» рекомендований до впровадження.

      Одним із головних питань було і є проведення на місцях якісного навчання з охорони праці, в тому числі інструктажів з охорони праці.  

    Якісне проведення інструктажів з охорони праці не тільки підвищують знання працівників з охорони праці, а й підвищують відповідальність за безпечні методи виконання робіт.

    Для найбільш ефективного ведення пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та ознайомлення громадськості з діяльністю Фонду, відділенням використовуються засоби масової інформації. Протягом  2016 року опубліковано 23 статті на сайтах міськвиконкому, районних адміністрацій в газеті «Миколаївські новості». Виготовлено 12 інформаційних стендів, які розміщені на великих підприємствах, в приміщеннях районних адміністрацій, податкових інспекцій.

    На допомогу спеціалістам з охорони праці виготовлено 5 буклетів та 14пам’яток по різним напрямкам роботи по охороні праці.

     Протягом  минулого року  326 страхувальників-роботодавців забезпечено нормативно-правовими актами з ОП в електронному виді. 

      Зважаючи на важливість забезпечення створення та ефективного функціонування системи управління на кожному підприємстві, звертаємось до всіх керівників і працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, профспілкових організацій із закликом забезпечити виконання вимог Закону України «Про охорону праці» щодо необхідності впровадження системи управління охороною праці.

      Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.

      Та… чимало працівників вже ніколи не повернуться додому живими. Вшановуючи їх пам’ять, звертаємось до всіх керівників з проханням вишукати можливості для надання допомоги сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших питань.

 

Начальник відділення                                                                                                                                 Д.П. Дмитрієв

оновлено 13.04.2017


 

«Про стан виробничого травматизму та атестації робочих місць зі шкідливими та важкими умовами праці на підприємствах, в установах, організаціях м. Миколаєва за березень 2017 рік»

 

        Робота департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради щодо профілактики  виробничого травматизму та атестації робочих місць - це всебічна робота з підприємствами міста  щодо збереження здоров’я  працюючих.

       У березні 2017 року за оперативними даними на підприємствах міста було завершено розслідування  3нещасних випадків виробничого характеру, які відбулися в районах міста:

          Заводський  район - 2 нещасні випадки;

          Інгульський район - 1 нещасний випадок.         

         Протягом березня 2017 року надана методична допомога  з питань охорони  праці 10підприємствам міста. Розглянуто 32 колективних договори,  які надійшли для повідомної реєстрації та відпрацьовані раніше надані до них зауваження щодо виконання чинного законодавства стосовно пільг та компенсацій за роботу у шкідливих і важких умовах праці та охорони праці.

         За звітний період у місті виявлено  273 підприємства, на яких існує 11743 робочих місця   зі шкідливими та важкими умовами праці, які підлягають атестації, з них атестовано 11214, що складає 95,5%, підтверджено право  працівників на пільгову пенсію,  доплати до тарифних ставок, додаткові оплачувані відпустки, скорочену тривалість робочого тижня згідно діючого законодавства. 

          Для контролю за наданням працівникам пільг та компенсацій, за станом виконання графіків атестації проводяться перевірки підприємств, установ, організацій. Протягом  березня місяця надано методичну допомогу 10  підприємствам міста з питань умов праці, надання пільг та компенсацій  за роботу у шкідливих умовах праці та виконання графіків проведення атестації робочих місць за умовами праці. Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу та надання методичної допомоги з питань умов праці на 3 підприємствах міста.

         Атестації робочих місць за умовами праці – особливу увагу. Та роботодавці повинні розуміти, що  важливо не тільки створення робочих місць, але й гарантія безпеки  та створення належних умов працюючим на цих робочих місцях.

          Наше спільне завдання – зробити так, щоб найманий працівник прийшов на роботу і пішов з неї здоровим, щоб керівник підприємства не ходив до прокуратури чи суду пояснювати, чому травмується той чи інший працівник.

 Оновлено 06.04.2017 року

  

 


 

Відбулося  засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення

 

          22 березня 2017 року в міськвиконкомі відбулось засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення.

           Головував на засіданні Шевченко Євгеній Валерійович – заступник міського голови, голова координаційного комітету з безпечної життєдіяльності  населення.

           Директор департаменту праці та соціального  захисту населення Миколаївської міської ради, заступник голови координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення Бондаренко Сергій Миколайович представив членам координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення  порядок денний та запрошених представників підприємств, на яких в І кварталі 2017 року відбулися нещасні випадки виробничого характеру.

         До розгляду було представлено питання про стан виробничого, невиробничого травматизму та атестації робочих місць за 2016 рік, та винесено на обговорення нещасні випадки, що сталися протягом І кварталу 2017 року на підприємствах м. Миколаєва.    

         Аналіз стану виробничого травматизму за 2016 рік  свідчить, що рівень травматизму на підприємствах міста збільшився в порівнянні з 2015 роком   (53 проти 47) з них, 2 нещасних випадки зі смертельним наслідком, 2 групових випадки, під час яких постраждало 2 особи та 4 загинуло.

         На підприємствах комунальної власності протягом 2016 року відбулося 9 нещасних випадків (з них –2 групових, один з яких зі смертельними наслідками).       По комунальним підприємствам спостерігається зростання виробничого травматизму, в порівнянні з 2015 роком на 3 випадки.

         Були розглянуті питання  про стан забезпечення пожежної та техногенної безпеки об'єктів житлового фонду та попередження загибелі людей на них у м. Миколаєві в осінньо-зимовий період 2016-2017 років, про роботу відділення  ВД ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв щодо проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням,  стан системи охорони праці в підвідомчих закладах охорони здоров’я  м. Миколаєва та про виконання протокольних доручень,  наданих на засіданні комітету від 14.12.2016.

         Із зазначених питань виступили: Ніколаєва Олена Вікторівна  -  заступник директора департаменту - начальник управління праці департаменту праці та соціального  захисту населення  Миколаївської міської ради, Трофименко Олександр Ігорович – головний  інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям  ГУ  ДСНС України у Миколаївській області, майор служби ЦЗ,  Дмитрієв Дмитро Петрович – начальник  відділення виконавчої дирекції  ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв.

        На засіданні були заслухані представники підприємств:Миколаївська обласна клінічна лікарня Миколаївської обласної ради, Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Миколаївської обласної ради, ТОВ «Аквасервіс», ПАТ «Миколаївгаз», де сталося 2 або більше нещасних випадків виробничого характеру у 2017 році.

        За результатами обговорення прийняті відповідні рішення.

image

 

image

 

image

 

image

Оновлено 23.03.2017 року


 

«Відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Законодавство України з питань зайнятості, охорони та умов праці»

 

       15 березня 2017 року в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» з керівниками та фахівцями з охорони праці та кадрових служб підприємств, установ та організацій міста Миколаєва.

         На засідання були запрошені: Головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області Суліма Г.В., заступник  начальника  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у м. МиколаївКуфедчук О.М., страховий експерт відділення   ВД ФССНВ м. Миколаїв Помазанов І.А., начальник відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Слюсаренко І.Є., заступник начальника відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Кузьміна Н.Г., головний спеціаліст відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Михайленко В.В.,  головний спеціаліствідділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту   населення Миколаївської міської ради  Решетнікова І.Ю.

         Зі вступним словом виступила Ніколаєва О.В. - заступник  директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

         До розгляду були представлені питання: зміни в трудовому законодавстві щодо легалізації найманої праці, розслідування та облік нещасних випадків  відповідно до Положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях, стан виробничого, невиробничого травматизму та проведення атестації  робочих місць зі шкідливими умовами праці  на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.03.2017 року, порядок ведення документації  по охороні праці на підприємстві - забезпечує системність в роботі служб з охорони праці та відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод.   

        Учасники «круглого столу»  обговорили ситуацію виникнення нещасних випадків та їх профілактику. За оперативними даними  станом на 01.03.2017  року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 6нещасних випадків, з них випадків зі  смертельним наслідком та групових не відбулося. 

          Підвела  підсумки круглого столу Слюсаренко І.Є. – начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

 Оновлено 16.03.2017


 

 

 

Що передбачається проведенням атестації робочих місць?

 

Атестація робочих місць передбачає:

· установлення небезпечних і шкідливих виробничих факторів і причин виникнення несприятливих умов праці;

· санітарно-гігієнічне дослідження виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу на робочому місці;

· комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним і санітарним нормам і правилам;

· установлення ступеня шкідливості і небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією;

· обґрунтування віднесення робочих місць до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці;

· установлення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення, додаткову відпустку, скорочений робочий день, інші пільги і компенсації за роботу в несприятливих умовах;

· складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; перевірка правильності їх застосування;

· розробка комплексу технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру, безпеки праці й оздоровлення трудящих; аналіз їх реалізації на практиці;

· вивчення відповідності умов праці до рівня розвитку техніки, технології, удосконалення порядку й умов встановлення і призначення пільг і компенсацій.

Для чого використовуються результати атестації?

Результати атестації використовуються при призначенні пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення"; пільг і компенсацій – за рахунок підприємств і організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що надають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки організаційних, технічних, економічних і соціа льних заходів колективного договору щодо поліпшення умов праці й оздоровлення працівників.

 

Онлвлено 09.03.2017


 

Відділення виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань  України у м. Миколаїв

 

 

 

Обов’язки роботодавця щодо своєчасного розслідування нещасних випадків

 

 

 

     Як свідчить аналіз, в 2016 році виробничий травматизм  на підприємствах, установах, організаціях м. Миколаєва, Вітовського та Миколаївського районів набув негативну тенденцію до збільшення.  Так протягом року до відділення надійшло повідомлення про 77 нещасних випадків, із них після завершення розслідування, були визнані такими, що пов’язані з виробництвом 62.  В результаті нещасних випадків 66 працівників отримали травми, в тому числі  6 працівників загинули.

 

   В порівнянні, в 2015 році  сталося 53 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, постраждало 53 працівників, 4 працівника загинуло.

 

  Кожен нещасний випадок – це людське горе, понівечене життя, діти позбавлені батьків. Тому  всі хто  причетний до вирішення питань охорони праці, а це перш за все працівники та керівники підприємств, посадові особи державних установ  повинні зробити все, щоб зменшити кількість нещасних випадків на виробництві, а також добитися запобіганню їх в подальшому. Значну роль у цій роботі відводиться своєчасному і об’єктивному розслідуванню нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві, що дає можливість вжити вичерпних заходів, щоб подібні нещасні випадки більше не сталися.

 

  Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011р. за №1232 затверджений «Порядок проведення  розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

 

Отже,  організовуючи та проводячи розслідування за затвердженим Порядком, по-перше, необхідно враховувати що його дія поширюється на всіх роботодавців та працюючих.

 

  Дія Порядку поширюється і на фізичних осіб - підприємців та осіб, що забезпечують себе роботою самостійно. За умови добровільного страхування та сплати відсотку єдинного соціального внеску, адміністрування якого здійснює фіскальна служба України.

 

  По-друге, необхідно встановити наявність трудових відносин потерпілого з роботодавцем. Це здійснити просто, коли відповідні документи оформлено.

 

Якщо раніш факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, коли відповідні документи не оформлені, але потерпілого фактично допущено до виконання робіт, підтверджувалось в установленому порядку органом Держпраці на запит голови комісії або у судовому порядку. То сьогодні працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженогоним органу, та повідомлення до фіскальнолї служби.

 

  З метою прискорення початку розслідування, своєчасного надання потерпілому соціальної допомоги на лікування, встановлено більш жорсткий термін передачі повідомлення про нещасний випадок до відділення виконавчої дирекції Фонду.

 

 Цей термін – одна година з використання усіх засобів зв’язку,протягом однієї доби на паперових носіях.

 

 Визначено також термін утворення комісії з розслідування – протягом доби  та термін проведення розслідування – три робочих дні. А якщо нещасний випадок стався з тяжкими наслідками та проводиться спеціальне розслідування управлінням Держпраці  – десять робочих днів.

 

  З метою спрощення процедури розслідування, чітко визначено перелік обставин, за яких нещасний випадок визначається пов’язаним з виробництвом, а також перелік обставин, за яких нещасний випадок не визнається таким, що пов’язаний з виробництвом.

 

  За результатами розслідування складається акт за формою Н-5. У разі пов’язання нещасного випадку з виробництвом складається акт за формою Н-1, у разі непов’язання – тільки акт за формою Н-5. Маючи акт розслідування нещасного випадку, потерпілий має право оскаржити рішення комісії з розслідування до роботодавця, управління Держпраці, у судовому порядку. 

 

  У разі ліквідації підприємства без правонаступника, якщо факт настання нещасного випадку буде встановлено рішенням суду, розслідування організовує управління Держпраці у Миколаївській області.

 

    Окремо хочеться підкреслити, що згідно Порядку голова комісії з розслідування зобов’язаний письмово проінформувати потерпілого або уповноважену ним особу, яка представляє його інтереси, про його права і з початку роботи комісії запросити до співпраці. Це дає змогу врахувати всі матеріали та об’єктивно зробити висновки про обставини та причини настання нещасного випадку, розробити заходи для недопущення аналогічних випадків у подальшому, покращити ситуацію з травматизмом на виробництві.  

 

Відповідальність керівників            

 

Перш за все кожен керівник, згідно ст.13 Закону України «Про охорону праці зобов’язаний створити безпечні умови праці, проводити певну роботу по недопущенню травматизму на виробництві.

 

А якщо стався нещасний випадок, прийняти заходи по наданню допомоги потерпілому, по ліквідації наслідків нещасного випадку, недопущенню повторних травмувань. Сповістити органи державного нагляду та Фонд ССНВ про нещасний випадок, організувати його розслідування, розробити та виконати заходи, які усунуть причини нещасного випадку.

 

   За несвоєчасне повідомлення відділення про нещасний випадок на виробництві в 2016 році п’ять керівників підприємств притягнуті до адміністративної відповідальності.

 

  У відділенні визначені номери телефонів «гарячої лінії», на які необхідно терміново інформувати про нещасний випадок, що стався на виробництві: 47-91-21; 47-05-48.

 

  Якщо комісією з розслідування встановлено, що причиною нещасного випрадку є невиконання посадових обов’язків, то посадова особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності, а якщо нещасний випадок з тяжкими наслідками, то можливе відкриття  кримінальної справи.

 

  Кожен працівник незалежно від посади повинен усвідомлювати, що всі його дії повинні бути такими, які  не привели до нещасного випадку. А це можливо тільки при високій відповідальності за охорону працю на виробництві починаючи з керівника і закінчуючи рядовим робітником.

 

 

 

Заступник начальника

 

 відділення                                                                         О.М. Куфедчук

Оновлено 28.02.2017

 

 


 

Відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці

 

    13.02.2017 о 14.00 в приміщенні управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, під головуванням заступника директора - начальника управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Ніколаєвої О.В. відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці, на якій були запрошені керівники підприємств та фізичні особи – підприємці м. Миколаєва.

       На семінарі були розглянуті наступні питання щодо: змін в організації роботи органів Пенсійного фонду з питань легалізації найманої праці та захисту прав застрахованих осіб, відповідно до законодавчих змін в оплаті праці з 01 січня 2017 року; стану виробничого та невиробничого травматизму  та його профілактиці, забезпечення соціальних гарантій працюючих та  обов’язки роботодавця щодо своєчасного розслідування нещасних випадків,  інші питання.

       Всього у роботі семінару взяли участь 21 суб’єкт господарської діяльності.

оновлено 14.02.2017 року


 

«УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ НА ВИРОБНИЦТВІ»

 

 

       Не секрет, що ефективне управління охороною праці керівником на підприємстві бажає бути кращим. Але як цього досягти ? На це запитання ми і спробуємо відповісти.

       Згідно із Законом України «Про охорону праці» від 21 листопада 2002р. № 229-VІ охорона праці – це система правових, соціально - економічних , організаційно – технічних, санітарно – гігієнічних і лікувально – профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження  життя, здоров’я  та працездатності людини в процесі трудової діяльності.

     Управління охороною праці на виробництві – це один із процесів, що супроводжує виконання робіт, надання послуг або випуск продукції, пов'язаний  із забезпеченням  безпеки на робочому місці  і зниженням несприятливої дії на людину небезпечних або шкідливих виробничих факторів.

      У Рекомендаціях щодо побудови системи управління охороною праці на виробництві, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту  населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 27 червня 2006р. № 398, зазначено, що система управління охороною праці (СУОП) – це частина загальної системи управління виробництва, що сприяє запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, а також небезпеці для третіх осіб, які виникають у процесі виробничої діяльності, і включає комплекс  взаємопов’язаних заходів, спрямованих на виконання вимог законодавства з охорони праці  та промислової безпеки.

      Сучасна світова практика управління охороною праці базується на міжнародній системі стандартів з охорони праці серії OHSAS 18000 і керівного документа Міжнародної організації праці про СУОП (LO OSH- 2001). В основу методології створення і функціонування системи управління, що визначається зазначеними міжнародними документами, покладено відомі принципи: «плануй – виконуй – контролюй - удосконалюй».

       При розробленні і впровадженні СУОП до уваги беруть: галузь виробничої діяльності підприємства, його конкретні завдання, технологічні процеси, що використовуються на підприємстві, і продукцію, яка при цьому випускається, вид послуг, що надаються, обладнання, засоби індивідуального захисту і засоби колективного захисту працівників, практичний досвіт з охорони праці.

         Успіх функціонування СУОП залежить від обов’язків, узятих на себе підрозділами і працівниками підприємства на всіх рівнях управління, особливо керівництвом.

          Згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці»  роботодавець забезпечує  функціонування СУОП та  несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.            

  

 Оновлено 09.02.2017 року

 

  


 

«Про стан виробничого травматизму на підприємствах, в установах, організаціях м. Миколаєва станом на 01.02. 2017 рік»

 

           Станом на 01.02.2017  у місті під час виконання трудових обов’язків внаслідок допущених порушень вимог безпеки праці, трапилося 5 нещасних випадків, які   відбулися на підприємствах:

Центрального району:

-  Миколаївське бюро судово-медичної експертизи – 1 випадок;

-   Миколаївський обл. центр екстреної меддопомоги  та медицини катастроф – 2 випадки.

Заводського району:

-  ФОП «Жагиев Р.А. – 1 випадок;

-  Миколаївська обласна лікарня – 1 випадок.

          Протягом січня в ході проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи щодо виконання підприємствами нормативно - правових актів з охорони праці надано 3 рекомендації по покращенню функціонування системи управління охорони праці  на 3 підприємствах міста. Це в основному навчання керівників та посадових осіб щодо вчасного проведення інструктажів з питань охорони праці та інше.

         У січні фахівцями управління праці надано методичну допомогу 10 представникам підприємств з питань охорони праці.

        Наше спільне завдання – зробити так, щоб найманий працівник прийшов на роботу і пішов з неї здоровим, щоб керівник підприємства не ходив до прокуратури чи суду пояснювати, чому травмується той чи інший працівник.

Оновлено 02.02.2017 року 

 


 

«Атестація робочих місць за умовами праці

 в м. Миколаєві станом на 01.02.2017 року»

 

      Станом на 01.02.2017р.  у місті виявлено  273 підприємства, на яких існує 11743 робочих місця   зі шкідливими та важкими умовами праці, які підлягають  атестації,  з них атестовано 11200 , що складає  95,3 %.                                                                               

       Для контролю за наданням працівникам пільг та компенсацій, за станом виконання графіків атестації проводяться перевірки підприємств, установ, організацій. Протягом  січня місяця надано методичну допомогу 10 підприємствам міста з питань умов праці, надання пільг та компенсацій  за роботу у шкідливих умовах праці та виконання графіків проведення атестації робочих місць за умовами праці. Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу та надання методичної допомоги з питань умов праці на 3 підприємствах міста.

         Атестації робочих місць за умовами праці – особливу увагу. Та роботодавці повинні розуміти, що  важливо не тільки створення робочих місць, але й гарантія безпеки  та створення належних умов працюючим на цих робочих місцях.

                                     

     Управління праці

     департаменту праці та соціального захисту

     населення Миколаївської міської ради

 Оновлено 02.02.2017


 

Відділення виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань  України у м. Миколаїв

 

«Випадковість» при нещасному випадку на виробництві

 

  Для Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань профілактика ризиків – це, перш за все, превентивна робота щодо попередження виробничого травматизму, формування культури праці.

    Створення безпечних умов праці є на сьогодні дуже актуальною темою.

   Аналіз   стану виробничого травматизму не дає нам право на спокій, заставляє зробити висновок, що зроблено в цьому напрямку далеко не все.

   Так протягом  2016 року  на 38 підриємствах, організаціях та установах м. Миколаєва, Миколаївського та Вітовського районів сталося 77 нещасних випадків, із них пов’язані з виробництвом 62, в результаті яких 66 працівників отримали травми, в тому числі  6 працівників загинули.

   В порівнянні в 2015 році  сталося 53 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, постраждало 53 працівників, 4 працівника загинуло.

   По видам подій нещасних випадків на першому місці є події : падіння потерпілих- 32 нещасних випадків (половина від загальної кількості),

    Пригоди на транспорті – 13_, травмування іншими особами - 4 нещасних випадків.

   По причинам нещасних випадків -  більшість  нещасних випадків сталося по організаційним причинам  -  83%, основні із яких є:

-          порушення трудової і виробничої дисципліни через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків – 44  н/в;

Порушення правил безпеки руху – 10.

   Сучасна культура праці вимагає від працівників особистої відповідальності за свою роботу. Наведу декілька прикладів, коли працівники при виконанні своїх трудових обов’язків, порушивши  дисципліну праці, інструкції з охорони праці, зазнали тяжких травм на своїх робочих місцях, а то і загинули.

   Так муляр будівельного підприємства проігнорував вказівку керівника робіт по підготовці робочого місця. Замість монтажу підмостки для виконання роботи, він вирішив за допомогою крана перенести вже готовий робочий стіл. Під час спуску в приміщення , стіл застряг, зачипившись за балку-перемичку. Проявивши ініціативу, працівник виліз на стіну, однак не втримався і впав до низу, отримавши при цьому травми несумісні із життям.

    Під час ремонту трубопроводу слюсар, в порушення технології виконання роботи, не перевіривши надійність утримання стропами металевої конструкції, став проводити її монтаж. В один із моментів, металоконструкція вагою біля 500кг придавила потерпілого до підлоги виробничого майданчика, спричинивши численні травми працівникові.  

Молодша медична сестра отримала завдання терміново доставити історію хвороби хворої до реанімаційного відділення лікарні.  На вулиці в цей час йшов дощ, доріжки були мокрі. Віддавши документи, вона вийшла з реанімаційного відділення,  стала ногою на кафельну плитку, однак рукою за поручень, що знаходився поруч,  взятися не встигла. Нога підслизнулася і потерпіла впала на сходи,  при цьому отримала серйозний перелом лівої ноги та  надовго опинилась на лікарняному. 

    В  приведених прикладах не було ніяких передумов для настання нещасного випадку, основною причиною травматизму стало елементарне нехтування правилами безпеки праці. Тому кожен працівник, виконуючи ту чи іншу дію, повинен пам’ятати про  можливі негативні наслідки від її виконання для свого здоров’я.

   Окремо слід наголосити на тому, що виконане робоче завдання не є підставою для того, щоб розслаблятися. Адже, нещасний випадок на виробництві може статися і після завершення виконання роботи. Зокрема, під час прибирання робочого місця. Наприклад, коли працівник, не дочекавшись повної зупинки робочого органу верстату, який після вимкнення ще певний час рухатиметься за інерцією, розпочне прибирання відходів біля нього. Нещасні випадки за подібних обставин доволі непоодинокі. Хоча, зазвичай, кожна інструкція з охорони праці містить вимоги, як правильно виконувати такі операції.

  Іноді порушувати вимоги безпеки працівника змушує бажання швидше виконати доручену роботу, а дотримання правил охорони праці може вимагати якихось додаткових операцій, що, відповідно, подовжує час виконання цієї роботи. Звісно ж, людина намагається уникнути цих додаткових зусиль та завершити роботу якнайшвидше, що, врешті-решт, загрожує їй травмуванням.

   Якщо організація праці на підприємстві побудована неправильно, то це вказує на її низьку культуру. Для забезпечення високої культури охорони праці на виробництві роботодавець повинен запровадити систему управління охороною праці. Важливими елементами є проведення навчання працівників, робота на сучасному та безпечному обладнанні, забезпечення працівників засобами індивідуального і колективного захисту, створення оптимальних санітарно-гігієнічних і психофізіологічних умов праці і таке інше.

Працівники мають чітко дотримуватись вимог інструкцій з охорони праці, правил виконання робіт і тим самим підтвердити, що вони є професійними, кваліфікованими і відповідальними фахівцями своєї справи. У свою чергу необхідне посилення відповідальності організаторів (власників) виробництва за невиконання вимог безпеки, несвоєчасне визначення виробничих ризиків та вжиття запобіжних заходів.

    У великій мірі життя та здоров'я працівників залежить від них самих. Людський фактор у питаннях безпеки праці відіграє набагато більшу роль, ніж це прийнято вважати. Йому слід приділяти значно більше уваги при здійсненні заходів щодо запобігання виробничому травматизму. 

 

  Заступник начальника

  відділення                                                                             О.М. Куфедчук

Онвлено  30.01.2017


 

      Прострочена заборгованість - шлях до банкрутства!

 

  Криза, яка наче мокрим рядном накрила зараз економіку країни, не дає можливості працювати на повну силу. Загальмувалися взаєморозрахунки між суб’єктами господарської діяльності,  маємо проблеми невчасного перерахування коштів. Значно зросла заборгованість із невиплаченої заробітної плати. 

      В цей момент, як ніколи, є актуальним питання соціального захисту населення. Основною та принциповою передумовою здійснення страхових виплат, надання соціальних послуг потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є своєчасна та в повному обсязі сплата страхувальниками заборгованості по страховим внескам до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України .

     Хочеться нагадати, що криза не звільняє від відповідальності за несплату або невчасну сплату внесків до Фонду.

  У разі несвоєчасної або неповної сплати внесків керівник наражає своє підприємство на небезпеку отримати “штрафні бонуси” та проблеми з боку працівників Фонду, державної податкової інспекції та органів прокуратури, які будуть займатися стягненням заборгованості згідно з чинним законодавством України. При цьому у разі неможливості або незацікавленості посадових осіб у добровільній сплаті вступає в дію механізм примусового стягнення, який включає в себе як арешт майна та банківських рахунків підприємства, так і стягнення сум за допомогою Державної виконавчої служби після прийняття відповідного рішення суду.

   Протягом звітного періоду спеціалістами відділення проводилася робота  зі  страхувальниками  щодо остаточного розрахунку з Фондом. З метою контролю за повнотою нарахування та сплатою страхових внесків до Фонду з початку року проведено 182 позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних та фізичних осіб.

   Не хочеться нікого лякати, однак все це може стати причиною повного блокування господарської діяльності та послужити каталізатором до створення умов, при яких запобігти банкрутству підприємства буде досить важко!
    Все що є - минає. Забудеться через деякий час і чергова криза, яка є не першою в історії України. Тому подбайте про те, щоб при наближенні періоду ремісії та відновлення економіки за вами не тягнувся шлейф зі старих боргів та кримінальних справ за несплату або несвоєчасне перерахування страхових внесків!

  Начальник відділу обліку страхувальників

відділення ВД ФССНВ в м.Миколаїв                                               Скібіна В.Ю.

оновлено 30.01.2017


 

 «Про стан виробничого травматизму та атестації робочих місць зі шкідливими та важкими умовами праці на підприємствах, в установах, організаціях м. Миколаєва за 2016 рік»

 

            Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводять певну роботу, спрямовану на реалізацію державної політики в галузі охорони  праці, профілактики нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Це передбачено законодавчо, Програмою соціально-економічного розвитку міста, та  рішенням виконкому Миколаївської міської ради № 974 від 11.11.2016 року.

          Протягом 2016 року    спеціалістами  департаменту праці та соціального захисту населення, спільно з представниками виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків  у Миколаївській області та місті Миколаєві проведено 13 семінарів та «круглих столів». У роботі семінарів прийняло участь понад 220 керівників підприємств та фахівців з охорони праці.

           Незважаючи на  вищезазначені  заходи, протягом звітного періоду  у місті під час виконання трудових обов’язків внаслідок допущених порушень вимог безпеки праці трапилися 53 нещасних випадків  травматизму, що на 11 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року, з них 3 випадки зі  смертельним наслідком (на 1 більше, ніж у минулому році). Крім того, сталося 2  групових випадки (в 2015  році групових нещасних випадків не було), під час яких постраждало 6  осіб).

           Спостерігається збільшення кількості нещасних випадків на підприємствах комунальної власності. За 2016 рік сталося  9 нещасних випадків (з них – 1 зі смертельними наслідками та 2 групових).

           На всіх підприємствах, в установах та організаціях за результатами розслідування нещасних випадків розроблено заходи щодо попередження нещасних випадків на виробництві.

          Протягом звітного періоду в ході надання інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо виконання підприємствами нормативно - правових актів з охорони праці відділом зайнятості, охорони та умов праці проведено 99 обстежень підприємств з питань охорони праці.

          За результатами цієї роботи складено 99 довідок з охорони праці з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.

          За звітний період спеціалістами відділу зайнятості, охорони та умов праці надано методичну допомогу 215 представникам підприємств з питань охорони праці.

          Відповідно ст. 34. Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”  управління праці    здійснює контроль за соціальним захистом працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зайнятих на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, за якістю проведення  атестації робочих місць щодо її відповідності нормативно-правовим актам, за наданням працівникам відповідно законодавства пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах.

          У місті існує 288  підприємств, на яких зареєстровано 12472 робочих місць   зі шкідливими та важкими умовами праці, які підлягають  атестації,  з  них  атестовано  11918 робочих  місць,  що складає  95,6  %.

          Для контролю за наданням працівникам пільг та компенсацій, за станом виконання графіків атестації проводиться вивчення ситуації шляхом  проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи на підприємствах, в установ, організаціях. Протягом  2016 року проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу на 101 підприємстві  міста з питань умов праці, надання пільг та компенсацій  за роботу у шкідливих умовах праці та виконання графіків проведення атестації робочих місць за умовами праці.

  Методична допомога в проведенні атестації надана 254 представникам підприємств та установ міста.

 Шляхом постійного листування та телефонування керівникам підприємств нагадується про вчасне проведення атестації, направлено 34 листа  до організацій вищого рівня щодо сприяння в проведенні атестації за умовами праці.

         Значна увага департаментом приділяється проведенню інформаційно-роз’яснювальній  роботі серед працівників та населення міста з питань умов праці та охорони праці через засоби масової інформації. У місцеву пресу,  на радіо, Інтернет - портал міської ради було надано 49 матеріалів, з них 32 статті з питань охорони праці та  17 - з атестації робочих місць та надання пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах.

  Оновлено 26.01.2017 року

 


 

«Відбулося засідання « круглого столу » за участю страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв на тему: «Законодавство України з питань зайнятості, охорони та умов праці»

 

        18 січня 2017 року в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» за участю страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України в м Миколаєві.

         На засідання були запрошені: заступник  начальника  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у м. МиколаївКуфедчук О.М., страховий експерт відділення   ВД ФССНВ м. Миколаїв Помазанов І.А., головні спеціалісти відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради  Михайленко В.В., Кузьміна Н.Г., головний спеціаліствідділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту   населення Миколаївської міської ради  Решетнікова І.Ю.

         Зі вступним словом виступила Ніколаєва О.В. - заступник  директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

         До розгляду були представлені питання: Закон України від 06.12.2016 № 1774 - VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», про стан виробничого, невиробничого травматизму та проведення атестації  робочих місць зі шкідливими умовами праці  на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.01.2017 року, проблемні питання в організації навчання та перевірки знань з питань охорони праці на підприємствах м. Миколаєва та відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод.   

        Участники «круглого столу»  обговорили ситуацію виникнення нещасних випадків та їх профілактику. За оперативними даними  станом на 01.01.2017  року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 53нещасних випадки, з них 3 випадки зі  смертельним наслідком. Крім того, сталося 2  групових випадки, під час яких постраждало 6  осіб.

          Підвела  підсумки круглого столу Ніколаєва О.В. - заступник  директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

 

 Оновлено 19.01.2017 р.

 

 


 

Основні принципи політики у сфері охорони праці

Суб'єкт господарювання визначає і документально оформлює політику керівництва у сфері охо­рони праці. Ця політика має бути органічно поєднана з усіма елементами діяльності організації. Формування політики здійснюється на основі комплексної оцінки рівня небезпеки виробничих об'єктів організації, яка проводиться шляхом виявлення всіх небезпечних і шкідливих виробничих факторів, характерних для кожного об'єкта, їх оцінки та аналізу можливих варіантів і зменшення ризику виник­нення небезпечної ситуації. Політика у сфері охорони праці повинна бути документально оформле­на, доведена до всіх працівників та підлягати періодичному розгляду та можливому коригуванню у зв'язку із змінами у виробничому процесі.

Політика у сфері охорони праці повинна:

- визначати загальні завдання з покращання охорони праці;

- відповідати характеру та масштабу ризиків, що можуть виникнути на виробництві;

- включати в себе зобов'язання керівництва щодо постійного поліпшення охорони праці, сприяння формуванню громадських органів, забезпечення соціального партнерства, інформування працівників щодо умов праці та існуючих виробничих ризиків.

оновлено 19.01.2017  

 


 

«Значення атестації робочих місць за умовами праці»

 

       Атестація робочих місць— комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу.

       Включає облік та комплексну оцінку відповідності кожного робочого місця вимогам стандартів, методикам виконання вимірювань, санітарним нормам і правилам, правилам техніки безпеки та пожежної безпеки.

       Основна мета атестації полягає в урегулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками щодо реалізації їхніх прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

      Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на п'ять років.

       Атестація робочих місць передбачає:

 • виявлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці;

 • санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, визначення ступеня важкості і напруженості трудового процесу на робочому місці;

 • комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці та відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам;

 • установлення ступеня шкідливості і небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією;

 • обґрунтування віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими) умовами праці;

 • визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення;

• аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

 

  Оновлено 12.01.2017

 

 


 

« ДЕВ’ЯТЬ ПРАВИЛ ОХОРОНИ ПРАЦІ »

 

 Безпека праці не привілеї, не благо, а обов’язкова конституційна вимога, яка гарантує збереження життя і здоров’я працівників на всіх рівнях виробництва.

 Перша умова безпечної роботи — правильний добір робітників і інженерно-технічного персоналу, зобов'язаних забезпечити відповідну вимогам Правил безпечну експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки.

Друга умова —  висока теоретична і практична підготовка,  професійна майстерність, достатні знання виробництва, техніки, що обслуговується, технологічних процесів і вимог Правил - все, що забезпечує високопродуктивну й безпечну працю. Виконання цієї умови повинне забезпечуватися системою - порядком інструктажу, навчання й призначення кадрів, передбачених відповідними положеннями й Правилами.

Третьою умовою безпечної роботи варто вважати визначення спеціальними положеннями, затвердженими в галузі і на підприємствах (з урахуванням місцевих умов), конкретного переліку основних обов'язків в області охорони праці: керівника і головного інженера підприємства, їхніх заступників, головних фахівців, начальників цехів і відділів, всіх інших інженерно-технічних працівників.

Четверта умова — Повна відповідність будинків, споруджень, робочих місць, устаткування, машин, оснащення, інструменту, всіх інших засобів виробництва і технологічних процесів вимогам відповідних Правил , державних стандартів і технічних умов. Найважливіша міра в рішенні цього питання — планова, наполеглива робота з постійного розвитку технічного прогресу на основі досягнень науки й

 техніки, передового досвіду, удосконалюванню культури й естетики, що мають вирішальне значення для створення комфортних і безпечних умов праці, попередження аварій і нещасливих випадків.

П'ята умова     високий рівень стану охорони праці.

Що ж таке охорона праці?

Охорони праці — це система організаційних і технічних заходів і засобів, що запобігають впливу  небезпечних виробничих факторів на працюючих. Здійснення цих заходів складає зміст практичної діяльності підприємства (організації) в області охорони праці.

  Шоста умова— висока організація на основі спеціальних вимог і чітке виконання робіт, зв'язаних із підвищеною небезпекою.

На підприємствах (в організаціях), що експлуатують об'єкти підвищеної небезпеки, повинен бути розроблений і впроваджений заснований на Правилах (з урахуванням місцевих умов виробництва) комплекс особливих організаційних і технічних заходів, що забезпечують нормальні умови праці й безпеку людей, що виконують ці роботи.

  Сьома умова безпечної роботи — високий рівень планування, якісна, своєчасна підготовка й організація виробництва, що забезпечують досягнення однієї з головних цілей — ритмічної роботи підприємства, що має вирішальне значення не тільки для виконання техніко-економічних показників плану, але і для попередження аварій і нещасних випадків. Дуже важливо також не завантажувати

 допоміжні цехи, ремонтні служби невластивої їм роботою на шкоду їхньої основної діяльності; у зразковому порядку утримувати будинки, споруди, устаткування і,т.д.

        Восьмою  умовоюслід вважати якісне, творче планування, зміст і контроль профілактичної роботи на підприємстві. Постійне, наполегливе удосконалювання рівня охорони праці, підвищення рівня боротьби з порушеннями, аваріями, травматизмом, подальше поліпшення умов праці, побуту й культури на виробництві.

Особливе значення придається контролю виконання як заходу, що забезпечує своєчасне виконання планів профілактичної роботи.

       Дев'ята умова — належна організація всебічного контролю працівниками підприємства й органами Державного нагляду.

        У роботі з виконання умов, що забезпечують безаварійну й безпечну працю, особливе значення набувають рівень повсякденного контролю за створенням безпечних умов праці, суворим дотриманням правил працюючими, перевірка виконання. Вирішувати ці питання можна тільки за умови спільних, цілеспрямованих зусиль господарських керівників, профспілкових організацій і органів Державного нагляду, наполегливої роботи з активом, безустанного наступу на недоліки; високої вимогливості, діловитості і принциповості, виховання свідомої дисципліни й відповідальності у всіх ланках виробництва.

 

0новлено 29.12.2016 року 

 


 

 Право кухаря та кондитера на пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах

 

     Згідно з законодавством кухар, який працює біля плити,  кондитер  і працівники, безпосередньо зайняті біля кондитерських печей, мають право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до 4-х календарних днів  та доплату (4-12%). Конкретна тривалість додаткової відпустки та розмір доплати встановлюється колективним чи трудовим договором в залежності від результатів атестації робочих місць за умовами праці згідно з «Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442.

оновлено 22.12.2016 року

 

 


 

ТУРБОТА ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ – ЦЕ ВИГІДНО.

 

         Людина є головною продуктивною силою суспільства, і від умов, в яких вона працює, значною мірою залежить її ставлення до праці, працездатність, тривалість активної трудової діяльності, а отже , й економічна ефективність виробництва.

          Економічний аналіз стану охорони праці став особливо актуальним сьогодні, коли підприємства перейшли на нові умови господарювання. Але й зараз деякі керівники ще недооцінюють вплив стану охорони праці на техніко-економічні показники роботи підприємств. Проте навіть поверхневий аналіз усіх видів витрат, передбачених чинним законодавством, у зв’язку з незадовільним станом охорони праці доводить, що сьогодні не можна ігнорувати питання охорони праці, оскільки це економічно невигідно.

      Практично перед власником  питання стоїть так: якщо хочеш працювати рентабельно і одержувати прибуток – думай про безпеку виробництва, займайся на належному рівні питаннями охорони праці працюючих, бережи їхнє здоров’я та життя, інакше ти – неминучий банкрут.

         Охорона праці впливає на економіку насамперед тим, що сприяє підвищенню продуктивності праці та скороченню втрат, яких зазнає кожне  підприємство в результаті травматизму та професійної захворюваності, обумовлених незадовільними умовами праці. Тому пошук і розробка ефективних заходів щодо зниження виробничого травматизму, професійної захворюваності, створення нормальних умов праці на виробництві та в кінцевому підсумку – створення на кожному підприємстві такого економічного механізму управління охороною праці, який би забезпечив максимально ефективну роботу підприємства, має великий практичний інтерес.

          Прямий взаємозв’язок стану охорони праці з результатами виробничо-економічної діяльності підприємства створює необхідність постійного співставлення, з одного боку, витрат, пов’язаних з наслідками незадовільних санітарно-гігієнічних умов праці, травматизму та захворюваності, а з другого –додаткових витрат на заходи, спрямовані на поліпшення умов праці, профілактику нещасних випадків і профзахворюваності. Виплати штрафних санкцій. лікарняних, витрати на навчання нових працівників, на ліквідацію наслідків аварій та інші витрати, пов’язані з наслідками незадовільного стану охорони праці – це збільшення збитків підприємства, зменшення коштів, які можна було би спрямувати на розвиток виробництва, на своєчасну і повну виплату заробітної плати, працівникам підприємства, її збільшення. Це викликає негативну реакцію трудового колективу, звільнення кваліфікованих спеціалістів, зупинку росту виробництва.

          Підрахувавши всі «за» і «проти», керівники підприємств повинні зрозуміти, що турбота про безпеку праці, впровадження системи управління охороною праці на підприємстві в повному обсязі  дозволить їм спати спокійно.

 

Оновлено 21.12.2016 р. 


 

 Відбулося чергове засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення

 

      14 грудня 2016 року в міськвиконкомі відбулось засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення.

           Зі вступним словом виступив Бондаренко Сергій Миколайович - директор департаменту праці та соціального  захисту населення Миколаївської міської ради -  заступник голови координаційного комітету з безпечної життєдіяльності  населення.

     До розгляду було представлено питання про стан виробничого, невиробничого травматизму та атестації робочих місць  за    11 місяців 2016 року.    

       Нажаль, рівень травматизму  за   11 місяців 2016 року зріс. На підприємствах міста  відбулося 47 нещасних випадків, що на 10 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року, з них 2 випадки зі  смертельним наслідком (на 1 більше, ніж у минулому році). Крім того, сталося 2  групових випадки (в 2015  році групових нещасних випадків не було), під час яких постраждало 6  осіб).

           Були розглянуті питання про готовність органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій до виконання заходів з ліквідації надзвичайних ситуацій в складних погодних умовах осінньо-зимового періоду 2016-2017 р.р.,  про виконання розпорядження міського голови від 24.10.2016 № 279 р. «Про проведення перевірок стану інформаційно - роз'яснювальної роботи з пожежної безпеки» та затвердження плану роботи міського координаційного комітету на 2017 рік.

           Із зазначених питань виступили: Ніколаєва О.В.  -  заступник директора департаменту - начальник управління праці департаменту праці та соціального  захисту населення  Миколаївської міської ради, Соловей Л.Є.  - заступник начальника відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального  захисту населення  Миколаївської міської ради,  Тунітовський О.В. - заступник начальника управління з питань  надзвичайних ситуацій  та цивільного   захисту  населення Миколаївської міської ради, Криворучко А.С. - заступник начальника управління – начальник відділу пожежної безпеки управління державного нагляду (контролю)   у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

       За результатами обговорення прийняті відповідні рішення.

  Оновлено 15.12.2016 року

 

  


 

«Про стан виробничого травматизму та атестації робочих місць зі шкідливими та важкими умовами праці на підприємствах, в установах, організаціях м. Миколаєва станом на 01.12. 2016 року»

 

            Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводять певну роботу, спрямовану на реалізацію державної політики в галузі охорони  праці, профілактики нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Це передбачено законодавчо, Програмою соціально-економічного розвитку міста, та  рішенням виконкому Миколаївської міської ради № 974 від 11.11.2016 року.

         Протягом 11 місяців поточного року    спеціалістами  департаменту праці та соціального захисту населення, спільно з представниками виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків  у Миколаївській області та місті Миколаєві проведено 12  семінарів та «круглих столів». У роботі семінарів прийняло участь понад 200 керівників підприємств та фахівців з охорони праці.

          Однак, одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму. І незважаючи на  вищезазначені  заходи, протягом звітного періоду  у місті під час виконання трудових обов’язків внаслідок допущених порушень вимог безпеки праці трапилися 47 нещасних випадків  травматизму, що на 10 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року, з них 2 випадки зі  смертельним наслідком (на 1 більше, ніж у минулому році). Крім того, сталося 2  групових випадки (в 2015  році групових нещасних випадків не було), під час яких постраждало 6  осіб).

         Смертельний випадок стався в травні в ТОВ «Миколаївміськбуд» з муляром. А у вересні груповий нещасний випадок зі смертельними наслідками стався з працівниками комунального спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підприємства.

     Спостерігається збільшення кількості нещасних випадків на підприємствах комунальної власності. За 11 місяців поточного року сталося  9 нещасних випадків (з них – 1 зі смертельними наслідками та 2 групових).

         Нещасні випадки відбулисч в КП «ЕЛУ автодоріг», КП «Миколаїводоканал», КЖЕП «Зоря», КСМЕП, КП «Центр захисту тварин», КВП з організації харчування в навчальних закладах, КП «Миколаївський зоопарк», КУ ММР «Дитяче містечко «Казка» та міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг.

         На всіх підприємствах, в установах та організаціях за результатами розслідування нещасних випадків розроблено заходи щодо попередження нещасних випадків на виробництві.

         Протягом 11 місяців  поточного року, в ході надання інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо виконання підприємствами нормативно - правових актів з охорони праці відділом зайнятості, охорони та умов праці проведено 95 обстежень підприємств з питань охорони праці.

         За результатами цієї роботи складено 95 довідок з охорони праці з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.

       За звітний період спеціалістами відділу зайнятості, охорони та умов праці надано методичну допомогу 207 представникам підприємств з питань охорони праці.

     У звітному періоді спеціалісти нашого департаменту разом з представниками   Управління Держпраці у Миколаївській області, Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві  прийняли  участь у 2 комісіях зі спеціального розслідування  нещасних випадків.

     Відповідно ст. 34. Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”  управління праці    здійснює контроль за соціальним захистом працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зайнятих на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, за якістю проведення  атестації робочих місць щодо її відповідності нормативно-правовим актам, за наданням працівникам відповідно законодавства пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах.

       За станом на 01.12.2016 року  у місті існує 288  підприємств, на яких зареєстровано 12472 робочих місць   зі шкідливими та важкими умовами праці, які підлягають  атестації,  з  них  атестовано  11918 робочих  місць,  що складає  95,6  %.

     Для контролю за наданням працівникам пільг та компенсацій, за станом виконання графіків атестації проводиться вивчення ситуації шляхом  проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи на підприємствах, в установ, організаціях. Протягом  11 місяців поточного року проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу на 97 підприємствах міста з питань умов праці, надання пільг та компенсацій  за роботу у шкідливих умовах праці та виконання графіків проведення атестації робочих місць за умовами праці.

      Методична допомога в проведенні атестації надана 245 представникам підприємств та установ міста.

Шляхом постійного листування та телефонування керівникам підприємств нагадується про вчасне проведення атестації, направлено 30 листів  до організацій вищого рівня щодо сприяння в проведенні атестації за умовами праці.

     Значна увага департаментом приділяється проведенню інформаційно-роз’яснювальній  роботі серед працівників та населення міста з питань умов праці та охорони праці через засоби масової інформації. У місцеву пресу,  на радіо, Інтернет - портал міської ради було надано 42 матеріали, з них 31 стаття з питань охорони праці та  11 - з атестації робочих місць та надання пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах.

 

оновлено 07.12.2016 року

 


      

 

 

   Стан проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці по підприємствах м. Миколаєва за станом на 01.12.2016 року

      За станом на 01.12.2016 р. в місті Миколаєві здійснюють свою діяльність 288 підприємств,  на яких існує 12472 робочих місця зі шкідливими та важкими умовами праці. Працівники, зайняті на цих робочих місцях, згідно з законодавчими актами України, мають право  на пільги та компенсації за умови праці за результатами проведення атестації робочих місць. Всього атестовано 11918 робочих  місць, що складає 95,6% від загальної кількості робочих місць, які підлягають атестації.

   З метою активізації роботи щодо проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці спеціалістами управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради за станом на 01.12.2016 року вивчено роботу по проведенню атестації на 97 підприємствах міста. Надано  методичну допомогу 245 представникам підприємств з питань проведення атестації робочих місць та оформлення матеріалів атестації. Питання щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці розглядалися на 2 засіданнях міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення, колегії департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та на 12 міських семінарах. Керівникам підприємств, установ та організацій міста надано 30 листів з рекомендаціями щодо необхідності вчасного проведення атестації.   

                                                                                                       оновлено 01.12.2016


 

 Відбувся семінар з питань зайнятості,

                                                                   охорони та умов праці.

 

             24.11.2016 о 14.00 на базі профспілки працівників житлово – комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення (вул. адмірала Макарова, 7) відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці, на який були запрошені комунальні підприємства міста.

         На семінар були запрошені: заступник начальника відділення виконавчої  дирекції Фонду ССНВ України у м. Миколаєві  Куфедчук О. М., страховий експерт відділення ВД ФССНВ  міста Миколаєва Помазанов І.А., начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці Слюсаренко І.Є., заступник начальника відділу зайнятості, охорони  та умов праці Соловей Л.Є., головний спеціаліст відділу зайнятості, охорони та умов праці Михайленко В.В., головний спеціаліст відділу трудових  відносин  Решетнікова І.Ю.

Зі вступним словом виступила заступник директора - начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Ніколаєвої О.В.

          На семінарі були розглянуті наступні питання: стан виробничого травматизму на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.11.2016 року, профілактика виробничого травматизму та соціальний захист потерпілих на виробництві. Дії керівників підприємств, установ та організацій, у разі допущення нещасних випадків на виробництві, проведення атестації  робочих місць зі шкідливими умовами праці –  забезпечення права працівників  на отримання пільг та компенсацій, зміни до Кодексу законів про працю України в частині легалізації зайнятості населення, відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод.   

         Підвела підсумки семінару начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Слюсаренко І.Є.

         Всього у роботі семінару взяло участь 24 суб’єкта  господарської діяльності.

 

 оновлено 25.11.2016 року


 

 «Відбулося засідання виконкому Миколаївської міської ради»

 

 

 

         11 листопада 2016 року відбулося засідання виконкому Миколаївської міської ради, на якому головним питанням було розглянуто стан виробничого травматизму та проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці на підприємствах міста.

 

          Засідання відбулося під головуванням першого заступника міського голови Валентина  Гайдаржи. Він проінформував членів виконкому та  запрошених про те, що профілактика виробничого травматизму є пріоритетним напрямком діяльності як керівників виробничих підприємств так і служб, які відповідають за цей напрямок роботи.

 

         Далі  він надав слово директору   департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергію Бондаренку, який в своїй доповіді довів, що департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, проводить певну роботу, спрямовану на реалізацію державної політики в галузі охорони  праці, профілактики нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Це передбачено  програмою соціально-економічного розвитку міста, та    рішенням   виконкому   Миколаївської   міської   ради   від 23.11. 2015  № 910.

 

     За оперативними даними, протягом 9 місяців 2016 року,  під час виконання трудових обов’язків внаслідок допущених порушень вимог безпеки праці, на підприємствах, в організаціях та установах міста Миколаєва трапилося 34 нещасних випадки загальновиробничого травматизму, 1 випадок зі смертельним наслідком та 2 групових випадки, під час одного з яких постраждали 2 працівника, а у другому 4 працівника загинули. Аналіз свідчить, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на тому ж рівні залишився загальновиробничий травматизм (по 34 випадки) та травматизм зі смертельним наслідком (по 1 випадку). Відбулося збільшення групового травматизму (2 проти 0). Взагалі на підприємствах міста загинуло 5 працівників.

 

     Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що більшість випадків сталася з організаційних причин (порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення правил безпеки руху, а також неналежний контроль з боку посадових осіб), психофізіологічних факторів (протиправна дія інших осіб, особиста необережність).

 

      На підприємствах комунальної власності протягом 9 місяців поточного року зареєстровано 6 випадків травмування на виробництві, що на 1 випадок більше ніж за аналогічний період минулого року.

 

      За станом на 01.10.2016 у місті існує 290  підприємств, на яких зареєстровано 12472 робочих місця   зі шкідливими та важкими умовами праці, які підлягають  атестації,  з  них  атестовано  11915 робочих  місць,  що складає  95,5 %.

 

         Після доповіді Бондаренка С.М. пройшло обговорення та  прийнято рішення з вказаного питання.

 

 оновлено 11.11.2016 року

 

 


 Оголошення

Безпека праці в друкованих засобах масової інформації

  На виконання статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з метою поширення пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, профілактики виробничого трав-матизму та професійних захворювань, відділення ВД ФССНВ у м. Ми-колаїв пропонує провести передплату журналу «Безпека праці на виробництві» на 2017 рік. Щомісячний профілактично-практичний журнал «Безпека праці на виробництві» постійно висвітлює діяльність виконавчої дирекції Фонду та може бути корисним в наданні практичної допомоги в організації, розробленні та впровадженні профілактичних заходів з безпеки виробництва, запобігання виробничому травматизму, забезпечення здорових і безпечних умов праці. У журналі надаються рекомендації спеціалістам служб охорони праці, методична допомога керівникам підприємств, де немає спеціаліста з охорони праці, поради, консультації, відповіді на запитання. Журнал «Безпека праці на виробництві» має передплатний індекс - 37850, ціна на місяць - 50 грн.10 коп., на 3 місяці - 150 грн. 30 коп., на півріччя - 300 грн. 60 коп., на рік - 601 грн. 20 коп.

   Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв. Телефони для довідок: 47-91-21, 47-05-48.

 

оновлено 20.10.2016 року


   

«Відбулося засідання « круглого столу » за участю фахівців управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України в м Миколаєві»

        26 липня 2016 в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» за участю фахівців управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України в м Миколаєві.

         На засідання були запрошені: заступник  начальника  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у м. МиколаївКуфедчук О.М., страховий експерт відділення ВД ФССНВ м. Миколаїв Помазанов І.А., заступник начальника відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Соловей Л.Є.,  головні спеціалісти відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради  Михайленко В.В., Кузьміна Н.Г., головний спеціаліствідділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту   населення Миколаївської міської ради  Решетнікова І.Ю.

         Зі вступним словом виступила Ніколаєва О.В. - заступник  директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

          До розгляду були представлені питання:  стан виробничого, невиробничого травматизму та проведення атестації  робочих місць зі шкідливими умовами праці  на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.07.2016 року, про роботу відділення виконавчої дирекції Фонду ССНВ у м. Миколаїв по  профілактиці виробничого травматизму та забезпеченню соціальних гарантій працюючих  в І півріччі 2016 році, легалізація заробітної плати та зайнятості найманих працівників в рамках Закону України від 28.12.2014 № 77 – VІІ « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» та відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод .   

         Учасники «круглого столу»  обговорили ситуацію виникнення нещасних випадків та їх профілактику. За оперативними даними  станом на 01.07.2016  року у місті під час виконання трудових обов’язків відбувся 21нещасний випадок, що на 4 випадки менше в порівняння за аналогічний період 2015 року, з них 1 випадок зі  смертельним наслідком, групових випадків не було.

       Підвела  підсумки круглого столу заступник начальника відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Соловей Л.Є.

 оновлено 27.07.2016


 

 

Профілактиці травматизму – щоденну увагу!

   Пріоритетним завданням діяльності відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у м. Миколаєві є реалізація профілактичних заходів, спрямованих  на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованим, викликаними умовами праці, та надання роботодавцю практичної допомоги у підвищенні ефективності функціонування системи управління охороною праці.

   Підвищення рівня безпеки праці можливо досягти шляхом проведення профілактичних заходів, розроблення та впровадження у діюче виробництво інноваційних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту; підвищення рівня культури безпеки праці шляхом пропагування безпеки праці та способів запобігання виникненню ризиків виробничого травматизму та професійних захворювань, формування відповідального ставлення працівників до особистої безпеки.

   За 6 місяців  2016 року  на підприємствах, в організаціях та установах м. Миколаєва, Миколаївського та Вітовського районів, які обслуговуються відділенням, сталося 25 нещасних випадків, що пов'язані з виробництвом.  В результаті нещасних випадків постраждало  25 працівників, кількість травмованих в зрівняні з аналогічним період  минулого року зменшилась на 16%.

   Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що  більшість нещасних випадків сталися по організаційним причинам, серед яких,  порушення трудової і виробничої дисципліни (невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків) складають майже 82%. Через  порушення правил дорожнього руху стався кожен восьмий, а внаслідок  противоправних дій інших осіб кожен сьомий  нещасний випадок.

    По технічним причинам сталося всього  8%  нещасних випадків.

    На підприємстві  «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря -Машпроект»  та в Миколаївському обласному бюро судово-медичної експертизи в поточному році два працівника отримали професійні захворювання.

    Виникають ситуації, коли на підприємстві діє служба охорони праці, відпрацьовані та затверджені Положення, інструкції з охорони праці, вчасно проводяться інструктажі з охорони праці, навчання, але на жаль, захистити  працівника від його власної недисциплінованості, недбалості, безвідповідальності такі заходи не можуть.

   На підприємстві ТОВ «Миколаївміськбуд» при  виконанні будівельних робіт   загинув будівельник, який порушив вимоги інструкції з охорони праці, всупереч наданого виробничого завдання, з особистої ініціативи, піднявся на зовнішню фасадну стінку, з якої перейшов на внутрішню стіну, не втримав рівноваги та впав з висоти трьох метрів. Отримавши при цьому травми несумісні із життям.

   Для недопущення таких нещасних випадків на виробництві роботодавцями необхідно не тільки створювати умови праці відповідно до вимог нормативних актів, але й не допускати порушень технологічного процесу, здійснювати суворий контроль за виконанням виробничої дисципліни та правил безпеки, виховання у працюючих психології безпечної праці. Якщо сам працівник буде усвідомлювати, що нехтування власною безпекою будь-якої  миті може обернутися каліцтвом або смертю, тоді й нещасних випадків на виробництві буде менше.

  Страхові експерти з охорони праці відділення забезпечують проведення профілактичної роботи, одним із напрямів якої є вивчення стану умов і безпеки праці безпосередньо  на підприємствах. Головна мета роботи - не пошук та покарання винного, а надання допомоги у вирішенні питань щодо створення безпечних умов праці.

  Перш за все проводиться роз’яснювальна робота серед страхувальників, до них  доводяться вимоги існуючого законодавства про охорону праці, про соціальний захист, про відповідальність за порушення нормативних актів з охорони праці. 

    За 6 місяців поточного року роботодавцям надано 203 консультації з питань охорони праці, взято участь в організації та проведені 9 семінарів,  23 нарад, 5 засідань «круглого» столу, 8 конкурсах.    58 підприємств отримали допомогу по впровадженню СУОП, 29 підприємствам в розроблені профілактичних заходів з охорони праці. Надана допомога в розробці  63 нормативних документів

    Вивчений позитивний досвід роботи з охорони праці  6 кращих підприємств,  досвід яких рекомендований до впровадження.

   Одним із головних питань в профілактиці виробничого травматизму було і є проведення на місцях якісного навчання з охорони праці, в тому числі, інструктажів з охорони праці.

   Страхові експерти з охорони праці входять до складу комісій підприємств по перевірці знань з охорони праці, в першу чергу великих підприємств та зі значним рівнем травматизму.

   Якісне проведення інструктажів з охорони праці не тільки підвищують знання працівників з охорони праці, а й підвищують відповідальність за безпечні методи виконання робіт.

   Більш ніж 70 страхувальникам надано нормативно-правові  акти з охорони праці в електронному виді.

   Страхові експерти з охорони праці завжди готові прийти на допомогу керівникам, службам з охорони праці підприємств, надати професійну консультацію з різних питань профілактики виробничого травматизму.

 

Заступник начальника відділення                                                                      О.М. Куфедчук

ВД Фонду ССНВ у м. Миколаїв


 


Проведено міський семінар з питань охорони та умов праці з керівниками та фахівцями охорони праці підприємств м. Миколаєва до Дня охорони праці.

 

           27 квітня 2016 року фахівцями департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради в  приміщені адміністрації Інгульського району,проведено міський семінар з питань охорони та умов праці з керівниками та фахівцями охорони праці підприємств м. Миколаєва до Дня охорони праці.

          На семінар були запрошені: начальник відділу агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери управління Держпраці у Миколаївській області  Мирян В.Ф., начальник відділення ВД ФССНВ та ПЗ у м. Миколаєві  Дмитрієв Д.П.,  начальник відділу – головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України у Миколаївській області Передельський В.М., посадові особи управлінь освіти, охорони здоров’я та культури Миколаївської міської ради.

         Зі вступним словом виступила  Ніколаєва Олена Вікторівна – заступник директора департаменту – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

         До розгляду були представленіпитання:  стан виробничого травматизму за І квартал 2016 року та підготовку до проведення Дня охорони праці на підприємствах міста Миколаєва;  стресові ситуації на робочих місцях, які можуть спричинити нещасні випадки на виробництві; про роботу обласного та міського Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань з питань профілактики виробничого травматизму; стан проведення атестації робочих місць працівників зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці та відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод.   

       Учасники семінару обговорили проблеми психологічного клімату у трудових колективах та проведення з 22 по 28 квітня цього року «Тижня охорони праці» на кожному підприємстві міста, установи та організації, у тому числі на об’єктах малого і середнього бізнесу.

         У рамках «Тижня охорони праці» на підприємствах міста проведені семінари, огляди – конкурси, круглі столи, на яких обговорювали  причини виникнення нещасних випадків у І кварталі 2016 року та їх профілактику в подальшому.     

          Протягом І кварталу 2016  року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 9  нещасних випадків, що на 2 випадки більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого  року (7 випадків). Групових випадків та зі смертельним наслідком не було.

     Підвела підсумки семінару Ніколаєва О.В. – заступник директора департаменту – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

      На семінарі були присутні 63 представники  підприємств, установ та організацій м. Миколаєва.

 

 Департамент праці та соціального захисту населення

Миколаївської міської ради

image

 

 

image

image

 

28.04.2016


 

ЗВЕРНЕННЯ

міського голови до роботодавців міста

Шановні роботодавці!

 

      28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2016 році Всесвітній день охорони праці відзначатиметься під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

     За станом здоров'я  окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та величина валового внутрішнього продукту.Саме стан здоров'я населення, і передусім працюючого, є одним з індикаторів розвитку суспільства.

     З метою  попередження та нейтралізації потенційних наслідків стресу на робочому місці органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність вжиття конкретних профілактичних заходів, спрямованих на їх подальше усунення.

     Аналіз виробничого травматизму за 2015 рік показав, що з психофізіологічних причин сталося 20 % від загальної кількості  нещасних випадків.

     Найпоширенішими психофізіологічними причинами стали:

-  особиста необережність потерпілого;

- травмування  внаслідок протиправних дій інших осіб.

     Серед причин настання нещасних випадків психофізіологічні причини посідають друге місце.

     Слід звернути увагу, що до психофізіологічних причин, з появою яких стаються нещасні випадки, належать в тому числі і низька нервово-психічна стійкість, і незадовільні фізичні дані або стан здоров'я, і незадовільний психологічний клімат у колективі. У 2015 році на підприємствах, в установах та організаціях міста  Миколаєва спостерігається зниження рівня виробничого травматизму на 2,3%. Так, у 2014 р. сталося 43 нещасних випадки проти 42 у 2015 році. Досягнуто значне зменшення травматизму зі смертельними наслідками,однак, на жаль, вони ще мають місце.

Життя та здоров’я людей – це найбільша цінність. Незважаючи на     будь-які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.

Як свідчить практика, переважна більшість виробничих травм трапляється через порушення трудової та технологічної дисципліни, відсутність контролю за додержанням працівниками вимог охорони праці та з інших причин, що не потребують для їх усунення значних фінансових витрат.

     З метою привернення спільноти до проблем психологічного клімату у трудових колективах, закликаю Вас провести з 22 по 28 квітня цього року «Тиждень охорони праці» на кожному підприємстві міста, в установі, організації, у тому числі на об’єктах малого і середнього бізнесу, у рамках якого провести семінари, огляди – конкурси, круглі столи тощо. Головною метою цього заходу є привернення уваги роботодавців та працівників до уникнення конфліктних ситуацій та недопущення виникнення стресів на робочому місці, особливо при виконанні розумової роботи, слід застосовувати рівномірний розподіл обов'язків, максимально враховувати професійні навики та мотивацію працівника. Працівник, який виконує складне завдання, має чітко знати, з якою метою він це робить.

     Роботодавець має забезпечити стимулююче робоче навантаження, де періоди перевантаження і криз врівноважуються періодами перепочинку, ефективний розподіл часу, уникнення напружених ситуацій.

     Зауважу, що психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сферах охорони праці та здоров'я, актуальність яких є загальновизнаною для усіх країн, професій та працівників.

 

 З повагою

міський голова                                                           Олександр Сєнкевич

 25.04.2016

 


 

Відбулося чергове засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення

 

           22 квітня 2016 року в міськвиконкомі відбулось засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення.

           Зі вступним словом виступив Бондаренко Сергій Миколайович – директор департаменту праці та соціального  захисту населення Миколаївської міської ради - заступник голови координаційного комітету з безпечної життєдіяльності  населення.

        До розгляду було представленопитання стану виробничого, невиробничого травматизму та атестації робочих місць за    І квартал 2016 року.  

         Нажаль, рівень травматизму у І кварталі  2016  року зріс. На підприємствах міста  відбулося 9 нещасних випадків, що на 2 випадки більше ніж у минулому році (7 випадків).  Групових випадків та випадків зі смертельним наслідком не було.

      Були розглянуті питання про  визначення місць масового відпочинку населення на водних об'єктах м. Миколаєва на літній період 2016 року та заходи щодо запобігання загибелі людей на воді, про підготовку до проведення  Дня охорони праці в Миколаєві.

      Також відбулось заслуховування адміністрацій районів міста щодо стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки об'єктів житлового фонду та попередження загибелі людей на них.

      Із зазначених питань виступили: Ніколаєва О.В.  -  заступник директора департаменту - начальник  управління праці департаменту праці та соціального  захисту населення  Миколаївської міської ради, Соловей Л.Є.  - заступник начальника відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального  захисту населення  Миколаївської міської ради,  Бойко В.І. – головний спеціаліст відділу  захисту  населення і території управління з питань надзвичайних ситуацій  та цивільного захисту  населення Миколаївської міської ради, Криворучко А.С. - заступник начальника управління – начальник відділу пожежної безпеки управління державного нагляду (контролю)   у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ГУ ДСНС України у Миколаївській області, Мищишен М.П. - перший заступник голови  адміністрації Заводського району, Шкуренко Г.Ф. - заступник голови  адміністрації Інгульського району,  Гвозденко О.П - перший заступник голови  адміністрації Корабельного району.  

      За результатами обговорення прийняті відповідні рішення.

image

image

 

 25.04.2016


 

 

 


                                                                ОНОВЛЕНО 07.04.2016

 


 

Стан проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці по підприємствах м. Миколаєва за І квартал 2016 року

      За станом на 01.04.2016 р. в місті Миколаєві здійснюють свою діяльність 288 підприємств,  на яких існує 12569 робочих місць зі шкідливими та важкими умовами праці. Працівники, зайняті на цих робочих місцях, згідно з законодавчими актами України, мають право  на пільги та компенсації за умови праці за результатами проведення атестації робочих місць. Всього атестовано 11879 робочих  місця, що складає 94,5% від загальної кількості робочих місць, які підлягають атестації.

        З метою активізації роботи щодо проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці спеціалістами управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради у І кварталі 2016 року вивчено роботу по проведенню атестації на 41 підприємстві міста. Надано  методичну допомогу 88 представникам підприємств з питань проведення атестації робочих місць та оформлення матеріалів атестації. Питання щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці розглядалися на 1 засіданнях міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення, колегії департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та на 4 міських семінарах. Керівникам підприємств, установ та організацій міста надано 8 листів з рекомендаціями щодо необхідності вчасного проведення атестації.   

 


 

                                                                                                                  ОНОВЛЕНО 07.04.2016


 

 

 image

Відділення  виконавчої дирекції Фонд соціального страхування від нещасних випадків  на виробництві та професійних захворювань України  у м. Миколаїв

 

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

 

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність прийняття конкретних профілактичних заходів, спрямованих на попередження та нейтралізацію потенційних наслідків стресу на робочому місці.

Виконання функцій із запобігання нещасним випадкам у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв покладено на страхових експертів з охорони праці. Які постійно проводять цілеспрямована роботу з профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, надають всебічну допомога роботодавцям з організації роботи з охорони праці. Беручи участь у розслідуванні нещасних випадків, страхові експерти мають можливість вивчати та аналізувати причини настання нещасних випадків та на основі отриманих даних застосовувати ризикоорієнтований підхід під час формування та реалізації заходів з профілактики. Розроблення заходів з профілактики з урахуванням викликів сьогодення є базовим принципом в діяльності страхових експертів з охорони праці.

Аналіз виробничого травматизму за 2015 рік показав, що з психофізіологічних причин сталося одинадцять або 20 % нещасних випадків.

Найпоширенішими психофізіологічними причинами стали:

- особиста необережність потерпілого –  6 травмованих працівників;

-травмування  внаслідок протиправних дій інших осіб– 5 травмованих працівників.

Серед причин настання нещасних випадків психофізіологічні причини займають друге місце.

Слід звернути увагу, що до психофізіологічних причин, з появою яких стаються нещасні випадки, належать в тому числі і низька нервово-психічна стійкість, і незадовільні фізичні дані або стан здоров'я, і незадовільний психологічний клімат у колективі. В 2015 році на підприємствах, установах, організаціях міста  Миколаєва, Жовтневого та Миколаївського районів через незадовільний стан здоров’я померло 14 працівників.

Страховими експертами з охорони праці Фонду з метою підтримки загальнодержавних заходів, спрямованих на попередження та нейтралізацію потенційних наслідків стресу на робочому місці,  організована робота із надання консультацій страхувальникам, пропаганди безпечних умов праці, проведення семінарів, нарад, «круглих столів», конкурсів із врахуванням важливості заходів, спрямованих на профілактику виробничого стресу.

На перший погляд, може здатися, що такі хвороби, як ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, виразкова хвороба є виключено загальним захворюванням та не можуть бути спричинені виробничими факторами. Однак, європейські дослідження причин виникнення деяких захворювань свідчать про те, що до появи багатьох хвороб призводе саме стрес на робочому місці. Зокрема, внаслідок стресу на роботі можуть виникати психічні хвороби – депресії, «синдром хронічної втоми», неврози. Причиною таких хвороб можуть бути підвищені вимоги до працівників, напруженість, інтенсивність трудового процесу, невиконання норм щодо часу роботи та відпочинку, нерівномірний розподіл обов'язків усередині трудового колективу, постійний моральний тиск на працівника з боку колективу чи роботодавця. Стрес і нервові процеси на робочому місці здатні викликати серцево-судинні захворювання та захворювання шлунково-кишкового тракту.

Сучасні вимоги до організації трудового процесу, інформатизація, прискорений темп виробництва призвели до появи нового критерію в особистих якостях працівника при прийомі на роботу – стресостійкість. Роботодавець вже не готовий платити високу ціну за працю, яка зводиться до перебування на робочому місці, його цікавить ефективність праці, вміння працівника формувати власну стійкість до стресорів. За оптимальних умов працівник має володіти здатністю справлятися із стресовими факторами, правильно організовувати свою поведінку в складних ситуаціях соціальної взаємодії, безконфліктно вирішувати проблеми у відносинах з іншими людьми, тобто володіти конфліктостійкістю, основним елементом якої є стресостійкість. Стресостійкість забезпечує високу ефективність діяльності і зберігає здоров'я людини. У ситуаціях можливого виникнення стресу повинні бути визначені додаткові шляхи виходу із стресових ситуацій. Стресостійкість буде забезпечувати високу ефективність діяльності й сприятиме збереженню здоров'я людини, якщо вона буде креативно мислити у вирішенні своїх проблем.

При розробленні заходів з профілактики, направлених на зменшення такого подразника, як стрес на робочому місці, слід враховувати наступне. Найпростішим та найдієвішим способом подолання стресу є налагодження режиму роботи та відпочинку. Це має бути звичайним правилом, як для роботодавця, так і для працівника. Для досягнення найбільшого ефекту відпочивати потрібно активно, займаючись улюбленою справою. Сон має бути повноцінним. Корисно також дотримуватися певної дієти згідно з віком, статтю, наявними хворобами, вживаючи продукти з підвищеним вмістом вітамінів та мікроелементів.

Роботодавцю з метою уникнення конфліктних ситуацій та недопущення виникнення стресів на робочому місці, особливо при виконанні розумової роботи, слід застосовувати рівномірний розподіл обов'язків, максимально враховувати професійні навики та мотивацію працівника. Працівник, який виконує складне завдання, має чітко знати, з якою метою він це робить. Якщо працівник володіє якимось професійними навиками, які не задіяні під час його роботи, він з часом відчуває свою нереалізованість, що призводить до виконання роботи поверхнево, недосить уважно та якісно. Роботодавець має забезпечити стимулююче робоче навантаження, де періоди перевантаження і криз врівноважуються періодами перепочинку, ефективний розподіл часу, уникнення напружених ситуацій.

Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров'я населення і передусім працюючого. За станом здоров'я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та величина валового внутрішнього продукту.

Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сферах охорони праці та здоров'я, актуальність яких є загальновизнаною для усіх країн, професій та працівників.

 

Начальник відділення                                                                  Д.П. Дмитрієв

31.03.2016 року


 Відбулося чергове засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення

       19 лютого 2016 року в міськвиконкомі відбулось засідання міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення.

       Головував на засіданні Шевченко Євген Валерійович – заступник міського голови – голова координаційного комітету з безпечної життєдіяльності  населення.

   Зі вступним словом виступив Бондаренко Сергій Миколайович - директор департаменту праці та соціального  захисту населення Миколаївської міської ради.

   До розгляду було представленопитання стану виробничого, невиробничого травматизму та атестації робочих місць за  2015 рік.    

    Протягом 2015  року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 42нещасних випадки, що на 1 випадок менше в порівняння з 2014 року  (43 випадки), з них 2 випадки зі  смертельним наслідком (на 3 менше, ніж у 2014 році). Групових випадків не було (в 2014  році сталося 4 групових нещасних випадки, під час яких постраждало 9 осіб).

   Смертельні випадки сталися в серпні 2015р. в ТОВ «СК Нікмет-Термінал» з докером-механізатором та в жовтні на підприємстві ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» з капітаном – змінним механіком буксиру «Очаків».

    Були розглянуті питанняпро роботу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та ПЗ України у м. Миколаїв щодо проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та про стан забезпечення пожежної та техногенної безпеки об'єктів житлового фонду та попередження загибелі людей на них у м. Миколаєві в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

   Також було розглянуто виконання протокольних доручень за результатами розгляду питань координаційного комітету у ІУ кварталі 2015 року.

     Із зазначених питань виступили: Соловей Лариса Євгеніївна  - заступник начальника відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального  захисту населення  Миколаївської міської ради, Дмитрієв Дмитро Петрович -  начальник  відділення виконавчої дирекції  ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв, Жебрак Сергій Антонович – начальник  управління  державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної  безпеки та ЦЗ ГУ ДСНС України в Миколаївській  області.

       За результатами обговорення прийняті відповідні рішення.

image

оновлено 19.02.2016

 


«Відбулося засідання «круглого столу» за участю фахівців управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв»

 

    18 лютого 2016 року в актовому залі управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» за участю фахівців управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв»

       На засідання були запрошені: заступник начальника відділення виконавчої  дирекції Фонду ССНВ України у м. Миколаєві  Куфедчук О. М., страховий експерт відділення ВД ФССНВ  міста Миколаєва Черкасов І.А.,  начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Слюсаренко І.Є.,  заступник начальника відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Соловей Л.Є., головні спеціалісти відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Михайленко В.В., Бабіна Т.В.,  головний спеціаліст відділу трудових відносин управління  праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Решетнікова І.Ю. 

         Зі вступним словом виступила Ніколаєва О.В. - заступник  директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

      До обговорення були представлені питання:стан виробничого, невиробничого травматизму та проведення атестації  робочих місць зі шкідливими умовами праці  на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.02.2016 року,  про роботу відділення виконавчої дирекції Фонду ССНВ у м. Миколаїв по профілактиці виробничого травматизму та забезпеченню соціальних гарантій працюючих в 2015 році, легалізація заробітної плати та зайнятості найманих працівників в рамках Закону України від 28.12.2014 № 77 – VІІ « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод .   

       Учасники «круглого столу»  обговорили ситуацію виникнення нещасних випадків та їх профілактику. За оперативними даними  станом на 01.02.2016  року у місті під час виконання трудових обов’язків відбувся 1нещасний випадок, що на 1 випадок менше в порівняння за аналогічний період 2015 року, з них  випадків зі  смертельним наслідком не відбулося, групових випадків не було.

      Підвела підсумки «круглого столу»  начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці  департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Слюсаренко І.Є.

 оновлено 19.02.2016


 

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги потерпілих на виробництві та членів їх сімей!

       Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань України у м. Миколаїв  щодо зменшення розміру щомісячних страхових виплат, повідомляєотримувачів страхових виплат про закінчення виплати донарахованих сум перерахунку страхових виплат за 2014 рік, які виплачувались протягом 2015 року.

Контактний телефон відділення 47-91-10

 Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування від нещасних  випадків на виробництві

 та професійних  захворювань України  у м. Миколаїв.


 

 


 

«Забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами»

 На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника роботодавець зобов'язаний замінити їх за свій рахунок. У разі придбання працівником спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов'язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.

�ня шкідливості і небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією;

 

• обґрунтування віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими) умовами праці;

• визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення;

• аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: