Мапа порталу

Захист прав, свобод і законних

інтересів дітей

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ КОМІСІЇ
З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ ВІД 04.05.2017 РОКУ

04 травня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей виконкому Миколаївської ради.

На розгляд комісії службами адміністрацій районів міста винесено 15 питань, вирішення яких сприяє забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Членами комісії розглянуто матеріали щодо позбавлення 2 батьків батьківських прав, прийнято рішення про доцільність їх позбавлення. Позивачем у одній справі була неповнолітня дитина, у другій справі - орган опіки та піклування.

На комісії заслухано батьків, які звернулися щодо врегулювання порядку участі одного з батьків у вихованні дитини та визначення місця проживання дитини. Батькам пояснено про необхідність знаходження компромісу щодо виховання, утримання та місця проживання дітей. Спори між батьками врегульовано та прийняті відповідні рішення.

Щодо надання дозволів на укладення правочинів стосовно майна дітей, таких звернень надійшло 3. Під час вивчення матеріалів, у членів комісії виникли питання щодо можливого порушення житлових прав дітей, справу перенесли на наступне засіданні з доопрацюванням документів.

Також розглянуто звернення щодо повернення дитини на виховання батькам. На цей час у задоволенні заяви відмовлено, оскільки батьками не створено безпечних умов для проживання та розвитку дитини.

Розглянуто підготовлені суб’єктами соціальної роботи матеріали про стан 13 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та прийнято рішення про взяття 7 родин під соціальний супровід, 2 сім’ям такий супровід продовжено, одну родину знято з соціального супроводу з негативним результатом, питання позбавлення батьків батьківських прав вирішується у судовому порядку, 2 родини зняті з супроводу з позитивним результатом, батьки належним чином виконували заходи супроводу. Але зазначені родини залишаються на обліку служб для здійснення подальшого контролю.

На засіданні комісії розглянуто питання щодо можливості поповнення прийомної родини однією дитиною. Заслухані рекомендації фахівців з соціальної роботи, висновки служби у справах дітей щодо стану виконання прийомним батьком обов’язків стосовно виховання та утримання дітей.

Під час засідання комісії аргументи заявників та зацікавлених осіб заслухані, надані рекомендації та прийняті відповідні рішення.

 
IMAGE FOLDER (/files/368/deti_2017/Deti_04052017)

 


ОНОВЛЕНО 04.05.2017

 

 ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ КОМІСІЇ
З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ ВІД 19.04.2017 РОКУ

19 квітня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей виконкому Миколаївської ради під головуванням заступника міського голови Шевченка Є.В.

На розгляд комісії службами адміністрацій районів міста винесено 99 питань, вирішення яких сприяє забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Членами комісії розглянуто матеріали щодо позбавлення 5 батьків батьківських прав, прийнято рішення щодо затвердження висновків органу опіки та піклування про доцільність позбавлення 3 батьків.

На комісії заслухано батьків, які звернулися щодо врегулювання порядку  участі одного з батьків у вихованні дитини та визначення місця проживання дитини. Батькам пояснено про необхідність знаходження компромісу щодо виховання, утримання та місця проживання дітей. Спори між батьками врегульовано та прийняті відповідні рішення.

Щодо надання дозволів на укладення правочинів стосовно майна дітей, таких звернень надійшло 2. Під час вивчення матеріалів, порушення житлових прав дітей не виявлено. Заяви задоволено.

Також прийнято рішення про необхідність негайного відібрання 2 дітей у матері через загрозу перебування їх у небезпечному середовищі.

Проведено бесіду з опікуном двох малолітніх дітей, які на цей час влаштовані до Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Опікуна попереджено про відповідальність за невиконання нею свої обов’язків, передано родину під соціальний супровід, надано двомісячний термін для реабілітації родини.

Розглянуто підготовлені суб’єктами соціальної роботи матеріали про стан 3 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та прийнято рішення про взяття родин під соціальний супровід, одній сім’ї такий супровід продовжено, одну родину знято з соціального супроводу з негативним результатом, питання відібрання дітей вирішується у судовому порядку.  4 родини зняті з супроводу з позитивним результатом, батьки належним чином виконували заходи супроводу. Але зазначені родини залишаються на обліку служб для здійснення подальшого контролю.

На виконання протоколу засідання постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, обговорено питання необхідності створення міської програми захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей адміністрацій районів надали свої пропозиції до вказаної програми.

Під час засідання комісії аргументи заявників та зацікавлених осіб заслухані, надані  рекомендації та прийняті відповідні рішення.

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti20042017)

 


ОНОВЛЕНО 20.04.2017

 

                                              Звіт про стан роботи зі зверненнями громадян за Iквартал 2017 року

За I квартал 2017 року до Служби у справах дітей  Миколаївської міської ради від громадян надійшло 46 звернень, з них 30 письмових  та 16 усних.                                                               На виконання ст. 18 Закону України «Про звернення громадян»                      в Службі у справах дітей Миколаївської міської ради створено умови для участі заявників у розгляді звернень та ознайомлення їх з матеріалами перевірок.                                                                                                                                Так,  під час розгляду звернень, з метою безпосереднього вивчення обставин  справи,  організуються  особисті  зустрічі  із  заявниками,  виїзди     за місцем їх проживання. Протягом звітного періоду за безпосередньої         участі заявника розглянуто  15звернень. Особлива увага приділяється вирішенню питань, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі  матері. Так, у I кварталі   розглянуто  7  звернень   від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.                                                                 На виконання ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» заявникам надаються письмові відповіді у встановлені чинним законодавством строки.                                                                                                                                З метою проведення широкої роз’яснювальної роботи з питань реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом  затверджено графік особистого прийому начальником  та заступником Служби у справах дітей, який розміщено на офіційному сайті Миколаївської міської ради.                                     Для об’єктивного та всебічного вивчення питань, порушених у зверненнях громадян, оперативного їх вирішення, спірні питання розглядаються на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини кожного першого та третього вівторка місяця. Так, у січні-березні 2017 року проведено 6 засідань комісії,  на яких були розглянуті питання щодо соціального та правового захисту дітей.

 

 

 

Активні, життєрадісні, налаштовані на перемогу! Саме такі діти свій вільний час провели на базі фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», яке 11 квітня 2017 влаштувало День відкритих дверей. Учасники заходу, серед яких були батьки та опікуни дітей, представники служб у справах дітей та  ювенальної превенції відділів поліції міста, педагоги навчальних закладів,  мали можливість ознайомитися з тренувальним спорядженням та самою територією «Динамо», переглянути показові змагання чемпіонів України та світу. Наприкінці хлопці демонстрували свої футбольні навички.

Захід організований з метою залучення дітей, які перебувають у складний життєвих обставинах, у конфлікті з законом, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до безкоштовних занять спортом, активного та здорового способу життя.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/dynamo_deti_2017)

 


ОНОВЛЕНО 14.04.2017

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ КОМІСІЇ
З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ ВІД 04.04.2017 РОКУ

04 квітня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей виконкому Миколаївської ради під головуванням заступника міського голови Шевченка Є.В.

На розгляд комісії службами адміністрацій районів міста винесено 29 питань, вирішення яких сприяє забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Членами комісії розглянуто матеріали щодо позбавлення 9 батьків батьківських прав, прийнято рішення про доцільність позбавлення 8 батьків, 1 пакет документів повернуто на доопрацювання.

На комісії заслухано батьків, які звернулися щодо врегулювання порядку участі одного з батьків у вихованні дитини та визначення місця проживання дитини. Батькам пояснено про необхідність знаходження компромісу щодо виховання, утримання та місця проживання дітей. Спори між батьками врегульовано та прийняті відповідні рішення.

Щодо надання дозволів на укладення правочинів стосовно майна дітей, таких звернень надійшло 3. Під час вивчення матеріалів, встановлено, що у 2 випадках наявне порушення житлових прав дітей. Заявникам відмовлено.

Також прийнято рішення про необхідність негайного відібрання 3 дітей у матері через загрозу перебування їх у небезпечному середовищі.

Рішенням комісії погоджено зняття/взяття з реєстрації 2 дітей, позбавлених батьківського піклування та надано консультативну допомогу щодо порядку реєстрації 2 дітей одним із батьків.

Розглянуто підготовлені суб’єктами соціальної роботи матеріали про стан 5 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та прийнято рішення про взяття родин під соціальний супровід, одній сім’ї такий супровід продовжено.

На виконання протоколу засідання постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, обговорено питання необхідності створення міської програми захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та запропоновано службам у справах дітей адміністрацій районів міста у двотижневий термін надати пропозиції.

Під час засідання комісії аргументи заявників та зацікавлених осіб заслухані, надані рекомендації та прийняті відповідні рішення.

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti_05042017)

 


ОНОВЛЕНО 04.04.2017

 

Черговий рейд служби у справах дітей Миколаївської міської ради відбувся 16.03.2017 на території Корабельного району міста. До заходу були залучені спеціалісти служби у справах дітей адміністрації Корабельного району, представники обласного управління національної поліції, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці відвідували сім’ї, які перебувають на контролі у зв’язку з неналежним виконанням батьками своїх обов’язків щодо виховання та утримання дітей. Батькам надавалися консультації щодо методів та форм виховання дітей, оформлення державної соціальної допомоги, оформлення житлових субсидій, влаштування дітей до закладів позашкільної освіти тощо. Законні представники дітей попереджалися про адміністративну, кримінальну відповідальність за порушення прав та інтересів дітей. З дітьми проводилися бесіди з питань безпечної поведінки та здорового способу життя, одержання освіти.

За результатами заходу ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності чотирьох батьків за ігнорування правами дітей на безпечні умови проживання, належне харчування та догляд; позбавлення одинокої матері батьківських прав у зв’язку зі злісним ухиленням від виконання своїх обов’язків, зловживанням алкогольними напоями. З метою з’ясування психоемоційного стану дитини, ініційоване психологічне діагностування учня початкової школи у зв’язку з загрозою жорстокого поводження з дитиною в родині.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti27032017)

 


ОНОВЛЕНО 27.03.2017

 

Представники служби у справах дітей Миколаївської міської ради та відділу ювенальної превенції головного управління національної поліції в Миколаївській області 23.02.2017 прийняли участь у роботі батьківської конференції на базі ЗОШ №53.

Батьки учнів ознайомлені з вимогами законодавства з питань охорони дитинства, обов’язковості одержання дітьми повної загальної середньої освіти, відповідальності батьків за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків.

Особлива увага під час спілкування була приділена залученню дітей до комп’ютерних ігор суїцидальної спрямованості, вживанню дітьми алкоголю, синтетичних препаратів, схильності дітей до бродяжництва та правопорушень. Батькам надавалися конкретні рекомендації щодо здійснення контролю за поведінкою та колом спілкування дітей, організації їх змістовного дозвілля, підтримки довірливих стосунків в родині.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti27022017)

 


ОНОВЛЕНО 24.02.2017

 

Черговий рейд служби у справах дітей Миколаївської міської ради відбувся 20.02.2017. У рейді приймали участь фахівці служби у справах дітей адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради, Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Рейд відбувся за підтримки працівників відділу ювенальної превенції головного управління національної поліції в Миколаївській області, Центрального районного відділу поліції м.Миколаєва.

Під час заходу виявлена родина, умови проживання якої шокували членів рейдової групи. Спеціалістам, які не перший рік працюють з сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах, бракувало слів роз’яснити жінці – матері (1982 р.н.) неможливість залишення малолітніх дітей з нею. Жінка щиро не розуміла, чому умови проживання дітей у житловому будинку без опалення та «нормальним» порядком створюють небезпеку для їх здоров’я та розвитку.

На даний час діти вилучені з небезпечного оточення, перебувають під наглядом медичних та педагогічних працівників.

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради висловлюють щиру подяку громадянам за інформацію про дітей, які потребують соціального захисту та підтримки.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti21022017)

 


ОНОВЛЕНО 21.02.2017

 

Спеціалісти служби у справах дітей Миколаївської міської ради, служби у справах дітей адміністрації Інгульського району міста, представники обласного управління національної поліції та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили вечірній профілактичний рейд з метою контролю за умовами проживання і виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Батьки дітей мали можливість отримати консультації з питань вікових особливостей розвитку дітей, організації їх дозвілля, оформлення житлових субсидій. Також законні представники дітей попереджалися про адміністративну, кримінальну відповідальність за порушення прав та інтересів дітей. З дітьми проводилися бесіди з питань безпечної поведінки та здорового способу життя, одержання освіти.

За результатами рейду ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності матері учнів ЗОШ №19 за неналежне виконання батьківських обов’язків. Також під час заходу виявлена багатодітна родина, в якій двоє дітей шкільного віку не оформлені до навчального закладу. Вживаються заходи превентивного характеру.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti06022017)

 


ОНОВЛЕНО 06.02.2017

 

Звіт
про стан роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік

За 2016 рік до Служби у справах дітей Миколаївської міської ради від громадян надійшло 170 звернень, з них 80 письмових та 90 усних. На виконання ст. 18 Закону України «Про звернення громадян» в Службі у справах дітей Миколаївської міської ради створено умови для участі заявників у розгляді звернень та ознайомлення їх з матеріалами перевірок.
Так, під час розгляду звернень, з метою безпосереднього вивчення обставин справи, організуються особисті зустрічі із заявниками, виїзди за місцем їх проживання. Протягом звітного періоду за безпосередньої участі заявника розглянуто 58звернень.
Особлива увага приділяється вирішенню питань, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері. Так, протягом 2016 року розглянуто 5 звернень від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. З них, 2 громадянина, які мають інвалідність загального захворювання та 3 пенсіонера за віком.
На виконання ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» заявникам надаються письмові відповіді у встановлені чинним законодавством строки. З метою проведення широкої роз’яснювальної роботи з питань реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом затверджено графік особистого прийому начальником та заступником Служби у справах дітей, який розміщено на офіційному сайті Миколаївської міської ради.
Для об’єктивного та всебічного вивчення питань, порушених у зверненнях громадян, оперативного їх вирішення, спірні питання розглядаються на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини кожного першого та третього вівторка місяця. Так, у 2016 році проведено 22 засідання комісії на яких були розглянуті питання щодо соціального та правового захисту дітей.

 


ОНОВЛЕНО 30.01.2017

 

Захист прав та інтересів дітей перебуває на постійному контролі служб у справах дітей міста. На жаль, захисту потребують не лише діти, які залишилися без батьківського піклування. На обліку служб перебуває 80 дітей, батьки яких ухиляються від виконання своїх обов’язків, 13 дітей, відносно яких скоєно насильство, 1 дитина, яка систематично залишає місце постійного проживання. Всі діти виховуються рідними батьками. Спеціалісти служб планують та здійснюють профілактичну роботу з урахуванням індивідуальних особливостей дітей і батьків, умов проживання та матеріального забезпечення родини, виховного потенціалу батьків. Під час відвідування сімей, батькам надаються рекомендації щодо покращення умов проживання дітей, здійснення контролю за їх зайнятістю, організацією дозвілля. Також родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають можливість безкоштовно отримувати соціальні послуги.

Виявлення дітей, які потребують соціального захисту, здебільшого відбувається під час відвідування сімей за місцем мешкання, проведення профілактичних рейдів та перевірки інформації про порушення прав дітей. Подібний захід відбувся 24.01.2017 на території Центрального та Заводського районів міста. Під час профілактичного рейду, організованого службою у справах дітей Миколаївської міської ради, відвідані родини, в яких батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків. Члени рейдової групи роз’яснювали батькам вимоги законодавства в частині охорони дитинства, попереджали про відповідальність за порушення прав та інтересів дітей, пропонували соціальний супровід з метою подолання складних життєвих обставин. З дітьми проводилися бесіди з питань правил безпечної поведінки на вулиці, організації дозвілля, одержання загальної та позашкільної освіти, здорового способу життя.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti26012017)

 


ОНОВЛЕНО 26.01.2017

 

Протягом тижня, 5 – 9 грудня 2016 року, під час проведення Всеукраїнського тижня права, спеціалістами служб у справах дітей адміністрацій районів Миколаївської міської ради організовано та проведено превентивні заходи на базі ЗОШ №№40, 15, 60, 10, 11, 19, 20, 26, 27, 30, 42, 45, 46, 50, 56, Академії дитячої творчості, Першої Української гімназії ім. М.Аркаса, Миколаївської гімназії №41, Миколаївської вечірньої ЗОШ №5, Миколаївського промислового професійного ліцею, Миколаївського професійного ліцею торгівлі та ресторанного сервісу, Миколаївського професійного машинобудівного ліцею.
Батькам та дітям надавалися також індивідуальні консультації з питань реалізації, захисту прав дитини, поваги до її особистості.
Спільно з представниками поліції та соціальними працівниками, здійснені профілактичні рейди по території Центрального, Інгульського, Корабельного районів міста. За місцем мешкання відвідані діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціального захисту. Спеціалістами обстежені умови проживання і виховання дітей, батькам надані рекомендації з питань організації дозвілля дітей, оформлення житлових субсидій з метою покращення матеріально-побутових умов родини. За результатами рейдів до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків притягнуто троє батьків, ще двоє попереджені про відповідальність.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti15122016)

 


ОНОВЛЕНО 15.12.2016

 

 

 Служба у справах дітей Миколаївської міської ради спільно з  представниками Головного управління ДСНС України у Миколаївській області 03.11.2016 здійснювали профілактичний рейд по сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. У зв’язку з початком опалювального сезону, особлива увага приділялася родинам, які мешкають у приватних будинках з пічним опаленням. Члени рейдової групи, до складу якої також були залучені спеціалісти служб у справах дітей адміністрацій Центрального та  Корабельного районів, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники Корабельного райвідділу поліції, акцентували увагу дорослих на необхідності перевірки приладів опалення перед їх експлуатацією, додержання норм пожежної безпеки. Також членам сімей роз’яснювалося поняття «чадний газ», надавалася інформація про причини виникнення пожеж, їх наслідки. Діти та їх батьки отримували друковані наочні матеріали з питань безпечної поведінки.

image

image

image

image

image

image

image

image


ОНОВЛЕНО 11.11.2016

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради та адміністрації Корабельного району міста 03.08.2016 перевірили інформацію, отриману від мешканців міста щодо порушення прав дітей в сім’ях.
Під час перевірки інформації виявлено дві родини, в яких умови проживання малолітніх не відповідають  санітарно – гігієнічним нормам. Батьки ознайомлені з вимогами законодавства з питань захисту прав та інтересів дітей, попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. Батькам визначено конкретні терміни для приведення житлових приміщень у належний стан. За результатами рейду службою порушено питання притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП.
У випадку невиконання батьками рекомендацій спеціалістів, ігнорування своїми безпосередніми обов’язками, буде порушено питання відібрання  дітей від батьків.
Спеціалісти висловлюють щиру подяку громадянам за інформацію про дітей, які потребують соціального захисту та підтримки.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti05082016)

 


ОНОВЛЕНО 05.08.2016

 

Шановні мешканці м. Миколаєва та громадяни України! Якщо ви прийняли рішення усиновити дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, - звертайтесь до служби у справах дітей Миколаївської міської ради, яка знаходиться за адресою:

вул. Адміральська, 20 каб. 257, 404, тел. 37-32-20; 37-01-67.

Прийом громадян здйснюється начальником служби у справах дітей Шамаріною Іриною Василівною,

         заступником начальника служби у справах дітей

         Хижняк Тетяною Вікторівною,

понеділок з 14 до 17 години;

четвер з 9 до 17 години.

 

Сім’я є одним з найважливіших інститутів соціалізації дитини, персональним навколишнім середовищем її розвитку, оскільки саме в сім’ї беруть початок світогляд, морально-естетичні ідеали і смаки, норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтири дитини, тобто всі ті якості, які згодом становитимуть її сутність як людини.

Пріоритетною формо влаштування дитини в сім’ю є усиновлення. Усиновлення –це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитину на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

Усиновленими можуть бути: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти батьки, яких дали згоду на усиновлення.  Дитиною є особа від народження до досягнення повноліття.

Усиновлювачем може бути

1) дієздатна особа віком не молодше 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;

2)особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити , не менш як на п’ятнадцять років;

3)подружжя, а також особи, які не перебувають у шлюбі та є громадянами України.

Усиновлювачами не можуть бути особи, які:

1)    обмежені у дієздатності;

2)    визнані недієздатними;

3)    позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

4)    були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасоване або визнане недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

5)    перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

6)    зловживають спиртними або наркотичними засобами;

7)    не мають постійного місця проживання;

8)    страждають на хвороби, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров’я України;

9)    є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

10)          були засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 324, 442 Кримінального кодексу України або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів.

 

З чого почати усиновлення дитини

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей Миколаївської міської ради . До заяви додаються такі документи:

1)    копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2)    довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

3)    копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4)    висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою;

5)    засвідчена нотаріально письмова згода другого подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6)    довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7)    копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

 

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі документи, визначені законодавством.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі.

Протягом 2016 року спеціалісти служби у справах дітей прийняли участь у 40 судових засіданнях щодо усиновлення дітей. Усиновлено 40 дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з них: громадянами України - 32, іноземними громадинами - 9. Одним з подружжя  усиновлено 9 дітей.

 

Дитина чекає на Вас. Врятуйте її від сирітської долі

 image

Андрій 9 років має брата 9 років

image

Артем 9 років має брата 9 років

image

Дмитрик – 4 роки має сестру 2,5 роки та братика 7 років

image

Настя – 2,5 роки має двох братів: 7 років і 4 роки

image

Олена 16 років має брата 10 років

image

Орина 11 років має сестру 5,5 років

image

Славік 7 років має сестру 2,5 р. та брата 4 р

image

Сніжана 6 років

image

Соня 5,5 років має сестру 11 років

image

Юрій – 10 років має сестру 16 років

 

 


 

ОНОВЛЕНО 27.07.2016

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради підвела підсумки діяльності протягом І півріччя 2016

За результатами діяльності протягом І півріччя 2016 року служба у справах дітей Миколаївської міської ради повідомляє наступне. Питання захисту прав та інтересів дітей перебуває на контролі 32 фахівців служб у справах дітей міста. Служби починаючи з 1995 року функціонують у всіх районах м. Миколаєва.
За 6 місяців 2016 року спеціалісти розглянули 42 повідомлення про жорстоке поводження з дітьми. Інформація підтверджена у 8 випадках. Дітей, які зазнали жорстокого поводження, взято на облік служби та передано на соціальний супровід. Осіб, винних у порушенні прав дітей притягнуто до відповідальності. На обліку перебуває 99 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
З початку року спеціалістами служб у справах дітей здійснено 635 обстежень умов проживання і виховання дітей, ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 79 батьків за неналежне виконання своїх обов’язків. З них вже понесли покарання 42 особи.
На жаль, превентивні заходи не завжди допомагають зберегти дітям біологічні сім`ї. Протягом 6 місяців поточного року в двох сім’ях від батьків за рішенням суду відібрано троє малолітніх. У 24 дітей батьки позбавлені батьківських прав за рішенням суду. Отже, 27 дітей стали «сиротами» при живих батьках. Але у батьків залишається можливість змінити свій спосіб життя та звернутися до суду щодо повернення дітей.
Станом на 01.07.2016 по місту на обліку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 923 дитини. Сімейними формами виховання охоплено 811 дітей, а саме: 704 дитини влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників, 58 дітей виховуються в прийомних сім’ях, 51 дитина - в дитячих будинках сімейного типу, інші діти перебувають в державних закладах та на тимчасовому утриманні в сім’ях громадян України.
Протягом І півріччя 2016 року до служби у справах дітей Миколаївської міської ради надійшло 22 заяви від громадян України та 9 заяв від іноземних громадян про усиновлення дітей. Спеціалістами підготовлено 31 висновок про доцільність усиновлення дітей, 15 висновків про можливість бути усиновлювачами. Заявників поставлено на облік кандидатів в усиновлювачі. Протягом звітного року спеціалісти служби у справах дітей прийняли участь у 40 судових засіданнях щодо усиновлення дітей. Усиновлена 31 дитина з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: громадянами України - 22, іноземними громадянами - 9. Одним з подружжя усиновлено 9 дітей.
Протягом 6 місяців 2016 року спеціалістами здійснено перевірку умов проживання та утримання усиновлених дітей у 50 сім’ях, складені відповідні звіти.
Спеціалісти служб у справах дітей вдячні мешканцям міста за небайдужість до долі дітей. Нагадуємо адреси та телефони служб:
Служба у справах дітей Миколаївської міської ради - вул. Адміральська, 20, каб. 247, 257, т.37-32-20, 37-30-20, 37-30-37, 37- 01-67;
вул. Інженерна, 1, т. 37 – 56 - 74, 37 - 56 - 69 – Центральний район міста,
вул. Погранична, 9, т. 36 – 22 - 82, 36 – 82 - 97 – Заводський район міста,
пр. Богоявленський, 1, т. 24 – 91 - 01, 24 – 71 - 43 – Інгульський район міста,
пр. Богоявленський, 314, т. 25 – 32 - 46, 25 – 70 - 31 – Корабельний район.

 


ОНОВЛЕНО 13.07.2016

 

Миколаївська центральна бібліотека ім. М.Л.Кропивницького та служба у справах дітей Миколаївської міської ради 07.07.2016 провели захід до Дня української родини, в якому взяли участь прийомна сім’я Бею Ю.І. та дитячий будинок сімейного типу Табунщіків. Під час проведення свята було скайп спілкування з прийомними сім’ями та дитячим будинком сімейного типу, які функціонують в м. Вознесенську. Родини розповідали традиції своїх родин, діти познайомились один з одним. Крім того всі діти, які взяли участь у заходу стали читачами бібліотеки, отримали читацькі квитки та у подарунок цікаві книжки.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti13072016)

 


ОНОВЛЕНО 13.07.2016

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради, представники Головного управління Національної поліції у Миколаївській області, Миколаївського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді,  представники служб у справах дітей Заводського, Центрального, Інгульського районів міста 6 – 7 квітня 2016 року здійснили профілактичний рейд по сім’ям, які перебувають на обліку на контролі. Під час заходу  обстежені умови проживання і виховання дітей. З метою попередження дитячої бездоглядності, недопущення порушення прав та інтересів дітей, батькам надавалися конкретні рекомендації щодо методів виховання дітей, організації їх дозвілля та оздоровлення. За результатами роботи одинока мати двох малолітніх, яка зловживає алкогольними напоями, притягнута до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, вирішується питання взяття дітей на облік служби у справах дітей. Попереджена про відповідальність багатодітна мати, яка порушує права дітей на належні умови проживання та повноцінне харчування.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti12042016)

 


ОНОВЛЕНО 12.04.2016

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради, адміністрації Корабельного району міста, представники сектору молодіжної превенції Корабельного відділу поліції, соціальні працівники Миколаївського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді 9 – 10 лютого 2016 року відвідували дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з неналежним виконанням батьками своїх обов’язків. З батьками проводилися бесіди щодо недопущення порушення прав дітей, створення належних умов для їх проживання і виховання, організації дозвілля. Надавалися конкретні рекомендації щодо покращення житлових умов, здійснення контролю за поведінкою дітей, налагодження співпраці з психологами та соціальними працівниками. Батьки попереджалися про адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання своїх обов’язків. За результатами рейду, порушено питання притягнення до відповідальності батьків учениці ЗОШ № 14, визначено час для усунення виявлених недоліків в організації життєдіяльності дитини.

Спеціалісти висловлюють щиру подяку громадянам за інформацію про дітей, які потребують соціального захисту та підтримки.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti11022016)

 


ОНОВЛЕНО 11.02.2016

 

Міністерство соціальної політики України ініціювало перевірку закладів інтернатного типу. Спеціалісти служби у справах дітей Миколаївської міської ради, служби у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради відвідували спеціальні загальноосвітні школи-інтернати №2, №6. В зазначених закладах навчаються діти, які мають проблеми зі здоров’ям. Адміністрація, педагоги, медичні та технічні працівники шкіл-інтернатів створили для вихованців комфортні, майже домашні, умови. Приміщення закладів відремонтовані та прикрашені спільними зусиллями педагогічних та учнівських колективів. У корпусах світлі, добре мебльовані спальні, душові кімнати. Навчальні класи обладнані сучасними методичними матеріалами, комп’ютерною технікою. Учні забезпечені 5-разовим харчуванням, мають можливість одержати відповідну освіту, оволодіти навичками самообслуговування та професійними навиками, розвинути свої таланти та здібності. Вихованці гідно представляють інтереси міста, області та країни в цілому у змаганнях з хореографії, легкої атлетики, настільного тенісу, греко-римської та вільної боротьби, здобувають золоті, срібні та бронзові нагороди. Діти пишаються своїми столярними, слюсарними, швейними майстернями, займаються квітникарством.
Щиро бажаємо педагогічним та учнівським колективам процвітання, успіхів, благополуччя.

 Загальноосвітня школа-інтернат №2

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Internat2)

 Загальноосвітня школа-інтернат №6

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Internat6)

 


ОНОВЛЕНО 23.11.2015

 

Спеціалісти служби у справах дітей Миколаївської міської ради спільно з представниками Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, служби у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради здійснили профілактичний рейд по сім’ям з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах. Члени рейдової групи акцентували увагу дорослих на необхідності перевірки опалювальних приладів перед експлуатацією, додержання норм пожежної безпеки. Також членам сімей роз’яснювалося поняття «чадний газ», надавалася інформація про причини виникнення пожеж, їх наслідки.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti23112015)

 


ОНОВЛЕНО 23.11.2015

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради підвела підсумки діяльності протягом 9 місяців 2015

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради повідомляє, що на початок 2015 – 2016 навчального року було виявлено 19 дітей шкільного віку, які не приступили до занять. Завдяки вжитим превентивним заходам, 10 дітей повернуто до навчання. Станом на 23.10.2015 двоє дітей перебувають у розшуку, одна дитина – під домашнім арештом, триває робота по поверненню до навчання 6 дітей. Також спеціалісти служб у справах дітей працюють з 120 дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах: 103 дитини проживають в родинах, в яких батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, 4 дитини систематично самовільно залишають місце проживання, 13 дітей, які зазнали насилля та жорстокого поводження.

Протягом трьох кварталів 2015 року проведено 910 обстежень умов проживання і виховання дітей, до Миколаївського центру соціально – психологічної реабілітації влаштовано 37 дітей, інтереси дітей представлені у 801 судовому процесі. За неналежне виконання батьківських обов’язків, до адміністративної відповідальності притягнуто 47 осіб, 38 громадян позбавлені батьківських прав відносно 41 дитини. Внаслідок недогляду з боку батьків з початку року вмерло 2 дитини, одна малолітня вбита рідною матір’ю, одна дівчина загинула у ДТП, двоє підлітків скоїли самогубство, двоє хлопців трагічно загинули під час прогулянки на будівництві.

За 9 місяців 2015 року спільно з працівниками правоохоронних органів здійснено 65 профілактичних рейдів, під час яких виявлено 37 дітей. З дітьми та їх батьками організована відповідна превентивна діяльність.

Питання захисту прав та інтересів дітей, профілактики бездоглядності та правопорушень серед них перебувають на контролі служб у справах дітей, які розташовані за адресами:

м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, каб. 247, т. 37-32-20, 37-30-20, 37-30-37,

вул. Інженерна, 1, т. 37-56-74, 37-56-69 – Центральний район міста,

вул. Чигрина, 9, т. 36-22-82, 36-82-97 – Заводський район міста,

пр. Жовтневий, 1, т. 24-91-01, 24-71-43 – Ленінський район міста,

пр. Жовтневий, 314, т. 25-32-46, 25-70-31 – Корабельний район міста.

 

 


ОНОВЛЕНО 26.10.2015

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради, адміністрацій Заводського та Центрального районів спільно з оперуповноваженим кримінальної міліції у справах дітей міського управління міліції 16 вересня 2015 відвідали дітей, які потребують соціального захисту. З батьками малолітніх проведені профілактичні бесіди щодо забезпечення належних умов проживання і виховання дітей, організації їх дозвілля та оздоровлення, оформлення в дошкільні навчальні заклади.

 

IMAGE FOLDER (/files/368/2015_06/Foto/Deti16092015)

 


ОНОВЛЕНО 16.09.2015

 

Черговий рейд служби та міліції у справах дітей

У четвер, 23 липня 2015 відбувся черговий рейд служби у справах дітей Миколаївської міської ради та кримінальної міліції у справах дітей Миколаївського міського управління міліції. Спільно з представниками служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей Ленінського району відвідані 7 сімей, в яких виховується 12 дітей.

Під час спілкування з батьками, надавалися консультації щодо організації дозвілля та оздоровлення дітей, покращення побутових умов, оформлення соціальних виплат.

Спеціалісти із задоволенням констатували значне покращення умов проживання малолітньої Вікторії, батьки якої, виконуючи рекомендації служби у справах дітей, здійснили косметичний ремонт та ретельне прибирання своєї квартири.

Але не всі батьки діють в інтересах власних дітей. Два брати виховуються матір’ю, яка не працює, зловживає алкогольними напоями. Квартира занедбана, освітлюється відкритим вогнем свічки та газової конфорки; сморід від алкоголю, тютюну, брудних речей. Діти не забезпечені належним харчуванням та одягом. У приміщенні один одного змінюють сторонні чоловіки. Хлопці вилучені з небезпечного оточення та вміщенні до центру соціально – психологічної реабілітації дітей. Підготовлена позовна заява до суду про відібрання дітей від матері без позбавлення її батьківських прав. Жінка матиме змогу змінити своє ставлення до синів та повернути їх на виховання в родину.

 

IMAGE FOLDER (/files/News/75)

 


ОНОВЛЕНО 27.07.2015

 

Служба у справах дітей та кримінальна міліція у справах дітей здійснила черговий рейд

Черговий рейд служби у справах дітей Миколаївської міської ради та кримінальної міліції у справах дітей Миколаївського міського управління міліції здійснений 16 липня 2015. Відвідувалися діти – мешканці Центрального району міста, тому до участі у рейді залучені спеціалісти служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей Центрального району.

Фахівцями обстежені умови проживання і виховання 16 дітей, більшість яких виховується у багатодітних родинах. Спеціалісти цікавилися зайнятістю дітей, їх оздоровленням та підготовкою до навчального року. Увага батьків акцентувалася на необхідності організації належного догляду за дітьми, створення безпечних умов їх проживання. Під час заходу виявлений факт сімейного насилля – мати трьох дітей зазнає жорстокого поводження з боку чоловіка, який зловживає алкогольними напоями. До роботи з родиною залучені працівники Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області та фахівці із соціальної роботи Миколаївського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

 

IMAGE FOLDER (/files/News/75)

 


ОНОВЛЕНО 17.07.2015

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради підвела підсумки діяльності протягом І півріччя 2015

Питання захисту прав та інтересів дітей перебуває на контролі 31 фахівця служб у справах дітей міста. Подібні служби починаючи з 1995 року функціонують у всіх районах м. Миколаєва. На даний час спеціалісти працюють з 711 дітьми, які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників, 30 прийомними дітьми, 31 дитиною – вихованцями дитячих будинків сімейного типу та 120 дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

За 6 місяців 2015 року насильства та жорстокого поводження зазнали 8 миколаївців. Діти отримали медичну та психологічну допомогу, винних батьків притягнуто до відповідальності. Триває кримінальне провадження у справі розбещення малолітньої дитини.

З початку року спеціалістами служб у справах дітей проведено 627 обстежень умов проживання і виховання дітей, ініційовано притягнення до відповідальності 82 батьків за неналежне виконання своїх обов’язків. Батьки 25 родин не бажали змінювати свій спосіб життя, злісно ухилялися від виконання батьківських обов’язків, що призвело до позбавлення їх батьківських прав. «Сиротами» при живих батьках стали 30 дітей.

Рішенням суду 3 дитини відібрано від батьків без позбавлення батьківських прав, що дає змогу батькам подолати складні життєві обставини та повернути дітей в сім`ї.

Станом на 01.07.2015 на обліку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 979 дітей. Сімейними формами виховання охоплено 817 дітей, а саме: 711 влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників, 59 дітей виховуються в прийомних сім’ях, 47 - в дитячих будинках сімейного типу, 162 дитини перебувають в державних дитячих закладах та на тимчасовому вихованні в сім’ях громадян України.

Наданий час у місті Миколаєві створено та функціонує 13 прийомних сімей та 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 61 дитина.

Протягом І півріччя 2015 року  53 дітям надано статус дитини – сироти та позбавленої батьківського піклування. З них до сімейних форм виховання влаштована 41 дитина, 7 дітей – до державних дитячих закладів, 11 - до інших форм влаштування.

На сьогоднішній день на обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 220 дітей:

  • віком до 1 року – 1 дитина,
  • віком 1-2 роки – 4 дитини,
  • віком 3-5 років - 10 дітей,
  • віком 6-10 років – 37 дітей,
  • від 11-17 років – 168 дітей з них 33 дитини мають інвалідність,

74 дитини виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Станом на 1 липня 2015 року на обліку кандидатів в усиновлювачі службі у справах дітей Миколаївської міської ради перебуває 22 сім’ї.

Протягом І півріччя 2015 року до служби надійшло 44 заяви від громадян України, мешканців м. Миколаєва та інших регіонів України та 5 заяв від іноземних громадян про усиновлення дітей. Протягом звітного періоду  спеціалісти служби у справах дітей прийняли участь у 48 судових засіданнях щодо усиновлення дітей. Усиновлено 39 дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з них: громадянами України - 35, іноземними громадянами - 4. Одним з подружжя  усиновлено 9 дітей.

Спеціалісти служб у справах дітей вдячні небайдужим мешканцям міста за інформацію про випадки порушення прав дітей, завдяки якій вдається забезпечити оперативне втручання у ситуацію. Нагадуємо адреси та телефони служб:

  • Служба у справах дітей Миколаївської міської ради - м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, каб. 247, 257, т.37-32-20, 37-30-20, 37-30-37, 37-01-67;
  • вул. Інженерна, 1, т. 37-56-74, 37-56-69 – Центральний район міста,
  • вул. Чигрина, 9, т. 36-22-82, 36-82-97 – Заводський район міста,
  • пр. Жовтневий, 1, т. 24-91-01, 24-71-43 – Ленінський район міста,
  • пр. Жовтневий, 314, т. 25-32-46, 25-70-31 – Корабельний район міста

ОНОВЛЕНО 13.07.2015

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради та кримінальна міліція у справах дітей ММУ УМВС України в Миколаївській області контролює дітей під час канікул

З метою недопущення порушення прав дітей на належні умови проживання та виховання, попередження дитячої бездоглядності, служба у справах дітей Миколаївської міської ради спільно з кримінальною міліцією у справах дітей міського управління міліції під час канікул відвідує дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. З початку літа профілактичні рейди відбулися на території Ленінського, Корабельного, Заводського районів міста. З батьками дітей та самими дітьми проведені профілактичні бесіди, надані консультації з приводу організації дозвілля та оздоровлення дітей, підготовки до навчального року. Також під час заходів відпрацьовувалися місця реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, закладів з надання послуг з ігрової комп’ютерної діяльності дітям, м’ясця концентрації дітей.

За результатами рейдів ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності батьків двох дітей, які палили у громадських місцях, трьох батьків – за неналежне виконання батьківських обов’язків. У зв’язку з реальною загрозою здоров’ю дитини, ініційовано відібрання трирічної дитини від матері без позбавлення її батьківських прав. У жінки протягом року є можливість змінити свій спосіб життя, створити належні умови для виховання сина. У найближчий час планується відпрацювання Центрального району міста.

 


ОНОВЛЕНО 13.07.2015

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради, адміністрації Корабельного району, представники кримінальної міліції у справах дітей міського управління міліції та Корабельного райвідділу міліції 26 червня 2015 відвідали дітей – мешканців Корабельного району міста. З батьками малолітніх проведені профілактичні бесіди щодо забезпечення належних умов проживання і виховання дітей, організації їх дозвілля та оздоровлення, оформлення в навчальні заклади.

 

IMAGE FOLDER (/files/News/75)

 


ОНОВЛЕНО 01.07.2015

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради, представники кримінальної міліції у справах дітей 10 травня 2015 здійснили вечірній профілактичний рейд по території Ленінського району міста. Під час заходу відвідані діти, умови проживання і виховання яких потребують контролю та діти, які відповідно до рішення суду перебувають під домашнім арештом. Також членами рейдової групи обстежені місця відпочинку дітей, розважальні заклади та комп’ютерні клуби. З адміністраторами клубів, реалізаторами алкогольних та тютюнових виробів проведені бесіди щодо обмеження часу перебування дітей у закладах без супроводу дорослих, недопущення продажу неповнолітнім зазначених товарів.

Порушень правил торгівлі, надання послуг з ігрової комп’ютерної діяльності не зафіксовано.

Підліткам та їх батькам надавалися рекомендації щодо організації дозвілля, роз’яснювалися вимоги законодавства у сфері захисту прав та інтересів дітей.

За результатами рейду батьків двох дітей притягнуто до відповідальності за ст. 184 КУпА за неналежне виконання батьківських обов’язків.

 

IMAGE FOLDER (/files/News/75)

 


ОНОВЛЕНО 16.06.2015

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради, адміністрації Центрального району міста, представники кримінальної міліції у справах дітей міського управління та райвідділів Заводського, Центрального районів 15 травня 2015 здійснили профілактичний рейд по розважальним закладам та комп’ютерним клубам. З власниками, адміністраторами закладів проводилися бесіди щодо недопущення реалізації неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, перебування дітей у закладах без супроводу батьків у нічний час. Також було рекомендовано розмістити у закладах друковану рекламну продукцію з питань реалізації алкогольної продукції дітям. Порушень правил торгівлі не зафіксовано.

 За результатами відвідування комп’ютерних клубів, 16 річному хлопцю та його матері наголошено на необхідності додержання вимог наказу Міністерства охорони здоров’я від 27.01.2010, який допускає перебування дітей у подібних закладах лише до 21.00.

Члени рейдової групи відзначають зменшення кількості виявлених порушень у сфері торгівлі та надання послуг з ігрової комп’ютерної діяльності дітям, висловлюють подяку приватним підприємцям за розуміння та співпрацю в інтересах дітей.

image

image

 


ОНОВЛЕНО 19.05.2015

 

Працівники ДАІ, кримінальної міліції у справах дітей міста, служби у справах дітей Миколаївської міської ради, 14 травня, до Дня захисту дітей, організували спільний захід для дітей, які перебувають на оздоровленні у дитячому санаторію «Південний».

 З дітьми спілкувалися фахівці, в доступній ігровій формі, на прикладі казкових героїв, діти навчилися визначати проступки, які караються законом.

 Також дітям було дозволено ознайомитися зі службовим автомобілем та зробити фотографії на згадку. В результаті, діти одержали не лише корисні знання а й море позитивних емоцій.

image

image

image

image

image


ОНОВЛЕНО 15.05.2015

 

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради нагадує батькам про їх відповідальність за виховання, навчання дітей, створення відповідних умов для їх проживання та розвитку. Діти, права та інтереси яких порушуються, перебувають на обліку. Станом на 01.04.2015 по місту на обліку служб у справах дітей перебуває 106 дітей, які мешкають в сім’ях, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 5 дітей, які систематично залишають місце проживання та 11 дітей, які зазнали насилля або жорсткого поводження.

 Протягом трьох місяців 2015 року спеціалісти відвідали 303 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах з метою обстеження умов проживання і виховання, організації індивідуальної роботи з дітьми та їх батьками. З метою соціально – психологічної реабілітації, 11 дітей направлено до Миколаївського центру соціально – психологічної реабілітації дітей (вул. Новобузька, 97), 21 дитина повернута до навчального процесу.

 У зв’язку з неналежним виконанням батьківських обов’язків, за ініціативою служб у справах дітей, 14 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 12 осіб позбавлено батьківських прав, в 11 випадках призупинена виплата соціальних допомог на дітей на підставі нецільового використання коштів батьками.

Питання захисту прав та інтересів дітей, попередження дитячої бездоглядності та правопорушень серед них висвітлюються спеціалістами служб у справах дітей під час виступів перед учнівськими та батьківськими колективами. З початку 2015 року здійснено 43 подібних заходів. Службами у справах дітей адміністрацій Ленінського, Центрального, Корабельного районів міста оформлено 10 інформаційних випусків інформаційного бюлетеня «Вікно в дитинство». Представники служб у справах дітей представляли інтереси дітей у 202 судових процесах, під час профілактичних рейдів виявлено 6 дітей, з яких 4 – вилучені з небезпечного сімейного оточення.

 Спеціалісти служб у справах дітей вдячні небайдужим мешканцям міста за інформацію про випадки порушення прав дітей, завдяки якій вдається забезпечити оперативне втручання у ситуацію та притягнути до відповідальності винних осіб. Нагадуємо адреси та телефони служб:

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради - м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, каб.247, т. 37-32-20, 37-30-20, 37-30-37, 37-01-67;

вул. Інженерна, 1, т. 37-56-74, 37-56-69 – Центральний район міста,

вул. Чигрина, 9, т. 36-22-82, 36-82-97 – Заводський район міста,

пр. Жовтневий, 1, т. 24-91-01, 24-71-43 – Ленінський район міста,

пр. Жовтневий, 314, т. 25-32-46, 25-70-31 – Корабельний район міста

 

Начальник служби                                                                                                І.В.Шамаріна

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: