Мапа порталу

Бібліотеки міста про подвиг, що залишиться у віках

Друга світова війна – наймасштабніша війна в історії людства. Жахливі події тих років назавжди закарбувалися в свідомості не лише їх очевидців та учасників, але й нащадків, які шанують пам’ять про своїх героїв. Ця одна з найбільших катастроф і до сьогодні бентежить людство: про неї знято сотні фільмів і передач, написано тисячі книжок.

У ці травневі дні ми висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму та вшановуємо пам’ять людей різних національностей, які віддали життя за мир і процвітання батьківщини.

Про подвиг, що залишиться у віках, бібліотеки міста підготували  пізнавально-пам’ятний контент до Дня примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького та бібліотеки-філіали Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва пропонують до уваги миколаївців низку відеоматеріалів:

«Війна очима поета Еміля Январьова» – авторське прочитання поезій відомого миколаївського поета Еміля Январьова літератором, старшим науковим співробітником Миколаївського обласного краєзнавчого музею Сергієм Піскурьовим.  

(https://youtu.be/sPZjlyjxkt8 )

«Вірші суворого воєнного дитинства» – спогади жительки Миколаєва, дитини війни Дмітрієвої Віри Миколаївни. В основу відеосюжету покладено читання вірша, який Віра Миколаївна з 1942 р. запам’ятала на все життя.

(https://youtu.be/YDvEiIO99JM)

Відеосюжет «Життя в трикутному конверті» за мотивами листа солдата Падіна Олександра Георгійовича. Лист став для його родини першою й останньою звісткою від воїна з фронту.

(https://youtu.be/69_Vm7HOwEw)

В основу відеосюжету «Війна в обличчях» покладено спогади дітей війни. У відеосюжеті використані матеріали з книги С. Алексієвич «Останні свідки. Соло для дитячого голосу».

(https://youtu.be/69_Vm7HOwEw)

«Розтерзана юність» – відеовшанування пам'яті відважних миколаївських розвідників Шури Кобера і Віті Хоменка. У відеосюжеті використані спогади родичів, фото і відеоматеріали з архіву родин загиблих юних героїв підпілля.

(https://youtu.be/6rRmUWUQehU)

Працівники  Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка  також підготували цілу низку онлайн екскурсів, з яких можна дізнатися, як відбувалося визволення Миколаєва від нацистських загарбників,  які пісні підтримували наших бійців на передовій, як діти війни стояли пліч о пліч з дорослими:

Запрошуємо до перегляду!

Пам’ятаймо нашу історію, адже без минулого немає майбутнього!

#МиколаївПеремога #Залишайсявдома #твоябібліотекапоруч #ЧитайМиколаїв

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: