Класна традиція: миколаївці вдруге написали диктант до Дня Конституції України
Сьогодні миколаївці написали диктант з нагоди Дня Конституції. Така акція у нашому місті проходить вже вдруге. Одним з її ініціаторів є Миколаївська міська рада.
Цьогоріч до неї долучились десятки поціновувачів української мови. Серед них – військові, правоохоронці, рятувальники, представники міської ради, благодійних організацій, працівники комунальних підприємств тощо.
Як розповіла представник оргкомітету Інга Хоржевська, минулого року акція «Миколаївський диктант до Дня Конституції України» пройшла дуже успішно.
«Диктант "Музи бранного поля" за текстом Дмитра Креміня писали не тільки миколаївці, а і наші сусіди, херсонці, українці, які перебувають за кордоном і у вимушеній еміграції. Загалом нам надійшло майже 600 робіт», - повідомила Інга Хоржевська.
За її словами, учасники диктанту свої роботи на перевірку присилали декілька місяців – остання надійшла аж у вересні! Хоча на це відводилась одна година після завершення написання.
Автором тексту цьогорічного диктанту «Ніхто з нас не народжений для війни» став відомий миколаївець, ветеран російсько-української війни, Народний Герой України Олександр Терещенко.
Наразі він за межами Миколаївщини. Але завдячуючи сучасним технологіям він зміг звернутися до учасників диктанту.
«Українська мова на півдні України протягом століть зазнавала чи не найжорсткіших утисків та дискримінації. Вона була «мужицькою», «селянською». російська, а потім радянська імперія старанно насаджували нам комплекс меншовартості, намагалися перетворити нас на сірий і невиразний натовп. Але їм то не вдалося, як і не вдалося знищити нашу рідну, українську мову! Вона збереглася в генетичному коді українського народу» - сказав Олександр Терещенко.
До зібрання також звернувся начальник міського управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров. Він зазначив, що подібні акції спряють розвитку української мови та підтримці миколаївських авторів.
«Цей диктант є тим, що надихає нас на вивчання мови, на розвиток своїх навиків і вмінь, - зазначив Юрій Любаров. – Ми сподіваємося, що кожного року нові миколаївські автори будуть надавати свої есе, аби ми з вами їх писали».