Мапа порталу

 

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

від 13 листопада 2024                        Миколаїв                                           № 1875

 

 

Про попередній розгляд проєкту рішення Миколаївської
міської ради «Про затвердження міської комплексної
програми «Освіта»
на 2025-2027 роки»

 

 

Розглянувши проєкт рішення Миколаївської міської ради «Про затвердження міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки», з метою створення умов та інноваційних механізмів розвитку системи освіти, визначення перспектив і подальшого розвитку освітньої галузі, забезпечення відповідності змісту освіти потребам і викликам сучасного суспільства, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком  міської ради

ВИРІШИВ:

1. Винести проєкт рішення «Про затвердження міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки» на розгляд Миколаївської міської ради.

 

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Петрова А.Л.

 

 

 

Міський голова                                                                                       О. СЄНКЕВИЧ

 

s-no-044

 

 

Про затвердження міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки

 

 

З метою створення умов та інноваційних механізмів розвитку системи освіти, визначення перспектив і подальшого розвитку освітньої галузі, забезпечення відповідності змісту освіти потребам і викликам сучасного суспільства, керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити міську комплексну програму «Освіта» на 2025-2027 роки (далі – Програма, додається).

2. Управлінню освіти Миколаївської міської ради щорічно до 20 січня надавати до міської ради інформацію про хід виконання Програми.

3. Департаменту фінансів Миколаївської міської ради (Святелик), управлінню освіти Миколаївської міської ради (Личко) забезпечити фінансування Програми в межах коштів, передбачених у міському бюджеті на відповідний рік.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту (Норд), з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, підприємництва, наповнення бюджету та використання бюджетних коштів (Панченка), заступника міського голови Петрова А.Л.

 

 

 

Міський голова                                                                                      О. СЄНКЕВИЧ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

від ____________________

№  ____________________

 

Міська комплексна програма «Освіта»

на 2025-2027 роки 

 

Загальні положення

 

Міська комплексна програма «Освіта» на 2025-2027 роки (далі – Програма) визначає мету, стратегічні завдання розвитку освіти, конкретизує шляхи їх реалізації, очікувані результати, основні заходи, виконавців, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення реалізації Програми.

Програма розроблена з метою створення умов та інноваційних механізмів розвитку системи освіти відповідно до Конституції України, на виконання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про вищу освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів з питань освіти.

Розробка Програми обумовлена необхідністю продовження програмно-цільового забезпечення подальшого розвитку системи освіти в місті, модернізації усіх ланок системи освіти з урахуванням позитивного досвіду за результатами виконання попередньої Програми; запровадження навчальних програм на основі нових Державних стандартів освіти (дошкільної, початкової, базової середньої, профільної середньої); забезпечення різноманітності форм здобуття освіти та ефективного управління закладами освіти, упровадження механізму громадського нагляду за діяльністю закладів освіти; задоволення освітніх запитів громади міста.

 

Вступ

 

Освіта є однією з найважливіших сфер у житті міста, стратегічно пріоритетною, базовою для соціально-економічного зростання та розвитку громади. Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу. Тому розвитку освіти міста Миколаєва постійно приділяється значна увага. Так, у попередні роки діяла міська комплексна програма «Освіта» на 2022-2024 роки, затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 23.12.2021 № 12/182 (зі змінами та доповненнями) за останні три роки.

У дошкільній освіті (за останні три роки) досягнуто таких результатів.

Дошкільна освіта є невід'ємною частиною освітнього процесу та обов'язковою частиною безперервного навчання. Саме у дошкільному віці закладаються основні цінності, корисні звички, риси особистості.

У місті функціонує 73 заклади дошкільної освіти (у двох призупинено освітній процес у зв’язку з неналежним станом будівлі, 8 загального розвитку, 63 комбінованого типу) та 2 заклади загальної середньої освіти з дошкільними підрозділами (початкова школа № 1, Миколаївська спеціальна школа для дітей з порушеннями зору). 

На початку агресивних дій РФ проти України заклади дошкільної освіти комунальної форми власності міста Миколаєва призупинили освітній процес. Реалії сьогодення та дії правового режиму воєнного стану актуалізують питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників навчання. 

На сьогодні облаштовано найпростіші укриття у 22 закладах дошкільної освіти, ведуться ремонтні роботи найпростіших укриттів у 11 закладах дошкільної освіти (близько 2000 дітей) та заплановано проведення зазначених робіт у 9 закладах (близько 1500 дітей), що дозволить максимально охопити дошкільною освітою дітей дошкільного віку міста Миколаєва.

Станом на 1 вересня 2024 року освітній процес відновили 22 заклади дошкільної освіти, в яких дошкільною освітою охоплено понад 5000 дітей.

У закладах дошкільної освіти, які відновили освітній процес, функціонує 254 групи з них: 64 спеціальні групи (823 дитини): для дітей з порушеннями мовлення - 42 групи (603 дитини); затримкою психічного розвитку - 18 груп (196 дітей); з інтелектуальними порушеннями - 4 групи (24 дитини).

Особлива увага приділяється забезпеченню дітям з особливими освітніми потребами продовження здобуття дошкільної освіти, створення безпечного освітнього середовища та надання якісних психолого-педагогічних послуг. Відкрито 106 інклюзивних груп, де навчається та виховується 200 дітей з особливими освітніми потребами.

Активна участь працівників ЗДО в проєктах ЮНІСЕФ дозволила додатково охопити близько 1300 дошкільників різного віку дошкільною освітою та надала можливість розвиватися та навчатися дітям нашого міста.

2023 - 2024 навчальний рік

«Спільно» - до проєкту було залучено 12 закладів дошкільної освіти та охоплено 205 дітей старшого дошкільного віку. «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізується ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки МОН та УІРО.

«Задзеркалля» - 11 закладів дошкільної освіти залучено до проєкту щодо  реалізації програми «Розширення можливостей для дітей і молоді через навчання, розвиток навичок та UPSHIFT», яку організовує та супроводжує громадська організація Слов'янський культурний центр «Задзеркалля». Охоплено близько 700 дітей дошкільного віку.

2024-2025 навчальний рік

8 закладів дошкільної освіти розпочало роботу в новому проєкті ЮНІСЕФ «Покращання доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення України».

Участь у проєкті сприятиме охопленню дошкільною освітою близько 375 дітей дошкільного віку. Педагоги ЗДО №№ 68, 112, 118, 140, 148 взяли участь у всеукраїнському проєкті «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків, педагогів в умовах надзвичайної ситуації» у Миколаївському регіоні, що організований Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та сприяння МОН України. Проводились очні зустрічі з батьками вихованців, під час яких підтримували психологічні ресурси дорослих, від чого залежить належна підтримка дітей.

Щороку педагоги дошкілля стають переможцями Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій, організованого видавництвом «Світич» (журнали «Дошкільне виховання» і «Джміль»). 

Досвід педагогів м. Миколаєва презентований у професійних періодичних виданнях України «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Практика управління дошкільним закладом», на сайті Всеукраїнської платформи «Педрада». У 2024 році порадник для директора ЗДО «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти», укладений спільно з Асоціацією працівників дошкільної освіти, Держслужбою якості освіти України, опубліковано у е-журналі «Практика управління дошкільним закладом».

Особлива увага приділялася здоровому та якісному харчуванню дітей. Організація якісного харчування в закладах освіти є одним із важливих аспектів розвитку здорового покоління. Якісне харчування забезпечує нормальний фізичний та розумовий розвиток дитини.

У закладах дошкільної освіти на харчоблоках впроваджено систему ХАССП (Система управління якістю та безпечністю харчових продуктів).

Організацію харчування у закладах дошкільної освіти здійснює комунальне виробниче підприємство з організації харчування у навчальних закладах та адміністрація закладу. Харчування дітей здійснюється безпосередньо в закладі, організовано триразовий режим харчування (сніданок, обід та вечеря). 

Норми харчування приведено до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». У раціоні дітей присутні м'ясо, риба, яйця, овочі, фрукти, молоко та молочні продукти, бобові, злакові та інші корисні продукти.

Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 26.04.2023 № 241 «Про встановлення граничної вартості на послуги з організації харчування в закладах освіти м. Миколаєва» передбачено 100% виконання натуральних норм харчування.

У закладах дошкільної освіти встановлено системи очистки води, що надало змогу забезпечити заклади якісною питною водою.

Місцевою владою для збереження фонду будівель закладів дошкільної освіти заплановано та буде продовжено після завершення воєнного стану:

- капітальний ремонт ЗДО № 60, ЗДО № 75, ЗДО № 94 та об’єкт нерухомого майна за адресою: вул. Космонавтів, 144а (колишній заклад дошкільної освіти № 15);

- реконструкції будівель трьох дошкільних закладів №№ 87, 106, 123 по програмі «Теплий Миколаїв»; 

- будівництво закладу дошкільної освіти в мікрорайоні «Північний»
(280 дітей).

У загальній середній освіті досягнуто таких результатів.

У зв’язку зі значним зменшенням учнівського контингенту оптимізовано мережу ЗЗСО: ліквідовано гімназію № 49, реорганізовано ліцеї №№ 1, 5 шляхом приєднання до ліцеїв №№ 58, 22; реорганізовано початкову школу № 2 шляхом приєднання до початкової школи № 1; перепрофільовано (змінено тип) та перейменовано Миколаївську гімназію № 21 Миколаївської міської ради на початкову школу № 21.

Кількість закладів скоротилася на чотири та становить 64 (у т.ч. 2 початкові школи, 39 гімназій, 22 ліцеї, 1 спеціальна школа для дітей з порушеннями зору (шкільне відділення - 131 учень). В усіх типах закладів навчаються 37814 здобувачі освіти, з них: учнів 1-4 класів - 12674, 5-9 класів - 20934, 10-11 (12) класів - 4206. Середня наповнюваність класів по місту становить 30,7 учнів. У 2022/2023 навчальному році завершено процес приведення типів закладів ЗСО у відповідність до ст.35 Закону України «Про повну загальну середню освіту». 

 

Форми навчання

 

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про повну загальну середню освіту» здобувачі освіти у 2024/2025 н.р. здобувають освіту за такими формами: очна (денна) - 2115, очно-змішана - 17172, дистанційна - 18527. У тому числі охоплено індивідуальним навчанням 372 особи, з них  педагогічним патронажем - 118, сімейною формою навчання - 174, екстернатною - 80. На базі трьох закладів освіти функціонують дистанційні класи. У зв’язку з військовим станом освітній процес у закладах загальної середньої освіти здійснювався з використанням технологій дистанційного навчання. Разом з тим, серед здобувачів освіти, які перебувають за кордоном та в інших регіонах України, користується попитом індивідуальна форма навчання (сімейна, екстернатна): у 2022/2023 н.р. - 588 дітей навчались за сімейною формою, 190 - за екстернатною; у 2023/2024 н.р. у дистанційних класах навчалося 553здобувачі освіти, за індивідуальними формами навчалися 376 осіб, з них: за сімейною - 192, за педагогічним патронажем - 99, за екстернатною формою - 85.

Забезпечено дотримання Законів України «Про освіту» (ст. 7), «Про повну загальну середню освіту» (ст. 5) стосовно мови навчання. Заклади загальної середньої освіти здійснюють освітній процес українською мовою. Педагогічними колективами  проводиться робота щодо формування та утвердження в суспільстві патріотичної свідомості, поваги до державних символів, суспільно-державних (національних) цінностей України, розуміння їх важливості для становлення держави, державної мови як національної цінності та важливого атрибута національної та громадянської ідентичності.

Створено умови для оволодіння іноземними мовами: англійську мову вивчають 37814 учні, німецьку - 6700, французьку - 329, польську - 87, болгарську - 74. Здійснено викладання іноземної мови як другої для 6717 школярів (англійської - 487, німецької - 5792, французької - 329).

 

Профілізація старшої школи

 

Ефективним засобом диференціації навчання у старшій школі є профільність. Вона має на меті забезпечити більш глибоку підготовку старшокласників у тій галузі знань і діяльності, до яких у них сформувались стійкі інтереси і здібності. З метою реалізації профільного навчання у закладах загальної середньої освіти передбачено комплектування старших класів за напрямами: природничо-математичний, філологічний, суспільно-гуманітарний, художньо-естетичний, технологічний. 

Напрями диференціації конкретизуються в окремі профілі навчання: фізичний, математичний, біолого-хімічний, економічний, географічний, екологічний, правовий, інформаційно-технологічний тощо:

- найбільшим попитом користується профіль «іноземна філологія» - 10 закладів, 856 здобувачів;

- на 2 місці – математичний профіль - 8 закладів, 526 здобувачів;

- філологічний профіль (українська та іноземна мови) - 5 закладів, 530 здобувачів;

- інформаційно-технологічний - 7 закладів, 469 здобувачів;

- українська філологія - 8 закладів, 454 здобувачі.

За гуманітарним спрямуванням навчаються 2399 осіб (61,7%) від загальної кількості старшокласників (3885 осіб). За природничо-математичним – 899 (23,2%) здобувачів 10-11-х класів.

В умовах необхідності відбудови країни після закінчення воєнного стану на ринку праці будуть затребувані фахівці з інженерною, будівельною освітою, що вимагає природничо-математичної шкільної освіти. Отже, завдання шкільної освіти - відповідати вимогам часу, формувати у випускників моральну готовність, такі знання і навички, які допоможуть відновити промисловість та інфраструктуру міста і країни. 

У 2024/2025 н.р. у 22 закладах освіти міста функціонують 118 класів з профільним навчанням (у порівнянні з 2022 роком контингент зменшився від 4124 до 3842 учнів).

Створенню єдиного інформаційного освітнього простору, який забезпечує доступність до якісної інформації, сприяють програмно-апаратний комплекс «АІКОМ», онлайн-платформа «Нові знання», програма «КУРС: Школа», які дозволяють передавати дані до Єдиної державної електронної бази з питань освіти за допомогою Інформаційної системи управління освітою. Серед позитивних здобутків треба відмітити зростання рівня володіння комп’ютерною грамотностю педагогів як наслідок активного застосування інформаційно-комп’ютерних технологій для дистанційного навчання. Зміна формату курсової перепідготовки вчителів, проведення різноманітних заходів зі зростання фахової майстерності, впровадження дистанційного навчання у курсовій перепідготовці дозволили вчителям значно підвищити свій професійний рівень.Створено умови для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Комп’ютерна техніка: 3805 ПК (з них підключено до мережі Інтернет - 2973; до WiFi - 811). Для якісної організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання педагогічних працівників забезпечено ноутбуками та хромбуками: ноутбуків і нетбуків - 1972, планшетів - 1353, хромбуків - 310. За рахунок благодійної допомоги для школярів отримано 1166 планшетів та 80 хромбуків. Усі заклади освіти підключено до мережі Інтернет. Створено умови для використання інформаційно-комунікаційних технологій у бібліотеках закладів освіти та перетворення їх в інформаційні центри.  Бібліотеки мають комп’ютери як для роботи бібліотекаря, так і для користувачів, бібліотекарі ведуть сторінку «Шкільна бібліотека» та блоги на сайтах закладів освіти. Реалізується проєкт «Цифрова грамотність». Створено умови для використання інформаційно-комунікаційних технологій в управлінській діяльності та освітньому процесі. Учителі-предметники, керівники закладів освіти вдосконалюють інформаційну грамотність, цифрову компетентність з використанням Google-сервісів, онлайн-спілкування, власних сайтів, блогів, сайту Центру професійного розвитку педагогічних працівників (далі - ЦПРПП), що сприяє ефективній мережевій взаємодії усіх учасників освітнього процесу. В  усіх закладах загальної середньої освіти впроваджено практику використання електронних журналів на різних платформах. 

Одним із складників успішної реалізації Концепції Нової української школи є умотивований педагог, який має свободу творчості й розвивається професійно. 

2333 (99 %) педагогів мають вищу освіту; з них: 1421 - мають вищу кваліфікаційну категорію, 421 – спеціалісти І категорії, 349 – спеціалісти; 669 – старші учителі, 416 – учителі-методисти.

Учитель - це особистість, на якій тримається реформа. Без нього будь-які зміни будуть неможливими, тому один з головних принципів НУШ - умотивований учитель. Це означає, що наша мета - сприяти його професійному та особистому зростанню, підвищувати його соціальний статус, дбати про здоров’я та підтримувати позитивне світосприйняття. Педагоги навчаються за програмою підвищення кваліфікації, у тому числі беруть участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах, професійних конкурсах тощо. В обласному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2024» вчителі міста вибороли в 4-х номінаціях 7 призових місць: три перших («Фізика», «Географія», «Українська мова»); три других («Фізика», «Географія», «ОТМ»); одне третє в номінації «Географія». В обласному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» вчителі міста вибороли в 4-х номінаціях 7 призових місць: три перших, три других та одне третє. У міському заочному конкурсі «Класний керівник - 2023» взяли участь 13 вчителів з 11 закладів освіти. Перемогу одержали конкурсанти ліцеїв № № 28, 40, 42 та гімназій № № 36, 64. Робота практичного психолога гімназії № 24 у другому етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів «Нові технології в новій школі» у номінації «Профілактичні програми» посіла І місце. У 2022 році 10 освітян міста здобули перемогу в обласних, всеукраїнських і міжнародних фахових конкурсах, 6 нагороджені грамотами за результатами участі у флешмобі, організованому ЮНІСЕФ МОН України. Педагоги ЗЗСО № 57 ім.Т.Г.Шевченка у м. Лондоні презентували досвід застосування інноваційних технологій для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Досвід  педагогічних колективів закладів освіти презентовано на онлайн-виставках «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасній освіті» (м. Київ).

У рамках реалізації міського проєкту «Науковці - педагогам» для керівників закладів освіти було організовано безкоштовні курси підвищення кваліфікації «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу». Проводиться системна робота щодо розвитку управлінської культури та підвищення психологічної компетентності керівників закладів освіти. Психологічний супровід освітнього процесу здійснює потужна служба, до складу якої входять 108 практичних психологів та 45 соціальних педагогів.

Створено умови для розвитку здібностей і обдарувань учнів.Школярі м. Миколаєва - активні учасники та переможці всеукраїнських і міжнародних конкурсів. У 2022 році 122 здобувачі освіти вибороли перемогу в конкурсах на регіональному та 29 – на державному рівнях, усього понад 150 переможців. 3 учні стали стипендіатами Президента України; срібну медаль на Всеукраїнському конкурсі «Олімпіада геніїв України» виборола учениця ліцею № 58, яка отримала грант на навчання в коледжі США; І місце в номінації «Література» на XXІ Всеукраїнському конкурсі, присвяченому Шевченківським дням, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», учениця ліцею № 2. Випускники 11-х класів отримали 92 золоті медалі «За високі досягнення у навчанні» та 15 срібних «За досягнення у навчанні»; 73 випускники ЗЗСО міста склали Національний мультипредметний тест (українська мова, математика та історія України) на максимальні 200 балів. У 2023 році за результатами НМТ 2023 2 здобувачі отримали 200 балів з чотирьох предметів, 8 - з двох, 40 – з одного.За результатами НМТ-2024 27 випускників закладів загальної середньої освіти міста отримали найвищий результат - 200 балів з окремих предметів. Шестеро учнів отримали по 200 балів з двох предметів (МЛ №№ 2, 38, 22, ім. М. Александрова). Кращі результати учні продемонстрували з англійської мови (12 двухсотбальників: ліцей № 2 – 4 учні, ліцей № 22 - 3 учні, ліцей № 38 - 2 учні, ліцей № 8 - 1, ліцей № 42 - 1, ліцей ім. Александрова - 1), з математики   (8 учнів отримали по 200 балів: ліцей № 22 -1, ліцей ім. Александрова - 5, ліцей № 38  - 1, ліцей № 42 - 1), з української мови (6 здобувачів одержали по 200 балів: ліцей № 5 - 2 учні, по 1 - ліцеї  №№ 2, 22, 38, 41), 5 учнів отримали по 200 балів з історії України: ліцей № 2 - 3, ліцей № 41 - 1; фізика - 1 (ліцей ім. М. Александрова). Серед ліцеїв 8 здобувачів освіти отримали 200 балів ліцей № 2 та ліцей ім. М. Александрова; по 4 - ліцеї №№ 22, 38; по 2 – ліцеї №№ 5, 41, 42; 1 - у ліцеї № 8.

Забезпечено рівний доступ до якісної освіти дітям з особливими потребами. На базі 5 закладів загальної середньої освіти функціонують 24 спеціальних класи для дітей із затримкою психічного розвитку (227 учнів). У 48 закладах загальної середньої освіти - 305 інклюзивних класів (447 учнів). В інклюзивних класах введено посади асистента учителя, що забезпечує соціально-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами. Психологічну підтримку дітям з ООП надавали  психологи та  соціальні педагоги. Хоча освітній процес у школах здійснювався з використанням технологій дистанційного навчання, інклюзивно-ресурсні центри працювали в очному форматі (також за потреби надавали послуги дистанційно). У взаємодії створено комплексну систему психологічних умов, що сприяли попередженню виникнення (або усунення) у дітей з ООП дестабілізаційних чинників, формуванню їхніх адаптивних функцій, забезпеченню розвитку. Результативною була робота постійно діючого консультпункту для педагогів «Інклюзивна освіта у питаннях та відповідях»; фокус-групи «Алгоритм дій фахівця психологічної служби закладів освіти у роботі з дитиною з ООП»; інклюзивної майстерні «Команда супроводу в ЗДО».

Пандусами обладнано всі заклади освіти міста, з них відповідають державним будівельним нормам пандуси у 24 закладах загальної середньої освіти, 5 у дошкільних закладах, 2 у закладах початкової освіти. У 11 закладах загальної середньої освіти є сходові підйомники, у 14 закладах ЗСО нанесено рельєфне покриття в зонах підвищеної небезпеки, у 38 закладах на сходах нанесено контрастні обмежувальні смуги. У 17 закладах загальної середньої освіти облаштовано 22 туалетних кімнати для маломобільних груп населення. У двох закладах загальної середньої освіти та Палаці творчості учнів працюють ліфти. Заклад загальної середньої освіти № 36 повністю пристосований для навчання дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Створено і функціонують 4 інклюзивно-ресурсні центри, які надають послуги дітям з особливими освітніми потребами.

Залучено та використано кошти з різних джерел фінансування на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Заклади освіти оснащено сучасними засобами навчального призначення: кабінетами фізики - 9, хімії - 7, біології - 6, математики - 6; лінгафонними кабінетами - 15; 14 STEM-лабораторіями, 70 комп’ютерними комплексами. Крім того, у закладах ЗСО є 204 інтерактивні поверхні, 423 проєктори, 957 телевізорів, 8 3-D принтерів, 919 принтерів, 2 принт-сервери.

Придбано обладнання для харчоблоків; у 29 закладах встановлено теплолічильники та лічильники енергоносіїв; придбано спортивний інвентар для 19 закладів; одномісні парти, стільці, дидактичні матеріали для 57 закладів освіти тощо.

Професійну (професійно-технічну) та фахову передвищу освіту надають Миколаївський муніципальний академічний коледж та 7 закладів професійної (професійно-технічної) освіти (робітничі професії та початковий рівень вищої професійної освіти за кваліфікацією «молодший спеціаліст»). Найбільша кількість спеціалістів готується за спеціальностями «кухар-бармен», «кухар-кондитер», «слюсар з ремонту автомобілів», «електрозварник ручного зварювання». Також професійно-технічні заклади міста готують спеціалістів за наступними спеціальностями: електрогазозварники, фрезерувальники, верстатники широкого профілю, слюсарі з контрольно-вимірювальних процесів приладів та автоматики, слюсарі - електромеханіки, швачки, токарі, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромонтери, муляри-штукатури, електромонтажники. Закладами П(ПТ)О в основному забезпечено виконання регіонального замовлення щодо підготовки кадрів з робітничих професій.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, передбаченої у 2024 році, на базі двох закладів професійної (професійно-технічної) освіти планується створення навчально-практичних центрів з таких спеціальностей: 

  • електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин (на базі ВПУ № 21);

  • монтажник радіоелектронної апаратури і приладів (на базі ВПУ № 21); 

  • монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування (на базі ВПУ № 21);

  • фотограф (на базі ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій і дизайну»). 

Керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста активно співпрацюють з міжнародними організаціями задля модернізації матеріально-технічної бази, удосконалення професійної компетентності  майстрів виробничого навчання та викладачів,  оскільки ці фактори впливають на якість підготовки кваліфікованих кадрів, майбутніх підприємців нашого міста. ЗП (ПТ)О «Миколаївський центр професійної освіти» протягом року проводив курси для незайнятого населення з професії «Молодша медична сестра (молодщий медичний брат) з догляду за хворими»; професійне (професійно-технічне) навчання з професії «Пекар».

З метою підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств міста керівники професійно-технічних навчальних закладів залучають фахівців підприємств до проведення зі здобувачами професійно-технічної освіти практичних занять, майстер-класів, конкурсів професійної майстерності тощо; укладають угоди про використання матеріально-технічної бази підприємств міста для проведення виробничої практики.

 

У позашкільній освіті досягнуто таких результатів

 

У системі освіти міста функціонують 7 закладів позашкільної освіти, в яких здобувають освіту 6327 вихованців. 24 художні колективи у закладах позашкільної освіти мають звання «Зразковий» та «Народний». Заклади позашкільної освіти – організатори й активні учасники культурно-масових заходів обласного, міського, районного рівнів (щороку понад 600 заходів, 10 тис. учасників, 15 тис. глядачів). Крім того, 3053 вихованці взяли участь у різнорівневих конкурсах, виставах, змаганнях, фестивалях. Із них 1515 стали переможцями у 283 конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівнів (Болгарія, Грузія, Німеччина, Греція, Польща тощо) у художньо-естетичному, науково-технічному, туристсько-краєзнавчому та еколого-натуралістичному напрямку. 

 

Створення безпечних умов

 

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну внесло корективи до заходів Програми в частині відновлення  пошкоджених споруд та облаштування найпростіших укриттів. Управлінням освіти Миколаївської міської ради та закладами освіти м. Миколаєва здійснено заходи щодо забезпечення безпеки учасників освітнього процесу: 

- 27 (42%) ЗЗСО облаштовані укриттями, завершуюються роботи по облаштуванню найпростіших укриттів у 15 (23,4 %) ЗЗСО;

- за рахунок субвенції триває реконструкція ПРУ для здобувачів 1-4 класів ліцею № 38 ім.В.Д.Чайки;

- планується будівництво ПРУ для гімназій №№ 10,18, ліцею № 8 та Академії дитячої творчості;

- планується придбання сходових підйомників для 4 закладів загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами;

- усі заклади освіти забезпечено автономними джерелами живлення;

- у 6 ЗЗСО створено класи безпеки;

- через відсутність у місті якісної питної води 42 ЗЗСО забезпечені системами очистки води ( 27 свердловин, 13 водогонів). У ЗДО – 7 свердловин і 19 водогонів з системами очистки;

- за кошти державної субвенції здійснюється реконструкція 4-х харчоблоків (ліцеї №№ 3, 40, гімназії №№ 46, 52);

- 4415 здобувачів освіти пільгових категорій за кошти міського бюджету забезпечено гарячим одноразовим харчуванням.

 

Розділ І. Визначення проблем,

на розв’язання яких спрямована програма

 

Програма зорієнтована на вирішення проблеми забезпечення рівного доступу до освіти, забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності, створення умов для навчання, виховання та розвитку особистості.

Програма забезпечить реалізацію актуальних проблем:

- формування особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, на утвердження національної ідеї, сприяння національній самоідентифікації, розвитку культури українського народу, оволодіння цінностями світової культури та загальнолюдськими надбаннями;

- створення умов для забезпечення права на освіту та формування освітнього середовища;

- забезпечення доступу дітей до якісної дошкільної освіти, оновлення змісту загальної середньої та професійної освіти;

- задоволення потреб батьків в охопленні дітей дошкільного віку вихованням;

- дотримання фізіологічних норм харчування;

- створення належних умов для організації інклюзивного навчання в закладах освіти, у тому числі створення інклюзивного середовища;

- розбудова Нової української школи, що передбачає наступність дій і відповідне ресурсне забезпечення, а також враховує загальний контекст суспільних змін;

- формування оптимальної мережі закладів ІІІ рівня (профільної школи) - не пізніше 2025 року;

- створення ресурсних умов для впровадження старшої профільної школи та реалізації індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти;

- початок роботи профільної школи за новими освітніми стандартами на компетентнісній основі (передбачено Законом України «Про освіту») - не пізніше 2027 року;

- забезпечення інтеграції до європейського та світового освітнього простору (сприяння міжрегіональній та міжнародній співпраці закладів освіти міста);

- забезпечення доступності позашкільної освіти відповідно до інтересів здобувачів освіти;

- підвищення кваліфікації педагогічних працівників, у тому числі їх цифрової компетентності;

- ефективне використання цифрових технологій для інформаційно-аналітичного забезпечення освіти;

- упровадження інноваційних механізмів розвитку системи освіти;

- оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти;

- усунення диспропорції між потребою на утримання мережі закладів освіти та фактичним фінансуванням галузі.

Програма визначає основні напрямки, пріоритети, завдання розвитку освітньої політики в місті на 2025-2027 роки.

 

Розділ ІІ. Визначення мети Програми

 

Метою Програми є реалізація державної політики щодо розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, забезпечення конституційних прав та державних гарантій громадян на здобуття якісної освіти.

Спрямування матеріальних, фінансових, кадрових та наукових ресурсів міської територіальної громади і держави на забезпечення якості освіти міста Миколаєва, як передумови повноцінного розвитку кожної дитини, її успішну самореалізацію й інтеграцію в українське та європейське суспільство; формування позитивного іміджу освітньої галузі та перспектив її розвитку.

 

Розділ ІІІ. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем,

обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

 

Для розв’язання проблем необхідно:

- продовжити ремонт будівель, приміщень закладів освіти, що зазнали пошкоджень під час обстрілів міста РФ;

- продовжити ремонт інженерних комунікацій, які внаслідок багаторічної експлуатації перебувають у незадовільному стані;

- продовжити створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти;

- продовжити облаштування закладів освіти автоматичною пожежною сигналізацією та системою блискавкозахисту;

- продовжити оновлення холодильного й технологічного обладнання на харчоблоках закладів освіти;

- запровадити сучасні енергозберігаючі технології з метою зниження ресурсоенергозатратності;

- вжити заходів щодо:

- зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти;

- обладнання сучасних ігрових та спортивних майданчиків у закладах освіти;

- оновлення та поповнення комп’ютерного обладнання у закладах освіти;

- заохочення творчо працюючих керівників закладів освіти, педагогічних працівників, учасників та переможців фахових конкурсів, турнірів, виставок, фестивалів тощо;

- стимулювання обдарованих, здібних дітей, переможців інтелектуальних та творчих конкурсів, спортивних змагань, турнірів тощо;

- дотримання фізіологічних норм харчування;

- створення інклюзивного освітнього середовища;

- упровадження в освітній процес здоров’язберігаючих технологій, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладах освіти;

- усунення диспропорції між потребою на утримання мережі закладів освіти та фактичним фінансуванням галузі.

 

Розділ ІV. Перелік завдань і заходів Програми

та результативні показники

 

Завданнями і заходами Програми є:

- створення умов для забезпечення права на освіту та формування безпечного освітнього середовища;

- створення оптимальної мережі закладів освіти, ресурсного забезпечення, сучасного освітнього середовища;

- забезпечення для населення міста рівного доступу до якісної освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності;

- забезпечення доступу до освіти дітей з особливими освітніми потребами та організація інклюзивної освіти, здійснення відповідної корекційно-реабілітаційної роботи на базі закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів;

- забезпечення здобуття освіти в умовах, що гарантують збереження здоров’я, захист прав здобувачів освіти в освітньому процесі, їх психологічну та фізичну безпеку;

- підтримка розвитку творчого потенціалу та самореалізації обдарованої молоді;

- пошук і реалізація сучасних ефективних моделей виховання, спрямованих на формування системи цінностей особистості;

- піднесення соціального статусу педагогічних працівників; підвищення професійної компетенції педагогів щодо впровадження сучасних форм, методів і технологій, визнання унікальної цінності особистості учасників освітнього процесу в закладах освіти;

- сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників відповідно до соціально-економічних змін сучасного інформаційно-технологічного суспільства та стратегічних завдань розвитку освіти у місті;

- застосування сучасних технологій для створення баз даних про освіту, освітнє середовище, оперативного збору, обробки й обміну інформацією.

Очікувані результати:

- забезпечення ефективності функціонування галузі освіти в місті;

- відкритість освітніх ресурсів, доступність освітніх послуг, рівність умов для реалізації задатків, нахилів, здібностей, обдарувань, всебічного розвитку кожної особистості;

- розвиток інклюзивного освітнього середовища міста;

- приведення рівня охоплення дітей дошкільною освітою до потреб територіальної громади міста;

- обладнання закладів освіти автоматичною пожежною сигналізацією, забезпечення протипожежного захисту в приміщеннях закладів освіти відповідно до норм Кодексу цивільного захисту України;

- розширення взаємодії та співпраці з громадськими та міжнародними організаціями;

- створення умов для розвитку обдарованої молоді.

Основним узагальнюючим результативним показником виконання Програми має стати:

- збалансована відповідність якості освітнього процесу в закладах освіти державним освітнім стандартам та міжнародним критеріям;

- задоволення очікувань учасників освітнього процесу якістю наданих закладами освіти послуг;

- конкурентоспроможність випускників закладів освіти на ринку праці;

- виховання у дітей та молоді патріотизму, оборонної свідомості, громадянської стійкості, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання і традицій;

- підвищення професіоналізму та соціального статусу педагогічних працівників.

Для досягнення мети та завдань Програми передбачено відповідні заходи (додаток 2).

 

Розділ V. Координація та контроль за виконанням Програми

 

Безпосередню координацію та контроль за виконанням завдань і заходів Програми здійснює управління освіти Миколаївської міської ради. Співвиконавцями заходів Програми є: заклади та установи освіти міста, управління капітального будівництва Миколаївської міської ради; комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс», комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївпастранс».

Щороку до 20 грудня управління освіти Миколаївської міської ради отримує інформацію від співвиконавців та аналізує стан її реалізації.

Управління освіти Миколаївської міської ради щороку до 20 січня інформує постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, департамент економічного розвитку Миколаївської міської ради про виконання заходів Програми.

Після закінчення терміну реалізації Програми управління освіти Миколаївської міської ради у місячний термін готує підсумковий звіт про її виконання та розміщує його на офіційному сайті управління освіти Миколаївської міської ради.

 

Розділ VІ. Додатки до Програми

 

1. Паспорт міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки.

2. Перелік завдань і заходів міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки.

3. Результативні показники виконання міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки.

 

Додаток 1

до Програми 

 

ПАСПОРТ

міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки

 

1. Програму затверджено рішенням Миколаївської міської ради від__________ № _____ .

2. Ініціатор розроблення Програми: управління освіти Миколаївської міської ради.

3. Розробник Програми: управління освіти Миколаївської міської ради.

4. Відповідальний виконавець: управління освіти Миколаївської міської ради.

5. Співвиконавці:

5.1. Заклади та установи освіти міста.

5.2. Управління капітального будівництва Миколаївської міської ради.

5.3. Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради.

5.4. Комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївпастранс».

6. Термін виконання: 2025-2027 роки.

7. Обсяги та джерела фінансування:

 

Джерела фінансування

Обсяг фінансування (тис.грн)

У тому числі за роками

2025 рік

2026 рік

2027 рік

Разом по програмі

16 214 955,266

4 359 673,945

5 431 870,959

6 423 410,362

у тому числі

    

з місцевого бюджету

10 382 529,290

2 743 289,015

3 493 902,639

4 145 337,636

з державного бюджету

1 983 226,084

568 999,700

656 340,700

757 885,684

за рахунок освітньої субвенції

3 325 303,100

938 499,100

1 098 018,000

1 288 786,000

із спеціального фонду (власні надходження)

523 896,792

108 886,130

183 609,620

231 401,042

 

 



Додаток 2 

до Програми

ПЕРЕЛІК

завдань і заходів міської комплексної програми «Освіта» на 2025-2027 роки

 

№ п/п

Захід

Строк виконання заходу

Виконавці

Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн) 

Очікуваний результат

Всього

у тому числі за роками

2025

2026

2027

1

Забезпечення належних умов для надання дошкільної освіти 







Підвищення рівня охоплення дошкільною освітою  дітей дошкільного віку 

















- кількість діючих ЗДО(од.)

х

73

73

73

- кількість груп (од.)

х

516

660

720

- кількість дітей (осіб)

х

10 320

13 200

15 840

1.1

Забезпечення належного функціонування закладів дошкільної освіти 

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади дошкільної освіти

4 110 764,200

1 021 602,200

1 380 979,000

1 708 183,000

з місцевого бюджету

3 455 294,000

821 402,000

1 159 896,000

1 473 996,000

з державного бюджету

654 627,000

200 000,000

220 800,000

233 827,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

843,200

200,200

283,000

360,000

1.2

Введення в дію після проведення капітального ремонту ЗДО №75 

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади дошкільної освіти

2 500,000

1 000,000

1 500,000

0,000

з місцевого бюджету

2 500,000

1 000,000

1 500,000

 

з державного бюджету

0,000

 

 

 

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

 

 

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

 

 

1.3

Забезпечення харчуванням дітей у закладах дошкільної освіти, у тому числі дітей пільгової категорії відповідно до вимог діючого законодавства

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади дошкільної освіти

1 373 298,700

326 457,182

461 003,004

585 838,514

з місцевого бюджету

888 372,108

228 971,252

290 394,384

369 006,472

з державного бюджету

0,000

 

 

 

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

 

 

із спеціального фонду (власні надходження)

484 926,592

97 485,930

170 608,620

216 832,042

Разом

5 486 562,900

1 349 059,382

1 843 482,004

2 294 021,514

з місцевого бюджету

4 346 166,108

1 051 373,252

1 451 790,384

1 843 002,472

з державного бюджету

654 627,000

200 000,000

220 800,000

233 827,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

485 769,792

97 686,130

170 891,620

217 192,042

2

Забезпечення належних умов для надання загальної середньої освіти











Підвищення якості загальної середньої освіти
























- кількість закладів загальної середньої освіти (од.)

х

64

64

64

- кількість класів (од.) / груп у дошкільному відділені

х

1 247/8

1 379/13

1534/13

- кількість учнів / дітей у дошкільному відділені (осіб)

х

37 814/100

40 156/200

44 656/200

2.1

Забезпечення належного функціонування закладів загальної середньої освіти, у т.ч. спеціальних та дошкільних відділень

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти

5 180 181,054

1 463 073,100

1 710 826,878

2 006 281,076

з місцевого бюджету

1 731 639,554

487 366,600

571 376,878

672 896,076

з державного бюджету

212 754,000

65 000,000

71 760,000

75 994,000

за рахунок освітньої субвенції

3 217 312,500

905 506,500

1 061 594,000

1 250 212,000

із спеціального фонду (власні надходження)

18 475,000

5 200,000

6 096,000

7 179,000

2.2

Забезпечення організованим підвезенням учнів до закладів загальної середньої освіти №№ 23, 24, 29, 40,11

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти

24 581,000

7 510,000

8 291,000

8 780,000

з місцевого бюджету

24 581,000

7 510,000

8 291,000

8 780,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

2.3

Придбання шкільних автобусів для підвезення учнів до закладів загальної середньої освіти, у тому числі учнів з обмеженими фізичними можливостями

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти

114 559,760

35 000,000

38 640,000

40 919,760

з місцевого бюджету

11 455,976

3 500,000

3 864,000

4 091,976

з державного бюджету

103 103,784

31 500,000

34 776,000

36 827,784

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

2.4

Забезпечення організованим підвезенням шкільними автобусами до закладів загальної середньої освіти учнів, у тому числі учнів з обмеженими фізичними можливостями

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти

27 700,500

4 125,000

9 108,000

14 467,500

з місцевого бюджету

27 700,500

4 125,000

9 108,000

14 467,500

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

2.5

Забезпечення пільгового проїзду міським комунальним транспортом учнів до місця навчання і додому протягом навчального року та на період дії відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей на базі закладів освіти

2025-2027

Управління освіти ММР

28 823,348

8 100,000

9 496,245

11 227,103

з місцевого бюджету

28 823,348

8 100,000

9 496,245

11 227,103

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

2.6

Забезпечення одноразовим харчуванням учнів початкових класів 

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти

524 274,300

113 680,600

159 706,700

250 887,000

з місцевого бюджету

157 282,300

34 104,200

47 912,000

75 266,100

з державного бюджету

366 992,000

79 576,400

111 794,700

175 620,900

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

 

 

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

 

 

2.7

Забезпечення харчуванням у закладах загальної середньої освіти та у відпочинкових таборах з денним перебуванням дітей на базі закладів освіти учнів з числа дітей пільгової категорії відповідно до вимог діючого законодавства

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти

672 191,584

150 558,463

243 356,432

278 276,689

з місцевого бюджету

672 191,584

150 558,463

243 356,432

278 276,689

з державного бюджету

0,000

 

 

 

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

 

 

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

 

 

2.8

Створення освітнього середовища для реалізаціії Концепції Нової української школи (матеріально-технічне забезпечення навчального процесу)

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти

91 948,600

21 857,100

30 162,900

39 928,600

з місцевого бюджету

27 584,600

6 557,100

9 048,900

11 978,600

з державного бюджету

64 364,000

15 300,000

21 114,000

27 950,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

6 664 260,146

1 803 904,263

2 209 588,155

2 650 767,728

з місцевого бюджету

2 681 258,862

701 821,363

902 453,455

1 076 984,044

з державного бюджету

747 213,784

191 376,400

239 444,700

316 392,684

за рахунок освітньої субвенції

3 217 312,500

905 506,500

1 061 594,000

1 250 212,000

спеціального фонду (власні надходження)

18 475,000

5 200,000

6 096,000

7 179,000

3

Забезпечення належних умов для надання позашкільної освіти

Створення умов для отримання якісної позашкільної освіти дітьми та молоддю  

- кількість закладів позашкільної освіти (од.)

х

7

7

7

- кількість груп (од.)

х

467

560

842

- кількість дітей, охоплених позашкільною освітою (осіб)

х

6 960

11 200

12 630

3.1

Забезпечення належного функціонування закладів позашкільної освіти 

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади позашкільної освіти

434 909,600

94 762,600

156 245,000

183 902,000

з місцевого бюджету

375 993,600

76 762,600

136 373,000

162 858,000

з державного бюджету

58 916,000

18 000,000

19 872,000

21 044,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

   

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

   

3.2

Створення груп для занять дітей з особливими освітніми потребами 

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади позашкільної освіти

У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік

3.3

Сприяння участі у масових заходах, конкурсах, фестивалях, виставках тощо за напрямками позашкільної освіти 

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади позашкільної освіти

У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік

Разом

434 909,600

94 762,600

156 245,000

183 902,000

з місцевого бюджету

375 993,600

76 762,600

136 373,000

162 858,000

з державного бюджету

58 916,000

18 000,000

19 872,000

21 044,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

4

Забезпечення належних умов для надання професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти

Задоволення потреб громади у професійних кадрах

- кількість закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти (од.)

х

8

7

7

4.1

Забезпечення функціонування Миколаївського муніципального академічного коледжу І та ІІ рівня акредитації

2025

Управління освіти ММР, Миколаївський муніципальний академічний коледж 

4 578,300

4 578,300

0,000

0,000

з місцевого бюджету

4 578,300

4 578,300

 

 

з державного бюджету

0,000

 

 

 

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

 

 

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

 

 

4.2

Забезпечення функціонування закладів професійної (професійно-технічної) освіти

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади професійної (професійно-технічної) освіти

1 276 368,300

389 952,300

430 508,000

455 908,000

з місцевого бюджету

873 674,700

266 922,700

294 683,000

312 069,000

з державного бюджету

310 948,000

95 000,000

104 880,000

111 068,000

за рахунок освітньої субвенції

73 743,600

22 529,600

24 873,000

26 341,000

із спеціального фонду (власні надходження)

18 002,000

 5 500,000

6 072,000

6 430,000

Разом

1 280 946,600

394 530,600

430 508,000

455 908,000

з місцевого бюджету

878 253,000

271 501,000

294 683,000

312 069,000

з державного бюджету

310 948,000

95 000,000

104 880,000

111 068,000

за рахунок освітньої субвенції

73 743,600

22 529,600

24 873,000

26 341,000

спеціального фонду (власні надходження)

18 002,000

5 500,000

6 072,000

6 430,000

5

Створення безпечних та нешкідливих умов навчання та виховання, медичне забезпечення, соціальний захист дітей пільгових категорій, державна підтримка дітей з особливими освітніми потребами

Збереження здоров’я учнів, вихованців, надання своєчасної медичної допомоги, матеріальної допомоги дітям - сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування

5.1

Забезпечення закладів освіти лікарськими засобами, виробами медичного призначення, антисептиками, дезінфікувальними засобами тощо

2025-2027

Управління освітиММР, заклади освіти

1 064,600

325,600

359,000

380,000

з місцевого бюджету

1 064,600

325,600

359,000

380,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

5.2

Вжитя заходів з протипожежної безпеки 

2025-2027

Управління освіти ММР, управління капітального будівництва ММР, заклади освіти

208 802,600

63 792,600

70 427,000

74 583,000

з місцевого бюджету

192 436,600

58 792,600

64 907,000

68 737,000

з державного бюджету

16 366,000

5 000,000

5 520,000

5 846,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

5.3

Забезпечення учнів закладів загальної середньої та учнів професійної (професійно-технічної) освіти з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шкільною та спортивною формами, одягом

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти

8 183,000

2 500,000

2 760,000

2 923,000

з місцевого бюджету

8 183,000

2 500,000

2 760,000

2 923,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

5.4

Надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років, та одноразової грошової допомоги випускникам професійної (професійно-технічної) освіти із числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти

6 598,900

2 015,900

2 226,000

2 357,000

з місцевого бюджету

6 598,900

2 015,900

2 226,000

2 357,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

5.5

Проведення поточних ремонтів в закладах освіти

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти, управління капітального будівництва ММР, департамент енергетики енергозбереження та запровадження іноваційних технологій ММР

1 179 719,600

360 424,600

397 909,000

421 386,000

з місцевого бюджету

1 179 719,600

360 424,600

397 909,000

421 386,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

5.6

Облаштування споруд цивільного захисту (укриття) та бомбосховища у закладах освіти

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти, управління капітального будівництва ММР

245 485,000

75 000,000

82 800,000

87 685,000

з місцевого бюджету

245 485,000

75 000,000

82 800,000

87 685,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

5.7

Забезпечення проведення додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять для дітей з особливими освітніми потребами

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти

24 832,700

7 586,700

8 376,000

8 870,000

з місцевого бюджету

0,000

 

  

з державного бюджету

24 832,700

7 586,700

8 376,000

8 870,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

5.8

Створення умов для дітей з особливими освітніми потребами. Придбання корекційного обладнання. Оснащення ресурсних кімнат, санвузлів, підйомників, пандусів тощо

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти

27 822,000

8 500,000

9 384,000

9 938,000

з місцевого бюджету

22 094,000

6 750,000

7 452,000

7 892,000

з державного бюджету

5 728,000

1 750,000

1 932,000

2 046,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

1 702 508,400

520 145,400

574 241,000

608 122,000

з місцевого бюджету

1 655 581,700

505 808,700

558 413,000

591 360,000

з державного бюджету

46 926,700

14 336,700

15 828,000

16 762,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

6

Поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти

Оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти

6.1

Придбання обладнання для осередків з викладання навчального предмета «Захист України» у закладах освіти, кабінетів природничо-математичного циклу для закладів загальної середньої освіти (кабінети хіімії, біології, фізики, математики, географії) та лінгафонних кабінетів.

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти

145 897,400

44 574,400

49 210,000

52 113,000

з місцевого бюджету

96 800,400

29 574,400

32 650,000

34 576,000

з державного бюджету

49 097,000

15 000,000

16 560,000

17 537,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

6.2

Придбання технологічного обладнання, комп’ютерів, оргтехніки, меблів, лічильників енергоносіїв тощо

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти

196 959,800

60 170,800

66 426,000

70 363,000

з місцевого бюджету

153 458,200

46 884,200

51 760,000

54 814,000

з державного бюджету

41 851,600

12 786,600

14 116,000

14 949,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

1 650,000

500,000

550,000

600,000

Разом

342 857,200

104 745,200

115 636,000

122 476,000

з місцевого бюджету

250 258,600

76 458,600

84 410,000

89 390,000

з державного бюджету

90 948,600

27 786,600

30 676,000

32 486,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

1 650,000

500,000

550,000

600,000

7

Сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування

2025-2027

Управління освіти ММР, Центр професійного розвитку педагогічних працівників ММР

26 185,000

8 000,000

8 832,000

9 353,000

Професійний розвиток педагогічних працівників, їх психологічна підтримка

з місцевого бюджету

18 002,000

5 500,000

6 072,000

6 430,000

з державного бюджету

8 183,000

2 500,000

2 760,000

2 923,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

26 185,000

8 000,000

8 832,000

9 353,000

з місцевого бюджету

18 002,000

5 500,000

6 072,000

6 430,000

з державного бюджету

8 183,000

2 500,000

2 760,000

2 923,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

8

Забезпечення міським логопедичним пунктом надання послуг, спрямованих на корекцію порушень мовлення дітей

2025-2027

Управління освіти ММР, міський логопедичний пугкт

23 437,200

7 160,200

7 905,000

8 372,000

Забезпечення надання послуг, спрямованих на корекцію порушень мовлення дітей дошкільного віку та здобувачів початкової освіти

з місцевого бюджету

15 254,200

4 660,200

5 145,000

5 449,000

з державного бюджету

8 183,000

2 500,000

2 760,000

2 923,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

23 437,200

7 160,200

7 905,000

8 372,000

з місцевого бюджету

15 254,200

4 660,200

5 145,000

5 449,000

з державного бюджету

8 183,000

2 500,000

2 760,000

2 923,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

9

Забезпечення Миколаївським міським Будинком учителя надання культурно-просвітницьких послуг

2025-2027

Управління освіти ММР, Будинок учителя

16 059,100

4 906,100

5 417,000

5 736,000

Забезпечення надання культурно-просвітницьких послуг, що сприяють творчому зростанню освітян

з місцевого бюджету

12 131,100

3 706,100

4 092,000

4 333,000

з державного бюджету

3 928,000

1 200,000

1 325,000

1 403,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

16 059,100

4 906,100

5 417,000

5 736,000

з місцевого бюджету

12 131,100

3 706,100

4 092,000

4 333,000

з державного бюджету

3 928,000

1 200,000

1 325,000

1 403,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

10

Забезпечення ведення бухгалтерського обліку закладів та установ освіти, господарського обслуговування закладів освіти

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади освіти

161 691,200

49 399,200

54 537,000

57 755,000

Ведення бухгалтерського обліку закладів та установ освіти, господарське обслуговування закладів освіти

з місцевого бюджету

112 594,200

34 399,200

37 977,000

40 218,000

з державного бюджету

49 097,000

15 000,000

16 560,000

17 537,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

161 691,200

49 399,200

54 537,000

57 755,000

з місцевого бюджету

112 594,200

34 399,200

37 977,000

40 218,000

з державного бюджету

49 097,000

15 000,000

16 560,000

17 537,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

11

Забезпечення функціонування інклюзивно-ресурсних центрів

2025-2027

Управління освіти ММР, інклюзивно-ресурсні центри

60 619,000

18 520,000

20 446,000

21 653,000

Забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття освіти

з місцевого бюджету

22 117,000

6 757,000

7 460,000

7 900,000

з державного бюджету

4 255,000

1 300,000

1 435,000

1 520,000

за рахунок освітньої субвенції

34 247,000

10 463,000

11 551,000

12 233,000

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

60 619,000

18 520,000

20 446,000

21 653,000

з місцевого бюджету

22 117,000

6 757,000

7 460,000

7 900,000

з державного бюджету

4 255,000

1 300,000

1 435,000

1 520,000

за рахунок освітньої субвенції

34 247,000

10 463,000

11 551,000

12 233,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

12

Підтримка творчо працюючих педагогічних працівників, педагогічних колективів, директорів закладів освіти, робота з обдарованими дітьми та молоддю

12.1

Преміювання колективів за результатами міського конкурсу „Навчальний заклад року”, педагогічних працівників - переможців конкурсу „Вчитель року” всіх рівнів, міських конкурсів «Нове ім’я», «Класний керівник», «Вихователь року», вчителів які підготували переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін,  ІІІ етапу конкурсу-захисту пошуково-дослідницьких робіт учнів-членів  Малої академії наук, інших інтелектуальних конкурсів, керівників гуртків, які підготували переможців Всеукраїнських, міжнародних конкурсів

2025-2027

Управління освіти ММР

3 215,920

976,000

1 085,800

1 154,120

Стимулювання професійної діяльності вчителя та підтримка обдарованих учнів, молоді

з місцевого бюджету

3 215,920

976,000

1 085,800

1 154,120

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

12.2

Виплата стипендії міського голови та міської ради переможцям ІV та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України та міської ради та інштх інтелектуальних конкурсів

2025-2027

Управління освіти ММР

1 375,000

410,000

465,000

500,000

Удосконалення системи роботи з обдарованими дітьми та молоддю, сприяння розвитку їх інтелектуальних, творчих здібностей

з місцевого бюджету

1 375,000

410,000

465,000

500,000

з державного бюджету

0,000

 

 

 

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

 

 

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

 

 

Разом

4 590,920

1 386,000

1 550,800

1 654,120

з місцевого бюджету

4 590,920

1 386,000

1 550,800

1 654,120

з державного бюджету

0,000

0,000

0,000

0,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

13

Культурно - освітні заходи

Забезпечення організації та проведення загальноміських свят та культурно-масових заходів

13.1

Забезпечення проведення новорічних свят, у т.ч. безкоштовними новорічними подарунками учнів пільгової категорії та вихованців закладів дошкільної освіти

2025-2027

Управління освіти ММР

7 970,000

2 435,000

2 688,000

2 847,000

з місцевого бюджету

7 970,000

2 435,000

2 688,000

2 847,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

13.2

Забезпечення та організація традиційних міських дитячих свят, конкурсів, фестивалів, спортивних змагань, інших конкурсів

2025-2027

Управління освіти ММР, науково-методичний центр 

982,000

300,000

331,000

351,000

з місцевого бюджету

982,000

300,000

331,000

351,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

13.3

Проведення ІІ етапу та участь у ІІІ етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

2025-2027

Управління освіти ММР, заклади загальної середньої освіти, Клуб юних моряків з флотилією

442,000

135,000

149,000

158,000

з місцевого бюджету

442,000

135,000

149,000

158,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

13.4

Проведення спартакіади, універсіади, гімназіади, всеукраїнської шкільної ліги «Пліч-о-пліч», навчально-тренувальних зборів, змагань із військово-прикладних видів спорту, ігор оборонно-масової та військово-патріотичної спрямованості та участь у таких заходах вищого рівня

2025-2027

Управління освіти ММР

442,000

135,000

149,000

158,000

з місцевого бюджету 

442,000

135,000

149,000

158,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок  освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

13.5

Проведення міського свята працівників освіти

2025-2027

Управління освіти ММР

492,000

150,000

166,000

176,000

з місцевого бюджету 

492,000

150,000

166,000

176,000

з державного бюджету

0,000

 

  

за рахунок  освітньої субвенції

0,000

 

  

із спеціального фонду (власні надходження)

0,000

 

  

Разом

10 328,000

3 155,000

3 483,000

3 690,000

з місцевого бюджету

10 328,000

3 155,000

3 483,000

3 690,000

з державного бюджету

0,000

0,000

0,000

0,000

за рахунок освітньої субвенції

0,000

0,000

0,000

0,000

спеціального фонду (власні надходження)

0,000

0,000

0,000

0,000

Разом по програмі 

16 214 955,266

4 359 673,945

5 431 870,959

6 423 410,362

 

у тому числі з місцевого бюджету

10 382 529,290

2 743 289,015

3 493 902,639

4 145 337,636

у тому числі з державного бюджету

1 983 226,084

568 999,700

656 340,700

757 885,684

у тому числі за рахунок освітньої субвенції

3 325 303,100

938 499,100

1 098 018,000

1 288 786,000

у тому числі із спеціального фонду (власні надходження)

523 896,792

108 886,130

183 609,620

231 401,042

ПРИМІТКА - остаточний обсяг визначається рішенням міської ради під час затвердження та виконання міського бюджету м.Миколаєва на відповідний бюджетний рік, без внесення змін до обсягів видатків, передбачених даним додатком. Видатки на реконструкцію (реставрацію) та будівництво закладів освіти передбачено Міською програмою економічного і соціального розвитку м.Миколаєва

 

 

Додаток 3

до Програми

 

РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ
виконання міської комплексної Програми «Освіта» на 2025-2027 роки

 

Результативні показники

Од. виміру

2025 рік

2026 рік

2027 рік

Заклади дошкільної освіти

Показники затрат:

 

 

 

 

Кількість установ всього

од.

73

73

73

Кількість груп в ЗДО

од.

516

660

720

Обсяг видатків на фінансування

тис.грн.

1 349 059,4

1 843 482,0

2 294 021,5

в т.ч. на харчування дітей

тис.грн.

326 457,2

461 003,0

585 838,5

Показники продукту:

 

 

 

 

Кількість дітей, охоплених дошкільною освітою

осіб

10 320

13 200

15 840

Показники ефективності:

 

 

 

 

Середня наповнюваність груп у закладах дошкільної освіти

осіб

20

20

22

Середні витрати на утримання 1 дитини

тис.грн.

130,7

139,7

144,8

в т.ч. на харчування 1 дитини

тис.грн.

31,6

34,9

37

Показники якості:

 

 

 

 

Динаміка кількості дошкільних навчальних закладів, до фактичного показника попереднього року

%

100

100

100

Динаміка кількості дітей, охоплених дошкільною освітою, до фактичного показника попереднього року

%

205

128

120

Заклади загальної середньої освіти ( у тому числі денної форми навчання, вечірні школи та спеціальні заклади освіти для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку)

Показники затрат:

 

 

 

 

Кількість установ, всього

од.

64

64

64

Обсяг видатків на фінансування загальної середньої освіти

тис.грн

1 803 904,3

2 209 588,2

2 650 767,7

у  т.ч. на реалізацію Концепції «Нова українська школа»

тис.грн

21 857,1

30 162,9

39 928,6

Обсяг видатків на стимулювання учнівської молоді

тис.грн

410,0

465,0

500,0

Показники продукту:

 

 

 

 

Кількість учнів/дітей дошкільного відділення, охоплених освітою

осіб

37 814/100

40 156/200

44 656/200

у т.ч. кількість учнів, задіяних у реалізації Концепції "Нова українська школа"

осіб

25 428

28 120

31 280

Кількість учнів переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін,  ІІІ етапів конкурсу-захисту пошуково-дослідницьких робіт учнів-членів  Малої академії наук

осіб

70

70

70

Показники ефективності:

 

 

 

 

Середні витрати на утримання 1 учня (дитини)

тис.грн

47,6

54,7

59,1

у т.ч. середні витрати на 1 учня, задіяного у реалізації Концепції "Нова українська школа"

тис.грн

0,9

1,1

1,3

Середній розмір стипендії міського голови учням - переможцям ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, ІІІ етапів конкурсу-захисту пошуково-дослідницьких робіт учнів-членів  Малої академії наук

тис.грн

5,9

6,6

7,1

Показники якості:

 

 

 

 

Динаміка кількості учнів, охоплених загальною середньою освітою, до фактичного показника попереднього року

%

100

106

111

Динаміка кількості учнів, задіяних у реалізації Концепції "Нова українська школа" до фактчного показника попереднього року

%

107

111

111

Динаміка кількості учнів переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, ІІ та ІІІ етапів конкурсу-захисту пошуково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук

%

108

100

100

Заклади позашкільної освіти

Показники затрат:

 

 

 

 

Кількість установ всього

од.

7

7

7

Обсяг видатків на фінансування позашкільної освіти

тис.грн

94 762,6

156 245,0

183 902,0

Показники продукту:

 

 

 

 

Кількість учнів/дітей, охоплених позашкільною освітою

осіб

6 960

11 200

12 630

Показники ефективності:

 

 

 

 

Середні витрати на 1 дитину

тис.грн

13,6

14

14,6

Показники якості:

 

 

 

 

Динаміка кількості дітей, охоплених позашкільною освітою, до фактичного показника попереднього року

%

110

161

113

Заклади професійної (професійно-техічної) та фахової передвищої освіти

Показники затрат:

 

 

 

 

Кількість закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти

од.

8

7

7

Обсяг видатків на фінансування професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти

тис.грн

394 530,6

430 508,0

455 908,0

Показники продукту:

 

 

 

 

Кількість учнів (студентів), охоплених професійним навчанням

осіб

3 900

4 000

4 000

Показники ефективності:

 

 

 

 

Середні витрати на 1 учня (студента)

тис.грн

101,2

107,6

114,0

Показники якості:

 

 

 

 

Динаміка кількості учнів (студентів), охоплених професійною (професійно-технічною) та фаховою передвищою освітою, до фактичного показника попереднього року

%

110

103

100

Поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти

Показники затрат:

 

 

 

 

Обсяг видатків на придбання обладнання і предметів довгострокового користування для закладів освіти

тис.грн

104 745,2

115 636,0

122 476,0

Показники продукту:

 

 

 

 

Кількість одиниць придбаного обладнання

од.

1 900

1 970

2 000

Показники ефективності:

 

 

 

 

Середні витрати на одиницю придбаного обладнання

тис.грн

55,1

58,7

61,2

Показники якості:

 

 

 

 

Динаміка кількості придбаного обладнання довгострокового користування для закладів освіти, до фактичного показника попереднього року

%

100

103,7

101,5

Створення безпечних та нешкідливих умов навчання та виховання, медичне забезпечення, соціальний захист дітей пільгових категорій, державна підтримка  дітей з особливими освітніми потребами

Показники затрат:

 

 

 

 

Обсяг видатків на забезпечення учнів закладів освіти з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шкільною та спортивною формами, одягом

тис.грн

2 500,0

2 760,0

2 923,0

Обсяг видатків для надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років, та одноразової грошової допомоги випускникам професійної (професійно-технічної) освіти із числа дітей сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування, які знаходяться на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні

тис.грн

2 015,9

2 226,0

2 357,0

Обсяг видатків на проведення додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять та створення умов для дітей з особливими освітніми потребами

тис.грн

16 086,7

17 760,0

18 808,0

Обсяг видатків на проведення ремонтів закладів освіти 

тис.грн

360 424,6

397 909,0

421 386,0

Обсяг видатків на облаштування споруд цивільного захисту (укриття) та бомбосховища

тис.грн

75 000,00

82 800,00

87 685,00

Показники продукту:

 

 

 

 

Кількість учнів з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким планується придбати шкільну та спортивну форми

осіб

220

220

220

Кількість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яким виповнюється 18 років, випускників закладів освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі працевлаштовані випускники професійної (професійно-технічної) освіти

осіб

210

210

210

Кількість дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти

осіб

475

528

634

Кількість закладів, в яких планується проведення ремонтів

од.

155

154

154

Кількість закладів, в яких планується облаштувати споруди цивільного захисту (укриття) та бомбосховища

од.

18

15

12

Показники ефективності:

 

 

 

 

Середні витрати на забезпечення шкільною та спортивною формами 1 учня закладу освіти з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тис.грн

тис.грн

11,4

12,5

13,3

Середній розмір одноразової грошової допомоги на 1 дитину з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

тис.грн

9,6

10,6

11,2

Середні витрати на забезпечення належних умов у закладах освіти для дітей з особливими освітніми потребами на 1 таку дитину

тис.грн

33,9

33,6

29,7

Середні витрати на проведення ремонтів однієї установи

тис.грн

2 325,3

2 583,8

2 736,3

Середні витрати на облаштування споруд цивільного захисту (укриття) та бомбосховища

тис.грн

4 166,70

5 520,0

7 307,1

Показники якості:

 

 

 

 

Динаміка кількості учнів з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким планується придбати шкільну та спортивну форми до попереднього року

%

110

100

100

Динаміка кількості дітей з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виплачується одноразова грошова допомога до попереднього року

%

130

100

100

Динаміка кількості дітей з особливими освітніми потребами до попереднього року

%

106

111

120

Динаміка середніх витрат на проведення ремонтів в закладах освіти до попереднього року

%

108

111

106

Динаміка кількості закладів, в яких планується облаштувати споруди цивільного захисту (укриття) та бомбосховища до попереднього року

%

57

83

80

Підтримка творчо працюючих педагогічних працівників, педагогічних колективів, директорів закладів освіти, робота з обдарованими дітьми та молоддю

Показники затрат:

    

Обсяг видатків на преміювання колективів та педагогічних працівників

тис.грн

976,000

1 085,800

1 154,120

Обсяги видатків на виплату стипендії міського голови та міської ради

тис.грн

410,000

465,000

500,000

Показники продукту:

    

Кількість педагогічних працівників переможців конкурсів та педагогічних працівників, які підготували учнів переможців конкурсів, олімпіад

осіб

80

80

80

Кількість учнів переможців, призерів  конкурсів, олімпіад

осіб

70

70

70

Показники ефективності:

    

Середній розмір преміювання одного педагогічного працівника

тис.грн

12,2

13,6

14,4

Середній розмір стипендії міського голови на одного учня

тис.грн

5,9

6,6

7,1

Показники якості:

    

Динаміка середніх витрат на преміювання одного педагогічного працівника

%

104

111

106

Динаміка середніх витрат на стипендію одного учня

%

104

113

108

Культурно-освітні заходи

Показники затрат:

    

Обсяги видатків на проведення культурно-освітніх послуг

тис.грн.

3 155,0

3 483,0

3 690,0

Показники продукту:

    

Кількість культурно-освітніх заходів

од.

5

5

5

Показники ефективності:

    

Середні видатки на один захід

тис.грн.

631,0

696,0

738,0

Показники якості:

    

Динаміка середніх витрат на один захід

%

105

110

106

ОНОВЛЕНО 15.11.2024


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: