МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 25 вересня 2024 Миколаїв № 1605
Про затвердження Переліку територіальних
спеціалізованих служб цивільного захисту
місцевого рівня Миколаївської міської ланки
територіальної підсистеми єдиної державної
системи цивільного захисту Миколаївської
області та положень про ці служби
Відповідно до пп. «г» п. 3 ч. 1 ст. 25 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», керуючись пп. 11 п. «а» ч. 1 ст. 361, ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити Перелік територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
2. Затвердити Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня зв’язку та оповіщення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
3. Затвердити Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня охорони публічного (громадського) порядку Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
4. Затвердити Положення про медичну територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
5. Затвердити Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня матеріального забезпечення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
6. Затвердити Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня транспортного та технічного забезпечення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
7. Затвердити Положення про комунально-технічну, інженерну та енергетики територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
8. Затвердити Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня із захисту сільськогосподарських тварин і рослин Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
9. Затвердити Положення про пожежно-рятувальну територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (додається).
10. Покласти обов’язки безпосереднього керівництва службами цивільного захисту і персональну відповідальність за виконання завдань служб цивільного захисту на керівників відповідних управлінь, відділів, підприємств, установ і організацій м. Миколаєва.
11. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради надати керівникам відповідних управлінь, відділів, підприємств, установ і організацій міста методичну допомогу в розробці документації служб.
12. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Лукова В.Д.
Перший заступник
міського голови В. ЛУКОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПЕРЕЛІК
територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області
Найменування спеціалізованої служби цивільного захисту | Органи управління і суб’єкти господарювання, що входять до спеціалізованих служб цивільного захисту | Начальник спеціалізованої служби цивільного захисту | Заступники начальника спеціалізованої служби цивільного захисту | |
1. | Територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня зв’язку та оповіщення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – управління з питань надзвичайних ситуації та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради До складу служби входять: дільниця мережі доступу 352/1 МФ АТ «Укртелеком» відділ обробки звернень громадян «Колцентр «1588», відділ громадських зв’язків департаменту міського голови Миколаївської міської ради, телерадіомовні компанії (за узгодженням) (КП «ТРК МАРТ», ТОВ «МКТВ»), оператори радіомовних компаній (за узгодженням) («Рідна вулиця», радіо «Квартал») в ефірі Fm-радіостанцій: - «ХИТ- FM» на частоті 91,5 FM, м. Миколаїв; - «Kiss - FM» на частоті 102,1 FM, м. Миколаїв; - радіо «ROKS» на частоті 100,8 FM, м. Миколаїв; - радіо «Мелодия» на частоті 99,2 FM, м. Миколаїв; - радіо «БАЙРАКТАР» на частоті 101.6 FM; - радіо «RELAX» на частоті 93.4 FM. Оператори рухомого (мобільного) телефонного зв’язку (за узгодженням) (Life, Vodafonе, Київстар) | Начальник управління з питань надзвичайних ситуації та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради | Начальник дільниці мережі доступу 352/1 МФ АТ «Укртелеком» |
2. | Територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня охорони публічного (громадського) порядку Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – Головне управління Національної поліції в Миколаївській області До складу служби входять: територіальні та структурні підрозділи поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області (за узгодженням) | Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області | Начальник управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Миколаївській області |
3. | Медична територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради До складу служби входять: КНП ММР «МЛ № 1», КНП ММР «МЛ № 3», КНП ММР «МЛ № 4», КНП ММР «МЛ № 5», КНП ММР «МЛШМД», КНП ММР «МДЛ № 2», КНП ММР «ПБ № 3», КНП ММР «ЦПМСД № 1», КНП ММР «ЦПМСД № 2», КНП ММР «ЦПМСД № 3», КНП ММР «ЦПМСД № 4», КНП ММР «ЦПМСД № 5», КНП ММР «ЦПМСД № 6», КНП ММР «ЦПМСД № 7», КНП ММР «ЦСЗХ», КП «ДП СП № 1», КП «ДП СП № 2», КП ММР «СП № 3» | Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради | Заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради |
4. | Територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня матеріального забезпечення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради До складу служби входять: суб’єкти господарювання у сфері торгівлі і харчування, виробництва та постачання будівельних матеріалів, робочого інвентарю і спеціального одягу, питної води (бутильованої), продовольства та речового майна та інших матеріалів(за узгодженням) | Заступник директора департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради - начальник управління з розвитку споживчого ринку | Начальник відділу торгівлі управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради |
5. | Територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня транспортного та технічного забезпечення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради. До складу служби входять: підприємства комунальної та інших форм власності, які здійснюють діяльність у сфері автомобільних перевезень та технічне обслуговування автомобільної, інженерної та спеціальної техніки | Начальник управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради | Заступник начальника — начальник відділу транспорту, зв’язку та телекомунікацій управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради |
6. | Комунально-технічна, інженерна та енергетики територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – департамент ЖКГ Миколаївської міської ради. До складу служби входять: МКП «Миколаївводоканал», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», КП «Парки», КП «ДЄЗ «Пілот» КП «ЕЛУ автодоріг», КП «Миколаївська ритуальна служба», КП «ГДМБ», КП «Миколаївкомунтранс» Комунальне спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємство, ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» (за узгодженням), МФ ПАТ «Миколаївобленерго» (за узгодженням), МФ ТОВ «Газорозподільні мережі України» (за узгодженням), житлово-комунальні підприємства міста | Директор департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради | Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради — начальник управління територіального контролю |
7. | Територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня із захисту сільськогосподарських тварин та рослин Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області До складу служби входять: Миколаївська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби, Миколаївська обласна державна лікарня ветеринарної медицини | Начальник Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області | Начальник управління сталого розвитку міста департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради |
8. | Пожежно-рятувальна територіальнаспеціалізована служба цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області | Орган управління – 2 Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Миколаївській області До складу служби входять: 1, 2, 3, 4, 5 ДПРЧ 2 ДПРЗ та АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області | Начальник 2 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Миколаївській області | Заступник начальника 2 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Миколаївській області |
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту
місцевого рівня зв’язку та оповіщення Миколаївської міської
ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи
цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня зв’язку та оповіщення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області визначає порядок утворення та функціонування територіальної спеціалізованої служби цивільного захисту місцевого рівня зв’язку та оповіщення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Служба), її основні завдання, порядок діяльності, права та обов'язки.
1.2. Служба утворюється відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 № 1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба створена для проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту та їх забезпечення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради (далі — Управління), дільниці мережі доступу 352/1 МФ АТ «Укртелеком», відділу обробки звернень громадян «Колцентр «1588», відділу громадських зв'язків Миколаївської міської ради, телерадіомовних компаній, операторів рухомого (мобільного) телефонного зв’язку.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та її забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування м. Миколаєва, органами управління та силами інших спеціалізованих служб цивільного захисту м. Миколаєва й області.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання об’єктовими службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через Управління.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, планів цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) підтримання у готовності техніки і майна спеціального призначення для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
3) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
4) підготовка та здійснення контролю за готовністю органів управління, сил та засобів до дій за призначенням;
5) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців, які входять до складу Служби;
6) підготовка пропозицій щодо проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення, поповнення та використання матеріальних та інших резервів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов’язків:
1) організація взаємодії з центрами управління операторів електронних телекомунікацій;
2) організація та здійснення заходів щодо забезпечення стійкого функціонування технічних засобів автоматизованих систем централізованого оповіщення відповідного рівня;
3) здійснення оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій органів управління, суб’єктів господарювання, що розташовані в прогнозованій зоні ураження або братимуть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також населення, яке проживає в прогнозованій зоні ураження, у тому числі в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі;
4) забезпечення функціонування на території міста та місцях масового перебування людей сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло для висвітлення інформації з питань цивільного захисту;
5) визначення розміру шкоди, заподіяної технічним засобам оповіщення внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, потреби в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення пошкоджених технічних засобів оповіщення;
6) організація і проведення аварійно-відновлювальних робіт на пошкоджених технічних засобах оповіщення;
7) забезпечення зв’язком сил цивільного захисту під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;
8) забезпечення стабільним зв’язком органів управління і сил цивільного захисту в умовах надзвичайних ситуацій.
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.3. У складі Служби передбачаються посади начальника служби, заступника (заступників) начальника служби, керівника групи, команди, посади інших фахівців за напрямами їх діяльності.
2.4. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.5. Начальником Служби є начальник Управління.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов’язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об’єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань;
надавати пропозиції до місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил інших служб.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань компетенції Служби;
здійснювати контроль за діяльністю органів управління, сил і формувань Служби;
проводити тренування з підготовки Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є матеріальні ресурси Служби, матеріальні ресурси, спеціальне обладнання і техніка суб’єктів господарювання, які входять до складу Служби, використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами.
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням в Службі розробляються:
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція про взаємодію між суб’єктами господарювання, що організаційно об'єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об'єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ та виконують завдання за призначенням у разі введення його в дію.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
своєчасним здійсненням заходів, які сприяють підвищенню стійкості роботи установ та організацій, організаційно об'єднаних у Службу, в умовах мирного часу та на особливий період;
приведенням у визначені строки сил і засобів Служби в готовність до дій за призначенням, чіткою організацією оповіщення спеціалізованих служб цивільного захисту;
чіткою взаємодією відповідних органів управління, сил та засобів, організаційно об'єднаних у Службу, під час спільного виконання завдань;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв'язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил та засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов'язків посадовим особам Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
4.3. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.4. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення технікою, штатним майном, приладами, матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється підприємствами, установами і організаціями, на базі яких ці формування створено.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту суб’єктів господарювання, що входять до складу Служби, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах і у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на загальновиробничі, адміністративно-управлінські та експлуатаційні витрати суб’єктів господарювання, організаційно об'єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов'язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб’єктів господарювання, на території яких вони виникли, та додатково регіональні, місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ'ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливого періоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв'язку та радіостанцій.
7.3. Зв'язок організовується згідно зі схемою організації зв’язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
перевірку органів управління сил і засобів Служби до дій за призначенням;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
8.3. Конкретні строки, порядок проведення та організацію забезпечення перевірки визначає безпосередньо посадова особа, за планом якої ці заходи проводяться.
_____________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня охорони публічного (громадського) порядку Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня охорони публічного (громадського) порядку визначає порядок утворення та функціонування цієї територіальної спеціалізованої служби місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Служба), її основні завдання, порядок діяльності, права та обов'язки.
1.2. Служба утворюється відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 № 1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба призначена для забезпечення охорони публічного (громадського) порядку під час проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі органів управління та підрозділів Головного управління Національної поліції в Миколаївській області (далі – ГУ НП України в Миколаївській області), територіальних та структурних підрозділів поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для забезпечення охорони публічного (громадського) порядку під час проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України, нормативно-правовими актами щодо охорони громадського порядку Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування м. Миколаєва, органами управління та силами інших спеціалізованих служб цивільного захисту м. Миколаєва й області.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання відповідними регіональними службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через ГУ НП в Миколаївській області.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, планів цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) підтримання у готовності техніки і спеціальних засобів для забезпечення охорони публічного (громадського) порядку в ході виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
3) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та надзвичайного стану;
4) підготовка та здійснення контролю за готовністю сил та засобів до дій за призначенням;
5) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців, які входять до складу Служби;
6) підготовка пропозицій щодо забезпечення охорони публічного (громадського) порядку в ході проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення, поповнення та використання матеріальних та інших резервів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов'язків:
1) участь відповідно до компетенції у забезпеченні публічного (громадського) порядку, безпеки дорожнього руху в зонах виникнення надзвичайних ситуацій та охороні майна, що залишилося без нагляду в таких зонах;
2) надання інформації відповідним органам управління про небезпечні події та надзвичайні ситуації;
3) надання допомоги у відселенні людей з місць, небезпечних для проживання, проведенні евакуації населення;
4) участь у здійсненні карантинних заходів під час епідемій та епізоотій;
5) визначення потреби в матеріальних ресурсах, необхідних для здійснення заходів з охорони публічного (громадського) порядку.
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Начальником Служби є заступник начальника ГУ НП в Миколаївській області.
2.3. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.4. Служба утворюється у складі начальника служби, заступника (заступників) начальника служби, керівників групи, команди, інших фахівців за напрямами їх діяльності.
2.5. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов'язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об'єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань, та надавати їм необхідну допомогу;
надавати пропозиції місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил Служби.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, з питань компетенції Служби;
проводити тренування підрозділів Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є:
спеціальне обладнання та техніка, що використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами;
штатна техніка та майно, відповідно до номенклатури організацій, які входять до складу Служби (індивідуальні засоби захисту, радіометрична та дозиметрична апаратура, засоби та прилади хімічної розвідки, засоби зв'язку та оповіщення, інженерне, медичне та інше майно тощо).
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням в Службі розробляються:
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція взаємодії між підприємствами, установами і організаціями, що організаційно об'єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об'єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
приведенням у визначені строки сил та засобів Служби в готовність до дій за призначенням;
своєчасним доведенням до особового складу завдань щодо їх застосування в умовах оперативної обстановки, що склалася, керівництво та контроль за виконанням поставлених завдань, надання всебічної допомоги;
чіткою взаємодією відповідних органів управління, сил та засобів, організаційно об'єднаних у Службу, під час спільного виконання завдань;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв'язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил, майна та інших засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов'язків посадовими особами Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.3. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
4.4. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 №819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення технікою, штатним майном, приладами, матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється установами і організаціями, на базі яких ці формування створено.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту суб'єктів господарювання, що входять до складу Служби, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах і у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на адміністративно-управлінські, загальновиробничі та експлуатаційні витрати суб'єктів господарювання, організаційно об'єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов'язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб'єктів господарювання, на території яких вони виникли, регіональні та місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ'ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливого періоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв'язку та радіостанцій.
7.3. Зв'язок організовується згідно із схемою організації зв'язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
перевірку органів управління сил та засобів Служби до дій за призначенням;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
8.3. Конкретні строки, порядок проведення та організацію забезпечення перевірки визначає безпосередньо посадова особа, за планом якої ці заходи проводяться.
____________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про медичну територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про медичну територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня визначає порядок утворення та функціонування цієї територіальної спеціалізованої служби цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Служба), її основні завдання, порядок діяльності, права та обов'язки.
1.2. Служба утворюється відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 №11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 №469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 №1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба створена для проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту та їх забезпечення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради (далі – Управління), із залученням суб’єктів господарювання, які проводять лікувальну та лікувально-профілактичну роботу.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства внутрішніх справ України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та її забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування м. Миколаєва, органами управління та силами інших спеціалізованих служб цивільного захисту м. Миколаєва й області.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання об’єктовими службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через Управління.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, планів цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) підтримання у готовності техніки і медичного майна, яке знаходиться на балансі суб’єктів господарювання, що входять до Служби, для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
3) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та надзвичайного стану;
4) підготовка та здійснення контролю за готовністю органів управління, сил та засобів до дій за призначенням;
5) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців, які входять до складу Служби;
6) підготовка пропозицій щодо проведення медичного забезпечення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення, поповнення та використання матеріальних та інших резервів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов'язків:
1) організація медичного забезпечення, надання медичної допомоги постраждалим у разі виникнення надзвичайних ситуацій та особовому складу підрозділів цивільного захисту;
2) організація взаємодії сил і засобів відомчих медичних служб, які залучені для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
3) надання екстреної медичної допомоги пораненим та постраждалим у разі виникнення надзвичайних ситуацій, здійснення медичного сортування поранених;
4) організація евакуації важкохворих постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій до закладів охорони здоров’я з урахуванням медичних показань;
5) організація роботи закладів охорони здоров’я під час прийому великої кількості поранених та постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
6) здійснення забезпечення сил та підрозділів медичної служби лікарськими засобами, виробами медичного призначення, профілактичними засобами, препаратами крові тощо;
7) ізоляція інфекційних хворих і контамінованих осіб, проведення їхсанітарної обробки і деконтамінації та надання екстреної медичної допомоги;
8) організація та здійснення протиепідемічних заходів під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
9) організація та здійснення медичних профілактичних заходів серед населення та особового складу підрозділів цивільного захисту;
10) створення резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення для забезпечення заходів під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
11) збір та аналіз статистичних даних щодо заходів з медичного забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
12) навчання немедичних працівників методам та навичкам надання домедичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
13) збір, аналіз, узагальнення даних про медичну і санітарно-епідемічну обстановку, прогноз її розвитку у районах виникнення надзвичайних ситуацій, осередках ураження (захворювання) та на прилеглих територіях, а також у місцях тимчасового розміщення евакуйованого населення.
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Начальником Служби є начальник Управління.
2.3. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.4. Служба утворюється у складі начальника служби, заступника (заступників) начальника служби, керівників групи, команди, інших фахівців за напрямами їх діяльності.
2.5. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов'язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об'єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань, та надавати їм необхідну допомогу;
надавати пропозиції місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил Служби.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, з питань компетенції Служби;
здійснювати контроль за діяльністю органів управління, сил і формувань Служби;
проводити тренування підрозділів Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є:
спеціальне обладнання та техніка, що використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами;
штатна техніка та майно, відповідно до номенклатури організацій, які входять до складу Служби (індивідуальні засоби захисту, радіометрична та дозиметрична апаратура, засоби та прилади хімічної розвідки, засоби зв'язку та оповіщення, інженерне, медичне та інше майно тощо).
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням в Службі розробляються:
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція взаємодії між підприємствами, установами і організаціями, що організаційно об'єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об'єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ та виконують завдання за призначенням у разі введення його в дію.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
своєчасним здійсненням заходів, які сприяють підвищенню стійкості роботи підприємств, установ та організацій, організаційно об'єднаних у Службу, в умовах мирного часу та на особливий період;
приведенням у визначені строки сил та засобів Служби в готовність до дій за призначенням, чіткою організацією оповіщення спеціалізованих служб цивільного захисту кожного рівня;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв'язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил, майна та інших засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов'язків посадовими особами Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.3. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
4.4. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення технікою, штатним майном, приладами, матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється установами і організаціями, на базі яких ці формування створено.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту суб'єктів господарювання, що входять до складу Служби, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах та у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на адміністративно-управлінські, загальновиробничі та експлуатаційні витрати суб'єктів господарювання, організаційно об'єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов'язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб'єктів господарювання, на території яких вони виникли, регіональні та місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ'ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливого періоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв'язку та радіостанцій.
7.3. Зв'язок організовується згідно із схемою організації зв'язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
перевірку органів управління сил та засобів Служби до дій за призначенням;
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
8.3. Конкретні строки, порядок проведення та організацію забезпечення перевірки визначає безпосередньо посадова особа, за планом якої ці заходи проводяться.
__________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня матеріального забезпечення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня матеріального забезпечення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі - Служба) визначає порядок утворення, функціонування, основні завдання, права та обов'язки Служби.
1.2. Служба утворюється відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 № 1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба призначена для проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту та їх забезпечення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради (далі - Управління) із залученням суб’єктів господарювання у сфері торгівлі і харчування, виробництва та постачання будівельних матеріалів, робочого інвентарю і спеціального одягу, питної води (бутильованої), продовольства та речового майна та інших матеріалів, які залучаються згідно з угодами.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України, Міністерства внутрішніх справ України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та її забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування м. Миколаєва, органами управління та силами інших спеціалізованих служб цивільного захисту м. Миколаєва й області.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання об’єктовими службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через Управління.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, планів цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
3) підтримання у готовності техніки і майна спеціального призначення для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
4) підготовка та здійснення контролю за готовністю сил та засобів до дій за призначенням;
5) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців, які входять до складу Служби;
6) підготовка пропозицій щодо проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення, поповнення та використання матеріальних та інших резервів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов'язків:
1) проведення тилової розвідки в місцях виникнення надзвичайних ситуацій, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;
2) здійснення організаційних заходів щодо створення резерву матеріально-технічних засобів, пально-мастильних матеріалів, необхідних для реагування на надзвичайні ситуації у мирний час та в особливий період, на базі суб’єктів господарювання;
3) організація забезпечення органів управління і сил цивільного захисту запасами сировинних, матеріально-технічних і продовольчих ресурсів для проведення першочергових робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та здійснення інших заходів, передбачених чинним законодавством України;
4) визначення потреби у матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також життєзабезпечення постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
5) розроблення та здійснення заходів щодо захисту продовольства і промислових товарів першої необхідності під час виникнення надзвичайних ситуацій;
6) організація робіт по закладенню продовольства до захисних споруд цивільного захисту та на пункти управління;
7) забезпечення продовольчими і непродовольчими товарами першої необхідності особового складу сил цивільного захисту під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
8) забезпечення речовим майном пунктів санітарної обробки людей;
9) забезпечення створення запасів продовольчих і непродовольчих товарів, необхідних для життєзабезпечення постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Начальником Служби є начальник Управління.
2.3. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.4. До складу Служби входять начальник служби, заступник (заступники) начальника служби, керівники груп, команд, інші фахівці за напрямами їх діяльності.
2.5. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов’язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об'єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань, та надавати їм необхідну допомогу;
надавати пропозиції місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил Служби.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, з питань компетенції Служби;
здійснювати контроль за діяльністю органів управління, сил і формувань Служби;
проводити тренування підрозділів Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є матеріальні ресурси Служби, матеріальні ресурси, спеціальне обладнання і техніка суб’єктів господарювання, які входять до складу Служби і використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами.
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням розробляються:
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція взаємодії між підприємствами, установами і організаціями, що організаційно об'єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об'єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ та виконують завдання за призначенням у разі введення його в дію.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
своєчасним здійсненням заходів, які сприяють підвищенню стійкості роботи установ та організацій, організаційно об'єднаних у Службу, в умовах мирного часу та на особливий період;
приведенням сил та засобів Служби в готовність до дій за призначенням у визначені строки, чіткою організацією оповіщення спеціалізованих служб цивільного захисту кожного рівня;
своєчасним доведенням до місцевих спеціалізованих служб та формувань цивільного захисту нижчого рівня завдань щодо їх застосування в умовах оперативної обстановки, керівництво та контроль за виконанням поставлених завдань, надання всебічної допомоги;
чіткою взаємодією відповідних органів управління, сил та засобів, організаційно об'єднаних у Службу, під час спільного виконання завдань;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв'язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил та засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов'язків посадовими особами Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.3. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
4.4. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення технікою, штатним майном, приладами, матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється установами і організаціями, на базі яких ці формування створено.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту суб'єктів господарювання, що входять до складу Служби, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах і у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на адміністративно-управлінські, загальновиробничі та експлуатаційні витрати суб'єктів господарювання, організаційно об'єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов'язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб'єктів господарювання, на території яких вони виникли, регіональні та місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ'ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливого періоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв'язку та радіостанцій.
7.3. Зв'язок організовується згідно із схемою організації зв'язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
перевірку органів управління сил та засобів Служби до дій за призначенням;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
8.3. Конкретні строки, порядок проведення та організацію забезпечення перевірки визначає безпосередньо посадова особа, за планом якої ці заходи проводяться.
_______________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня транспортного та технічного забезпечення Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1.Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня транспортного та технічного забезпечення визначає порядок утворення та функціонування цієї територіальної спеціалізованої служби місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Служба), її основні завдання, порядок діяльності, права та обов’язки.
1.2. Служба утворюється відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 № 1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба створена для проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту та їх забезпечення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради (далі – Управління), підприємств комунальної та інших форм власності, які здійснюють діяльність у сфері автомобільних перевезень та технічного обслуговування автомобільної, інженерної та спеціальної техніки, які можуть залучатись до робіт із запобігання або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на договірних умовах. Перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері транспортного забезпечення, фахівці яких залучаються до складу Служби,визначається начальником Управління.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та її забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування м. Миколаєва, органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання відповідними об’єктовими службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через Управління.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, планів цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) підтримання у готовності техніки і майна спеціального призначення для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
3) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та надзвичайного стану;
4) підготовка та здійснення контролю за готовністю органів управління, сил та засобів до дій за призначенням;
5) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців певної спеціальності, які входять до складу Служби;
6) підготовка пропозицій щодо проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту та їх забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення, поповнення та використання матеріальних та інших резервів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов’язків:
1) забезпечення здійснення заходів у разі загрози виникнення і виникнення надзвичайних ситуацій на комунальних транспортних підприємствах;
2) ведення обліку техніки і майна, що може залучатися для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт за напрямами діяльності служби, та надає відповідні відомості керівництву територіальної спеціалізованої служби;
3) забезпечення перевезення згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації та планами цивільного захисту на особливий період, перевезення під час проведення заходів з евакуації населення, підвезення (вивезення) робочих змін, вивезення матеріальних цінностей відповідно до рішень штабу з ліквідації надзвичайної ситуації;
4) участь у визначенні розміру шкоди, заподіяної здоров’ю людей та об’єктам господарської діяльності у разі виникнення надзвичайних ситуацій, потреб у матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення функціонування транспортних засобів і комунікацій;
5) здійснення заходів щодо забезпечення функціонування дорожнього господарства в умовах стихійного лиха, у разі виникнення аварії, катастрофи, іншої надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, під час ліквідації їх наслідків;
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Начальником Служби є начальник Управління.
2.3. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.4. Служба утворюється у складі начальника служби, заступника (заступників) начальника служби, керівників групи, команди, інших фахівців за напрямами їх діяльності.
2.5. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов’язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об’єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань, та надавати їм необхідну допомогу;
надавати пропозиції місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов’язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил Служби.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, з питань компетенції Служби;
здійснювати контроль за діяльністю органів управління, сил і формувань Служби;
проводити тренування підрозділів Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є:
спеціальне обладнання та техніка, що використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами;
штатна техніка та майно, відповідно до номенклатури організацій, які входять до складу Служби (індивідуальні засоби захисту, радіометрична та дозиметрична апаратура, засоби та прилади хімічної розвідки, засоби зв’язку та оповіщення, інженерне, медичне та інше майно тощо).
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням в Службі розробляються:
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція взаємодії між підприємствами, установами і організаціями, що організаційно об’єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об’єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ та виконують завдання за призначенням у разі введення його в дію.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
своєчасним здійсненням заходів, які сприяють підвищенню стійкості роботи підприємств, установ та організацій, організаційно об’єднаних у Службу, в умовах мирного часу та на особливий період;
приведенням у визначені строки сил та засобів Служби в готовність до дій за призначенням, чіткою організацією оповіщення спеціалізованих служб цивільного захисту кожного рівня;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв’язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил, майна та інших засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов’язків посадовими особами Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.3. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
4.4. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення технікою, штатним майном, приладами, матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється установами і організаціями, на базі яких ці формування створено.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту суб'єктів господарювання, що входять до складу Служби, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах і у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на адміністративно-управлінські, загальновиробничі та експлуатаційні витрати суб’єктів господарювання, організаційно об’єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов’язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб’єктів господарювання, на території яких вони виникли, регіональні та місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ’ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливого періоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв’язку та радіостанцій.
7.3. Зв’язок організовується згідно із схемою організації зв’язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
перевірку органів управління сил та засобів Служби до дій за призначенням;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
8.3. Конкретні строки, порядок проведення та організацію забезпечення перевірки визначає безпосередньо посадова особа, за планом якої ці заходи проводяться.
________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про комунально-технічну, інженерну та енергетики територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня комунально-технічного, інженерного та енергетики визначає порядок утворення та функціонування цієї територіальної спеціалізованої служби цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Служба), її основні завдання, порядок діяльності, права та обов'язки.
1.2. Служба утворюється відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 № 1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба створена для проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту та їх забезпечення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради (далі – Департамент), із залученням суб’єктів господарювання, які залучаються до проведення робіт та заходів із комунально-технічного, інженерного забезпечення та енергетики підприємств, установ та організацій міста, шляхом об'єднання об’єктових формувань цивільного захисту із врахуванням їх функціональної спрямованості. Перелік суб'єктів господарювання комунально-технічного, інженерного забезпечення та енергетики підприємств, установ та організацій міста, фахівці яких залучаються до складу Служби, визначається директором Департаменту.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства внутрішніх справ України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та її забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування м. Миколаєва, органами управління та силами інших спеціалізованих служб цивільного захисту м. Миколаєва й області.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання об’єктовими службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через Департамент.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, планів цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) підтримання у готовності техніки і майна спеціального призначення для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
3) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та надзвичайного стану;
4) підготовка та здійснення контролю за готовністю сил та засобів до дій за призначенням;
5) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців, які входять до складу Служби;
6) підготовка пропозицій щодо проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення, поповнення та використання матеріальних та інших резервів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов'язків:
1) проведення спеціальної розвідки в місцях виникнення надзвичайних ситуацій, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;
2) визначення шкоди, заподіяної суб’єктам господарювання внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, потребу в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також повного відновлення їх функціонування;
3) участь у розчищенні шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;
4) організація та здійснення організаційно-технічних заходів щодо підвищення стійкості об’єктів житлового фонду, благоустрою, теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт на них та їх спорудах;
5) здійснення посипання спеціальними сумішами вулиць і доріг населених пунктів, а також очищення зливової каналізації та дренажних систем міста, зливостоків, систем поверхневого водовідведення та зливоприймальних колодязів;
6) організація підвезення (подачі) питної та технічної води у зони, де здійснюються заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;
7) ведення обліку інженерної та спеціальної техніки, що може бути залучена для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, залучення її до проведення таких робіт;
8) забезпечення енергопостачання сил цивільного захисту під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, у тому числі з використанням автономних джерел енергопостачання (у разі їх наявності);
9) забезпечення енергопостачання суб’єктів господарювання, що забезпечують життєдіяльність населення;
10) координація заходів, які здійснюються суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, щодо дотримання встановленого режиму світломаскування в особливий період;
11) організація будівництва протизсувних та інших інженерних споруд спеціального призначення;
12) організація та проведення аварійно-відновлювальних робіт на пошкоджених об’єктах мережі електропостачання;
13) організація обстеження будівель, споруд, інженерних мереж і транспортних комунікацій, здійснення заходів щодо їх безпечної експлуатації;
14) здійснення інженерного забезпечення сил цивільного захисту в місцях їх розташування під час висування до зон надзвичайних ситуацій, зон можливого ураження та на визначені об’єкти для виконання робіт;
15) здійснення методичного забезпечення робіт і заходів під час будівництва та інженерного захисту об’єктів і територій;
16) визначення шкоди, заподіяної суб’єктам господарювання внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, потреби у матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також для повного відновлення пошкоджених (зруйнованих) об’єктів;
17) визначення шкоди, заподіяної об’єктам житлово-комунального господарства і нерухомому майну громадян внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, потреби в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також для повного відновлення пошкоджених (зруйнованих) об’єктів.
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Начальником Служби є директор Департаменту.
2.3. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.4. Служба утворюється у складі начальника служби, заступника (заступників) начальника Служби, керівників групи, команди, інших фахівців за напрямами їх діяльності.
2.5. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов'язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об'єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань, та надавати їм необхідну допомогу;
надавати пропозиції місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил Служби.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, з питань компетенції Служби;
здійснювати контроль за діяльністю органів управління, сил і формувань Служби;
проводити тренування підрозділів Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є:
спеціальне обладнання та техніка, що використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами;
штатна техніка та майно, відповідно до номенклатури організацій, які входять до складу Служби (індивідуальні засоби захисту, радіометрична та дозиметрична апаратура, засоби та прилади хімічної розвідки, засоби зв'язку та оповіщення, інженерне, медичне та інше майно тощо).
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням в Службі розробляються:
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція взаємодії між підприємствами, установами і організаціями, що організаційно об'єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об'єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ та виконують завдання за призначенням у разі введення його в дію.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
своєчасним здійсненням заходів, які сприяють підвищенню стійкості роботи підприємств, установ та організацій, організаційно об'єднаних у Службу, в умовах мирного часу та на особливий період;
приведенням у визначені строки сил та засобів Служби в готовність до дій за призначенням, чіткою організацією оповіщення спеціалізованих служб цивільного захисту кожного рівня;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв'язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил, майна та інших засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов'язків посадовими особами Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.3. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
4.4. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення технікою, штатним майном, приладами, матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється установами і організаціями, на базі яких ці формування створено.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту суб'єктів господарювання, що входять до складу Служби, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах і у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на адміністративно-управлінські, загальновиробничі та експлуатаційні витрати суб'єктів господарювання, організаційно об'єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов'язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб'єктів господарювання, на території яких вони виникли, регіональні та місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ'ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливого періоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв'язку та радіостанцій.
7.3. Зв'язок організовується згідно зі схемою організації зв'язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
перевірку органів управління сил та засобів Служби до дій за призначенням;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
_______________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня із захисту сільськогосподарських тварин і рослин Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи
цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня із захисту сільськогосподарських тварин і рослин визначає порядок утворення та функціонування цієї територіальної спеціалізованої служби місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Служба), її основні завдання, порядок діяльності, права та обов'язки.
1.2. Служба утворюється відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 № 1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба призначена для забезпечення проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту щодо захисту сільськогосподарських тварин і рослин у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (далі - Управління), управління сталого розвитку міста департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства внутрішніх справ України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та її забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування м. Миколаєва, органами управління та силами інших спеціалізованих служб цивільного захисту м. Миколаєва й області.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання об’єктовими службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через Управління.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, планів цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) підтримання у готовності техніки та майна спеціального призначення для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
3) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та надзвичайного стану;
4) підготовка та здійснення контролю за готовністю органів управління, сил та засобів до дій за призначенням;
5) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців, які входять до складу Служби;
6) підготовка пропозицій щодо проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення, поповнення та використання матеріальних та інших резервів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов'язків:
1) проведення спеціальної розвідки в місцях виникнення надзвичайних ситуацій, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;
2) проведення робіт з ліквідації епізоотій та епіфітотій, здійснення епізоотичного, фітосанітарного і токсикологічного контролю під час проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
3) здійснення відповідно до компетенції контролю за безпечністю харчових продуктів і кормів під час виникнення надзвичайних ситуацій, участь у здійсненні заходів щодо забезпечення безпечності харчових продуктів та сировини для їх виготовлення рослинного та тваринного походження;
4) участь у здійсненні заходів щодо спеціальної обробки територій, приміщень, сільськогосподарських тварин і рослин, продукції тваринництва та рослинництва;
5) участь у підготовці сільськогосподарської та спеціальної техніки, сил і засобів служби для роботи на зараженій місцевості, здійснення спеціальної обробки тварин і рослин, що заражені (уражені), знезараження території, приміщень, де зберігається продукція тваринництва та рослинництва;
6) здійснення агрохімічного обстеження, ветеринарної діагностики, лікування тварин, що заражені (уражені), знезараження посівів, пасовищ, продукції тваринництва та рослинництва;
7) здійснення ветеринарно-санітарних та фітосанітарних заходів;
8) участь у здійсненні заходів щодо захисту джерел і систем водопостачання для тварин від впливу небезпечних факторів ураження;
9) організація заходів із знищення зерна, продовольства, харчової сировини, фуражу та інших матеріальних засобів, що не підлягають знезараженню;
10) забезпечення створення резерву спеціального майна та засобів для захисту свійських тварин, сільськогосподарських рослин у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
11) участь у сільськогосподарському виробництві на забруднених територіях та здійснення контролю за безпечністю такого виробництва;
12) участь у зборі, утилізації або знищенні загиблих тварин, водних біоресурсів та відходів тваринного походження;
13) проведення моніторингу стану забруднення радіоактивними та небезпечними хімічними речовинами, біологічними засобами сільськогосподарських угідь, продукції рослинництва, поверхневих вод, призначених для сільськогосподарських потреб.
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Начальником Служби є начальник Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області
2.3. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.4. Служба утворюється у складі начальника Служби, заступника (заступників) начальника Служби, керівників групи, команди, інших фахівців за напрямами їх діяльності.
2.5. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов'язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об'єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань, та надавати їм необхідну допомогу;
надавати пропозиції місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил Служби.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, з питань компетенції Служби;
здійснювати контроль за діяльністю органів управління, сил і формувань Служби;
проводити тренування підрозділів Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є:
спеціальне обладнання та техніка, що використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами;
штатна техніка та майно, відповідно до номенклатури організацій, які входять до складу Служби (індивідуальні засоби захисту, радіометрична та дозиметрична апаратура, засоби та прилади хімічної розвідки, засоби зв'язку та оповіщення, інженерне, медичне та інше майно тощо).
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням в Службі розробляються:
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція взаємодії між підприємствами, установами і організаціями, що організаційно об'єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об'єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ та виконують завдання за призначенням у разі введення його в дію.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
своєчасним здійсненням заходів, які сприяють підвищенню стійкості роботи підприємств, установ та організацій, організаційно об'єднаних у Службу, в умовах мирного часу та на особливий період;
приведенням у визначені строки сил та засобів Служби в готовність до дій за призначенням, чіткою організацією оповіщення спеціалізованих служб захисту сільськогосподарських тварин та рослин цивільного захисту кожного рівня;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв'язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил, майна та інших засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов'язків посадовими особами Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.3. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
4.4. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення технікою, штатним майном, приладами, матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється установами і організаціями, на базі яких ці формування створено.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту суб'єктів господарювання, що входять до складу Служби, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах і у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на адміністративно-управлінські, загальновиробничі та експлуатаційні витрати суб'єктів господарювання, організаційно об'єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов'язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб'єктів господарювання, на території яких вони виникли, регіональні та місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ'ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливого періоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв'язку та радіостанцій.
7.3. Зв'язок організовується згідно із схемою організації зв'язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
перевірку органів управління сил та засобів Служби до дій за призначенням;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
3. Конкретні строки, порядок проведення та організацію забезпечення перевірки визначає безпосередньо посадова особа, за планом якої ці заходи проводяться.
______________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому міської ради
від 25 вересня 2024
№ 1605
ПОЛОЖЕННЯ
про пожежно-рятувальну територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про пожежно-рятувальну територіальну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня визначає порядок утворення та функціонування цієї територіальної спеціалізованої служби місцевого рівня Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Служба), її основні завдання, порядок діяльності, права та обов'язки.
1.2. Служба утворюється відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 469 «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту», рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.07.2024 № 1264 «Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області».
1.3. Служба призначена для здійснення пожежно-рятувальних заходів у ході проведення спеціальних робіт і заходів цивільного захисту у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
1.4. Служба утворюється на базі 2 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Миколаївській області, 1, 2, 3, 4, 5 ДПРЧ 2 ДПРЗ та АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області.
1.5. У своїй діяльності Служба керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, розпорядженнями Миколаївського міського голови та цим Положенням.
1.6. Служба входить до складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області (далі – Миколаївська міська ланка ТП ЄДС ЦЗ).
1.7. Функціонування та залучення Служби для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та її забезпечення здійснюється згідно з Кодексом цивільного захисту України у режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану відповідно до основних завдань і заходів Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у таких режимах.
1.8. В особливий період Служба функціонує відповідно до Кодексу цивільного захисту України та з урахуванням особливостей, що визначаються Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Служба виконує свої завдання у взаємодії із органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ Миколаївської області, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
1.10. Доручення, вказівки з питань, що належать до компетенції Служби, обов’язкові до виконання відповідними регіональними службами.
1.11. Служба не є юридичною особою. Листування із службових питань здійснюється через 2 Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Миколаївській області.
1.12. Основні завдання Служби:
1) участь у розробленні планів реагування на надзвичайні ситуації, плану
цивільного захисту на особливий період Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з питань, що стосується Служби;
2) здійснення заходів з переведення Служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
3) підготовка та забезпечення готовності до дій за призначенням сил та засобів;
4) організація та проведення навчання за програмою спеціальної підготовки фахівців, які входять до складу Служби;
5) підтримання у готовності техніки і майна спеціального призначення для виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
6) підготовка пропозицій щодо проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та управління підрозділами Служби, що залучаються до таких робіт і заходів;
7) організація та взаємодія з органами управління та силами цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
8) створення та поповнення матеріальних та інших ресурсів Служби.
1.13. Завдання Служби відповідно до функціональної спрямованості та покладених на неї обов'язків:
1) проведення спеціальної розвідки в місцях виникнення надзвичайних ситуацій, шляхів руху сил цивільного захисту та маршрутів евакуації;
2) проведення першочергових (невідкладних) робіт в осередках пожеж, їх гасіння, а також під час виникнення аварій, катастроф, стихійного лиха;
3) забезпечення органів управління і сил Служби необхідними матеріально-технічними засобами для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків у разі виникнення таких ситуацій;
4) визначення потреби в матеріальних ресурсах, необхідних для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;
5) координація дій з планування та здійснення організаційних та інженерно-технічних заходів щодо підвищення рівня протипожежного захисту об’єктів і територій.
2. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ
2.1. Безпосереднє керівництво Службою здійснює начальник Служби.
2.2. Начальником Служби є начальник 2 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Миколаївській області
2.3. Чисельність та організаційна структура Служби повинна забезпечувати повне та своєчасне виконання покладених на Службу завдань.
2.4. Служба утворюється у складі начальника служби, заступника (заступників) начальника служби, керівників групи, команди, інших фахівців за напрямами їх діяльності.
2.5. Начальник Служби визначає персональний склад Служби відповідно до організаційної структури.
2.6. Працівники, які включені до складу Служби, на час залучення до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації, звільняються від виконання обов’язків за займаною посадою на підставі відповідних наказів, розпоряджень, вказівок тощо, які видаються на підставі чинного законодавства.
2.7. Служба має право:
одержувати від органів управління, об'єктових формувань цивільного захисту підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування, інформацію, яка необхідна для виконання покладених на Службу завдань, та надавати їм необхідну допомогу;
надавати пропозиції місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради щодо забезпечення заходів, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, залучення органів управління та сил Служби.
2.8. Начальник Служби у межах своєї компетенції та повноважень має право:
приймати рішення, надавати доручення та вказівки з питань щодо виконання завдань і функціонування Служби;
впроваджувати в установленому порядку план реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ, з питань компетенції Служби;
здійснювати контроль за діяльністю органів управління, сил і формувань Служби;
проводити тренування підрозділів Служби до дій за призначенням;
здійснювати інші повноваження.
2.9. Основними засобами Служби є спеціальне обладнання та техніка, що використовуються Службою та не підлягають поставкам до Збройних Сил України згідно з мобілізаційними планами;
2.10. Використання формувань Служби за призначенням і залучення до виконання завдань додаткових сил і засобів інших підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування (що не входять до складу Служби), здійснюється за рішенням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ з урахуванням вимог чинного законодавства України.
3. ПЛАНУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Для забезпечення планомірної діяльності та підтримання Служби у постійній готовності до виконання завдань за призначенням розробляються:
посадовий склад Служби;
схема оповіщення керівного складу Служби в робочий та неробочий час;
інструкція взаємодії між підприємствами, установами і організаціями, що організаційно об'єднані у Службу;
календарний план основних заходів при переведенні Служби в режими функціонування;
витяг з плану реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ;
розрахунок сил та засобів Служби для роботи при виникненні надзвичайних ситуацій;
розрахунок забезпечення Служби засобами індивідуального захисту;
розрахунок забезпечення Служби засобами колективного захисту;
розрахунок забезпечення Служби автотранспортними засобами;
розрахунок накопичення матеріально-технічних засобів (майна) у Службі;
план підготовки керівного складу та формувань Служби на рік;
довідкові та інформаційні матеріали.
3.2. Органи управління, сили та засоби, організаційно об'єднані в Службу, перебувають у готовності до виконання завдань, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ та виконують завдання за призначенням у разі введення його в дію.
3.3. Управління силами та засобами Служби забезпечується:
своєчасним здійсненням заходів, які сприяють підвищенню стійкості роботи установ та організацій, організаційно об'єднаних у Службу, в умовах мирного часу та на особливий період;
приведенням у визначені строки сил та засобів Служби в готовність до дій за призначенням, чіткою організацією оповіщення підпорядкованих підрозділів;
чіткою взаємодією відповідних органів управління, сил та засобів, організаційно об'єднаних у Службу, під час спільного виконання завдань;
своєчасним маневруванням силами та засобами Служби;
чіткою організацією збору інформації про оперативну обстановку, своєчасним її опрацюванням і обміном даними;
правильною оцінкою обстановки та передбаченням можливостей її змін, обґрунтованістю прийнятих рішень;
комплексним використанням основних і дублюючих засобів управління та зв'язку.
3.4. Готовність до дій за призначенням Служби ґрунтується на:
організації ведення обліку сил та засобів, що є в розпорядженні Служби;
розробленні функціональних обов'язків посадовими особами Служби та забезпечення їх якісного виконання;
своєчасному поданні встановленої звітності та оперативної інформації органам управління вищого рівня.
4. ПІДГОТОВКА КАДРІВ І НАВЧАННЯ
4.1. Підготовка Служби організовується та здійснюється на основі плану основних заходів цивільного захисту м. Миколаєва на рік, що затверджуються розпорядженням міського голови.
4.2. Навчання особового складу спеціалізованих формувань Служби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях шляхом курсового навчання та під час спеціальних навчань і тренувань.
4.3. Основною формою підготовки Служби є спеціальні навчання (штабні тренування), періодичність та тривалість яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
4.4. Начальник Служби раз на три роки проходить функціональне навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».
5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Комплектування спеціалізованих формувань Служби фахівцями, забезпечення матеріальними ресурсами та засобами індивідуального захисту здійснюється ГУ ДСНС України в Миколаївській області.
5.2. Забезпечення Служби автомобілями і спеціальним транспортом здійснюється за рахунок власного транспорту, а також за рахунок транспорту підприємств, установ і організацій, наданого у тимчасове підпорядкування за розпорядженням міського голови, керівника Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ у визначених законодавством України випадках та з урахуванням вимог чинного законодавства України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення Служби при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних, відновлювальних робіт та комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в умовах мирного часу та особливого періоду здійснюється в обсягах і у строки, передбачені планом реагування на надзвичайні ситуації Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
6. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6.1. Фінансування заходів Служби здійснюється за рахунок коштів на адміністративно-управлінські, загальновиробничі та експлуатаційні витрати суб'єктів господарювання, організаційно об'єднаних у Службу.
6.2. Витрати, пов'язані з утриманням формувань Служби, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, несуть:
підприємства, установи та організації, сили та засоби яких входять до складу Служби;
підприємства, установи та організації, в інтересах яких ведуться роботи та центральні, місцеві органи виконавчої влади і виконавчі органи місцевих рад, за рахунок резервних фондів відповідних бюджетів.
6.3. Під час ліквідації надзвичайних ситуацій регіонального та місцевого рівнів залучаються кошти суб'єктів господарювання, на території яких вони виникли, регіональні та місцеві фінансові (матеріальні) резерви з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА ЗВ'ЯЗКУ
7.1. Для керівництва Службою в умовах мирного часу та особливогоперіоду використовуються складові системи управління Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ.
7.2. Управління силами Служби здійснюється з використанням стаціонарних, мобільних засобів зв'язку та радіостанцій.
7.3. Зв'язок організовується згідно із схемою організації зв'язку та оповіщення Служби, який затверджується керівником Служби.
8. ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
8.1. Перевірка готовності Служби до вирішення завдань за призначенням здійснюється міським головою, його заступниками згідно з розподілом повноважень або іншими особами за їх дорученням, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
8.2. Порядок перевірки та оцінка готовності спеціалізованих служб міста Миколаєва включає:
перевірку органів управління сил та засобів Служби до дій за призначенням;
проходження начальником Служби раз на три роки функціонального навчання з питань цивільного захисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;
планування заходів з переведення спеціалізованої служби до функціонування в умовах надзвичайної ситуації та особливого періоду;
організацію та проведення спеціальних навчань (тренувань) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 №443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»;
готовність техніки та майна спеціального призначення до виконання завдань з цивільного захисту в мирний час та особливий період;
створення та поповнення матеріальних та інших резервів Служби.
8.3. Конкретні строки, порядок проведення та організацію забезпечення перевірки визначає безпосередньо посадова особа, за планом якої ці заходи проводяться.
________________________________________________
ОНОВЛЕНО 30.09.2024