МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
22 грудня 2021 № 1371
Про внесення змін до рішення виконавчого
комітету Миколаївської міської ради
від 27.12.2019 № 1370 “Про затвердження
Регламенту виконавчого комітету
Миколаївської міської ради” (зі змінами та
доповненнями)
З метою формування єдиного підходу до розуміння і дотримання правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, пов’язаних з ним обмежень членами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції “Щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції” від 02 квітня 2021 року № 5, керуючись ст. 40, ч. 6 ст. 59, ст. 591 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Внести зміни до Регламенту виконавчого комітету Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 27.12.2019 № 1370 “Про затвердження Регламенту виконавчого комітету Миколаївської міської ради” (зі змінами та доповненнями).
1.1. Розділ 8 “Конфлікт інтересів” викласти в такій редакції:
“8. Запобігання і врегулювання конфлікту інтересів членів
виконавчого комітету Миколаївської міської ради
8.1. Запобігання і врегулювання конфлікту інтересів у діяльності членів виконавчого комітету здійснюється відповідно до Законів України “Про запобігання корупції”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції “Щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції”.
8.2. Наведені терміни вживаються в таких значеннях:
- потенційний конфлікт інтересів – наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
- реальний конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
- під приватним інтересом слід розуміти будь-які майнові чи немайнові інтереси особи, у тому числі зумовлені особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю у громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
8.3. Член виконавчого комітету згідно з вимогами Закону України “Про запобігання корупції” зобов’язаний повідомити про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів колегіальний орган, під час роботи у якому виник конфлікт інтересів. Повідомлення про конфлікт інтересів здійснюється під час засідання виконавчого комітету до початку розгляду питання, у вирішенні якого є приватний інтерес.
Член виконавчого комітету повідомляє про реальний чи потенційний конфлікт інтересів до засідання виконавчого комітету згідно з вимогами Закону України “Про запобігання корупції”.
8.4. Повідомлення члена виконавчого комітету про потенційний чи реальний конфлікт інтересів заноситься у протокол засідання виконавчого комітету.
8.5. Член виконавчого комітету публічно повідомляє про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні виконавчого комітету, відповідному колегіальному органу та не бере участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідним колегіальним органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член виконавчого комітету або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена виконавчого комітету заноситься в протокол засідання колегіального органу.
8.6. Якщо неучасть члена виконавчого комітету у прийнятті рішення призведе до втрати повноважності колегіального органу, особи, у яких наявний конфлікт інтересів, беруть участь у прийнятті такого рішення за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання.
8.7. Рішення виконавчого комітету, прийняті з порушенням вимог Закону України “Про запобігання корупції”, підлягають скасуванню Миколаївською міською радою або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою будь-якої зацікавленої особи, а також прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування.
8.8. Правочин, укладений внаслідок порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції”, може бути визнаний недійсним у встановленому законом порядку.
8.9. Вимоги даного розділу поширюються на членів виконавчого комітету, які одночасно належать до осіб, зазначених у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про запобігання корупції”.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради Волкова А.С.
Перший заступник
міського голови В. ЛУКОВ
Опубліковано: 23 грудня 2021р