Мапа порталу

ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР
(Рішення ММР від 07.03.2011 № 7/3, зміни від 24.11.11 №11/7, від 21.08.12 №19/7)

 


ОНОВЛЕНО 12.02.2016

 

(рішення міськради від 07.07.2011 № 7/3 "Про встановлення місцевих податків та зборів на території міста Миколаєва")

 

1. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію міста Миколаєва, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму у місті Миколаєві;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади

Копія документа, що підтверджує право на дану пільгу, надається податковому агенту до початку розміщення особи на проживання.

3. Ставка збору

3.1. Ставка збору становить 1 відсоток до бази справляння збору, визначеної пунктом 4 цього Положення.

4. База справляння збору

4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5.1 цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

5. Податкові агенти

5.1. Справляння збору здійснюється:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

6. Особливості справляння збору

6.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

7. Порядок сплати збору

7.1. Сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітній квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ, у тому числі без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) на території міста Миколаєва, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ або зареєструватися самостійно, як податковий агент туристичного збору в органі державної податкової служби міста Миколаєва, за місцезнаходженням такого підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: