Мапа порталу

Створення Прийомних сімей, Дитячих будинків сімейного типу

Для розвитку та формування особистості дитини надзвичайно  важливим є оточення близьких людей та атмосфера родинного дому. Якщо це неможливо, то альтернативою біологічної родини для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, може стати прийомна сім'я або дитячий будинок сімейного типу, які мають державну допомогу та підтримку.

Основна мета прийомної сім'ї та дитячого будинку сімейного типу – тимчасове утримання й виховання дитини. Прийомні діти та діти-вихованці мають право підтримувати зв'язок з біологічною ріднею, якщо це не суперечить їх інтересам.  За сприятливих обставин, дитина зможе повернутися до біологічних батьків та рідну сім'ю.

Прийомні діти та діти-вихованці виховуються до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному та вищому навчальному закладі – до їх закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

Під час перебування дитини у прийомній сім та дитячому будинку сімейного типу держава фінансує та супроводжує утримання та виховання дитини, надає допомогу у створенні належних умов для її розвитку, соціалізації, розв'язанні конфліктних питань.

Прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов, які перевіряються.

Дитячий будинок сімейного типу – держава забезпечує індивідуальним будинком або багатокімнатною квартирою за нормами, встановленими законодавством.

Прийомні батьки та батьки вихователі несуть персональну відповідальність за життя та здоров'я влаштованих дітей, їх фізичний та психічний розвиток.

Детальніше за посиланнями:

https://www.msp.gov.ua/content/priyomna-simya.html;

https://www.msp.gov.ua/content/dityachiy-budinok-simeynogo-tipu.html.

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: