Мапа порталу

Патронат над дитиною

Сім’я дитини втратила житло, батьки мають довготривалу хворобу або залежність, дитина зазнала жорстокого або недбалого ставлення від батьків, залишилася без батьківського піклування й не має інших родичів - саме такій дитині приходить на допомогу сім’я патронатного вихователя/виховательки.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками або законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Завдання патронату – забезпечити дитині професійний, але сімейний догляд і виховання на період подолання її сім’єю труднощів.

Вихователі проходять навчання за спеціальною програмою для професійного надання послуги.

Дитина перебуває під патронатом в залежності від потреб, особливостей ситуації, але не більше 3-х місяців, в окремих випадках до 6-ти місяців.

Одночасно у сім’ї патронатних вихователів перебувають лише діти, які є між собою братами та сестрами або виховувалися в одній сім’ї.

Детальніше за посиланнями:

https://www.msp.gov.ua/content/patronat-nad-ditinoyu.html;

http://www.patronat.in.ua.

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: