Мапа порталу

Підготовка до епідеміологічного сезону по грипу 2018-2019 років

 

Епідсезон захворюваності на грип в Україні розпочнеться з жовтня 2018 року та триватиме до травня 2019 року. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, є:

- вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;

- вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2);

- вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Згідно даних Міністерства охорони здоров’я України в епідсезоні 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Згідно повідомлення Державного експертного центру (далі - ДЕЦ) при Міністерстві охорони здоров'я України, експертиза внесених в штаммовий склад змін завершена та затверджена наказом Міністерства для імунобіологічного препарату "Ваксигриптетра/Vaxigriptetre" французького виробництва "Санофі Пастер".

Крім того, завершено експертизу внесення змін штаммового складу препарату "ДжіСіФлю/GCFLU" виробництва "Грін Крос Корпорейшн" (Корея), в зв'язку з чим рада ДЕЦ рекомендувала її до затвердження Міністерством охорони здоров'я України.

Ще один імунобіологічний препарат "Інфлувак" виробництва "ЕбботтБіолоджікалз Б.В." (Нідерланди) знаходиться на розгляді ДЕЦ.

Кожен українець вже протягом місяця зможе придбати вакцину в аптеці за власний кошт та зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я.

Нагадуємо, що згідно зі статистикою, щороку в Україні реєструється близько 6 мільйонів інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. Водночас, вакцинація проти грипу залишається дуже низькою.

«За попередні три епідсезони рівень щеплень серед загального населення становив близько 0,5 відсотка. Хоча саме вакцинація є найнадійнішим методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень».

За різними оцінками, витрати для кожного хворого, пов'язані із лікуванням захворювань на грип чи ГРВІ, коливаються від 400 до 2700 гривень в залежності від важкості захворювання. А вартість 1 дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, складає близько 200 гривень.

Також нагадаємо, що за даними минулого епідсезону в Україні було зафіксовано 7 летальних випадків від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений від грипу.

Міський позаштатний лікар-інфекціоніст
управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради
В.В. Шкляров

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: