Мапа порталу

Роз'яснення

«З 1 травня поточного року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017 N 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги" (далі - Закон), а Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 2004 року скасовано, також скасовано Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Згідно із новою редакцією Закону визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг.
Згідно ст. 4 Закону за органами місцевого самоврядування закріплено повноваження щодо встановлення цін/тарифів лише на комунальні послуги. А відповідно до ст. 5 Закону житловою послугою є послуга з управління багатоквартирним будинком, положення цих статей введено в дію з 10.06.2018. Тобто з 10.06.2018 на законодавчому рівні не передбачено послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

 

Згідно ст. 10 Закону «вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.

 

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку" визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.
Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором.»

 

Відповідно до ст.10 Закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку" «співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею». До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.
З урахуванням вище означених змін, за поданням департаменту ЖКГ ММР, рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 07.03.2019 № 208 було визнано таким, що втратило чинність рішення ММР від 22.07.2016 № 683 «Про впорядкування тарифів на послуги з технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації по м.Миколаєву».
Тобто, з 10.06.2018, враховуючи положення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 N 2189-VIII, всі питання щодо вартості послуг з управління багатоповерховими будинками (у тому числі і вартості послуги з технічного обслуговування ліфтів) вирішуються за домовленістю сторін, а органи місцевого самоврядування не мають повноважень щодо встановлення (у тому числі і за результатами коригування) тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також на послуги з управління багатоквартирними будинками.
Додатково повідомляємо, що в тарифах на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які встановлено рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 08.06.2018 № 512 вартість послуг з технічного обслуговування ліфтів було включено на рівні тарифів, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 22.07.2016  № 683.  За час дії цього рішення (майже три роки) відбулись зміни на державному рівні розмірів прожиткового мінімуму (на 44%) та мінімальної заробітної плати (202%), положень Галузевих Угод, вартість ПММ (45%), вартість комунальних послуг (майже вдвічі), матеріалів та запчастин (на 50%).»

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: