Мапа порталу

 

Шановні голови та члени органів самоорганізації населення міста Миколаєва!

У зв’язку із закінченням терміну повноважень міської ради VIІ скликання для подальшої легітимної діяльності органів самоорганізації населення (далі – ОСН) на відповідних територіях вам необхідно провести загальні звітно-виборчі збори (або представницьку конференцію делегатів) жителів за місцем проживання.

Під час таких зборів (конференції) чинний персональний склад ОСН звітує про роботу, виконану за період своєї діяльності (з моменту останнього обрання керівництва ОСН). Крім того, обов’язково має бути обраний шляхом таємного голосування новий персональний склад ОСН або переобраний діючий склад, якщо жителі відповідної території задоволені роботою органу.

Підставою для проведення зазначених зборів (конференції) є ст. 11 Закону України «Про органи самоорганізації населення», якою передбачено, що орган самоорганізації населення обирається терміном на строк повноважень відповідної ради, якщо інше не передбачено рішенням ради чи положенням про орган самоорганізації населення.

Відповідно до ст. 10 вказаного Закону переобрання органу самоорганізації населення, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу органу самоорганізації населення здійснюється  зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в тому ж порядку, що й обрання цього органу. Порядок обрання персонального складу ОСН в місті Миколаєві детально визначений рішенням міської ради від 19.04.2007 № 12/29 (зі змінами та доповненнями, затвердженими рішенням міської ради від 16.05.2013 № 28/8).

Всі роз’яснення та необхідні рекомендації для проведення звітно-виборчих зборів (конференції) можна отримати у відділі громадських зв’язків Миколаївської міської ради за т. 37-21-11 або у каб. 249 будівлі Миколаївської міської ради за адресою: вул. Адміральська, 20. Також нижче пропонуємо рекомендовані форми заяв, списків та протоколів, необхідних для проведення звітно-виборчих зборів (конференції) та офіційного подання до виконавчого комітету Миколаївської міської ради.  

Заява про проведення звітно-виборчих зборів

Протокол первинних зборів жителів

Список первинних зборів жителів

Протокол звітно-виборчих зборів (конференції)

Список учасників зборів (конференції)

Протокол засідання лічильної комісії по обранню персонального складу

Бюлетень по виборам секретаря комітету

Бюлетень по виборам голови комітету

Бюлетень по виборам заступника голови комітету

Бюлетень по виборам членів комітету

Заява за підсумками звітно-виборчих зборів (конференції)

Відомості про персональний склад

 

«Все залежить від нас самих!»

Яскрава  і знаменна подія відбулася 11 жовтня в мікрорайоні Ялти Заводського району.

Як відомо, комітет самоорганізації населення (КСН) робітничого селища Ялти став одним з переможців конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства, який проходив у рамках реалізації міської Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2014-2015 роки.

Мета представленого комітетом проекту, який отримав фінансову підтримку з міського бюджету - за допомогою наочного позитивного прикладу залучити якомога більше членів локальних громад до активної участі у вирішенні спільних питань щодо поліпшення умов свого проживання та якості життя.

І минулої неділі КСН селища Ялти організував інформаційно-просвітницький захід, що перетворився на справжнє свято для мешканців селища і гостей, з якими «ялтинці» поділилися як плодами, так і «рецептами» своїх досягнень.

З недавніх пір мешканці мікрорайону стали відчувати істотні зміни у своєму повсякденному житті, отримавши можливість користуватися багатьма побутовими благами сучасної цивілізації.

Багато в чому ці позитивні зміни - результат широкої творчої діяльності КСН робітничого селища Ялти і його активної співпраці з органами місцевого самоврядування (депутатами Миколаївської міської ради, міськвиконкомом, адміністрацією Заводського району), а також з громадськими об'єднаннями.

З моменту створення ОСН в 2002 році Ялти, за словами корінної мешканки мікрорайону Лідії Таран, розквітли. Здійснено газифікацію селища, проведені Інтернет - і телефонний зв'язок, поступово освітлюються і асфальтуються вулиці.

Вирішено проблему з вивезенням твердих побутових відходів, споруджена дитячий майданчик, під керівництвом КСН проводяться суботники із залученням все більшої кількості мешканців.

Комітет регулярно організовує для дорослих і дітей культурно-розважальні заходи. Для інформаційної підтримки роботи КСН діють його Інтернет-сайт і сторінки в соціальних мережах. 

КСН робітничого селища Ялти - активний учасник і неодноразовий переможець конкурсів серед органів самоорганізації населення на отримання фінансової підтримки у реалізації соціально значущих проектів з міського бюджету та благодійних організацій.

На цей раз комітет вирішив позмагатися не тільки з «колегами», але і з громадськими організаціями міста. А досвід, цілеспрямованість і, головне, - небайдужість, бажання самостійно змінити життя на краще - принесли йому бажану перемогу.

Невипадково рефреном свята став куплет із пісні «Все залежить від нас самих». Не залишайтеся байдужими, помітивши проблему, об'єднуйтеся з однодумцями, діліться ідеями - і тоді все вам вдасться здійснити - про це одностайно говорили як місцеві жителі, так і гості.

У своєму виступі нинішній голова комітету Сергій Михайлович Сідляр не тільки відзвітував перед жителями про досягнуті результати, а й поділився з ними амбітними планами на майбутнє. Найближчим часом має бути підготовлений і прийнятий перспективний системний план розвитку території селища з наступним його включенням в міські та районні програми соціально-економічного розвитку. Потребують вирішення питання про реєстрацію жителів, узаконення житлових будівництв, доцільним представляється наявність у селищі відділення міліції, свого культурного центру, в довгостроковій перспективі - спорудження храму.

Свято завершилося врученням подячних грамот від Комітету людям, які здійснили найбільше сприяння його успішної діяльності, і яскравою концертною програмою. А на дітей чекав традиційний солодкий стіл.

 

Долучайтеся до громадського обговорення проекту нової редакції Закону України "Про органи самоорганізації населення"!

29 вересня 2014 року було розпочато громадське обговорення проекту Закону України «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція). Документ розроблений Робочою групою з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади  на виконання абзацу другого пункту 2 плану заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 591-р.

На думку авторів законопроекту, його прийняття "дозволить унормувати правовий статус органів самоорганізації населення, визначити порядок створення, організації діяльності, дострокового припинення повноважень і ліквідації органів самоорганізації населення, встановити додаткові гарантії діяльності органів самоорганізації населення та створити умови для безпосередньої участі членів територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення".

З вказаним законопроектом можна ознайомитись на офіційному Інтернет-порталі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  України у відповідному розділі.

Зауваження та пропозиції приймаються даним Міністерством в електронному та паперовому вигляді до 29 жовтня 2014 року на адресу:

 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Департамент з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади (01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Бондар Олександр Юрійович, тел. 590-47-77, електронна пошта: BondarOYu@minregion.gov.ua).

 

Миколаївці та вознесенці обмінялися досвідом щодо роботи з ОСН

 20 лютого 2014 року у м. Вознесенську відбувся "круглий стіл" на тему "Покращання (удосконалення) діяльності органів самоорганізації населення (ОСН) на Миколаївщині". В обговоренні взяли участь представники органів місцевого самоврядування м. Миколаєва та м. Вознесенська, ОСН та ініціативних груп з їх створення, громадських організацій. Модератором заходу виступив голова правління ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» Михайло Золотухін.

На початку зустрічі учасників круглого столу привітав міський голова Вознесенська Віталій Луков. У своєму виступі він підкреслив значну роль ОСН як найближчої до окремого мешканця ланки у системі місцевого самоврядування.

Протягом обговорення учасники зустрічі розповіли про свій досвід взаємодії з ОСН. Так, головний спеціаліст відділу громадських зв’язків Миколаївської міської ради Валентина Атанасова розповіла про досвід проведення у Миколаєві просвітницьких зустрічей-бесід з мешканцями гуртожитків комунальної форми власності та конкурсу проектів ОСН "Шанс для реалізації ідей". Нагадаємо, що проведення такого конкурсу у майбутньому увійшло до заходів затвердженої міськрадою у жовтні Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Миколаєві на 2014-2015 рр.

Начальник відділу забезпечення депутатської діяльності та зв'язків з громадськістю апарату виконавчого комітету Вознесенської міської ради Тетяна Зелінська, у свою чергу, поділилася досвідом щодо самоорганізації громадян навколо реалізації спільного суспільно значущого проекту. Таким проектом стало створення дитячого ігрового комплексу, і реалізували його, власне, батьки малюків, для яких і були призначені гойдалки та пісочниці. А невдовзі після цього мешканці, які разом працювали над ігровим комплексом, прийняли рішення про створення ОСН. Дуже зацікавив Тетяну Леонідівну і проект, який виносився одним із миколаївських ОСН на конкурс "Шанс для реалізації ідей" у 2013 році.

Михайло Золотухін, у свою чергу, анонсував проведення у м. Миколаєві ще одного конкурсу для ОСН, організатором якого має виступити Ресурсний центр ОСН Миколаївщини.

До обговорення долучилися і представники трьох вуличних комітетів м. Вознесенськ, що розглядають перспективу створення ОСН на своїх територіях. На думку Вікторії Бальцер, депутата Вознесенської міськради та голови Вознесенської ГО "Центр локальної активності "Сузір’я", з якою погодилися й інші учасники круглого столу, актуальним є і вдосконалення законодавчої процедури створення ОСН, зокрема, з урахуванням положень чинного Закону України "Про захист персональних даних".

В ході круглого столу також була презентована брошура "Розвиток органів самоорганізації населення у містах і селах Миколаївщини (виклики, загрози, можливості)", розроблена Ресурсним центром ОСН Миколаївщини за організаційно-методичної підтримки органів місцевого самоврядування міст Миколаєва, Вознесенська та Баштанки.

Видання містить як стислий огляд досвіду даних міст щодо роботи з ОСН, так і добірку нормативно-правових документів, на основі яких громадяни можуть створити орган самоорганізації населення або взяти участь у конкурсах проектів, та стане корисним для широкого кола читачів.


РОЗМІЩЕНО: 19.04.2020

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: