Мапа порталу

Експертно-громадська рада

 

Експертно-громадська рада переобрала керівника та звернулася до міської влади з приводу транспортної проблеми

30 березня відбулося засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР).

З огляду на те, що, відповідно до Положення про ЕГР, рада має щорічно обирати голову та його заступників, члени ЕГР провели таємне голосування, за підсумками якого головою ради було повторно обрано Ващиленка Артема Миколайовича. За нього проголосували 14 із 17 членів ради, присутніх на засіданні. Заступниками голови ЕГР за результатами рейтингового голосування було обрано Абрамова Олега Миколайовича, Галкіну Антоніну Олексіївну  та Золотухіна Михайла Євгеновича.

Також на засіданні було розглянуто таку актуальну для містян проблему як формування тарифу на проїзд у міському автотранспорті, т.зв. «маршрутних таксі», та доцільність його перегляду. Свої аргументи з даного питання під час засідання навели й представники громадськості Дмитро Плужник та Денис Янтар.

Як відомо, питання повноцінного транспортного забезпечення для Миколаєва є одним з нагальних, оскільки в місті існують віддалені мікрорайони, не охоплені мережею комунального електротранспорту. Тому ціна на проїзд у «маршрутках», на жаль, неодноразово ставала приводом для маніпуляцій з боку підприємств, які здійснюють пасажирські перевезення в маршрутних таксі. Водночас безпечні та якісні пасажирські перевезення за обґрунтованими тарифами є одним з пріоритетів розвитку транспортної галузі нашого міста.

Тож за підсумками засідання члени ради направили органам місцевого самоврядування м. Миколаєва рекомендації щодо вжиття таких заходів:

1. В екстреному порядку розробити альтернативний план організації пасажирських перевезень у місті на базі діючого КП «Миколаївелектротранс» у ситуації, коли представники підприємств-перевізників не мають змоги або відмовляються виконувати умови договору про здійснення пасажирських перевезень у м. Миколаєві.

2. Накласти мораторій на зміни вартості проїзду в міському транспорті до проведення та оголошення результатів офіційної експертизи пасажиропотоку, проведеної відповідно до Програми розвитку сталої міської мобільності Миколаєва на 2018-2019 роки та згідно з договором про надання послуг з розробки Плану сталої міської мобільності м. Миколаєва від 7 березня 2018 року.

3. Оприлюднити результати вказаного вище дослідження та створити робочу групу з питань формування тарифів на здійснення пасажирських перевезень у м. Миколаєві, включивши до неї представників громадськості на засадах паритетного представництва та дотримання балансу інтересів.

У стратегічній перспективі, з метою забезпечення сталого розвитку транспортної інфраструктури м. Миколаєва, рада вбачає за необхідне розробити і впровадити генеральну стратегію розбудови транспортної інфраструктури міста з урахуванням пріоритетності розвитку комунального транспорту.

 

Експертно-громадська рада підбила підсумки роботи за минулий рік

Днями відбулося планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Члени ради підбили підсумки роботи у минулому 2017 році та визначилися з планами роботи у першому півріччі прийдешнього року.

Як повідомив у своїй доповіді голова ЕГР Артем Ващиленко, протягом 2017 року відбулося 11 планових засідань ЕГР та одне позапланове. В ході розгляду та обговорення актуальних питань розвитку міста радою було вироблено низку рекомендації до органів місцевого самоврядування м. Миколаєва, що відповідає повноваженням ЕГР, визначеним відповідним Положенням.

Загалом, за словами А. Ващиленка, у 2017 році радою за підсумками засідань було направлено 12 пакетів рекомендацій до міського керівництва Миколаєва та звернення до голови Верховної Ради України А. Парубія.

Значна кількість рекомендацій вже була врахована в роботі органів місцевого самоврядування м. Миколаєва та відображена у відповідних документах. Зокрема, за рекомендаціями ЕГР були внесені зміни до проекту Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки. Програма з даними змінами згодом була затверджена міськрадою рішенням від 16 листопада 2017 року № 28/8.

 image

Окрім роботи з документами, члени ЕГР брали активну участь у міських заходах, реалізовували власні проекти в різних сферах розвитку міста. Так, члени ЕГР увійшли до складу робочої групи з питань підготовки проектів Положення про громадський бюджет м. Миколаєва.

Одним з переможців міського конкурсу проектів, розроблених інституціями громадянського суспільства, яким надається фінансова підтримка з міського бюджету, став проект члена ЕГР Олени Пєхоти. Проведений в рамках реалізації проекту Фестиваль неформальної освіти дорослих у вересні 2017 року зібрав понад 40 експертів, провайдерів за різними напрямками цієї важливої сфери освітнього процесу. Окрім миколаївців у заході також взяли участь гості з інших міст України - Києва, Вінниці та Бурштина.

ЕГР продовжує співпрацювати з новоствореними консультативно-дорадчими органами, зокрема громадською радою ринку нерухомості м. Миколаєва, розробляючи спільні рекомендації. Співробітництво налагоджено і з громадською радою з питань розвитку туризму у м. Миколаєві  при департаменті економічного розвитку  Миколаївської міської ради. Як стало відомо, в поточному році радами планується проведення низки спільних заходів. 

Експертно-громадська рада вивчатиме методику проведення аудиту бюджетних програм та звертає на неї увагу міської влади

Днями Експертно-громадська рада  виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) розглядала один з рецептів більш ефективного витрачання бюджетних коштів міської громади.

В ході засідання ради, що відбулося 21 червня, методику громадського аудиту доброчесності запровадження програмно-цільового методу презентував заступник голови ради, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін.

Він також розповів, що експерти Фонду нещодавно провели два дводенних семінари-тренінги  для працівників міськвиконкому, членів ЕГР та інших представників громадськості міста та розпочали за вказаною методикою громадській аудит, перші результати якого будуть презентовано вже у серпні поточного року.

 

З огляду на надзвичайну актуальність питання ефективного використання бюджетних коштів та подолання корупційних ризиків, ЕГР одностайно прийняла таку резолюцію:

1. Визнати доцільним для членів ЕГР опанувати запропоновану методику.

2. Рекомендувати Миколаївському міському голові для підвищення у м. Миколаєві дієвості механізмів/інструментів демократичності, прозорості і ефективність управління місцевими фінансами через розробку/просування відповідних механізмів/інструментів впливу місцевих ОГС та широких кіл городян на виконання місцевих бюджетних програм і моніторинг/оцінку ефективність їх виконання на основі використання ПЦМ своїм розпорядженням створити робочу групу «З питань розробки напрацювань у сфері демократичності, прозорості і ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві».

3. Рекомендувати включити до складу вказаної робочої групи представників ЕГР, Департаменту фінансів, Департаменту фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради, основних розпорядників бюджетних коштів та відділу стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради. 

4. Рекомендувати розглянути можливість використання в роботі актуальних напрацювань у сфері інформаційно-комунікативних технологій , зокрема, е-платформи https://openbudget.in.ua/ або інших  сумісних з офіційними інтернет – ресурсами.

5. Рекомендувати Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради вивчити можливість застосування методики при здійсненні процедури фінансового контролю (аудит бюджетних програм) за участю громадськості від бюджетного запиту до звіту про виконання паспорту бюджетної програми.

У свою чергу команда Фонду, за словами М. Золотухіна, продовжить відповідне навчання членів ЕГР та працівників органів місцевого самоврядування  та допоможе команді міського голові в налагодженні відкритої і прозорої процедури контролю за ефективністю витрачання коштів міської громади. При цьому будуть використанні актуальні напрацювання у сфері інформаційно-комунікативних технологій.

 

Для довідки: методика громадського аудиту розроблена а згадані навчання проведено в рамках проекту «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети у 5-ти областях півдня і сходу України», якій реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» в рамках діяльності Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні».

Мета проекту: запровадити в бюджетний процес 20 пілотних громад із 5-ти областей півдня і сходу України принципи демократичного розвитку шляхом моніторингу доброчесності впровадження програмно-цільового методу (ПЦМ), ефективності витрачання коштів місцевих громад та навчальної, коуч — підтримки партнерських проектів з підвищення ефективності і доброчесності бюджетів пілотних громад, що поєднують дії органів публічної влади та громадські ініціативи.

 

 

Експертно-громадська рада виступила за збереження історичних поховань у м. Миколаєві

В ході засідання Експертно-громадської ради (ЕГР), яке відбулося  у середу 21 червня, одна з членів ради, Тетяна Губська, президент ГО «Некрополь» виступила перед членами ради зі зверненням щодо ініційованого КП «Миколаївська ритуальна служба» проведення ремонтних робіт на міських кладовищах. Такі роботи, за її словами, зокрема передбачають т.зв. рекультивацію захоронень – тобто ліквідацію «старих та бездоглядних поховань».

В ході обговорення даного питання, та з огляду на факти, перелічені у зверненні, члени ЕГР погодилися, що, навіть зважаючи на актуальність питання з необхідністю. винайдення на території м. Миколаєва нових  місць для здійснення поховань, необхідним є збереження існуючих могил та, зокрема, історичних поховань на території Миколаївського некрополя. З цією метою ЕГР вважає за доцільне:

1. Підготувати відкритий лист на ім’я міського голови Сєнкевича О.Ф. з проханням об’єктивно переглянути питання щодо т.зв. «рекультивації» старих поховань на території цвинтарів м. Миколаєва, з метою збереження історичних поховань.

2. Ініціювати створення спеціальної комісії з вивчення місць поховань, які підлягають рекультивації. Надати можливість фахівцям приймати рішення стосовно збереження історичних поховань.

3. Визначити певну «територію недоторканості» стосовно поховань історичного сектора Миколаївського некрополя,  забезпечити встановлення огорожі та охорону вказаної території.

4. Визначити можливості залучення бюджетних коштів для реставрації історичних поховань.

5. Розглянути можливість  створення та функціонування системи туристичних маршрутів по території миколаївського некрополя. 

6. Направити запит до відділу охорони культурної спадщини (керівник – Бондаренко І.А.) про роз’яснення ситуації щодо проведення «рекультивації» старих поховань.

 

Експертно-громадська рада підтримала проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки

4 травня експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) розглянула проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки, розроблений департаментом економічного розвитку Миколаївської міської ради.

Презентуючи Програму, директор департаменту Тетяна Шуліченко відзначила, що даний проект розроблений з урахуванням пропозицій, які були надані експертно-громадською радою за підсумками аналізу попередньої Програми у 2016 році.

Окрім цього, презентований проект містить й інші новаторські розділи. Так, Програмою передбачено кілька напрямків удосконалення фінансової підтримки підприємницьких ініціатив. Серед них - часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, які надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва, а також – компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску суб’єктам малого підприємництва, які влаштовують на роботу безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Новаторською знахідкою є й ініціювання промоційної кампанії «Купуй миколаївське» та розробка на конкурсних засадах відповідного логотипу.

Значна увага, згідно з Програмою, має приділятися детальному дослідженню бізнес-клімату міста шляхом проведення анкетувань та соціологічних опитувань. Дана позиція викликала одностайне схвалення серед членів ЕГР, які підкреслили важливість спрямування зусиль саме на ті галузі і напрями підприємництва, які можуть бути конкурентоздатними на українському або й міжнародному ринку.

Також учасники обговорення висловили додаткові рекомендації до презентованого проекту. Зокрема розробникам порадили перед винесенням Програми на розгляд міської ради конкретизувати певні заходи та визначити більш конкретні вимірювані критерії ефективності її виконання.

Після активного обговорення проекту Програми та передбачених нею заходів члени ЕГР  в цілому підтримали його абсолютною більшістю голосів.

 

До уваги членів Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР)! 

Чергове планове засідання ЕГР відбудеться 30 березня в Малій залі Миколаївської міської ради.

Порядок денний засідання :

1. Вироблення напрямів співробітництва ЕГР та Агенції розвитку м. Миколаєва. 

2. Презентація дослідження індексу демократичного розвитку областей України: Миколаївський аспект.

3. Функціонування нелегальних автовокзалів у м. Миколаєві: шляхи легалізації відправлень та забезпечення економічної вигоди. 

Початок засідання - о 15.00.

До уваги членів ЕГР! 

Наступне засідання Ради заплановане на 28 лютого 2017 р. (Мала зала, о 14:00). 

До розгляду пропонується основне питання: «Стан зелених насаджень у  м. Миколаєві та їх збереження». 

Запропонований порядок денний: 

1. Законодавча база з питання утримання зелених насаджень та нормативні акти місцевого рівня. 

2. Становище зелених насаджень у Миколаєві, та поточний стан їх утримання. 

3. Проблеми, пов’язані із фінансуванням утримання зелених насаджень та компенсації за їх знищення. 

4. Проблеми фіксації порушень законодавства при знищенні зелених насаджень. Взаємодія органів правопорядку, міської влади та мешканців задля збереження зелених насаджень. 

5. Розгляд та обговорення пропозицій щодо вдосконалення утримання та відтворення зелених насаджень в м. Миколаєві.

 

У експертно-громадської ради – новий керівник

У четвер Експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) провела чергове засідання, на якому розглянула низку важливих питань. Зокрема, відбулися вибори нового голови ради та його заступників.

Відповідно до Положення про ЕГР, термін повноважень її керівника становить один рік. По завершенню даного терміну відбувається обрання нового голови ради з числа її членів. Виступаючи перед присутніми, Ірина Купрієвич, яка очолювала раду у 2016 році зазначила, що термін її повноважень як голови ради вже добіг кінця. Вона запропонувала членам ради, які мають відповідні амбіції, вміннями та бажанням покращити роботу дорадчого органу, висунути свої кандидатури для участі у виборах нового голови ЕГР та коротко окреслити власне бачення діяльності ради під своїм керівництвом.

В результаті, за підсумками таємного голосування найбільшу кількість голосів із чотирьох представників ЕГР, які запропонували свої кандидатури, набрав  Артем Ващиленко, виконавчий директор Миколаївського регіонального центру підтримки бізнесу. Він і очолюватиме раду в 2017 році.

Члени ЕГР також обрали зі свого складу заступників голови ради. Ними стали Михайло Золотухін – голова Фонду розвитку міста Миколаєва, Олег Абрамов - голова Миколаївського обласного місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка оцінювачів землі» та Ірина Купрієвич, голова ММГО «Спадщина». Як свідчать підсумки голосування, у них виявилося найбільше симпатиків серед членів ради.

У персональному складі ЕГР, як і в її керівництві, також відбулися зміни. До складу членів ради увійшли Тетяна Губська - старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею, Юрій Підвишинський, уповноважений представник ГО «Асоціація солдатських матерів та волонтерів «Волонтер 79» та Сергій Стульник, уповноважений представник ГО «Територіальна козацька громада Корабельного району м Миколаєва».

Відділ громадських зв’язків Миколаївської міської ради

 

До уваги членів Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР)! 

Чергове планове засідання ЕГР відбудеться 16 лютого, у четвер, в каб. 163 приміщення  Миколаївської міської ради.

Початок о 14.00.

Порядок денний засідання:

1. Організаційні питання. Обрання голови ЕГР, заступників голови, оновлення персонального складу Ради.

2. Затвердження орієнтовних термінів розгляду питань плану ЕГР (помісячно).

3. Розвиток транспортно-дорожньої інфраструктури міста та шляхи її реформування. Розвиток велоінфраструктури, створення умов для занять велосипедним спортом.

4. Стан зелених насаджень у м. Миколаєві. Проблеми санітарної обробки дерев.

 

Побудинкові тарифи

Відповідно до рекомендацій Експертної громадської ради при міському голові на сайті Миколаївської міської ради розміщено розрахунки побудинкових тарифів, наданих житлово-експлуатаційними організаціями.

Станом на 01.11.2016 року всіма житлово-експлуатаційними підприємствами міста, що обслуговують житловий фонд співвласників багатоквартирних будинків на підставі електронних паспортів, виконано розрахункипобудинкових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням змін складових статей витрат, відповідно до вимог постанови КМУ від 01.06.2011 №869.

Для запобігання значного росту тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в порівнянні з діючими, розрахунки побудинкових тарифів проводяться на мінімальний перелік послуг, що затверджено рішенням виконавчого комітету ММР від 30.06.2010 №1023.

Тарифи

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: