Мапа порталу

Експертно-громадська рада

 

Експерти ЕГР одними з перших познайомилися з книгами миколаївських авторів, виданих цього року за міською комплексною програмою «Культура»

У 2018 р. за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради в міській комплексній програмі «Культура» на 2016-2019 рр. було вперше заплановано бюджетні кошти на підтримку місцевих авторів. На меті ставилось забезпечити більш широкий доступ городян до нових книжкових краєзнавчих видань та популяризацію творчості миколаївських авторів.

Успішне починання мало своє продовження. Вже 2019 року в міський бюджет було закладено 300 000 грн. на реалізацію даної ініціативи з 1 квітня по 15 травня проведено конкурсний збір пропозицій від місцевих авторів та видавництв щодо видання книг краєзнавчої тематики.

З метою відбору було створено експертну групу, до якої увійшли відомі міські діячі, експерти в галузі культури, журналісти, письменники, представники публічних бібліотек міста.

Під час засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) мали змогу побачити видання, які вже вийшли друком в межах програми, та чекають на читачів.

Як розповіла директор ЦБ ім. М.Л.Кропивницького Тетяна Тверда, в 2019 році на розгляд експертів надійшло 47 книг та рукописів від видавців І.О. Гудим, В.В. Торубара, Л.Ф. Траспов, В.Д. Швець, видавництва ІЛІОН тощо. Протягом травня-червня відбувалась експертна оцінка поданих пропозицій.

Представлені книги відбиралися за такими критеріями:

- актуальність видання. Книги повинні містити кращі зразки літературної творчості місцевих авторів, нові відомості, факти, матеріали краєзнавчої тематики, популяризувати історію і сьогодення рідного краю. Тобто заявка повинна була мати обґрунтовану соціокультурну значимість видання;

- представлене видання повинно було мати достатньо високий літературно-художній рівень, який підтверджувався наявними рецензіями та рекомендаціями від письменницьких організацій, інших закладів чи установ;

- заявка подавалась від книговидавців, що забезпечувало попереднє опрацювання поданої книги, гарантію якісного поліграфічного виконання, розуміння ресурсних затрат і визначення оптимальної вартості друку видань. 

Експертною групою було прийнято рішення підтримати 28 назв книг на суму 274850 грн. Загальний наклад нових краєзнавчих книг, які надійдуть в бібліотеки міста, становить 1620 примірників.

Книги видані 5-ма місцевими видавницями та 1 видання у київському видавництві «Саміт книга». По кількості назв найбільш книг видано видавництвом ІЛІОН (Румянцева Г.В.) – 12 назв, 7 назв – надрукував видавець Гудим І.О., 5 назв надрукував видавець Швець В.Д., 2 назви - видавець Торубара В.В., 1 видання – видавець Траспов Л.Ф.

За підсумками выдбору вийде в світ 14 літературно-художніх книг.

Порадують маленьких читачів і 6 видань для дітей, їх  автори – Ірина Грунська, Надія Щедрова та п. Скорнякова. Підтримано і літературознавче видання – збірник спогадів, есе про Д.Креміня «Небесне і земне» із серії «Обдаровані мудрістю».

Варто назвати окремо дуже популярні за тематикою книги – це історико-краєзнавчі, які користуються високим попитом у городян – таких видань підтримано 11 назв.

Серед них книга Ю.С.Крючкова  «Николаевский модерн» - данина пам’яті видатному миколаївському вченому. Надрукована ще одна з його книг, присвячена архітектурі Миколаєва і яку мріяв побачити автор найчисленнішої кількості книг з історії Миколаєва.

Нарешті  підтримано експертами видання збірки нарисів під керівництвом Сергія Макарчука «Ті, що пройшли крізь вогонь», присвячену миколаївцям – учасникам АТО.

Підтримано також посібник з навчальної роботи з підготовки до Миколаївських математичних олімпіад та нотне видання. Як відзначили в ЕГР, така література у великому дефіциті і дуже потрібна, бо в Миколаєві багато закладів працює з музичною літературою. І нарешті варто назвати довгоочікуваний фотоальбом з кольоровими ілюстраціями «Неизвестный Верещагин», підготовлений 5 років назад і присвячений  музейній колекції видатного баталіста Василя Верещагіна, чиє ім’я носить Миколаївський обласний художній музей.

Всі книги надійдуть в публічні бібліотеки міста і будуть доступними для городян. Презентації нових видань уже розпочалися, тож слідкуйте за анонсами у ЗМІ та соціальних мережах!

Більш докладно з виданнями - переможцями можна ознайомитися з презентації.

 

 

 

В експертно-громадській раді запропонували «ліки» для ефективності бюджету міста

19 вересня 2019 року відбулося засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) за участю фахівців структурних підрозділів виконавчих органів міськради та

В ході засідання заступник голови ЕГР, голова ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» Михайло Золотухін розповів присутнім про підсумки проведення громадського аудитів від ГО ФРММ з питань впровадження у органах місцевого самоврядування м. Миколаєва системи внутрішнього контролю та аудиту, а також аудиту ефективності утримання дорожньо-транспортної інфраструктури м. Миколаєва.

Експерт ФРММ Тетяна Золотухіна  яка презентувала учасникам засідання результати реалізації зазначених проектів та озвучила рекомендації, розроблені ГО ФРММ для органів місцевого самоврядування міста Миколаєва.

За її словами в органах місцевого самоврядування м. Миколаєва не повною мірою виконуються норми бюджетного законодавства України щодо здійснення  розпорядниками внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту діяльності в своїх та підвідомчих установах.

Також експерти ФРММ наголошують на необхідності стратегічного бачення розвитку дорожньої та транспортної інфраструктури Миколаєва, а також запровадження системи внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту в виконавчих органах міської ради

Додатково міським службам варто звернути увагу на своєчасність виконання робіт з ремонту дорожньої інфраструктури, з огляду на зміну сезонів.

За підсумками активного обговорення члени ЕГР виробили низку рекомендацій, які за підписом керівництва ради будуть передані міському голові.

Крім того, ЕГР обговорила під час минулого засідання  підсумки реалізації протягом 2019 року ще двох міських програм, ініціатором та співавтором яких вона є. Це проект "Миколаївська книга" який в межах комплексної міської програми «Культура» вже другий рік поспіль дозволяє побачити світ книгам миколаївських авторів і видавців, а також Громадський Бюджет міста Миколаєва, який дав путівку в життя значній кількості соціально корисних починань.

 

Експертно-громадська рада рекомендує повернутися до роботи над Стратегією розвитку міста Миколаєва

25 квітня 2019 року експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) вирішила направити звернення до міського голови щодо необхідності повернутися до питання підготовки Стратегії сталого розвитку м. Миколаєва на 2020-2030 роки.

У раді переконані, що до процесу розробки та обговорення Стратегії має бути залучене максимальне число зацікавлених представників науки, промисловості і бізнесу, інтелігенції, об'єднань громадян та загалом усіх небайдужих мешканців міста.

Члени ЕГР також особливо наполягають на тому, що за міською радою має бути офіційно закріплений статус замовника Стратегії.

За основу експерти ЕГР радять взяти проект "Стратегії сталого розвитку міста Миколаєва на 2014-2030 рр." який був розроблений радою у партнерстві з іноземними громадськими експертами  в 2012-2013 роках, а також використати розробки Агенції розвитку міста Миколаєва, яка працювала над проектом Стратегії у 2014-2015 рр. і Стратегію розвитку Золотої Дельти Дніпро-Бузького Лиману, розроблену в 2010 р.

Безперечно, ці напрацювання потребують вдосконалення з урахуванням вимог часу, тому особливо актуальним має стати широке обговорення проекту Стратегії сталого розвитку нашого міста.

 

Нормативна грошова оцінка землі – знову на порядку денному ЕГР

Ще одна актуальна міська проблема, постійна увага до якої знаходить відображення у діяльності членів експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР),  – це  встановлення адекватної нормативної грошової оцінки земель в м. Миколаєві. Це питання стосується багатьох  городян і підприємств, всіх хто володіє або користується землею. Саме тому необхідний підхід, який, в межах чинного законодавства, збалансував би як інтереси землекористувачів,  так і міської громади в цілому.

Заступник голови ЕГР, провідний фахівець в питаннях регулювання земельних відносин Олег Абрамов під час засідання 25 квітня 2019 року представив членам ради та залученим експертам своє бачення ситуації та можливі шляхи врегулювання проблеми. Зокрема, на його думку, діюча нормативна грошова оцінка землі у м. Миколаєві, хоча і зазнала певних коректив, наразі все ще не враховує необхідною мірою інтереси підприємців.

Дане питання викликало жваве обговорення серед членів ЕГР. Експерти ради наголошували: хоча ЕГР і має зберігати неупередженість у питанні взаємовідносин між міською владою, підприємницькою спільнотою та іншими громадянами, але встановлення адекватного розміру нормативної грошової оцінки землі – запорука інвестиційної привабливості і подальшого розвитку міста.

Оптимальне рішення члени ЕГР вбачають у широкому громадському обговоренні, яке дозволить залучити значну кількість галузевих фахівців і забезпечить прозорість прийнятого рішення щодо механізму нормативної грошової оцінки землі в м. Миколаєві.

 

Експертно-громадська рада переобрала голову та його заступників

 

26 лютого 2019 року відбулося чергове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Одним з питань порядку денного стало обрання голови ради та його заступників, оскільки згідно з Положенням про ЕГР, вони виконують свої повноваження протягом року.

За підсумками анонімного голосування членів ради шляхом заповнення бюлетенів більшістю голосів присутніх головою ЕГР було повторно обрано Артема Ващиленка, виконавчого директора Миколаївського регіонального центру підтримки бізнесу.

Також члени ради обрали заступників голови ЕГР. Ними, за підсумками голосування, стали Олег Абрамов - голова Миколаївського обласного місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка оцінювачів землі», Антоніна Галкіна - голова Миколаївського клубу сприяння сталому розвитку та побудові  громадянського суспільства «Спільні дії» та Михайло Золотухін - голова ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва».

 

Орієнтація на системну роботу: ЕГР підбила підсумки своєї діяльності у 2018 році

 

На черговому засіданні експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР), що відбулося 26 лютого 2019 року,  члени ради підбили підсумки її роботи у 2018 році.

Як підкреслив голова ради, Артем Ващиленко, саме системна експертна робота членів ЕГР під час засідань та за напрямком діяльності організацій, які вони представляють в раді, є запорукою тих чи інших досягнень.

Одним із результатів роботи ЕГР та підсумком наданих нею рекомендацій стало внесення змін до низки нормативних документів, зокрема, Положення про громадський бюджет міста Миколаєва. Представники ЕГР також долучилися до аналізу проектів Програми поводження з тваринами на території м. Миколаєва на 2018-2020 роки, які невдовзі мають бути розглянуті депутатами. Враховано і рекомендацію ради розробити та прийняти міську програму з розвитку туристичної галузі. На даний час проект даної Програми рекомендований виконкомом до розгляду міською радою.

Схвальний відгук від управління культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради отримали рекомендації ЕГР стосовно заходів у сфері книговидання.

Заступник голови ради Михайло Золотухін увійшов до складу робочої групи з питань демократичності, прозорості й ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві, створеної відповідним розпорядженням міського голови. Члени ради також стали одними з ініціаторів загальноміських громадських слухань з питань ефективності і прозорості процесу формування бюджету м. Миколаєва на 2019 рік. Слухання відбулись у сесійній залі міської ради 26 січня, і, як розповів Михайло Золотухін, на сьогодні уже виконані 5 пунктів рекомендацій, вироблених їх учасниками.

Члени ЕГР працюють і над проектами нормативних актів загальноукраїнського рівня. Так, на одному із засідань радою було розглянуто проект Закону України «Про освіту дорослих» та підготовано низку рекомендацій до його змісту.

Саме за сприяння ЕГР минулого року при виконавчих органах Миколаївської міської ради було створено три консультативно-дорадчі органи, а саме: громадську раду з питань розвитку туризму у м. Миколаєві при департаменті економічного розвитку Миколаївської міської ради; громадську раду ринку нерухомості м. Миколаєва та громадську раду при департаменті житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

Наразі члени ЕГР працюють над формуванням плану роботи на 2019 рік.

 

Громадський бюджет у Миколаєві: що вдалося зробити і як зробити краще - обговорювали громадські експерти

23 листопада 2018 року відбулося чергове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Серед основних питань порядку денного – підсумки реалізації у м. Миколаєві проектів, що отримали фінансування в межах Громадського бюджету.

Нагадаємо, запровадження громадських бюджетів в Україні розпочалося з 2015 року, коли мешканці Чернігова, Черкас та Полтави отримали можливість обрати пріоритетні проекти, які фінансуватимуться із міського бюджету. Громадські бюджети сьогодні також працюють у більшості обласних центрів України. У Миколаєві Громадський бюджет запроваджено з 2017 року, на основі відповідної Програми, затвердженої міськрадою.

Директор департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко розповіла учасникам зібрання, що у 2018 році, станом на  23 листопада повністю реалізовано  десять проектів Громадського бюджету, на стадії завершення (80-99%) знаходяться три проекти, а ще чотири реалізовано на 50-79%. Одинадцять проектів поки реалізовано на рівні менше 50%. Однак, цей показник може помітно змінитися, оскільки робота над реалізацією проектів триває просто зараз.

Одним із завершених на сьогодні проектів Громадського бюджету є «Творча лабораторія» В межах цього проекту на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №31 було створено ART та STEM-майданчики, придбано обладнання для навчання і творчості, проведення наукових дослідів. Як розповіла директор ЗОШ № 31 Анна Архіпова, на базі ART-майданчику вже проведено виставки миколаївських художників, зокрема В. Меркулова, відбулися виїзні конференції з арт-освіти для педагогічних працівників, на STEM-майданчику працює гурток робототехніки. За словами Анни Євгеніївни, ART-простір є доступним не лише для учнів ЗОШ № 31, але й для всіх дітей мікрорайону, учнів інших шкіл, наприклад ЗОШ № 6. Таким чином участь у реалізації Громадського бюджету стала основою для консолідації громади: школярів та їх батьків, інших мешканців району, дала змогу залучити до співпраці студентів та викладачів ЧДУ ім. Петра Могили.

Про підсумки реалізації своїх проектів розповіли також інші автори, які взяли участь у засіданні ЕГР.

Так, проект «Облаштування мережі велопарковок у загальнодоступних місцях м. Миколаїв. "Ми за #веловибір"» на сьогодні майже завершений. Його метою було облаштування сучасними, функціональними та однаковими велопарковками територій біля державних установ та шкіл м. Миколаїва. За словами автора – Анни Максименко – ця ініціатива має дати поштовх активному розвитку та розбудові велоінфраструктури на міському рівні, зробити велосипед зручним транспортом у повсякденному житті громадян. На сьогодні велопарковки встановлено біля 17 шкіл та 6 установ

В процесі реалізації знаходиться ще один проект, який був підтриманий в межах громадського бюджету –  створення великого спортивно-розважального комплексу "Котигорошко" між вул. Обсерваторною та вул. Адмірала Макарова . І хоча в його реалізації виникли певні затримки, відкриття майданчика має відбутися вже 19 грудня, у День Св. Миколая, покровителя нашого міста. Як зазначив автор проекту – член ЕГР Денис Барашковський, відсутність можливості для здійснення авансових платежів негативно впливає на стан реалізації проектів, оскільки вартість матеріалів та робіт з часом постійно зростає. Дозвіл на здійснення авансових платежів для робіт в межах виконання Громадського бюджету на думку п. Барашковського міг би вирішити дане питання.

Актуальним на думку авторів проекту та громадського активу залишається і питання вандалізму. Як зазначає Анна Максименко, зростання загальної культури співжиття допоможе подолати дану проблему, але станеться це, на жаль, не скоро. Тож необхідним для запобігання злочинам і виявлення порушників є нагляд за об’єктами міської інфраструктури, як існуючими, так і новими. Учасники обговорення переконані, що такий нагляд може забезпечити приєднання до системи «Безпечне місто».

Представники громадськості також наголошують на важливості більш чіткої й оперативної координації дій між розпорядниками бюджетних коштів під час виконання Громадського бюджету. Адже деякі проекти реалізують до чотирьох таких структур, а вони зокрема, мають вчасно і в повному обсязі отримувати необхідну документацію. Не зайвим буде навчання з питань бюджетного процесу і для розробників проектів.

Важливо не лише реалізувати проект вчасно та в повному обсязі, але й гідно представити його – переконані члени ЕГР.  Так, голова  ради Артем Ващиленко пропонує запровадити відповідне маркування для об`єктів, що збудовані за кошти Громадського бюджету. З ним одностайно погодилися і автори проектів, які взяли участь у засіданні ЕГР.

А коли всі проекти Громадського бюджету, заплановані на 2018 рік, будуть реалізовані, представники громадського активу планують провести «круглий стіл» на якому хочуть обмінятися позитивним досвідом, окреслити актуальні проблеми та знайти оптимальні шляхи їх вирішення і інтересах миколаївської громади.

 

В Експертно-громадській раді підтримали запровадження Методики  оцінки ефективності виконання міських  програм  та планують долучитися до їх аналізу

Днями в Миколаєві відбулося чергове засідання Експертно-громадської ради (ЕГР) при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради.

Одним з головних питань порядку денного став стан запровадження у Миколаєві системи контролю за показниками ефективності бюджетних і цільових програм. Варто нагадати, що даним питанням ЕГР займається системно, так у грудні минулого року питання забезпечення бюджетної прозорості вже стояло на порядку денному засідання ради. Щоправда, як зазначив заступник голови ЕГР Михайло Золотухін, зараз уже можна говорити про певні конкретні зрушення, підкріплені нормативно-розпорядчими документами.

Він повідомив, що 21 травня 2018 року Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич підписав розпорядження про створення під своїм керівництвом робочої групи з питань демократичності, прозорості й ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві. Згідно з цим документом, члени робочої групи на основі рекомендацій аудитів управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області та ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» вже до 18 червня мають здійснити такі кроки:

- провести відповідний аналіз діяльності головних розпорядників бюджетних коштів Миколаївської міської ради;

- напрацювати рекомендації щодо запровадження дієвої системи контролю за ефективністю виконання бюджетних програм головними розпорядниками бюджетних коштів та надати їх міському голові.

Заступник голови ЕГР підкреслив, що органи місцевого самоврядування м. Миколаєва дослухалися до рекомендацій ЕГР та Фонду розвитку м. Миколаєва в частині збільшення прозорості бюджетного процесу. Також він відзначив, що бажаний результат ще не досягнутий, проте поступ у напрямку більшої відкритості вже помітний.

Залучений експерт, представник Фонду розвитку м. Миколаєва, Тетяна Золотухіна також розповіла про своє бачення сутності фінансового контролю та методики його проведення.

У числі основних завдань для органів місцевого самоврядування в цьому напрямку вона вбачає ліквідацію дублювання повноважень головних розпорядників бюджетних коштів та загалом посилення відповідальності в їх роботі. Бюджетні програми мають бути модернізовані у відповідності до вимог чинного законодавства та потреб часу.

Органи місцевого самоврядування зі слів експертів, можуть прийняти місцеві нормативні документи, якими, зокрема, відкоригують терміни бюджетного планування та посилять відповідальність розпорядників бюджетних коштів за дотриманням вимог законодавства, фінансовим забезпеченням бюджетних програм і результатами їх виконання.

У результаті дискусії експерти дійшли спільної думки, що досягти поставлених цілей можна за допомогою прийняття нормативно-правового акту  щодо організації внутрішнього контролю у виконавчих органах Миколаївської міської ради та у підвідомчих бюджетних установах, а також затвердження Методики оцінки ефективності реалізації міських цільових  та бюджетних програм, що виконуються в їх складі та фінансуються за рахунок коштів міського бюджету.

Відповідні рекомендації, з урахуванням зауважень та доповнень, наданих під час обговорення, ЕГР доручила розробникам узагальнити та підготувати для направлення на розгляд міському голові.

Водночас члени ЕГР вирішили й особисто не лишатися осторонь процесу підвищення прозорості бюджетування у Миколаєві. Експерти зі складу ради взяли на себе зобов’язання проаналізувати діючі бюджетні та цільові програми в межах своєї компетенції та доповісти про власні напрацювання під час наступного засідання ЕГР.

Олександр Сєнкевич провів зустріч з представниками громадських рад: домовилися про спільну роботу для розвитку міста

20 квітня в Миколаївській міській раді відбулося спільне засідання Експертно-громадської ради виконавчого комітету міськради, Громадської ради з питань розвитку туризму у місті Миколаєві при департаменті економічного розвитку міськради та Громадської ради ринку нерухомості міста Миколаєва. Участь у заході взяли Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, перший заступник мера Володимир Криленко.

Сторони обговорили питання розвитку ринку нерухомості у Миколаєві та підвищення туристичної привабливості нашого міста. Представники громадських рад передали міському голові свої пропозиції та напрацювання для вивчення та подальшої реалізації. Олександр Сєнкевич пообіцяв уважно ознайомитися з документами та залучити юридичний департамент для надання висновку щодо відповідності сформованих проектів доручень чинному законодавству.

-         Експертні ради не лише порушують проблемні питання, але й одразу готують інструменти для їх вирішення, - зазначив Артем Ващиленко, голова Експертно-громадської ради виконавчого комітету міської ради. – Практика діалогу з міським головою на регулярній основі була дієвою у минулі роки, тож ми хочемо відновити такі зустрічі. Сьогодні ми озвучимо зміст пакету нормативних документів, розроблених протягом 2017-2018 років, до його складу увійшли 8 проектів доручень.

Олександр Сєнкевич подякував представникам громадських рад за підтримку та розуміння, а також висловив переконання, що подальша спільна робота буде ефективною та принесе користь, перш за все, Миколаєву та миколаївцям.

-         Сьогодні у цьому залі я бачу не просто представників громадськості, а, перш за все, експертів: кожен з вас досяг вагомих результатів у своїй професійній діяльності та може поділитися напрацьованим досвідом. Сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити багато проблем, - відзначив мер міста.

Представник громадської ради при Державній регуляторній службі України Валерій Вєтров нагадав, що рік тому громадськими радами було розроблено 10 проектів доручень, проте на даний час виконано лише одне. На його думку, дієвим засобом контролю за реалізацією пропозицій громадськості можуть бути регулярні зустрічі з керівництвом міської ради.

-         Перше питання, яке турбує бізнес, це бюрократія. Скільки б робочих груп ми не створили, перегляду процедур немає. Посилаються на будівництво нового ЦНАПу, нібито зосередивши всі послуги в одному місці, вирішать існуючі проблеми. Друге питання – стосовно землі. Якщо по земельному законодавству процедура прийняття рішень має тривати 30 днів, то у нас – 60. Треба переглянути кожну адмінпослугу, - говорить Валерій Вєтров.

Петро Мойсол, голова Громадської ради ринку нерухомості міста Миколаєва, звернув увагу на необхідність завершення роботи щодо покращення інвестиційного клімату в нашому місті: це стосується питань пайової участі, процедур у сфері земельних відносин.

Керівник ПАТ «Промстрой-2» Віктор Загоруй підкреслив, що інвестиційний клімат дуже залежить від стану будівельної галузі. Проблема у тому, що фахівці-будівельники почали масово від’їжджати за кордон.

-   Ситуація катастрофічна. Навіть якщо прийдуть інвестори, працювати буде нікому. Ще в лютому ми, представники 12 підприємств, звернулися до міської влади з проханням про перегляд заробітної платні будівельникам на поточний рік. Відповідно до наказу профільного міністерства, її розмір по Україні, при врахуванні у договірній вартості за ДБН, має бути встановлений на рівні 5,500 грн – 7,800 грн. Віз і нині там. Нічого не вирішується, - поскаржився керівник підприємства.  

Олександр Сєнкевич, натомість, запропонував розглянути ситуацію з недобросовісними підрядниками, які для перемоги у тендері вдаються до шахрайства, встановлюючи найнижчу вартість робіт, а потім просять додаткового фінансування.

-         Щодо зарплат: якщо раніше розмір заробітної платні встановлював Мінрегіонбуд, то зараз на це вповноважили місцеву владу, проте інструментів, як це вирішувати, ніде не прописано – рішенням виконкому чи сесії, - відзначив мер. – Питання дуже важливе, вважаю, що слід провести окреме засідання Громадської ради ринку нерухомості міста Миколаєва та прийняти рішення.

Пропозиції стосовно розвитку галузі туризму у Миколаєві озвучив голова профільної громадської ради Віктор Чередниченко. Серед першочергових кроків – розробка програми розвитку туристичної галузі, підтримка організації свята на воді River Fest, створення міського тематичного музею, професійна підготовка екскурсоводів.

Зокрема, представники громадської ради пропонують приурочити River Fest до Дня міста та зробити його щорічним заходом.

Міський голова відзначив, що туризм важливий для розвитку Миколаєва, його інвестиційної привабливості, крім того, проведення загальноміських заходів сприяє популяризації нашого міста і покращенню його іміджу. Олександр Сєнкевич висловив підтримку культурно-мистецьким, спортивним та іншим заходам, які дозволять залучити до Миколаєва якомога більше гостей з інших регіонів України, а нам – показати красу свого міста.

Відділ інформаційного забезпечення міської ради

 

Експертно-громадська рада переобрала керівника та звернулася до міської влади з приводу транспортної проблеми

30 березня відбулося засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР).

З огляду на те, що, відповідно до Положення про ЕГР, рада має щорічно обирати голову та його заступників, члени ЕГР провели таємне голосування, за підсумками якого головою ради було повторно обрано Ващиленка Артема Миколайовича. За нього проголосували 14 із 17 членів ради, присутніх на засіданні. Заступниками голови ЕГР за результатами рейтингового голосування було обрано Абрамова Олега Миколайовича, Галкіну Антоніну Олексіївну  та Золотухіна Михайла Євгеновича.

Також на засіданні було розглянуто таку актуальну для містян проблему як формування тарифу на проїзд у міському автотранспорті, т.зв. «маршрутних таксі», та доцільність його перегляду. Свої аргументи з даного питання під час засідання навели й представники громадськості Дмитро Плужник та Денис Янтар.

Як відомо, питання повноцінного транспортного забезпечення для Миколаєва є одним з нагальних, оскільки в місті існують віддалені мікрорайони, не охоплені мережею комунального електротранспорту. Тому ціна на проїзд у «маршрутках», на жаль, неодноразово ставала приводом для маніпуляцій з боку підприємств, які здійснюють пасажирські перевезення в маршрутних таксі. Водночас безпечні та якісні пасажирські перевезення за обґрунтованими тарифами є одним з пріоритетів розвитку транспортної галузі нашого міста.

Тож за підсумками засідання члени ради направили органам місцевого самоврядування м. Миколаєва рекомендації щодо вжиття таких заходів:

1. В екстреному порядку розробити альтернативний план організації пасажирських перевезень у місті на базі діючого КП «Миколаївелектротранс» у ситуації, коли представники підприємств-перевізників не мають змоги або відмовляються виконувати умови договору про здійснення пасажирських перевезень у м. Миколаєві.

2. Накласти мораторій на зміни вартості проїзду в міському транспорті до проведення та оголошення результатів офіційної експертизи пасажиропотоку, проведеної відповідно до Програми розвитку сталої міської мобільності Миколаєва на 2018-2019 роки та згідно з договором про надання послуг з розробки Плану сталої міської мобільності м. Миколаєва від 7 березня 2018 року.

3. Оприлюднити результати вказаного вище дослідження та створити робочу групу з питань формування тарифів на здійснення пасажирських перевезень у м. Миколаєві, включивши до неї представників громадськості на засадах паритетного представництва та дотримання балансу інтересів.

У стратегічній перспективі, з метою забезпечення сталого розвитку транспортної інфраструктури м. Миколаєва, рада вбачає за необхідне розробити і впровадити генеральну стратегію розбудови транспортної інфраструктури міста з урахуванням пріоритетності розвитку комунального транспорту.

 

Експертно-громадська рада підбила підсумки роботи за минулий рік

Днями відбулося планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Члени ради підбили підсумки роботи у минулому 2017 році та визначилися з планами роботи у першому півріччі прийдешнього року.

Як повідомив у своїй доповіді голова ЕГР Артем Ващиленко, протягом 2017 року відбулося 11 планових засідань ЕГР та одне позапланове. В ході розгляду та обговорення актуальних питань розвитку міста радою було вироблено низку рекомендації до органів місцевого самоврядування м. Миколаєва, що відповідає повноваженням ЕГР, визначеним відповідним Положенням.

Загалом, за словами А. Ващиленка, у 2017 році радою за підсумками засідань було направлено 12 пакетів рекомендацій до міського керівництва Миколаєва та звернення до голови Верховної Ради України А. Парубія.

Значна кількість рекомендацій вже була врахована в роботі органів місцевого самоврядування м. Миколаєва та відображена у відповідних документах. Зокрема, за рекомендаціями ЕГР були внесені зміни до проекту Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки. Програма з даними змінами згодом була затверджена міськрадою рішенням від 16 листопада 2017 року № 28/8.

 image

Окрім роботи з документами, члени ЕГР брали активну участь у міських заходах, реалізовували власні проекти в різних сферах розвитку міста. Так, члени ЕГР увійшли до складу робочої групи з питань підготовки проектів Положення про громадський бюджет м. Миколаєва.

Одним з переможців міського конкурсу проектів, розроблених інституціями громадянського суспільства, яким надається фінансова підтримка з міського бюджету, став проект члена ЕГР Олени Пєхоти. Проведений в рамках реалізації проекту Фестиваль неформальної освіти дорослих у вересні 2017 року зібрав понад 40 експертів, провайдерів за різними напрямками цієї важливої сфери освітнього процесу. Окрім миколаївців у заході також взяли участь гості з інших міст України - Києва, Вінниці та Бурштина.

ЕГР продовжує співпрацювати з новоствореними консультативно-дорадчими органами, зокрема громадською радою ринку нерухомості м. Миколаєва, розробляючи спільні рекомендації. Співробітництво налагоджено і з громадською радою з питань розвитку туризму у м. Миколаєві  при департаменті економічного розвитку  Миколаївської міської ради. Як стало відомо, в поточному році радами планується проведення низки спільних заходів. 

Експертно-громадська рада вивчатиме методику проведення аудиту бюджетних програм та звертає на неї увагу міської влади

Днями Експертно-громадська рада  виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) розглядала один з рецептів більш ефективного витрачання бюджетних коштів міської громади.

В ході засідання ради, що відбулося 21 червня, методику громадського аудиту доброчесності запровадження програмно-цільового методу презентував заступник голови ради, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін.

Він також розповів, що експерти Фонду нещодавно провели два дводенних семінари-тренінги  для працівників міськвиконкому, членів ЕГР та інших представників громадськості міста та розпочали за вказаною методикою громадській аудит, перші результати якого будуть презентовано вже у серпні поточного року.

 

З огляду на надзвичайну актуальність питання ефективного використання бюджетних коштів та подолання корупційних ризиків, ЕГР одностайно прийняла таку резолюцію:

1. Визнати доцільним для членів ЕГР опанувати запропоновану методику.

2. Рекомендувати Миколаївському міському голові для підвищення у м. Миколаєві дієвості механізмів/інструментів демократичності, прозорості і ефективність управління місцевими фінансами через розробку/просування відповідних механізмів/інструментів впливу місцевих ОГС та широких кіл городян на виконання місцевих бюджетних програм і моніторинг/оцінку ефективність їх виконання на основі використання ПЦМ своїм розпорядженням створити робочу групу «З питань розробки напрацювань у сфері демократичності, прозорості і ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві».

3. Рекомендувати включити до складу вказаної робочої групи представників ЕГР, Департаменту фінансів, Департаменту фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради, основних розпорядників бюджетних коштів та відділу стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради. 

4. Рекомендувати розглянути можливість використання в роботі актуальних напрацювань у сфері інформаційно-комунікативних технологій , зокрема, е-платформи https://openbudget.in.ua/ або інших  сумісних з офіційними інтернет – ресурсами.

5. Рекомендувати Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради вивчити можливість застосування методики при здійсненні процедури фінансового контролю (аудит бюджетних програм) за участю громадськості від бюджетного запиту до звіту про виконання паспорту бюджетної програми.

У свою чергу команда Фонду, за словами М. Золотухіна, продовжить відповідне навчання членів ЕГР та працівників органів місцевого самоврядування  та допоможе команді міського голові в налагодженні відкритої і прозорої процедури контролю за ефективністю витрачання коштів міської громади. При цьому будуть використанні актуальні напрацювання у сфері інформаційно-комунікативних технологій.

 

Для довідки: методика громадського аудиту розроблена а згадані навчання проведено в рамках проекту «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети у 5-ти областях півдня і сходу України», якій реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» в рамках діяльності Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні».

Мета проекту: запровадити в бюджетний процес 20 пілотних громад із 5-ти областей півдня і сходу України принципи демократичного розвитку шляхом моніторингу доброчесності впровадження програмно-цільового методу (ПЦМ), ефективності витрачання коштів місцевих громад та навчальної, коуч — підтримки партнерських проектів з підвищення ефективності і доброчесності бюджетів пілотних громад, що поєднують дії органів публічної влади та громадські ініціативи.

 

 

Експертно-громадська рада виступила за збереження історичних поховань у м. Миколаєві

В ході засідання Експертно-громадської ради (ЕГР), яке відбулося  у середу 21 червня, одна з членів ради, Тетяна Губська, президент ГО «Некрополь» виступила перед членами ради зі зверненням щодо ініційованого КП «Миколаївська ритуальна служба» проведення ремонтних робіт на міських кладовищах. Такі роботи, за її словами, зокрема передбачають т.зв. рекультивацію захоронень – тобто ліквідацію «старих та бездоглядних поховань».

В ході обговорення даного питання, та з огляду на факти, перелічені у зверненні, члени ЕГР погодилися, що, навіть зважаючи на актуальність питання з необхідністю. винайдення на території м. Миколаєва нових  місць для здійснення поховань, необхідним є збереження існуючих могил та, зокрема, історичних поховань на території Миколаївського некрополя. З цією метою ЕГР вважає за доцільне:

1. Підготувати відкритий лист на ім’я міського голови Сєнкевича О.Ф. з проханням об’єктивно переглянути питання щодо т.зв. «рекультивації» старих поховань на території цвинтарів м. Миколаєва, з метою збереження історичних поховань.

2. Ініціювати створення спеціальної комісії з вивчення місць поховань, які підлягають рекультивації. Надати можливість фахівцям приймати рішення стосовно збереження історичних поховань.

3. Визначити певну «територію недоторканості» стосовно поховань історичного сектора Миколаївського некрополя,  забезпечити встановлення огорожі та охорону вказаної території.

4. Визначити можливості залучення бюджетних коштів для реставрації історичних поховань.

5. Розглянути можливість  створення та функціонування системи туристичних маршрутів по території миколаївського некрополя. 

6. Направити запит до відділу охорони культурної спадщини (керівник – Бондаренко І.А.) про роз’яснення ситуації щодо проведення «рекультивації» старих поховань.

 

Експертно-громадська рада підтримала проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки

4 травня експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) розглянула проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки, розроблений департаментом економічного розвитку Миколаївської міської ради.

Презентуючи Програму, директор департаменту Тетяна Шуліченко відзначила, що даний проект розроблений з урахуванням пропозицій, які були надані експертно-громадською радою за підсумками аналізу попередньої Програми у 2016 році.

Окрім цього, презентований проект містить й інші новаторські розділи. Так, Програмою передбачено кілька напрямків удосконалення фінансової підтримки підприємницьких ініціатив. Серед них - часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, які надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва, а також – компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску суб’єктам малого підприємництва, які влаштовують на роботу безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Новаторською знахідкою є й ініціювання промоційної кампанії «Купуй миколаївське» та розробка на конкурсних засадах відповідного логотипу.

Значна увага, згідно з Програмою, має приділятися детальному дослідженню бізнес-клімату міста шляхом проведення анкетувань та соціологічних опитувань. Дана позиція викликала одностайне схвалення серед членів ЕГР, які підкреслили важливість спрямування зусиль саме на ті галузі і напрями підприємництва, які можуть бути конкурентоздатними на українському або й міжнародному ринку.

Також учасники обговорення висловили додаткові рекомендації до презентованого проекту. Зокрема розробникам порадили перед винесенням Програми на розгляд міської ради конкретизувати певні заходи та визначити більш конкретні вимірювані критерії ефективності її виконання.

Після активного обговорення проекту Програми та передбачених нею заходів члени ЕГР  в цілому підтримали його абсолютною більшістю голосів.

 

До уваги членів Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР)! 

Чергове планове засідання ЕГР відбудеться 30 березня в Малій залі Миколаївської міської ради.

Порядок денний засідання :

1. Вироблення напрямів співробітництва ЕГР та Агенції розвитку м. Миколаєва. 

2. Презентація дослідження індексу демократичного розвитку областей України: Миколаївський аспект.

3. Функціонування нелегальних автовокзалів у м. Миколаєві: шляхи легалізації відправлень та забезпечення економічної вигоди. 

Початок засідання - о 15.00.

До уваги членів ЕГР! 

Наступне засідання Ради заплановане на 28 лютого 2017 р. (Мала зала, о 14:00). 

До розгляду пропонується основне питання: «Стан зелених насаджень у  м. Миколаєві та їх збереження». 

Запропонований порядок денний: 

1. Законодавча база з питання утримання зелених насаджень та нормативні акти місцевого рівня. 

2. Становище зелених насаджень у Миколаєві, та поточний стан їх утримання. 

3. Проблеми, пов’язані із фінансуванням утримання зелених насаджень та компенсації за їх знищення. 

4. Проблеми фіксації порушень законодавства при знищенні зелених насаджень. Взаємодія органів правопорядку, міської влади та мешканців задля збереження зелених насаджень. 

5. Розгляд та обговорення пропозицій щодо вдосконалення утримання та відтворення зелених насаджень в м. Миколаєві.

 

У експертно-громадської ради – новий керівник

У четвер Експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) провела чергове засідання, на якому розглянула низку важливих питань. Зокрема, відбулися вибори нового голови ради та його заступників.

Відповідно до Положення про ЕГР, термін повноважень її керівника становить один рік. По завершенню даного терміну відбувається обрання нового голови ради з числа її членів. Виступаючи перед присутніми, Ірина Купрієвич, яка очолювала раду у 2016 році зазначила, що термін її повноважень як голови ради вже добіг кінця. Вона запропонувала членам ради, які мають відповідні амбіції, вміннями та бажанням покращити роботу дорадчого органу, висунути свої кандидатури для участі у виборах нового голови ЕГР та коротко окреслити власне бачення діяльності ради під своїм керівництвом.

В результаті, за підсумками таємного голосування найбільшу кількість голосів із чотирьох представників ЕГР, які запропонували свої кандидатури, набрав  Артем Ващиленко, виконавчий директор Миколаївського регіонального центру підтримки бізнесу. Він і очолюватиме раду в 2017 році.

Члени ЕГР також обрали зі свого складу заступників голови ради. Ними стали Михайло Золотухін – голова Фонду розвитку міста Миколаєва, Олег Абрамов - голова Миколаївського обласного місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка оцінювачів землі» та Ірина Купрієвич, голова ММГО «Спадщина». Як свідчать підсумки голосування, у них виявилося найбільше симпатиків серед членів ради.

У персональному складі ЕГР, як і в її керівництві, також відбулися зміни. До складу членів ради увійшли Тетяна Губська - старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею, Юрій Підвишинський, уповноважений представник ГО «Асоціація солдатських матерів та волонтерів «Волонтер 79» та Сергій Стульник, уповноважений представник ГО «Територіальна козацька громада Корабельного району м Миколаєва».

Відділ громадських зв’язків Миколаївської міської ради

 

До уваги членів Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР)! 

Чергове планове засідання ЕГР відбудеться 16 лютого, у четвер, в каб. 163 приміщення  Миколаївської міської ради.

Початок о 14.00.

Порядок денний засідання:

1. Організаційні питання. Обрання голови ЕГР, заступників голови, оновлення персонального складу Ради.

2. Затвердження орієнтовних термінів розгляду питань плану ЕГР (помісячно).

3. Розвиток транспортно-дорожньої інфраструктури міста та шляхи її реформування. Розвиток велоінфраструктури, створення умов для занять велосипедним спортом.

4. Стан зелених насаджень у м. Миколаєві. Проблеми санітарної обробки дерев.

 

Побудинкові тарифи

Відповідно до рекомендацій Експертної громадської ради при міському голові на сайті Миколаївської міської ради розміщено розрахунки побудинкових тарифів, наданих житлово-експлуатаційними організаціями.

Станом на 01.11.2016 року всіма житлово-експлуатаційними підприємствами міста, що обслуговують житловий фонд співвласників багатоквартирних будинків на підставі електронних паспортів, виконано розрахункипобудинкових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням змін складових статей витрат, відповідно до вимог постанови КМУ від 01.06.2011 №869.

Для запобігання значного росту тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в порівнянні з діючими, розрахунки побудинкових тарифів проводяться на мінімальний перелік послуг, що затверджено рішенням виконавчого комітету ММР від 30.06.2010 №1023.

Тарифи

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: