Мапа порталу

Експертно-громадська рада

 

Експерти ЕГР спільно із SaveDnipro виробили пропозиції до екологічної складової Програми комплексного відновлення Миколаєва

 У вівторок, 28 травня відбулося чергове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Переважна кількість обговорюваних тем на його порядку денному стосувалася питань збереження й відновлення навколишнього середовища, забезпечення містян питною водою належної якості. Невипадково, що одним із запрошених на засідання експертів стала  екологічна директорка знаної організації SaveDnipro Анастасія Скок.

Пані Анастасія презентувала учасникам засідання результати досліджень у Миколаєві стану навколишнього середовища – проб повітря, води, так званої температурної карти нашого міста, які свідчать про наявність певних проблем із забрудненням води та повітря, незважаючи на зменшення загальної кількості промислових викидів. Результати подібних вимірів стають також незаперечним доказом того, якої значної шкоди завдають довкіллю обстріли російських окупантів.

За словами пані Скок, згідно результатів воркшопу, який цієї весни SaveDnipro провели у Миколаєві за сприяння Миколаївської міської ради, на думку активних громадян Миколаєва – учасників воркшопу, головними екологічними проблемами міста є такі: 

- деградація зелених зон та їх недостатня площа.

 - відсутність системи сортування твердих побутових відходів (ТПВ), сертифікованих місць збору ТПВ та небезпечних відходів, а також заводу з переробки відходів, який відповідає вимогам найкращих доступних технологій.

 - забруднення атмосферного повітря, зокрема формальдегідом та  дрібнодисперсним пилом.

 - відсутність достатньої кількості комунального пасажирського транспорту та велодоріжок, що призводить до перевантаження автошляхів та забруднення повітря;

- відсутність достатньої кількості штучних водойм як елементу зелено-блакитної мережі міста, яка здатна пом’якшити наслідки кліматичних змін.

 Водночас міське керівництво, зокрема головний архітектор Миколаєва, наразі орієнтоване на збільшення кількості і оновлення зелених зон у нашому місті – наголосила експертка.

 Експерти ЕГР зі свого боку завжди опікуються проблемами екології, тож висловили активну зацікавленість у подальшій співпраці.

 Так, раніше представниками ради був проведений моніторинг річок та місць незаконного скиду каналізаційних стоків. Проблема забруднення річок неочищеними стоками хвилює як багатьох городян, так і громадських експертів, тому має бути включена до переліку викликів, що стоять при розробці стратегічних документів відновлення міста.

 Ще однією важливою проблемою, якій варто приділити увагу, є ситуація зі шламосховищами МГЗ, а також забруднення повітря і руйнація доріг вантажним транспортом

 Експерти ради також додатково наголосили на необхідності інвентаризації наявних зелених зон, створення системи догляду за ними, озеленення промислових зон та ділянок комунальної власності.

 Як наголосив голова ЕГР Артем Ващиленко, екологічна відбудова Миколаєва - це невід'ємна складова стратегічного відновлення міста. Тому питання екологічної складової міста не варто відділяти на задній план, а паралельно враховувати ці проблеми під час розробки плану розвитку та відбудови.

 Він також висловив упевненість, що подальша спільна робота ради з колегами із громадських організацій інших міст принесе лише злагоду, а напрацювання включені до майбутнього майстер-плану.

 

 

image

30.05.2024

 

 

 

 

Маємо дати відповідь, чому треба інвестувати в Миколаїв: експертно-громадська рада обговорює проєкти стратегічних документів відновлення міста.

9 квітня відбулося розширене планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Участь у заході взяли Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, директор департаменту містобудування і архітектури - головний архітектор міста Євген Поляков, директор Агенції розвитку м. Миколаєва Віктор Сікаленко, очільники інших громадських рад, створених при виконавчих органах Миколаївської міськради, залучені громадські експерти.

Таке масштабне представництво цілком виправдане, адже головною темою обговорення стали проєкти стратегічних документів з повоєнного відновлення міста Миколаєва, які виходять на фінальну стадію розроблення. Це Стратегія розвитку Миколаївської міської територіальної громади, Генеральний план міста Миколаєва, Портфоліо проєктів відновлення міста Миколаєва, Програма комплексного відновлення території Миколаївської міської громади, План відновлення та розвитку Миколаївської міської територіальної громади.

Звертаючись до присутніх, міський голова Олександр Сєнкевич підкреслив значущість системної і невпинної роботи над відновленням міста, враховуючи виклики воєнного часу. Як зазначив мер, хоча наше місто наразі і є передовим у напрямку стратегічного планування, так само як і найближчий конкурент – Харків, але, так само як і Харків знаходиться у складній безпековій ситуації. Тому досвід інших міст, який вивчають наші фахівці, має бути поєднаний з місцевими реаліями, і вкрай важливим є використання всіх можливостей для життєдіяльності й розвитку, які можуть надати міжнародні партнери. Головне питання, на яке мають дати відповідь проєкти відновлення міста: чому варто інвестувати саме в Миколаїв? І зайвого часу для пошуку цієї відповіді у нас немає, бо українські міста вже конкурують між собою за можливість реалізувати той чи інший проєкт – наголошує Олександр Сєнкевич.

Перевагою Миколаєва перед іншими містами може стати використання водної інфраструктури – переконаний голова експертно-громадської ради Артем Ващиленко. У представлених ним проєктах повоєнної відбудови Миколаєва значне місце посідає відновлення маломірного суднобудування і судноплавства, рекреаційне використання набережних річок Інгул та Південний Буг. Він також наголосив на важливості всебічного залучення громадськості до обговорення стратегічних документів як для врахування інтересів міської громади, так і для залучення міжнародних донорів.

Значущість громадської участі у розробці стратегічних документів підкреслили всі учасники обговорення. Так, очільниця департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, презентуючи проєкт Стратегії розвитку міста, який уже майже готовий до представлення на розгляд міської ради, наголосила, що його розробці передували опитування громадської думки серед різних категорій мешканців Миколаєва, щоб врахувати інтереси всіх верств суспільства. Вона також висловила подяку членам ЕГР, які брали участь в розробці проєкту Стратегії на різних її етапах.

Свої зауваження члени ради висловили і до Плану відновлення та розвитку території Миколаївської міської громади, наголосивши на пріоритетності безпекових питань, обов’язковості залучення громадськості на кожному етапі роботи над документом та повної  узгодженості Плану з іншими стратегічними документами з відновлення міста.

Як підкреслив Віктор Сікаленко, директор Агенції розвитку міста Миколаєва, вже наступного дня експерти ЕГР отримають проєкт Плану відновлення та розвитку території Миколаївської міської громади для можливості його докладнішого вивчення і подання пропозицій.

Участь громадських експертів сприяла позитивним змінам у підході до роботи над проєктом Генерального плану міста Миколаєва – відзначив головний архітектор міста Євген Поляков. За його словами, зараз фактично має відбуватися реабілітація міста за принципом «будувати краще, ніж було», а для цього треба враховувати актуальні потреби громади і зміни, що відбуваються в реальному часі.

Головний архітектор міста також  запросив експертів ЕГР до участі в онлайн опитуванні громадської думки щодо сприйняття знакових місць у Миколаєві і  полегшення обміну перспективами та ідеями щодо процесів міської регенерації.  Всі зацікавлені городяни також можуть взяти в ньому участь за посиланням https://bit.ly/expMykolaiv .

 

image

 

 

Нові робочі місця, інвестиції, розвиток економіки: експертна група опрацьовує концепцію створення індустріального парку
 
Експерти, представники міської ради та громадськості продовжують працювати над розробкою проєктів у межах Портфоліо міста Миколаєва.
Як повідомляла пресслужба міськради, на сьогодні сформовано п’ять ключових опцій, що сприятимуть післявоєнному відновленню міста, залученню інвестицій, економічному розвитку та створенню робочих місць.
У цій роботі Миколаїв підтримують міжнародні партнери - Програма розвитку ООН у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання» та Європейський Союз.
На черговій зустрічі робоча група опрацювала ідеї щодо проекту створення індустріального парку “Миколаїв”.
Йдеться про територію для промислового освоєння за межами міської забудови. Концепція індустріального парку передбачає, що на спеціально підготовленій території буде створено нові промислові підприємства. Така промислова екосистема покликана об’єднати інтереси бізнесів та виробників держави та місцевих громад.
Директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко нагадала, що рішенням міської ради для створення індустріального парку було виділено три земельні ділянки загальною площею до 190 га.
Експерти проаналізували основні аспекти створення індустріального парку, його локацію та необхідні об’єкти інфраструктури, інженерні комунікації тощо.
Представник експертно-громадської ради Володимир Самойленко презентував бачення щодо видів діяльності індустріального парку.
На думку фахівців, на промисловій території було б доцільно розмістити:
-логістичний центр зберігання та сортування;
-машино/суднобудування;
-підприємства переробної промисловості;
-допоміжні види діяльності.
Важливим аспектом є залучення громадян до активної участі у роботі над проєктом - зазначають члени робочої групи.
 
image
знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: