Мапа порталу

Експертно-громадська рада  

 

Миколаївці разом із місцевою владою та міжнародними партнерами працюють над планом майбутньої відбудови свого міста. Саме час долучитися і вам!

 

У всіх, хто по справжньому любить Миколаїв, немає сумнівів, що після перемоги України у війні з російськими загарбниками, місто над Бугом відродиться, залікує рани від обстрілів і стане окрасою українського Півдня.

Перспективне майбутнє Миколаєва бачать і зарубіжні партнери: так міжнародна дизайнерська компанія One Works, що базується в Мілані, тісно співпрацює з українськими архітекторами та громадянами над розробкою прообразу генерального плану міста – майстер-плану відновлення. Розпочалася робота і над Програмою комплексного   відновлення м. Миколаєва. Безперечно,робота над стратегічними документами такого рівня має вестись відкрито для громади, враховувати ідеї та зауваження містян. Це й стало основною темою розширеного засідання Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради, яке відбулося в онлайн-форматі у вівторок, 7 березня.

До участі в обговоренні крім членів ЕГР долучилися заступник головного архітектора міста Євген Поляков, директорка департаменту економічного розвитку ММР Тетяна Шуліченко, представники інших громадських рад Миколаєва, журналісти та громадські активісти.

Цими днями завершено перший етап роботи над генеральним планом Миколаєва у рамках міжнародного проєкту #UN4Mykolaiv. Нагадаємо, що протягом кількох місяців тривав прийом анкет від  миколаївців, які залишаються в місті або тимчасово покинули дім. Опитувальник  містить запитання про те, які ініціативи люди  вважають нагальними та яким би хотіли бачити рідне місто.  Станом на початок лютого 15000 мешканців уже взяли участь в опитуванні. Упродовж шести місяців команда міжнародних експертів та миколаївських фахівців досліджувала основні потреби та завдання головного містобудівного документу.

За підсумком изначено шість основних принципів для забезпечення успішної реалізації генерального плану для Миколаєва.

Як повідомив підчас засідання голова ЕГР Артем Ващиленко, прийнято рішення ще на місяць продовжити термін подачі пропозицій від громадян,в тому числі представників бізнесу. «Сьогодні цей процес ми намагаємося зробити максимально відкритим, це принципова позиція – підкреслив він».

Тетяна Шуліченко в свою чергу нагадала, що місто долучилося до європейської економічної комісії ООН – саме для Миколаєва й Харкова розроблять такі документи.

«Наше місто також сильно постраждало від обстрілів. Тому даний майстер-план буде включати багато об'єктів які будуть стосуватися проєктів відновлення – по суті це план відновлення міста. Принцип європейців – відбувати краще і використовуючи європейські принципи планування та урбаністики. Дуже важливо залучення громадськості до цього процесу, адже саме містяни мають сказати, що саме їм потрібно у місту коли вони повернуться», - підкреслила вона.

Наразі оновлені графічні матеріали уже доступні для вивчення і подальшого обговорення на Інернет-порталі «Миколаївська міська рада» (https://mkrada.gov.ua/news/18224.html)

Заступник головного архітектора Миколаєва Евген Поляков підкреслив, що на європейських майданчиках плануються заохотити донорів профінансувати проєкти відбудови Миколаєва.Так окрім самого майстер-плану від One Works пропонується втілити у Миколаєві низьку спеціалізованих проектів, наприклад: «Наша спадщина» - історичний центр мста, де планується відновити чи створити нові цікаві історичні об'єкти; «Індустрія торгівля, водний фонд; проєкт пов'язаний з підприємництвом створення технопарків; «Зелені легені» - створення парків та зон відпочинку та інші.

Подібні зустрічі із залученням громадськості відповідно до  напрямків обговорюваних проектів Експертно - громадська рада обіцяє проводити регулярно.

Запрошуємо громаду до активної участі у всіх етапах розробки генерального плану нашого міста. Пропонуємо пройти коротке опитування і дякуємо за зворотній зв’язок!

https://forms.gle/FMy5QwHopcekb8WF8

 

РОЗМІЩЕНО: 09.03.2023


 

Експерти ЕГР налагоджують співпрацю з Державною регуляторною службою України.

Минулого четверга, 10 лютого відбулося перше у 2022 році планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Участь у засіданні взяли також фахівці регуляторної служби України - заступниця начальника Південного відділу ДРСУ Елла Романенко Миколаївна та головний спеціаліст Південного відділу ДРСУ Олег Долінський.

Під час свого виступу п. Романенко підкреслила важливість налагодження співпраці із представниками підприємницьких кіл на місцевому рівні та наголосила, що ДРСУ завжди стоятиме на сторожі законних інтересів підприємницької спільноти. Важливість залучення до цього процесу громадських рад відзначив також її колега, Олег Долінський. Саме громадські ради, за його словами, є інструментом конструктивної співпраці для підприємців, які в своїй діяльності зазвичай орієнтовані на конкуренцію.

В ході зустрічі експерти ЕГР та представники Державної регуляторної служби дійшли згоди щодо необхідності організації спільних нарад на регулярній основі. В умовах посилення протиепідемічних заходів дані наради можуть успішно проводитися у режимі онлайн.  Основною метою даної ініціативи є координація дій органів місцевих органів влади, інститутів громадського суспільства та підприємців з забезпечення реалізації державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності.

Немає опису.

РОЗМІЩЕНО: 15.02.2022


 

До Міжнародного дня дарувальників книжок: громадські експерти зробили подарунок бібліотеці
 
   Щорічно, починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – одне з наймолодших свят у календарі. Воно стало міжнародним не тільки по причині своєї глобальної суті, а й тому, що корінням своїми воно вийшло з народу, ініціатива його появи належить одній звичайній людині - американці Еммі Бродмур – засновниці сайту дитячої книги в США.
   У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному, залишати їх в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам і благодійним організаціям, що займаються розвитком грамотності.
   До цікавої ініціативи долучилася і експертно-громадська ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Під час чергового засідання ради 10 лютого громадські експерти передали до фондів Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького твори з власних домашніх бібліотек. Під час засідання ради дарунок вручив голова ЕГР Артем Ващиленко. Переважно це - література з питань бізнес освіти, коучингу і менеджменту, в тому числі англомовна. А ще одне видання - книга з навчання академічному малюнку - виявилася відповіддю на побажання одного з читачів. Як розповіла заступник директора бібліотеки Любов Варюхіна, буквально кілька днів тому в бібліотеці запитували саме таку літературу для художників.
 
РОЗМІЩЕНО: 11.02.2022
 

 

Експерти ЕГР продовжують ґрунтовну роботу

13 жовтня відбулося планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Серед широкого кола питань, які розглянули громадські експерти – перспективи участі громадських рад в проведенні антикорупційної експертизи місцевих нормативно-правових актів, можливі заходи щодо організації навчання школярів м. Миколаєва навичкам плавання, розгляд ініціативи щодо проведення громадських слухань з питань формування бюджету територіальної громади. та ін.

Експерти ЕГР наголошують на необхідності широкого громадського обговорення питань формування міського бюджету, тож члени ради, які є керівниками громадських об’єднань прийняли рішення звернутися до міського керівництва з ініціативою щодо проведення громадських слухань з питань формування бюджету територіальної громади м. Миколаєва. Наразі триває процес збору підписів, відповідно до вимог Положення про громадські слухання у м. Миколаєві, затвердженого міською радою.

Також під час засідання було прийнято рішення звернутися до голови Державної служби морського та річкового транспорту України В. Кіндратіва стосовно проведення зустрічі з питань удосконалення регулювання водного транспорту в Україні. Звернення було підписано головами колегії громадських рад міста Миколаєва.

Громадські експерти прагнуть постійно підвищувати свій професійний та кваліфікаційний рівень. Тож в ході засідання ЕГР відбувся семінар – тренінг «Громадський контроль за публічними закупівлями». Тренерами виступили Наталія Піроженко, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри публічного управління та регоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України, експертка з державних закупівель та міжсекторної взаємодії Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN (Ukrainian Public Law and Administration Network). До неї приєднався  доктор наук з державного управління Сергій Саханенко, професор кафедри, доктор наук з державного управління, професор ОРІДУ НАДУ при Президентові України.

Ще одну сторінку в історію успіхів ЕГР було вписано завдяки Олені Пєхоті, доктору педагогічних наук, професору та багаторічному члену ЕГР і голові громадської ради з питань освіти дорослих.   Нещодавно за її редакцією вийшла книга "Технології освіти дорослих". Прикметно, що Друк даної книги став можливим завдяки реалізації проєкту в рамках Громадського бюджету Миколаєва.  Примірник ґрунтовної праці миколаївських науковців презентували голові ЕГР Артему Ващиленку.

Немає опису.

 

РОЗМІЩЕНО: 18.09.2021


 

 

Експертно-громадська рада дає старт розробці Положення про місцеві ініціативи у Миколаєві

Минулої п’ятниці, 3 вересня відбулося чергове планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради. (ЕГР). Одним із основних питань порядку денного засідання стала робота над проєктом Положення про місцеві ініціативи в м. Миколаєві.

Нагадаємо, місцеві ініціативи, як одна з форм участі громадян в управлінні містом, закріплені в Статуті територіальної громади Миколаєва. Встановити ж зрозумілий та прозорий алгоритм дій для реалізації такої можливості покликане Положення про місцеві ініціативи в м. Миколаєві, необхідність якого зазначена і в Регламенті Миколаївської міської ради VIII скликання.

Над проєктом Положення протягом кількох тижнів працювала робоча група, створена у складі ЕГР, розгорнуті консультації громадським експертам надавали фахівці департаменту міського голови ММР.

Наразі триває процес внесення змін та доповнень до проєкту Положення, які надійшли під час його обговорення в ході засідання ЕГР. При цьому голова ради Артем Ващиленко наголошує, що члени ради мають долучитися до адвокаційної кампанії з інформування містян про можливості, які відкриваються при використанні даного інструменту громадської участі.

 

Експерти ЕГР планують роботу ради та хочуть підвищити свою кваліфікацію

3 вересня чергове засідання провела експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). У переліку важливих питань для розгляду – планування роботи ради до кінця 2021 року. Адже, як наголошують експерти, консультативно-дорадчий орган рівня ЕГР має функціонувати чітко, злагоджено та у відповідності з вимогами сьогодення.

Серед питань, запропонованих членами ЕГР для опрацювання протягом наступних місяців: забезпечення житлових прав дітей із соціально вразливих категорій, актуалізація Правил благоустрою відповідно до новел національного законодавства, навчання школярів та ін.

Як повідомив член ЕГР Валерій Вєтров, серед громадськості, яка опікується питаннями збереження навколишнього середовища, існує ініціатива створення профільної громадської ради з екологічних питань. Тому, скоріше за все, коло консультативно-дорадчих органів у Миколаєві незабаром розшириться.

Не забувають експерти ради і про вдосконалення своїх знань та практичних навичок. Вже наступного місяця члени ЕГР планують колективно пройти навчання з питань громадських закупівель.

РОЗМІЩЕНО: 06.09.2021


 

Експертно-громадська рада опрацювала перший масштабний документ і продовжить роботу в напрямку розширення громадських ініціатив

У вівторок, 6 липня 2021 року відбулося чергове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Робоча група, сформована у складі ради, представила на розгляд колег проєкт Положення про експертно-громадську раду виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Оскільки експерти ради попередньо мали можливість ознайомитися з проєктом, на засіданні детально обговорили всі зауваження та доповнення, які підготували громадські експерти.

«Засідання тривало понад дві з половиною години, разом з колегами детально обговорювали кожен пункт проєкту Положення про ЕГР. Розуміючи, що це базовий документ, який регламентує роботу нашої ради, і повинен ґрунтуватися виключно на нормах чинного законодавства», - розповів голова ЕГР Артем Ващиленко. «Ми усвідомлюємо всю вагу відповідальності, яка покладена на нас, адже напрацьований нами документ може надалі використовуватися в роботі не тільки нашої ради, а стати зразком для інших», - підкреслив він.

Жваве обговорення викликала пропозиція заступника голови ради Михайла Золотухіна щодо поновлення роботи над проєктом Положення про місцеві ініціативи у м. Миколаєві.

Оскільки члени ради дійшли одностайної згоди щодо актуальності даного питання для миколаївської громади, було вирішено, враховуючи попередній позитивний досвід, сформувати у складі ЕГР робочу групу з опрацювання проєкту відповідного Положення. Її члени мають вивчити досвід інших українських міст та  вже за два тижні планують представити колегам  своє бачення механізму реалізації місцевих ініціатив у Миколаєві, з урахуванням чинних вимог законодавства.

Ще одним пунктом порядку денного засідання ЕГР став розгляд ініціативи члена ради Валерія Вєтрова щодо внесення рекомендацій до проєкту Закону України «Про громадський контроль». Експерти ЕГР вітають ініціативу щодо розробки законопроєкту, який дозволить побудувати системну взаємодію представників громадськості та влади на місцях, що забезпечить прийняття збалансованих рішень, запобігатиме випадкам корупції та сприятиме встановленню суспільної злагоди.

РОЗМІЩЕНО: 07.07.2021


 

Експертно-громадська рада розпочала роботу в новому складі

31 травня 2021 року відбулося перше засідання новообраної експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Нагадаємо, цей склад ради за підсумками рейтингового голосування на  установчих зборах сформували представники 25 громадських організацій різного спрямування.

Відповідно до рекомендацій, розроблених Кабінетом Міністрів України, на першому своєму засіданні новостворена громадська рада має обрати свого очільника. Тож саме це питання стало першим у порядку денному засідання ЕГР. За підсумками анонімного рейтингового голосування у 2021 році раду очолить Артем Ващиленко, який набрав незаперечну більшість голосів членів ради.

Учасники засідання висловили своє бачення щодо заступників голови ЕГР, висунувши кандидатури своїх колег, які мають значний управлінський досвід та досвід громадської роботи. Більшість членів ради висловилася за те, щоб голова ЕГР мав трьох заступників, які разом із ним повинні будуть опікуватися основними напрямками роботи ради.  За підсумками рейтингового голосування заступниками голови ЕГР було обрано Михайла Золотухіна, Олексія Мірошниченка та Олега Кречуна.

Члени ради також прийняли рішення звернутися до Миколаївського міського голови з клопотанням про залучення працівника органів місцевого самоврядування для виконання обов'язків секретаря ЕГР.

Наступним етапом роботи ЕГР стане розробка проєкту Положення про експертно-громадську раду виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Новий документ має регулювати роботу ЕГР у відповідності з потребами часу та актуальними змінами законодавства. З цією метою в складі ЕГР вже сформовано робочу групу із громадських експертів, які разом з працівниками місцевого самоврядування працюватимуть над проєктом нового Положення. До її складу увійшли: Олександр Глущенко, Михайло Золотухін, Олексій Мірошниченко та Дмитро Слободянюк.