Мапа порталу

Експертно-громадська рада  

 

Експертно-громадська рада дає старт розробці Положення про місцеві ініціативи у Миколаєві

Минулої п’ятниці, 3 вересня відбулося чергове планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради. (ЕГР). Одним із основних питань порядку денного засідання стала робота над проєктом Положення про місцеві ініціативи в м. Миколаєві.

Нагадаємо, місцеві ініціативи, як одна з форм участі громадян в управлінні містом, закріплені в Статуті територіальної громади Миколаєва. Встановити ж зрозумілий та прозорий алгоритм дій для реалізації такої можливості покликане Положення про місцеві ініціативи в м. Миколаєві, необхідність якого зазначена і в Регламенті Миколаївської міської ради VIII скликання.

Над проєктом Положення протягом кількох тижнів працювала робоча група, створена у складі ЕГР, розгорнуті консультації громадським експертам надавали фахівці департаменту міського голови ММР.

Наразі триває процес внесення змін та доповнень до проєкту Положення, які надійшли під час його обговорення в ході засідання ЕГР. При цьому голова ради Артем Ващиленко наголошує, що члени ради мають долучитися до адвокаційної кампанії з інформування містян про можливості, які відкриваються при використанні даного інструменту громадської участі.

 

Експерти ЕГР планують роботу ради та хочуть підвищити свою кваліфікацію

3 вересня чергове засідання провела експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). У переліку важливих питань для розгляду – планування роботи ради до кінця 2021 року. Адже, як наголошують експерти, консультативно-дорадчий орган рівня ЕГР має функціонувати чітко, злагоджено та у відповідності з вимогами сьогодення.

Серед питань, запропонованих членами ЕГР для опрацювання протягом наступних місяців: забезпечення житлових прав дітей із соціально вразливих категорій, актуалізація Правил благоустрою відповідно до новел національного законодавства, навчання школярів та ін.

Як повідомив член ЕГР Валерій Вєтров, серед громадськості, яка опікується питаннями збереження навколишнього середовища, існує ініціатива створення профільної громадської ради з екологічних питань. Тому, скоріше за все, коло консультативно-дорадчих органів у Миколаєві незабаром розшириться.

Не забувають експерти ради і про вдосконалення своїх знань та практичних навичок. Вже наступного місяця члени ЕГР планують колективно пройти навчання з питань громадських закупівель.

РОЗМІЩЕНО: 06.09.2021


 

Експертно-громадська рада опрацювала перший масштабний документ і продовжить роботу в напрямку розширення громадських ініціатив

У вівторок, 6 липня 2021 року відбулося чергове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Робоча група, сформована у складі ради, представила на розгляд колег проєкт Положення про експертно-громадську раду виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Оскільки експерти ради попередньо мали можливість ознайомитися з проєктом, на засіданні детально обговорили всі зауваження та доповнення, які підготували громадські експерти.

«Засідання тривало понад дві з половиною години, разом з колегами детально обговорювали кожен пункт проєкту Положення про ЕГР. Розуміючи, що це базовий документ, який регламентує роботу нашої ради, і повинен ґрунтуватися виключно на нормах чинного законодавства», - розповів голова ЕГР Артем Ващиленко. «Ми усвідомлюємо всю вагу відповідальності, яка покладена на нас, адже напрацьований нами документ може надалі використовуватися в роботі не тільки нашої ради, а стати зразком для інших», - підкреслив він.

Жваве обговорення викликала пропозиція заступника голови ради Михайла Золотухіна щодо поновлення роботи над проєктом Положення про місцеві ініціативи у м. Миколаєві.

Оскільки члени ради дійшли одностайної згоди щодо актуальності даного питання для миколаївської громади, було вирішено, враховуючи попередній позитивний досвід, сформувати у складі ЕГР робочу групу з опрацювання проєкту відповідного Положення. Її члени мають вивчити досвід інших українських міст та  вже за два тижні планують представити колегам  своє бачення механізму реалізації місцевих ініціатив у Миколаєві, з урахуванням чинних вимог законодавства.

Ще одним пунктом порядку денного засідання ЕГР став розгляд ініціативи члена ради Валерія Вєтрова щодо внесення рекомендацій до проєкту Закону України «Про громадський контроль». Експерти ЕГР вітають ініціативу щодо розробки законопроєкту, який дозволить побудувати системну взаємодію представників громадськості та влади на місцях, що забезпечить прийняття збалансованих рішень, запобігатиме випадкам корупції та сприятиме встановленню суспільної злагоди.

РОЗМІЩЕНО: 07.07.2021


 

Експертно-громадська рада розпочала роботу в новому складі

31 травня 2021 року відбулося перше засідання новообраної експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Нагадаємо, цей склад ради за підсумками рейтингового голосування на  установчих зборах сформували представники 25 громадських організацій різного спрямування.

Відповідно до рекомендацій, розроблених Кабінетом Міністрів України, на першому своєму засіданні новостворена громадська рада має обрати свого очільника. Тож саме це питання стало першим у порядку денному засідання ЕГР. За підсумками анонімного рейтингового голосування у 2021 році раду очолить Артем Ващиленко, який набрав незаперечну більшість голосів членів ради.

Учасники засідання висловили своє бачення щодо заступників голови ЕГР, висунувши кандидатури своїх колег, які мають значний управлінський досвід та досвід громадської роботи. Більшість членів ради висловилася за те, щоб голова ЕГР мав трьох заступників, які разом із ним повинні будуть опікуватися основними напрямками роботи ради.  За підсумками рейтингового голосування заступниками голови ЕГР було обрано Михайла Золотухіна, Олексія Мірошниченка та Олега Кречуна.

Члени ради також прийняли рішення звернутися до Миколаївського міського голови з клопотанням про залучення працівника органів місцевого самоврядування для виконання обов'язків секретаря ЕГР.

Наступним етапом роботи ЕГР стане розробка проєкту Положення про експертно-громадську раду виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Новий документ має регулювати роботу ЕГР у відповідності з потребами часу та актуальними змінами законодавства. З цією метою в складі ЕГР вже сформовано робочу групу із громадських експертів, які разом з працівниками місцевого самоврядування працюватимуть над проєктом нового Положення. До її складу увійшли: Олександр Глущенко, Михайло Золотухін, Олексій Мірошниченко та Дмитро Слободянюк.

 

РОЗМІЩЕНО: 02.06.2021


 

Разом на користь міської громади: обрано новий склад експертно-громадської ради

У вівторок, 25 травня, відбулися установчі збори з формування нового складу експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (далі – ЕГР).

Перед початком зборів присутніх привітав керуючий справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради Андрій Волков. Він закликав учасників зібрання до конструктивної співпраці, а також висловив побажання успішного проходження процедури виборів нового складу ЕГР та успіхів у подальшій діяльності ради, донесенні позиції громадськості до органів влади та участі громадянського суспільства в управлінні містом.

Учасників зборів також привітала заступник директора департаменту міського голови Миколаївської міської ради – начальник відділу громадських зв’язків Наталія Ухмановська.

Як повідомив голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів з обрання нового складу ЕГР Віктор Погромський, з метою забезпечення конструктивної роботи ЕГР та спираючись на досвід роботи ради минулих років, ініціативною групою було затверджено її склад у кількості 25 осіб.

До участі в установчих зборах було допущено 38 представників громадськості, делегованих інститутами громадянського суспільства міста Миколаєва, тож за право представляти міську громаду в ЕГР конкуренція серед представники інститутів громадянського суспільства розгорнулася неабияка.

Відповідно до процедури, визначеної Постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010, обрання персонального складу ради відбувалося шляхом рейтингового голосування. За підсумками підрахунку голосів до нового складу ради були обрані 25 представників інститутів громадянського суспільства м. Миколаєва, які отримали найбільшу підтримку серед своїх колег – учасників зборів:

з/п

Прізвище, ім’я, по батькові кандидата (в алфавітному порядку)

Інститут громадянського суспільства, який делегував кандидата для участі в установчих зборах

1.

АБРАМОВ

Олег Миколайович

Миколаївська обласна організація ВО "Українське товариство оцінювачів"

2.

БОЙКО

Роман Васильович

ГО "Асоціація учасників та інвалідів АТО"

3.

БОРИСЮК

Кирило Михайлович

Миколаївська обласна спілка ветеранів підводників та ВМФ

4.

ВАРЮХІНА

Любов Миколаївна

Благодійний фонд МЕТА Від спільного бачення – до спільних дій

5.

ВАЩИЛЕНКО

Артем Миколайович

Українська асоціація Центрів підтримки бізнесу

6.

ВЄТРОВ

Валерій Євгенович

ГО "Спілка підприємців Миколаївщини"

7.

ГЛУЩЕНКО

Олександр Вікторович

ГО "Спортивний корпус Миколаїв"

8.

ГОЛОВЧЕНКО

Гліб Олександрович

ГО "Миколаївський прес-клуб"

9.

ЄВСЄЄВ

Володимир Борисович

Асоціація "Інноваційний кластер "Регіональний інноваційний хаб"

 

 

 

10.

ЄФІМОВА

Ганна Вікторівна

ГО "Інститут перспективних досліджень"

11.

ЗОЛОТУХІН

Михайло Євгенович

ГО Фонд розвитку м. Миколаєва

12.

КАЛІНІНА

Лариса Анатоліївна

ГО "Діалог"

13.

КАЛМИКОВА

Марина Петрівна

ГО "Миколаївська громадська рада"

14.

КАШУБА

Ганна Володимирівна

ГО "Фонд ініціативного розвитку"

15.

КРАНКОВСЬКИЙ

Дмитро Владиславович

ГО "Знання, безпека, ДОБРОБУТ"

16.

КРЕЧУН

Олег Митрофанович

Заводська районна організація воїнів-афганців та АТО

17.

КУДАР

Борис Юрійович

ГО "Учбово-методичний центр захисту прав людини"

18.

ЛАПШИНА

Вікторія Олександрівна

ВБО "Ініціатива заради життя"

19.

МІРОШНИК

Сергій Петрович

ГО "Яхт-клуб "Стрілка"

20.

МІРОШНИЧЕНКО Олексій   Володимирович

МОГО "Об'єднання економістів"

21.

ПЄХОТА

Олена Миколаївна

ГО «Центр «Європейська освіта дорослих»

22.

РАГУЛІНА

Ніна Михайлівна

ГО "Миколаївська міська рада ветеранів"

23.

САМОЙЛЕНКО

Володимир Володимирович

ГО "Асоціація лідерів туризму Миколаївської області

24.

СЛОБОДЯНЮК

Дмитро Сергійович

Миколаївська обласна організація Союзу юристів України

25

ХУДЯКОВ

Володимир Юрійович

«Регіональний центр підтримки електронного  урядування»

 

Як зазначив у своєму виступі головуючий установчих зборів Артем Ващиленко, рада відкрита до співпраці з громадськими експертами, які не ввійшли до її складу, але мають бажання та можливість реалізовувати суспільно корисні ініціативи.

ОНОВЛЕНО 26.05.2021


 

 

Щодо перенесення дати проведення установчих зборів з формування нового складу експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради

Керуючись Типовим положенням про громадську раду при міністерстві, іншому центральному  органі  виконавчої влади,  Раді міністрів Автономної Республіки Крим,  обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві  та  Севастополі  державній адміністрації, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 (зі змінами), відповідно до рішення міської комісії з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва від 02 квітня 2021 року (протокол № 7), з метою зниження темпів поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19,  ініціативна група щодо формування нового складу експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (далі – Ініціативна група) повідомляє про перенесення дати проведення установчих зборів з формування нового складу експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (далі - ЕГР).

За рішенням Ініціативної групи (протокол № 7 від 06.04.2021) дату проведення установчих зборів буде визначено після прийняття міською комісією з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва рішення про послаблення карантинних обмежень, яким буде надано дозвіл на проведення заходів із відповідною кількістю осіб.

ОНОВЛЕНО 06.04.2021


 

Експертно-громадська рада підбила підсумки роботи 

27 січня 2021 року відбулося підсумкове засідання Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). В ході зустрічі кожен з членів ради представив стислий звіт про свою роботу в рамках ЕГР та за напрямком діяльності організації, яку в ній представляє. Спираючись на свій досвід громадської діяльності та роботи в складі ЕГР, значна кількість експертів планує взяти участь і в установчих зборах з обрання нового складу ради.

Окремо члени ради обговорили і процес залучення нових експертів в рамках оновлення її складу в ході Установчих зборів, які мають відбутися в першій чверті поточного року. Експерти ради також запропонували своє бачення напрямків роботи ЕГР в 2021-му році. Так, на їх думку, громадському активу варто зосередити свою увагу на таких питаннях:

- вдосконалення Правил благоустрою та утримання територій м. Миколаєва;

- приведення цільових програм у повну відповідність з вимогами, що висуває чинне законодавство, зокрема щодо необхідності проведення стратегічної екологічної оцінки (СЕО) та введення обчислюваних показників ефективності програм;

- збільшення прозорості та ефективності процесу використання бюджетних коштів;

- пристосування міської інфраструктури до потреб громадян з обмеженими фізичними можливостями тощо.

Артем Ващиленко, який протягом кількох років очолював ЕГР, подякував колегам за плідну роботу в складі ради та висловив надію на формування нового складу ЕГР з професійних та вмотивованих представників громадськості. «Очікуємо побачити компетентних, з практичним досвідом і високою безкорисливої мотивацією, представників громадянського суспільства, які готові вкладати сотні годин особистого часу в розвиток нашого міста» - заявив він.

РОЗМІЩЕНО: 01.02.2021


 

 

До уваги представників інститутів громадянського суспільства!

З метою забезпечення участі громадськості у формування та реалізації місцевої політики, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (зі змінами), керуючись пп. 19, 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міським головою видано розпорядження від 20.01.2021 №7р «Про організаційні заходи з питань функціонування громадських рад при органах місцевого самоврядування».

Даним розпорядженням розпочато процес підготовки до організації установчих зборів з метою формування нового складу експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради та затверджено склад ініціативної групи, яка має здійснити заходи з проведення установчих зборів із дотриманням вимог вказаної Постанови.

До складу  вказаної ініціативної групи увійшли:

Атанасова Валентина Олександрівна, головний спеціаліст відділу громадських зв’язків департаменту міського голови Миколаївської міської ради;

Дрібко Галина Валентинівна, головний спеціаліст відділу правового забезпечення юридичного департаменту Миколаївської міської ради

Петренко Оксана Валеріївна, викладач кафедри олімпійського та професійного спорту факультету фізичного виховання та спорту ЧНУ ім. Петра Могили, представник ВГО “Спортивна студентська спілка України” (за погодженням);

Погромський Віктор Олександрович, доцент кафедри економіки та підприємництва ЧНУ ім. Петра Могили, голова наглядової ради ГО «Інститут всесвітньої історії, етнології та політичних проблем» (за погодженням);

Стєкольщикова Валентина Андріївна, завідувач кафедри журналістики МКУ імені Пилипа Орлика, член Національної спілки журналістів України (за погодженням);

Ухмановська Наталія Леонтіївна, заступник директора департаменту міського голови Миколаївської міської ради – начальник відділу громадських зв’язків;

Цибулько Ніна Павлівна, член правління ГО «Регіональна асоціація автомобілістів» (за погодженням);

Циганков Артем Станіславович, головний спеціаліст відділу інформаційного забезпечення департаменту міського голови Миколаївської міської ради

На першому засіданні ініціативної групи, яке відбулося 22 січня 2021 року, її головою було обрано Віктора Погромського, секретарем – Валентину Атанасову.

Подальша інформація щодо проведення установчих зборів та щодо умов участі в них представників інституцій громадянського суспільства буде оприлюднена у термін, що відповідає вимогам, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (зі змінами).

 

Громадські ради: робота – в режимі онлайн, курс – на продуктивну співпрацю

11 грудня 2020 року члени ЕГР спільно із представниками інших громадських рад, створених при структурних підрозділах  виконавчих органів Миколаївської міської ради, учасниками Коаліції об’єднань бізнесу та залученими експертами взяли участь в онлайн-засіданні Колегії громадських рад м. Миколаєва. Учасники обговорення зосередили свою увагу на питаннях взаємодії громадських рад та органів місцевого самоврядування.
Частина учасників обговорення активно підтримує пропозицію щодо розширення повноважень громадських рад у взаємодії з місцевою владою, особливо в питаннях підприємницької сфери.  Водночас, голова ЕГР Артем Ващиленко наголосив, якщо члени громадських рад прагнуть розширити свої повноваження, вони мають бути готовими до  постійної та зосередженої роботи, зокрема, над проєктами нормативних документів. З ним висловив згоду і представник Громадської ради при Державній регуляторній службі України Валерій Вєтров.

За підсумками обговорення члени громадських рад та залучені експерти виробили низку рекомендацій, які планують подати до органів місцевого самоврядування Миколаєва найближчим часом. Вони стосуватимуться, як було озвучено учасниками засідання, таких питань:

- запровадити антикорупційну експертизу проєктів рішень місцевих органів влади;

- розробити методику отримання зворотного зв’язку від користувачів центрів надання адміністративних послуг та процедуру громадського моніторингу їх роботи;

- відновити роботу над впровадженням пропозицій щодо вдосконалення Правил благоустрою;

- продовжити реалізацію концепції розвитку річок та маломірного судноплавства.

Планують громадські експерти і покращити свої навички проведення онлайн-конференцій. За пропозицією голови громадської ради з питань туризму О. Кречуна вони долучаться  до вебінару, присвяченому інструментам ZOOM.

 

Чергове онлайн-обговорення члени ЕГР присвятили питанням розвитку підприємництва та туристичної галузі.

Експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) продовжує практику онлайн-обговорень актуальних питань розвитку міста, з огляду на існуючі карантинні обмеження та рівень епідемічної небезпеки. У середу, 2 грудня, члени ЕГР, інших громадських рад, створених при підрозділах виконавчих органів міськради, та залучені експерти разом з представниками департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради та департаменту міського голови Миколаївської міської ради зустрілися онлайн для обговорення проєкту Програми розвитку малого і середнього підприємництва у м. Миколаєві до 2023 року.

Директорка департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко, презентуючи проєкт зазначила, що основні шляхи Програми спрямовані на реалізацію державної політики щодо сприяння розвитку малого й середнього підприємництва (МСП):

-       покращання базових умов ведення бізнесу;

-       посилення просування місцевого бізнесу;

-       інформаційна підтримка;

-       підприємницьке навчання, кадрова інфраструктура.

Позитивний відгук серед учасників обговорення – представників підприємницької спільноти викликали запропоновані в проєкті заходи з часткового  відшкодування за рахунок бюджетних коштів  відсоткових ставок за кредитами, залученими МСП  для реалізації інвестиційних проєктів, витрат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця та ін.

Члени ЕГР у свою чергу зацікавилися заходами кампанії «Купуй миколаївське» та зробили декілька цікавих пропозицій. В цілому учасники обговорення позитивно оцінили проєкт Програми. Одним з напрямків для подальшого вдосконалення на думку залучених експертів може стати розширення інформування підприємницької спільноти, зокрема, за рахунок використання Telegram-каналів.

Також в ході онлайн-засідання заступник голови ЕГР Михайло Золотухін розповів про хід реалізації міжнародного грантового проєкту «Туризм, спадщина і творчість». Нагадаємо, нещодавно між Миколаївською міською радою та громадською організацією «Фонд розвитку міста Миколаєва» підписано меморандум про партнерство та співпрацю, спрямований на консолідацію зусиль у впровадженні заходів в рамках операційної програми «Басейн Чорного моря» за напрямом «Туризм».

Це міжнародний грантовий проєкт, учасниками якого стали Грузія (м.Тбілісі – головний партнер), Болгарія (м.Добрич) та Україна (м.Миколаїв).

В його рамках передбачено створення транскордонного туристичного маршруту, проведення тренінгів з креативного туризму, підприємництва в сфері туризму, розробки культурних продуктів, проведення інвентаризації та створення бази даних. Заплановано створення туристичного порталу, проведення навчальних семінарів для місцевих органів влади, туроператорів та гідів з метою підвищення їх кваліфікації, а також впровадження 9 стартап-проєктів в галузі туризму.

Проєкт планують реалізувати впродовж 2021-2023 рр. Його загальна вартість складає 900 тисяч 173 євро, з них бюджет для України — 208 тисяч 452 євро.

Як повідомив  М. Золотухін, на даний час відбувається формування експертної групи із залученням представників громадськості, яка буде розробляти напрямки та заходи реалізації проєкту. Тож у членів ЕГР наразі є можливість безпосередньо долучитися до участі в міжнародній програмі.

 

ЕГР провела першу зустріч в цифровому форматі
 
6 квітня 2020 року експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міськоі ради (ЕГР) провела першу зустріч у форматі відеоконференції.
Як зазначив голова ЕГР Артем Ващиленко, з огляду на посилення карантинних заходів та з урахуванням вимог положення про ЕГР було прийнято рішення провести зустріч у режимі обговорення та з використанням цифрового додатку Zoom.
До спілкування долучилися також громадські експерти Борис Кудар, директор ГО «Навчально методичний центр захисту прав людини», громадський префект Анна Кашуба, голова громадської ради при Державній регуляторній службі України Валерій Вєтров та голова ОСН селища Ялти Сергій Сидляр.
Борис Кудар розповів присутнім про окремі результати реалізації проєкту з аналізу громадськими префектами сфери освіти в м. Миколаєві. У своїй доповіді він зокрема приділив увагу питанням кібербезпеки закладів освіти.
Анна Кашуба розповіла про результати проєкту з аналізу формування та виконання заходів, які виконувалися за рахунок бюджетних коштів та доброчинних внесків. Загалом в ході проєкту досліджувалися 7 навчальних закладів м. Миколаєва. За інформацією п. Кашуби фінансова звітність даних закладів у відкритих джерелах подана не в повному обсязі та не структуровано, в результаті чого не лише складно виконати повноцінний аналіз, але й виникають ризики подвійного фінансування певних заходів.
Ще одним аспектом дослідження громадського експерта стала ефективність використання бюджетних коштів у реалізації заходів з енергоефективності, зокрема, термосанації будівель закладів освіти.
Однак, як зауважили члени громадської ради в ході презентації даного звіту, при оцінці робіт з енергоефективності варто оцінювати не лише використання коштів, але й зміни в температурному режимі, комфортності перебування дітей тощо. Для повноцінного аналізу ефективності проєкту мають бути враховані всі можливі фактори та виконані детальні підрахунки на основі актуальної інформації.
В свою чергу Михайло Золотухін, заступник голови ЕГР, підкреслив, що у керівництва міста наявна політична воля щодо позитивних змін в напрямку збільшення прозорості бюджетного процесу, тому найближчим часом можна сподіватися на покращання ситуації.
В цілому, члени ЕГР дійшли згоди в тому, що онлайн-формат є ефективним для обговорення актуальних питань та аналізу документів. Можливою темою наступної онлайн-зустрічі може стати питання щодо умов реалізації Громадського бюджету в умовах карантинних заходів.
Світлина від Валентини Атанасової.Світлина від Валентини Атанасової.
Світлина від Валентини Атанасової.
 
 

Громадський бюджет має стати першою школою проєктного менеджменту: ЕГР підтримала створення спецномінації для шкіл

Днями відбулося чергове планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітет Миколаївської міської ради (ЕГР). Члени ради зосередили свою увагу на можливостях вдосконалення програми Громадський бюджет, яка вже протягом кількох років реалізується у Миколаєві.

Як зазначив голова ЕГР Артем Ващиленко, ініціатива Громадського бюджету користується довірою серед миколаївців, оскільки забезпечує додаткову  прозорість у використанні коштів територіальної громади і дозволяє городянам взяти безпосередню участь у їх розподілі.

Водночас, на думку членів ради, механізм відбору проєктів Громадського бюджету потребує вдосконалення, для того, щоб забезпечити як можливість розширення кола учасників так і, водночас, дотримання принципу змагальності та чесної конкуренції між авторами проєктів, які належать до різних категорій.

Громадські експерти переконані, що розв`язати це питання можна за допомогою запровадження у межах Громадського бюджету спеціальних номінацій. Так,  минулого року вже запрацювала номінація «Соціальний проєкт», а цього року може з‘явитися спеціальна номінація для шкільних проєктів.

Освітяни у свою чергу схвалюють ідею спецномінації. Заступник голови міського управління освіти з фінансово-економічних питань Лариса Іванова підкреслила, що Громадський бюджет є також і прекрасним майданчиком для громадянської освіти молоді, тож буде несправедливим обмежувати в участі у Громадському бюджеті освітні заклади.

Ініціативу цілком підтримують і в міському департаменті економічного розвитку, який є головним виконавцем Програми «Громадський бюджет». Як розповіла директор департаменту Тетяна Шуліченко, незабаром буде запропоновано низку змін, які окреслять правила відбору шкільних проєктів в межах Громадського бюджету. Зокрема, подавати проєкти зможуть школярі віком від 14 до 18 років, буде встановлено певні обмеження щодо сум проєктів та предметів закупівлі; а також, безумовно, буде збільшено кількість проєктів, які зможуть обирати миколаївці під час голосування.

Члени ЕГР переконані: запровадження спецномінації, по-перше, дозволить освітнім проєктам конкурувати в межах свого власного напрямку та забезпечить більш справедливий механізм відбору, а по-друге – дасть можливість для молоді пройти своєрідну першу школу проєктного менеджменту, що стане у нагоді під час майбутнього відкриття власної справи або громадської діяльності.

 

Експертно-громадська рада запланувала свою роботу на перше півріччя 2020 року

23 січня відбулося перше у новому 2020 році засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). На ньому члени ради підбили підсумки своєї річної роботи та узгодили план засідань на поточний рік.

Одним з позитивних результатів роботи ради на думку її голови Артема Ващиленка  та заступника голови ЕГР Михайла Золотухіна стали досягнення у сфері підвищення прозорості бюджетного процесу. Зокрема, відповідно до рекомендацій, наданих радою наразі повністю реалізована відкритість паспортів бюджетних програм, а також виконується їх аудит. Водночас, за словами п. Золотухіна, необхідно досягнути більшої відкритості в процесі прийняття головного фінансового документу міста, зокрема, проводити громадські слухання з питань бюджету. Тому полишати тему прозорості бюджету рада не буде.

Серед заходів, які ЕГР запланувала на поточний рік – участь у низці круглих столів з питань прозорості бюджету, продовження роботи над проектом Стратегії розвитку м. Миколаєва, аналіз важливих для міста інфраструктурних проєктів та ін. Продовжать члени ради працювати й над удосконаленням механізму реалізації в м. Миколаєві Громадського бюджету – цій темі планується присвятити окреме засідання.

 

Експерти ЕГР одними з перших познайомилися з книгами миколаївських авторів, виданих цього року за міською комплексною програмою «Культура»

У 2018 р. за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради в міській комплексній програмі «Культура» на 2016-2019 рр. було вперше заплановано бюджетні кошти на підтримку місцевих авторів. На меті ставилось забезпечити більш широкий доступ городян до нових книжкових краєзнавчих видань та популяризацію творчості миколаївських авторів.

Успішне починання мало своє продовження. Вже 2019 року в міський бюджет було закладено 300 000 грн. на реалізацію даної ініціативи з 1 квітня по 15 травня проведено конкурсний збір пропозицій від місцевих авторів та видавництв щодо видання книг краєзнавчої тематики.

З метою відбору було створено експертну групу, до якої увійшли відомі міські діячі, експерти в галузі культури, журналісти, письменники, представники публічних бібліотек міста.

Під час засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) мали змогу побачити видання, які вже вийшли друком в межах програми, та чекають на читачів.

Як розповіла директор ЦБ ім. М.Л.Кропивницького Тетяна Тверда, в 2019 році на розгляд експертів надійшло 47 книг та рукописів від видавців І.О. Гудим, В.В. Торубара, Л.Ф. Траспов, В.Д. Швець, видавництва ІЛІОН тощо. Протягом травня-червня відбувалась експертна оцінка поданих пропозицій.

Представлені книги відбиралися за такими критеріями:

- актуальність видання. Книги повинні містити кращі зразки літературної творчості місцевих авторів, нові відомості, факти, матеріали краєзнавчої тематики, популяризувати історію і сьогодення рідного краю. Тобто заявка повинна була мати обґрунтовану соціокультурну значимість видання;

- представлене видання повинно було мати достатньо високий літературно-художній рівень, який підтверджувався наявними рецензіями та рекомендаціями від письменницьких організацій, інших закладів чи установ;

- заявка подавалась від книговидавців, що забезпечувало попереднє опрацювання поданої книги, гарантію якісного поліграфічного виконання, розуміння ресурсних затрат і визначення оптимальної вартості друку видань. 

Експертною групою було прийнято рішення підтримати 28 назв книг на суму 274850 грн. Загальний наклад нових краєзнавчих книг, які надійдуть в бібліотеки міста, становить 1620 примірників.

Книги видані 5-ма місцевими видавницями та 1 видання у київському видавництві «Саміт книга». По кількості назв найбільш книг видано видавництвом ІЛІОН (Румянцева Г.В.) – 12 назв, 7 назв – надрукував видавець Гудим І.О., 5 назв надрукував видавець Швець В.Д., 2 назви - видавець Торубара В.В., 1 видання – видавець Траспов Л.Ф.

За підсумками выдбору вийде в світ 14 літературно-художніх книг.

Порадують маленьких читачів і 6 видань для дітей, їх  автори – Ірина Грунська, Надія Щедрова та п. Скорнякова. Підтримано і літературознавче видання – збірник спогадів, есе про Д.Креміня «Небесне і земне» із серії «Обдаровані мудрістю».

Варто назвати окремо дуже популярні за тематикою книги – це історико-краєзнавчі, які користуються високим попитом у городян – таких видань підтримано 11 назв.

Серед них книга Ю.С.Крючкова  «Николаевский модерн» - данина пам’яті видатному миколаївському вченому. Надрукована ще одна з його книг, присвячена архітектурі Миколаєва і яку мріяв побачити автор найчисленнішої кількості книг з історії Миколаєва.

Нарешті  підтримано експертами видання збірки нарисів під керівництвом Сергія Макарчука «Ті, що пройшли крізь вогонь», присвячену миколаївцям – учасникам АТО.

Підтримано також посібник з навчальної роботи з підготовки до Миколаївських математичних олімпіад та нотне видання. Як відзначили в ЕГР, така література у великому дефіциті і дуже потрібна, бо в Миколаєві багато закладів працює з музичною літературою. І нарешті варто назвати довгоочікуваний фотоальбом з кольоровими ілюстраціями «Неизвестный Верещагин», підготовлений 5 років назад і присвячений  музейній колекції видатного баталіста Василя Верещагіна, чиє ім’я носить Миколаївський обласний художній музей.

Всі книги надійдуть в публічні бібліотеки міста і будуть доступними для городян. Презентації нових видань уже розпочалися, тож слідкуйте за анонсами у ЗМІ та соціальних мережах!

Більш докладно з виданнями - переможцями можна ознайомитися з презентації.

 

 

 

В експертно-громадській раді запропонували «ліки» для ефективності бюджету міста

19 вересня 2019 року відбулося засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) за участю фахівців структурних підрозділів виконавчих органів міськради та

В ході засідання заступник голови ЕГР, голова ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» Михайло Золотухін розповів присутнім про підсумки проведення громадського аудитів від ГО ФРММ з питань впровадження у органах місцевого самоврядування м. Миколаєва системи внутрішнього контролю та аудиту, а також аудиту ефективності утримання дорожньо-транспортної інфраструктури м. Миколаєва.

Експерт ФРММ Тетяна Золотухіна  яка презентувала учасникам засідання результати реалізації зазначених проектів та озвучила рекомендації, розроблені ГО ФРММ для органів місцевого самоврядування міста Миколаєва.

За її словами в органах місцевого самоврядування м. Миколаєва не повною мірою виконуються норми бюджетного законодавства України щодо здійснення  розпорядниками внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту діяльності в своїх та підвідомчих установах.

Також експерти ФРММ наголошують на необхідності стратегічного бачення розвитку дорожньої та транспортної інфраструктури Миколаєва, а також запровадження системи внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту в виконавчих органах міської ради

Додатково міським службам варто звернути увагу на своєчасність виконання робіт з ремонту дорожньої інфраструктури, з огляду на зміну сезонів.

За підсумками активного обговорення члени ЕГР виробили низку рекомендацій, які за підписом керівництва ради будуть передані міському голові.

Крім того, ЕГР обговорила під час минулого засідання  підсумки реалізації протягом 2019 року ще двох міських програм, ініціатором та співавтором яких вона є. Це проект "Миколаївська книга" який в межах комплексної міської програми «Культура» вже другий рік поспіль дозволяє побачити світ книгам миколаївських авторів і видавців, а також Громадський Бюджет міста Миколаєва, який дав путівку в життя значній кількості соціально корисних починань.

 

Експертно-громадська рада рекомендує повернутися до роботи над Стратегією розвитку міста Миколаєва

25 квітня 2019 року експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) вирішила направити звернення до міського голови щодо необхідності повернутися до питання підготовки Стратегії сталого розвитку м. Миколаєва на 2020-2030 роки.

У раді переконані, що до процесу розробки та обговорення Стратегії має бути залучене максимальне число зацікавлених представників науки, промисловості і бізнесу, інтелігенції, об'єднань громадян та загалом усіх небайдужих мешканців міста.

Члени ЕГР також особливо наполягають на тому, що за міською радою має бути офіційно закріплений статус замовника Стратегії.

За основу експерти ЕГР радять взяти проект "Стратегії сталого розвитку міста Миколаєва на 2014-2030 рр." який був розроблений радою у партнерстві з іноземними громадськими експертами  в 2012-2013 роках, а також використати розробки Агенції розвитку міста Миколаєва, яка працювала над проектом Стратегії у 2014-2015 рр. і Стратегію розвитку Золотої Дельти Дніпро-Бузького Лиману, розроблену в 2010 р.

Безперечно, ці напрацювання потребують вдосконалення з урахуванням вимог часу, тому особливо актуальним має стати широке обговорення проекту Стратегії сталого розвитку нашого міста.

 

Нормативна грошова оцінка землі – знову на порядку денному ЕГР

Ще одна актуальна міська проблема, постійна увага до якої знаходить відображення у діяльності членів експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР),  – це  встановлення адекватної нормативної грошової оцінки земель в м. Миколаєві. Це питання стосується багатьох  городян і підприємств, всіх хто володіє або користується землею. Саме тому необхідний підхід, який, в межах чинного законодавства, збалансував би як інтереси землекористувачів,  так і міської громади в цілому.

Заступник голови ЕГР, провідний фахівець в питаннях регулювання земельних відносин Олег Абрамов під час засідання 25 квітня 2019 року представив членам ради та залученим експертам своє бачення ситуації та можливі шляхи врегулювання проблеми. Зокрема, на його думку, діюча нормативна грошова оцінка землі у м. Миколаєві, хоча і зазнала певних коректив, наразі все ще не враховує необхідною мірою інтереси підприємців.

Дане питання викликало жваве обговорення серед членів ЕГР. Експерти ради наголошували: хоча ЕГР і має зберігати неупередженість у питанні взаємовідносин між міською владою, підприємницькою спільнотою та іншими громадянами, але встановлення адекватного розміру нормативної грошової оцінки землі – запорука інвестиційної привабливості і подальшого розвитку міста.

Оптимальне рішення члени ЕГР вбачають у широкому громадському обговоренні, яке дозволить залучити значну кількість галузевих фахівців і забезпечить прозорість прийнятого рішення щодо механізму нормативної грошової оцінки землі в м. Миколаєві.

 

Експертно-громадська рада переобрала голову та його заступників

 

26 лютого 2019 року відбулося чергове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Одним з питань порядку денного стало обрання голови ради та його заступників, оскільки згідно з Положенням про ЕГР, вони виконують свої повноваження протягом року.

За підсумками анонімного голосування членів ради шляхом заповнення бюлетенів більшістю голосів присутніх головою ЕГР було повторно обрано Артема Ващиленка, виконавчого директора Миколаївського регіонального центру підтримки бізнесу.

Також члени ради обрали заступників голови ЕГР. Ними, за підсумками голосування, стали Олег Абрамов - голова Миколаївського обласного місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка оцінювачів землі», Антоніна Галкіна - голова Миколаївського клубу сприяння сталому розвитку та побудові  громадянського суспільства «Спільні дії» та Михайло Золотухін - голова ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва».

 

Орієнтація на системну роботу: ЕГР підбила підсумки своєї діяльності у 2018 році

 

На черговому засіданні експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР), що відбулося 26 лютого 2019 року,  члени ради підбили підсумки її роботи у 2018 році.

Як підкреслив голова ради, Артем Ващиленко, саме системна експертна робота членів ЕГР під час засідань та за напрямком діяльності організацій, які вони представляють в раді, є запорукою тих чи інших досягнень.

Одним із результатів роботи ЕГР та підсумком наданих нею рекомендацій стало внесення змін до низки нормативних документів, зокрема, Положення про громадський бюджет міста Миколаєва. Представники ЕГР також долучилися до аналізу проектів Програми поводження з тваринами на території м. Миколаєва на 2018-2020 роки, які невдовзі мають бути розглянуті депутатами. Враховано і рекомендацію ради розробити та прийняти міську програму з розвитку туристичної галузі. На даний час проект даної Програми рекомендований виконкомом до розгляду міською радою.

Схвальний відгук від управління культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради отримали рекомендації ЕГР стосовно заходів у сфері книговидання.

Заступник голови ради Михайло Золотухін увійшов до складу робочої групи з питань демократичності, прозорості й ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві, створеної відповідним розпорядженням міського голови. Члени ради також стали одними з ініціаторів загальноміських громадських слухань з питань ефективності і прозорості процесу формування бюджету м. Миколаєва на 2019 рік. Слухання відбулись у сесійній залі міської ради 26 січня, і, як розповів Михайло Золотухін, на сьогодні уже виконані 5 пунктів рекомендацій, вироблених їх учасниками.

Члени ЕГР працюють і над проектами нормативних актів загальноукраїнського рівня. Так, на одному із засідань радою було розглянуто проект Закону України «Про освіту дорослих» та підготовано низку рекомендацій до його змісту.

Саме за сприяння ЕГР минулого року при виконавчих органах Миколаївської міської ради було створено три консультативно-дорадчі органи, а саме: громадську раду з питань розвитку туризму у м. Миколаєві при департаменті економічного розвитку Миколаївської міської ради; громадську раду ринку нерухомості м. Миколаєва та громадську раду при департаменті житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

Наразі члени ЕГР працюють над формуванням плану роботи на 2019 рік.

 

Громадський бюджет у Миколаєві: що вдалося зробити і як зробити краще - обговорювали громадські експерти

23 листопада 2018 року відбулося чергове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Серед основних питань порядку денного – підсумки реалізації у м. Миколаєві проектів, що отримали фінансування в межах Громадського бюджету.

Нагадаємо, запровадження громадських бюджетів в Україні розпочалося з 2015 року, коли мешканці Чернігова, Черкас та Полтави отримали можливість обрати пріоритетні проекти, які фінансуватимуться із міського бюджету. Громадські бюджети сьогодні також працюють у більшості обласних центрів України. У Миколаєві Громадський бюджет запроваджено з 2017 року, на основі відповідної Програми, затвердженої міськрадою.

Директор департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко розповіла учасникам зібрання, що у 2018 році, станом на  23 листопада повністю реалізовано  десять проектів Громадського бюджету, на стадії завершення (80-99%) знаходяться три проекти, а ще чотири реалізовано на 50-79%. Одинадцять проектів поки реалізовано на рівні менше 50%. Однак, цей показник може помітно змінитися, оскільки робота над реалізацією проектів триває просто зараз.

Одним із завершених на сьогодні проектів Громадського бюджету є «Творча лабораторія» В межах цього проекту на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №31 було створено ART та STEM-майданчики, придбано обладнання для навчання і творчості, проведення наукових дослідів. Як розповіла директор ЗОШ № 31 Анна Архіпова, на базі ART-майданчику вже проведено виставки миколаївських художників, зокрема В. Меркулова, відбулися виїзні конференції з арт-освіти для педагогічних працівників, на STEM-майданчику працює гурток робототехніки. За словами Анни Євгеніївни, ART-простір є доступним не лише для учнів ЗОШ № 31, але й для всіх дітей мікрорайону, учнів інших шкіл, наприклад ЗОШ № 6. Таким чином участь у реалізації Громадського бюджету стала основою для консолідації громади: школярів та їх батьків, інших мешканців району, дала змогу залучити до співпраці студентів та викладачів ЧДУ ім. Петра Могили.

Про підсумки реалізації своїх проектів розповіли також інші автори, які взяли участь у засіданні ЕГР.

Так, проект «Облаштування мережі велопарковок у загальнодоступних місцях м. Миколаїв. "Ми за #веловибір"» на сьогодні майже завершений. Його метою було облаштування сучасними, функціональними та однаковими велопарковками територій біля державних установ та шкіл м. Миколаїва. За словами автора – Анни Максименко – ця ініціатива має дати поштовх активному розвитку та розбудові велоінфраструктури на міському рівні, зробити велосипед зручним транспортом у повсякденному житті громадян. На сьогодні велопарковки встановлено біля 17 шкіл та 6 установ

В процесі реалізації знаходиться ще один проект, який був підтриманий в межах громадського бюджету –  створення великого спортивно-розважального комплексу "Котигорошко" між вул. Обсерваторною та вул. Адмірала Макарова . І хоча в його реалізації виникли певні затримки, відкриття майданчика має відбутися вже 19 грудня, у День Св. Миколая, покровителя нашого міста. Як зазначив автор проекту – член ЕГР Денис Барашковський, відсутність можливості для здійснення авансових платежів негативно впливає на стан реалізації проектів, оскільки вартість матеріалів та робіт з часом постійно зростає. Дозвіл на здійснення авансових платежів для робіт в межах виконання Громадського бюджету на думку п. Барашковського міг би вирішити дане питання.

Актуальним на думку авторів проекту та громадського активу залишається і питання вандалізму. Як зазначає Анна Максименко, зростання загальної культури співжиття допоможе подолати дану проблему, але станеться це, на жаль, не скоро. Тож необхідним для запобігання злочинам і виявлення порушників є нагляд за об’єктами міської інфраструктури, як існуючими, так і новими. Учасники обговорення переконані, що такий нагляд може забезпечити приєднання до системи «Безпечне місто».

Представники громадськості також наголошують на важливості більш чіткої й оперативної координації дій між розпорядниками бюджетних коштів під час виконання Громадського бюджету. Адже деякі проекти реалізують до чотирьох таких структур, а вони зокрема, мають вчасно і в повному обсязі отримувати необхідну документацію. Не зайвим буде навчання з питань бюджетного процесу і для розробників проектів.

Важливо не лише реалізувати проект вчасно та в повному обсязі, але й гідно представити його – переконані члени ЕГР.  Так, голова  ради Артем Ващиленко пропонує запровадити відповідне маркування для об`єктів, що збудовані за кошти Громадського бюджету. З ним одностайно погодилися і автори проектів, які взяли участь у засіданні ЕГР.

А коли всі проекти Громадського бюджету, заплановані на 2018 рік, будуть реалізовані, представники громадського активу планують провести «круглий стіл» на якому хочуть обмінятися позитивним досвідом, окреслити актуальні проблеми та знайти оптимальні шляхи їх вирішення і інтересах миколаївської громади.

 

В Експертно-громадській раді підтримали запровадження Методики  оцінки ефективності виконання міських  програм  та планують долучитися до їх аналізу

Днями в Миколаєві відбулося чергове засідання Експертно-громадської ради (ЕГР) при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради.

Одним з головних питань порядку денного став стан запровадження у Миколаєві системи контролю за показниками ефективності бюджетних і цільових програм. Варто нагадати, що даним питанням ЕГР займається системно, так у грудні минулого року питання забезпечення бюджетної прозорості вже стояло на порядку денному засідання ради. Щоправда, як зазначив заступник голови ЕГР Михайло Золотухін, зараз уже можна говорити про певні конкретні зрушення, підкріплені нормативно-розпорядчими документами.

Він повідомив, що 21 травня 2018 року Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич підписав розпорядження про створення під своїм керівництвом робочої групи з питань демократичності, прозорості й ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві. Згідно з цим документом, члени робочої групи на основі рекомендацій аудитів управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області та ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» вже до 18 червня мають здійснити такі кроки:

- провести відповідний аналіз діяльності головних розпорядників бюджетних коштів Миколаївської міської ради;

- напрацювати рекомендації щодо запровадження дієвої системи контролю за ефективністю виконання бюджетних програм головними розпорядниками бюджетних коштів та надати їх міському голові.

Заступник голови ЕГР підкреслив, що органи місцевого самоврядування м. Миколаєва дослухалися до рекомендацій ЕГР та Фонду розвитку м. Миколаєва в частині збільшення прозорості бюджетного процесу. Також він відзначив, що бажаний результат ще не досягнутий, проте поступ у напрямку більшої відкритості вже помітний.

Залучений експерт, представник Фонду розвитку м. Миколаєва, Тетяна Золотухіна також розповіла про своє бачення сутності фінансового контролю та методики його проведення.

У числі основних завдань для органів місцевого самоврядування в цьому напрямку вона вбачає ліквідацію дублювання повноважень головних розпорядників бюджетних коштів та загалом посилення відповідальності в їх роботі. Бюджетні програми мають бути модернізовані у відповідності до вимог чинного законодавства та потреб часу.

Органи місцевого самоврядування зі слів експертів, можуть прийняти місцеві нормативні документи, якими, зокрема, відкоригують терміни бюджетного планування та посилять відповідальність розпорядників бюджетних коштів за дотриманням вимог законодавства, фінансовим забезпеченням бюджетних програм і результатами їх виконання.

У результаті дискусії експерти дійшли спільної думки, що досягти поставлених цілей можна за допомогою прийняття нормативно-правового акту  щодо організації внутрішнього контролю у виконавчих органах Миколаївської міської ради та у підвідомчих бюджетних установах, а також затвердження Методики оцінки ефективності реалізації міських цільових  та бюджетних програм, що виконуються в їх складі та фінансуються за рахунок коштів міського бюджету.

Відповідні рекомендації, з урахуванням зауважень та доповнень, наданих під час обговорення, ЕГР доручила розробникам узагальнити та підготувати для направлення на розгляд міському голові.

Водночас члени ЕГР вирішили й особисто не лишатися осторонь процесу підвищення прозорості бюджетування у Миколаєві. Експерти зі складу ради взяли на себе зобов’язання проаналізувати діючі бюджетні та цільові програми в межах своєї компетенції та доповісти про власні напрацювання під час наступного засідання ЕГР.

 

Олександр Сєнкевич провів зустріч з представниками громадських рад: домовилися про спільну роботу для розвитку міста

20 квітня в Миколаївській міській раді відбулося спільне засідання Експертно-громадської ради виконавчого комітету міськради, Громадської ради з питань розвитку туризму у місті Миколаєві при департаменті економічного розвитку міськради та Громадської ради ринку нерухомості міста Миколаєва. Участь у заході взяли Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, перший заступник мера Володимир Криленко.

Сторони обговорили питання розвитку ринку нерухомості у Миколаєві та підвищення туристичної привабливості нашого міста. Представники громадських рад передали міському голові свої пропозиції та напрацювання для вивчення та подальшої реалізації. Олександр Сєнкевич пообіцяв уважно ознайомитися з документами та залучити юридичний департамент для надання висновку щодо відповідності сформованих проектів доручень чинному законодавству.

-         Експертні ради не лише порушують проблемні питання, але й одразу готують інструменти для їх вирішення, - зазначив Артем Ващиленко, голова Експертно-громадської ради виконавчого комітету міської ради. – Практика діалогу з міським головою на регулярній основі була дієвою у минулі роки, тож ми хочемо відновити такі зустрічі. Сьогодні ми озвучимо зміст пакету нормативних документів, розроблених протягом 2017-2018 років, до його складу увійшли 8 проектів доручень.

Олександр Сєнкевич подякував представникам громадських рад за підтримку та розуміння, а також висловив переконання, що подальша спільна робота буде ефективною та принесе користь, перш за все, Миколаєву та миколаївцям.

-         Сьогодні у цьому залі я бачу не просто представників громадськості, а, перш за все, експертів: кожен з вас досяг вагомих результатів у своїй професійній діяльності та може поділитися напрацьованим досвідом. Сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити багато проблем, - відзначив мер міста.

Представник громадської ради при Державній регуляторній службі України Валерій Вєтров нагадав, що рік тому громадськими радами було розроблено 10 проектів доручень, проте на даний час виконано лише одне. На його думку, дієвим засобом контролю за реалізацією пропозицій громадськості можуть бути регулярні зустрічі з керівництвом міської ради.

-         Перше питання, яке турбує бізнес, це бюрократія. Скільки б робочих груп ми не створили, перегляду процедур немає. Посилаються на будівництво нового ЦНАПу, нібито зосередивши всі послуги в одному місці, вирішать існуючі проблеми. Друге питання – стосовно землі. Якщо по земельному законодавству процедура прийняття рішень має тривати 30 днів, то у нас – 60. Треба переглянути кожну адмінпослугу, - говорить Валерій Вєтров.

Петро Мойсол, голова Громадської ради ринку нерухомості міста Миколаєва, звернув увагу на необхідність завершення роботи щодо покращення інвестиційного клімату в нашому місті: це стосується питань пайової участі, процедур у сфері земельних відносин.

Керівник ПАТ «Промстрой-2» Віктор Загоруй підкреслив, що інвестиційний клімат дуже залежить від стану будівельної галузі. Проблема у тому, що фахівці-будівельники почали масово від’їжджати за кордон.

-   Ситуація катастрофічна. Навіть якщо прийдуть інвестори, працювати буде нікому. Ще в лютому ми, представники 12 підприємств, звернулися до міської влади з проханням про перегляд заробітної платні будівельникам на поточний рік. Відповідно до наказу профільного міністерства, її розмір по Україні, при врахуванні у договірній вартості за ДБН, має бути встановлений на рівні 5,500 грн – 7,800 грн. Віз і нині там. Нічого не вирішується, - поскаржився керівник підприємства.  

Олександр Сєнкевич, натомість, запропонував розглянути ситуацію з недобросовісними підрядниками, які для перемоги у тендері вдаються до шахрайства, встановлюючи найнижчу вартість робіт, а потім просять додаткового фінансування.

-         Щодо зарплат: якщо раніше розмір заробітної платні встановлював Мінрегіонбуд, то зараз на це вповноважили місцеву владу, проте інструментів, як це вирішувати, ніде не прописано – рішенням виконкому чи сесії, - відзначив мер. – Питання дуже важливе, вважаю, що слід провести окреме засідання Громадської ради ринку нерухомості міста Миколаєва та прийняти рішення.

Пропозиції стосовно розвитку галузі туризму у Миколаєві озвучив голова профільної громадської ради Віктор Чередниченко. Серед першочергових кроків – розробка програми розвитку туристичної галузі, підтримка організації свята на воді River Fest, створення міського тематичного музею, професійна підготовка екскурсоводів.

Зокрема, представники громадської ради пропонують приурочити River Fest до Дня міста та зробити його щорічним заходом.

Міський голова відзначив, що туризм важливий для розвитку Миколаєва, його інвестиційної привабливості, крім того, проведення загальноміських заходів сприяє популяризації нашого міста і покращенню його іміджу. Олександр Сєнкевич висловив підтримку культурно-мистецьким, спортивним та іншим заходам, які дозволять залучити до Миколаєва якомога більше гостей з інших регіонів України, а нам – показати красу свого міста.

Відділ інформаційного забезпечення міської ради

 

Експертно-громадська рада переобрала керівника та звернулася до міської влади з приводу транспортної проблеми

30 березня відбулося засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР).

З огляду на те, що, відповідно до Положення про ЕГР, рада має щорічно обирати голову та його заступників, члени ЕГР провели таємне голосування, за підсумками якого головою ради було повторно обрано Ващиленка Артема Миколайовича. За нього проголосували 14 із 17 членів ради, присутніх на засіданні. Заступниками голови ЕГР за результатами рейтингового голосування було обрано Абрамова Олега Миколайовича, Галкіну Антоніну Олексіївну  та Золотухіна Михайла Євгеновича.

Також на засіданні було розглянуто таку актуальну для містян проблему як формування тарифу на проїзд у міському автотранспорті, т.зв. «маршрутних таксі», та доцільність його перегляду. Свої аргументи з даного питання під час засідання навели й представники громадськості Дмитро Плужник та Денис Янтар.

Як відомо, питання повноцінного транспортного забезпечення для Миколаєва є одним з нагальних, оскільки в місті існують віддалені мікрорайони, не охоплені мережею комунального електротранспорту. Тому ціна на проїзд у «маршрутках», на жаль, неодноразово ставала приводом для маніпуляцій з боку підприємств, які здійснюють пасажирські перевезення в маршрутних таксі. Водночас безпечні та якісні пасажирські перевезення за обґрунтованими тарифами є одним з пріоритетів розвитку транспортної галузі нашого міста.

Тож за підсумками засідання члени ради направили органам місцевого самоврядування м. Миколаєва рекомендації щодо вжиття таких заходів:

1. В екстреному порядку розробити альтернативний план організації пасажирських перевезень у місті на базі діючого КП «Миколаївелектротранс» у ситуації, коли представники підприємств-перевізників не мають змоги або відмовляються виконувати умови договору про здійснення пасажирських перевезень у м. Миколаєві.

2. Накласти мораторій на зміни вартості проїзду в міському транспорті до проведення та оголошення результатів офіційної експертизи пасажиропотоку, проведеної відповідно до Програми розвитку сталої міської мобільності Миколаєва на 2018-2019 роки та згідно з договором про надання послуг з розробки Плану сталої міської мобільності м. Миколаєва від 7 березня 2018 року.

3. Оприлюднити результати вказаного вище дослідження та створити робочу групу з питань формування тарифів на здійснення пасажирських перевезень у м. Миколаєві, включивши до неї представників громадськості на засадах паритетного представництва та дотримання балансу інтересів.

У стратегічній перспективі, з метою забезпечення сталого розвитку транспортної інфраструктури м. Миколаєва, рада вбачає за необхідне розробити і впровадити генеральну стратегію розбудови транспортної інфраструктури міста з урахуванням пріоритетності розвитку комунального транспорту.

 

Експертно-громадська рада підбила підсумки роботи за минулий рік

Днями відбулося планове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР). Члени ради підбили підсумки роботи у минулому 2017 році та визначилися з планами роботи у першому півріччі прийдешнього року.

Як повідомив у своїй доповіді голова ЕГР Артем Ващиленко, протягом 2017 року відбулося 11 планових засідань ЕГР та одне позапланове. В ході розгляду та обговорення актуальних питань розвитку міста радою було вироблено низку рекомендації до органів місцевого самоврядування м. Миколаєва, що відповідає повноваженням ЕГР, визначеним відповідним Положенням.

Загалом, за словами А. Ващиленка, у 2017 році радою за підсумками засідань було направлено 12 пакетів рекомендацій до міського керівництва Миколаєва та звернення до голови Верховної Ради України А. Парубія.

Значна кількість рекомендацій вже була врахована в роботі органів місцевого самоврядування м. Миколаєва та відображена у відповідних документах. Зокрема, за рекомендаціями ЕГР були внесені зміни до проекту Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки. Програма з даними змінами згодом була затверджена міськрадою рішенням від 16 листопада 2017 року № 28/8.

 image

Окрім роботи з документами, члени ЕГР брали активну участь у міських заходах, реалізовували власні проекти в різних сферах розвитку міста. Так, члени ЕГР увійшли до складу робочої групи з питань підготовки проектів Положення про громадський бюджет м. Миколаєва.

Одним з переможців міського конкурсу проектів, розроблених інституціями громадянського суспільства, яким надається фінансова підтримка з міського бюджету, став проект члена ЕГР Олени Пєхоти. Проведений в рамках реалізації проекту Фестиваль неформальної освіти дорослих у вересні 2017 року зібрав понад 40 експертів, провайдерів за різними напрямками цієї важливої сфери освітнього процесу. Окрім миколаївців у заході також взяли участь гості з інших міст України - Києва, Вінниці та Бурштина.

ЕГР продовжує співпрацювати з новоствореними консультативно-дорадчими органами, зокрема громадською радою ринку нерухомості м. Миколаєва, розробляючи спільні рекомендації. Співробітництво налагоджено і з громадською радою з питань розвитку туризму у м. Миколаєві  при департаменті економічного розвитку  Миколаївської міської ради. Як стало відомо, в поточному році радами планується проведення низки спільних заходів. 

Експертно-громадська рада вивчатиме методику проведення аудиту бюджетних програм та звертає на неї увагу міської влади

Днями Експертно-громадська рада  виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) розглядала один з рецептів більш ефективного витрачання бюджетних коштів міської громади.

В ході засідання ради, що відбулося 21 червня, методику громадського аудиту доброчесності запровадження програмно-цільового методу презентував заступник голови ради, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін.

Він також розповів, що експерти Фонду нещодавно провели два дводенних семінари-тренінги  для працівників міськвиконкому, членів ЕГР та інших представників громадськості міста та розпочали за вказаною методикою громадській аудит, перші результати якого будуть презентовано вже у серпні поточного року.

 

З огляду на надзвичайну актуальність питання ефективного використання бюджетних коштів та подолання корупційних ризиків, ЕГР одностайно прийняла таку резолюцію:

1. Визнати доцільним для членів ЕГР опанувати запропоновану методику.

2. Рекомендувати Миколаївському міському голові для підвищення у м. Миколаєві дієвості механізмів/інструментів демократичності, прозорості і ефективність управління місцевими фінансами через розробку/просування відповідних механізмів/інструментів впливу місцевих ОГС та широких кіл городян на виконання місцевих бюджетних програм і моніторинг/оцінку ефективність їх виконання на основі використання ПЦМ своїм розпорядженням створити робочу групу «З питань розробки напрацювань у сфері демократичності, прозорості і ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві».

3. Рекомендувати включити до складу вказаної робочої групи представників ЕГР, Департаменту фінансів, Департаменту фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради, основних розпорядників бюджетних коштів та відділу стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради. 

4. Рекомендувати розглянути можливість використання в роботі актуальних напрацювань у сфері інформаційно-комунікативних технологій , зокрема, е-платформи https://openbudget.in.ua/ або інших  сумісних з офіційними інтернет – ресурсами.

5. Рекомендувати Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради вивчити можливість застосування методики при здійсненні процедури фінансового контролю (аудит бюджетних програм) за участю громадськості від бюджетного запиту до звіту про виконання паспорту бюджетної програми.

У свою чергу команда Фонду, за словами М. Золотухіна, продовжить відповідне навчання членів ЕГР та працівників органів місцевого самоврядування  та допоможе команді міського голові в налагодженні відкритої і прозорої процедури контролю за ефективністю витрачання коштів міської громади. При цьому будуть використанні актуальні напрацювання у сфері інформаційно-комунікативних технологій.

 

Для довідки: методика громадського аудиту розроблена а згадані навчання проведено в рамках проекту «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети у 5-ти областях півдня і сходу України», якій реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» в рамках діяльності Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні».

Мета проекту: запровадити в бюджетний процес 20 пілотних громад із 5-ти областей півдня і сходу України принципи демократичного розвитку шляхом моніторингу доброчесності впровадження програмно-цільового методу (ПЦМ), ефективності витрачання коштів місцевих громад та навчальної, коуч — підтримки партнерських проектів з підвищення ефективності і доброчесності бюджетів пілотних громад, що поєднують дії органів публічної влади та громадські ініціативи.

 

 

Експертно-громадська рада виступила за збереження історичних поховань у м. Миколаєві

В ході засідання Експертно-громадської ради (ЕГР), яке відбулося  у середу 21 червня, одна з членів ради, Тетяна Губська, президент ГО «Некрополь» виступила перед членами ради зі зверненням щодо ініційованого КП «Миколаївська ритуальна служба» проведення ремонтних робіт на міських кладовищах. Такі роботи, за її словами, зокрема передбачають т.зв. рекультивацію захоронень – тобто ліквідацію «старих та бездоглядних поховань».

В ході обговорення даного питання, та з огляду на факти, перелічені у зверненні, члени ЕГР погодилися, що, навіть зважаючи на актуальність питання з необхідністю. винайдення на території м. Миколаєва нових  місць для здійснення поховань, необхідним є збереження існуючих могил та, зокрема, історичних поховань на території Миколаївського некрополя. З цією метою ЕГР вважає за доцільне:

1. Підготувати відкритий лист на ім’я міського голови Сєнкевича О.Ф. з проханням об’єктивно переглянути питання щодо т.зв. «рекультивації» старих поховань на території цвинтарів м. Миколаєва, з метою збереження історичних поховань.

2. Ініціювати створення спеціальної комісії з вивчення місць поховань, які підлягають рекультивації. Надати можливість фахівцям приймати рішення стосовно збереження історичних поховань.

3. Визначити певну «територію недоторканості» стосовно поховань історичного сектора Миколаївського некрополя,  забезпечити встановлення огорожі та охорону вказаної території.

4. Визначити можливості залучення бюджетних коштів для реставрації історичних поховань.

5. Розглянути можливість  створення та функціонування системи туристичних маршрутів по території миколаївського некрополя. 

6. Направити запит до відділу охорони культурної спадщини (керівник – Бондаренко І.А.) про роз’яснення ситуації щодо проведення «рекультивації» старих поховань.

 

Експертно-громадська рада підтримала проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки

4 травня експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) розглянула проект Програми розвитку малого та середнього підприємництва у м. Миколаєві на 2017-2018 роки, розроблений департаментом економічного розвитку Миколаївської міської ради.

Презентуючи Програму, директор департаменту Тетяна Шуліченко відзначила, що даний проект розроблений з урахуванням пропозицій, які були надані експертно-громадською радою за підсумками аналізу попередньої Програми у 2016 році.

Окрім цього, презентований проект містить й інші новаторські розділи. Так, Програмою передбачено кілька напрямків удосконалення фінансової підтримки підприємницьких ініціатив. Серед них - часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, які надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва, а також – компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску суб’єктам малого підприємництва, які влаштовують на роботу безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Новаторською знахідкою є й ініціювання промоційної кампанії «Купуй миколаївське» та розробка на конкурсних засадах відповідного логотипу.

Значна увага, згідно з Програмою, має приділятися детальному дослідженню бізнес-клімату міста шляхом проведення анкетувань та соціологічних опитувань. Дана позиція викликала одностайне схвалення серед членів ЕГР, які підкреслили важливість спрямування зусиль саме на ті галузі і напрями підприємництва, які можуть бути конкурентоздатними на українському або й міжнародному ринку.

Також учасники обговорення висловили додаткові рекомендації до презентованого проекту. Зокрема розробникам порадили перед винесенням Програми на розгляд міської ради конкретизувати певні заходи та визначити більш конкретні вимірювані критерії ефективності її виконання.

Після активного обговорення проекту Програми та передбачених нею заходів члени ЕГР  в цілому підтримали його абсолютною більшістю голосів.

 

До уваги членів Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР)! 

Чергове планове засідання ЕГР відбудеться 30 березня в Малій залі Миколаївської міської ради.

Порядок денний засідання :

1. Вироблення напрямів співробітництва ЕГР та Агенції розвитку м. Миколаєва. 

2. Презентація дослідження індексу демократичного розвитку областей України: Миколаївський аспект.

3. Функціонування нелегальних автовокзалів у м. Миколаєві: шляхи легалізації відправлень та забезпечення економічної вигоди. 

Початок засідання - о 15.00.

До уваги членів ЕГР! 

Наступне засідання Ради заплановане на 28 лютого 2017 р. (Мала зала, о 14:00). 

До розгляду пропонується основне питання: «Стан зелених насаджень у  м. Миколаєві та їх збереження». 

Запропонований порядок денний: 

1. Законодавча база з питання утримання зелених насаджень та нормативні акти місцевого рівня. 

2. Становище зелених насаджень у Миколаєві, та поточний стан їх утримання. 

3. Проблеми, пов’язані із фінансуванням утримання зелених насаджень та компенсації за їх знищення. 

4. Проблеми фіксації порушень законодавства при знищенні зелених насаджень. Взаємодія органів правопорядку, міської влади та мешканців задля збереження зелених насаджень. 

5. Розгляд та обговорення пропозицій щодо вдосконалення утримання та відтворення зелених насаджень в м. Миколаєві.

 

У експертно-громадської ради – новий керівник

У четвер Експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) провела чергове засідання, на якому розглянула низку важливих питань. Зокрема, відбулися вибори нового голови ради та його заступників.

Відповідно до Положення про ЕГР, термін повноважень її керівника становить один рік. По завершенню даного терміну відбувається обрання нового голови ради з числа її членів. Виступаючи перед присутніми, Ірина Купрієвич, яка очолювала раду у 2016 році зазначила, що термін її повноважень як голови ради вже добіг кінця. Вона запропонувала членам ради, які мають відповідні амбіції, вміннями та бажанням покращити роботу дорадчого органу, висунути свої кандидатури для участі у виборах нового голови ЕГР та коротко окреслити власне бачення діяльності ради під своїм керівництвом.

В результаті, за підсумками таємного голосування найбільшу кількість голосів із чотирьох представників ЕГР, які запропонували свої кандидатури, набрав  Артем Ващиленко, виконавчий директор Миколаївського регіонального центру підтримки бізнесу. Він і очолюватиме раду в 2017 році.

Члени ЕГР також обрали зі свого складу заступників голови ради. Ними стали Михайло Золотухін – голова Фонду розвитку міста Миколаєва, Олег Абрамов - голова Миколаївського обласного місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка оцінювачів землі» та Ірина Купрієвич, голова ММГО «Спадщина». Як свідчать підсумки голосування, у них виявилося найбільше симпатиків серед членів ради.

У персональному складі ЕГР, як і в її керівництві, також відбулися зміни. До складу членів ради увійшли Тетяна Губська - старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею, Юрій Підвишинський, уповноважений представник ГО «Асоціація солдатських матерів та волонтерів «Волонтер 79» та Сергій Стульник, уповноважений представник ГО «Територіальна козацька громада Корабельного району м Миколаєва».

Відділ громадських зв’язків Миколаївської міської ради

 

До уваги членів Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР)! 

Чергове планове засідання ЕГР відбудеться 16 лютого, у четвер, в каб. 163 приміщення  Миколаївської міської ради.

Початок о 14.00.

Порядок денний засідання:

1. Організаційні питання. Обрання голови ЕГР, заступників голови, оновлення персонального складу Ради.

2. Затвердження орієнтовних термінів розгляду питань плану ЕГР (помісячно).

3. Розвиток транспортно-дорожньої інфраструктури міста та шляхи її реформування. Розвиток велоінфраструктури, створення умов для занять велосипедним спортом.

4. Стан зелених насаджень у м. Миколаєві. Проблеми санітарної обробки дерев.

 

Побудинкові тарифи

Відповідно до рекомендацій Експертної громадської ради при міському голові на сайті Миколаївської міської ради розміщено розрахунки побудинкових тарифів, наданих житлово-експлуатаційними організаціями.

Станом на 01.11.2016 року всіма житлово-експлуатаційними підприємствами міста, що обслуговують житловий фонд співвласників багатоквартирних будинків на підставі електронних паспортів, виконано розрахункипобудинкових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням змін складових статей витрат, відповідно до вимог постанови КМУ від 01.06.2011 №869.

Для запобігання значного росту тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в порівнянні з діючими, розрахунки побудинкових тарифів проводяться на мінімальний перелік послуг, що затверджено рішенням виконавчого комітету ММР від 30.06.2010 №1023.

Тарифи

 

                                                                                                                                            РОЗМІЩЕНО: 23.03.2021

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: