Майбутні водії тролейбусів пройшли інструктаж з безбар’єрності
Сьогодні, 25 липня, на базі КП "Миколаївелектротранс" для майбутніх водіїв тролейбуса відбувся вже традиційний інструктаж щодо забезпечення безбар'єрного середовища в міському електротранспорті.
До нього також долучилася Ольга Виноградова, яка надала детальні рекомендації з забезпечення безпечної посадки та висадки пасажирів за допомогою пандусів та розповіла про важливість коректної взаємодії з пасажирами, що потребують допомоги.
Майбутні водії брали активну участь в дискусії та висловили готовність забезпечувати необхідну підтримку всім пасажирам. Директор КП "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана зазначив, що вивчення правил користуванням всім обладнанням, яке наявне в сучасних тролейбусах марки "PTS" та "Дніпро", є обов'язковою частиною проходження навчальної програми для водіїв.
"Комунальний транспорт – це в першу чергу про доступність для кожного. Сьогодні підприємство обслуговує 10 тролейбусних маршрутів і щодня на лініях працюють 51 тролейбус - весь новий транспорт з низькою підлогою, що робить електротранспорт доступним для маломобільних пасажирів. Проте саме водії відіграють ключову роль у створенні доступного середовища для кожної людини. Водії мають бути готовими до надання допомоги та підтримки, аби забезпечити комфортну та безпечну подорож для всіх пасажирів Миколаєва", - сказав Юрій Сметана.
Нагадаємо, що в тролейбусах марки "Дніпро" та "PTS", а також у модернізованих трамвайних вагонах КТМ-5 передбачено вбудовані пандуси, спеціально облаштовані місця для крісел колісних із вертикальною м’якою дошкою та паском безпеки. Також у рухомому складі встановлені системи аудіосупроводу зупинок, що особливо важливо для людей із порушенням зору. Разом із цим текстові інформатори з назвами зупинок дублюють інформацію для пасажирів із порушенням слуху.
"Проведення таких навчальних заходів - не новація, а системна практика для нашого підприємства", - підкреслює Юрій Сметана.
Такі заходи є невід’ємною частиною щоденної роботи КП "Миколаївелектротранс" у напрямку формування доступного міського середовища. Впровадження зазначених ініціатив відповідає завданням Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яку у своїй діяльності послідовно забезпечує підприємство, роблячи електротранспорт максимально зручним і безпечним для всіх категорій пасажирів.