Лікування травм та захворювань очей: які послуги гарантовані безоплатно ветеранам і ветеранкам
Участь у бойових діях може негативно вплинути на зір: через вибухові хвилі, вплив диму, хімічних речовин, хронічний стрес або травми. Такі чинники нерідко спричиняють катаракту, глаукому, ретинопатію, синдром сухого ока, кератит та інші патології.
Якщо ви помітили симптоми погіршення зору — зверніться до свого сімейного лікаря. Він виміряє гостроту зору, за потреби проведе офтальмоскопію й надасть направлення до офтальмолога.
У офтальмолога пацієнт отримує безоплатно (за е-направленням):
- консультацію, діагностику, огляд;
- лікування захворювань очей і придаткового апарата;
- втручання на оці (за потреби);
- індивідуальне навчання щодо стану здоров’я;
- профілактичні рекомендації.
Усі ці послуги надаються безоплатно в закладах, які мають договір із НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.
Хірургічне лікування травм і захворювань очей — теж безоплатне. У межах Програми медичних гарантій пацієнти можуть отримати повний спектр допомоги як у стаціонарі, так і в умовах стаціонару одного дня.
Це включає:
- передопераційну діагностику та післяопераційне спостереження;
- операції при проникаючих травмах ока (зокрема кератопластика, трансплантація рогівки);
- видалення катаракти;
- встановлення штучного кришталика;
- енуклеації та встановлення орбітальних імплантів;
- втручання на сітківці, рогівці, повіках, кон’юнктиві, склері;
- операції на слізному апараті;
- дакріоцисториностомія;
- хірургічне лікування глаукоми.
Умови надання:
Усі зазначені послуги доступні за направленням лікаря в закладах охорони здоров?я, які мають договори з НСЗУ на надання хірургічної допомоги в умовах стаціонару або стаціонару одного дня.
У разі екстреної ситуації — без направлення.
Стаціонарна допомога (без операцій):
- лікування гострих і генералізованих інфекцій ока;
- терапія неврологічних або судинних уражень;
- медична допомога при травмах, які не потребують хірургії;
- інші захворювання ока.
Також у межах програми “Доступні ліки” до переліку безоплатних препаратів входить Ацетазоламід (таблетки) — для лікування глаукоми. Цей препарат можна отримати за рецептом лікаря ПМД в аптеках, які мають договір з НСЗУ за програмою реімбурсації.
Докладно про програму реімбурсації можна дізнатися в Гіді по програмі “Доступні ліки”. Завантажуйте Гід за посиланням: https://cutt.ly/qrYNsf6H
Перелік препаратів та медичних виробів за програмою реімбурсації на 1 липня 2025 року:https://cutt.ly/PrUZgCLj
Які питання варто поставити лікарю?
- Які обстеження безоплатні у офтальмолога?
- Чи є безоплатною операція у моєму випадку?
- Чи покривається Програмою медичних гарантій вартість кришталика?
- Які заклади у вашому регіоні проводять безоплатні операції на очах, щоб мати можливість обрати лікарню.
- Чи в програмі “Доступні ліки” є препарати для лікування вашого захворювання.
У разі відмови у наданні послуги звертайтесь:
- до керівництва медичного закладу;
- до контакт-центру НСЗУ: 16-77.
Нагадаємо, Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та безоплатними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.
Детальна інформація, які послуги можна отримати на різних рівнях медичної допомоги доступна в Гіді по Програмі медичних гарантій для пацієнтів 2025. Його зручно завантажити та завжди мати з собою в телефоні на випадок, якщо доведеться звернутися за медичною допомогою:https://cutt.ly/vrYNdeKp
На виконання листа Миколаївської районної військової адміністрації № 2730/02-16-25 від 16.07.2025 щодо надання районній адміністрації медіапланів та звітів про виконання медіапланів з підготовки інформаційних матеріалів щодо реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року департамент міського голови Миколаївської міської ради інформує про наступне.
До планування внесені заходи, які були заплановані в рамках виконання міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів» на 2024-2026 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 28.11.2024 № 39/2 (зі змінами та доповненнями).
Враховуючи важливість питання та необхідність активізації роботи щодо підготовки та поширення на офіційних інформаційних ресурсах власних інформаційних матеріалів про впровадження політики безбар’єрності, було створено доручення міського голови з метою ширшого охоплення всіх структурних підрозділів міської ради та комунальних підприємств, для підготовки медіаплану на майбутні місяці.