Енергетична незалежність: у Миколаєві на ще двох лікарнях встановлять сонячні електростанції
Уже 3 місяці у Миколаєві працюють гібридні сонячні електростанції на двох медзакладах. Це крок до енергонезалежності, стабільної роботи лікарень та безпеки пацієнтів навіть під час тривалих відключень.
Про це повідомляє КУ "Агенція розвитку Миколаєва".
Одна зі станцій забезпечує всю роботу пологового відділення. Потужність генерації — 40 кВт. Місткість акумуляторних батарей — 64 кВт-год. Максимальна автономна потужність — 48 кВт. З моменту запуску у квітні вона згенерувала понад 8 МВт-год електроенергії, зекономивши майже 70 000 гривень.
Друга живить критичні системи в одному з корпусів іншої лікарні. Потужність генерації — 60 кВт. Місткість акумуляторних батарей — 64 кВт-год. Автономна потужність — 36 кВт. Тут з моменту запуску у квітні вироблено 16 МВт-год сонячної енергії, а зекономлено ≈130 000 гривень.
Обидві станції встановлено в рамках проєкту DESHU, що впроваджується за підтримки Українсько-Нідерландського благодійного фонду «Life Line Ukraine». Фонд забезпечив повну реалізацію проєкту: від вибору об’єктів і підбору обладнання до монтажу, налаштування та навчання персоналу.
У межах ініціативи планується також навчання для всіх залучених фахівців і медиків, щоб ефективно керувати енергосистемами в майбутньому.
Це лише частина більшого плану — сонячні електростанції встановлюються ще на 10 лікарнях по всій Україні, зокрема ще дві з яких будуть у Миколаєві.
Відзначається, що експерт Агенція розвитку Миколаєва відповідає за моніторинг, контроль реалізації й розв'язання поточних питань. Це дозволяє тримати проєкт у фокусі та своєчасно реагувати на виклики.