Мапа порталу

Архітектори! Залишилось 5 днів до завершення реєстрації на конкурс кращого проєкту реставрації БОФу

Триває реєстрація на Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію реставрації та пристосування пам’ятки архітектури національного значення Офіцерського зібрання (1820 р., охоронний номер 140035) по вул. Артилерійській, 7 в Центральному районі міста Миколаєва за посиланням.

«Офіцерське зібрання», яке збудовано для військових морських офіцерів в період панування на українських територіях російської імперії. З іншого боку, його споруджували мешканці тогочасного Миколаєва. Учасникам необхідно буде розробити проєктні рішення, які візуально та за змістом допоможуть переосмисленню історичного контексту цього місця в умовах сьогодення. Водночас потрібно зберегти та, за необхідності, відновити елементи автентичного вигляду предмету охорони.

Існує необхідність створення сучасного безпечного простору для організації діалогу всіх охочих, зокрема молоді та бізнесу, діяльності в сферах культури, науки та збереження культурної спадщини.

Основні вимоги та склад журі за посиланням.

Основними Концептуальними вимогами є:

• адаптувати територію під відкритий всесезонний громадський простір та пристосувати основну будівлю (літ. В-2) для функціонування культурно-наукового центру із відновленням автентичного вигляду предмету охорони;

• розробити нову найбільш вдалу функціональну схему користування приміщеннями основного корпусу пам’ятки;

• передбачити нову найбільш вдалу функціональну схему користування об'єктами розташованими на земельній ділянці;

• передбачити об'єднання простору території земельної ділянки засобами ландшафтної архітектури та дизайну;

• гармонійне транслювання ідентичності Північного Причорномор'я у проєктних рішеннях за допомогою архітектурних засобів (із урахуванням вимог пам’яткоохоронного законодавства);

• забезпечити доступність території із організацією вхідних груп.

Журі конкурсу представлене висококваліфікованими архітекторами та інженерами, а також культурними діячами та спеціалістами у галузі охорони культрної спадщини:

Євген Поляков - директор департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради – головний архітектор міста.

Олена Олійник - доктор архітектури, член Національної спілки архітекторів України.

Володимир Гайдар - Директор КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац».

Юрій Любаров - начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

Ольга Скарлат - завідувач сектору охорони та збереження культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації.

Рута Лейтанайте (R?ta Leitanait?) - архітекторка, кураторка архітектури, критикиня, публіцистка, письменниця, лекторка. Членкиня правління Асоціації архітекторів Литви. Координаторка литовського державного проекту "Школа майбутнього для України". Координатор проекту програми "Креативна Європа" "UREHERIT. Архітектори для спадщини в Україні: відтворення пам'яті та ідентичності". Голова робочої групи "Солідарність з Україною" в Раді архітекторів Європи. Експертка експертної підгрупи "Збереження спадщини в Україні" Європейської комісії. Зовнішній експерт "Давоського альянсу" у складі литовської делегації від Міністерства культури Литви. Голова Національної архітектурної ради при Міністерстві культури Литви.

Педер Бальцер Нільсен - архітектор, магістр архітектури, власник консалтингового бізнесу. Член правління Данського архітектурного центру, Асоціації архітекторів та Данського інституту містобудування.

(Губерт Траммер|) Hubert Trammer - учасник Круглого столу Новоєвропейського Баухаузу, номінант премії Європейського Союзу з сучасної архітектури Міса ван дер Рое (2015, 2019, 2021 та 2023 роки), член журі та організатором багатьох архітектурних конкурсів в європейських країнах, організатор виставок в музеях польських міст. Співпрацював, з журналами Architektura-murator (PL) та A10-New European Architecture (NL), муніципалітетами Любліна (PL), Пулав (PL), Страсбурга (F), Варшави (PL) та Вроцлава (PL), мистецькими музеями та галереями (до прикладу, Музеєм житлових масивів у Любліні, Музеєм японського мистецтва та техніки Manggha у Кракові, Галереєю сучасного мистецтва Wozownia у Торуні тощо), польськими університетами та архітектурними спілками та товариствами

Ганна Монтавон - генеральна директорка, засновниця Mykolaiv Water Hub. Має понад 10 років професійного досвіду роботи інституційним та юридичним консультантом у сфері розвитку міської водної інфраструктури. Вона працювала над проектами WASH у Східній Європі для міжнародних донорських організацій. У Миколаївському водному хабі Ганна зосереджується на стратегічному розвитку, партнерстві та залученні коштів.

Ніколаі Стайно (Nicolai Steinø) - доцент кафедри архітектури, дизайну та медіатехнологій Ольборзького університету, магістр архітектури, доктор архітектури, GDBA, член Данської асоціації архітекторів, керуючий консультаційної компанії CityPeople з питань архітектури та міського дизайну.

Володимир Алексєєв - музикант, волонтер, організатор культурно-масових подій в Домі Офіцерів Флоту.

Володимир Сисоєв - Голова Миколаївської обласної організації Національної спілки архітекторів України, архітектор.

Свен Гейс (Swen Geiss) -професор Кафедра архітектури Департаменту архітектури та ресурсів Університету мистецтва та суспільства Аланус .

Також залучені громадські експерти:

Йорг Фельмеден (Jörg Felmeden)- предстпавник університету прикладних наук і мистецтв OWL (TH OWL). Професор і керівник відділу інтегрованого регіонального управління водними ресурсами. Викладає та досліджує різноманітні проблеми водопостачання та управління стічними водами на тлі інтегрованого управління водними ресурсами (ІУВР). Його робота зосереджена на розробці та оцінці стратегій і концепцій адаптації та трансформації технічної інфраструктури до змінних соціальних та екологічних викликів, зокрема демографічних та кліматичних змін. Міжгалузеві концепції з особливим акцентом на сіро-зелено-блакитну інфраструктуру відіграють вирішальну роль у цьому контексті.

Юрій Степанець - Голова ГО «Пішло-Поїхало». Заступник голови комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури ММР. Член Ради Безбарєрності при Одеському міському голові.

Запрошуємо всіх небайдужих архітекторів з усією України долучитися до розробки нових та цікавих рішень, що можуть бути втілені при реставрації та пристосування пам'ятки архітектури «Офіцерське зібрання» на території міста Миколаєва!

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: