Знання, що рятують життя: у Миколаєві для медпрацівників розпочався тренінг щодо надання допомоги в екстремальних умовах
Як надавати медичну допомогу в екстремальних умовах. Такий тренінг розпочався для медпрацівників Миколаєва. Це спільний проєкт з підвищення кваліфікації, який організували міська рада, обласний центр зайнятості та Запорізький державний медико-фармацевтичний університет.
Наразі навчання проходить 51 медсестра з ЛШМД. Як розповіла начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай, загалом в курсі візьмуть участь близько 380 медпрацівників Миколаєва.
За словами ректора університету Юрія Колесника, тренінг включатиме теоретичну та практичну частину. Сьогодні власне розпочалися практичні заняття. Для цього співробітники ВНЗ доставили в Миколаїв навчальний реанімобіль, необхідні манекени, реанімаційним обладнанням, інші симулятори та медичні засоби.
Лекції ж відбуватимуться онлайн.
«У нашому університеті найпотужніший симуляційний центр. Тому ми можемо працювати у різних форматах», - розповів Юрій Колесник.
Аби такий проєкт був можливий, до нього долучився обласний центр зайнятості, який виділив кошти – понад 800 тис.грн.
«У нас є ваучерна програма. Вона спрямована на підтримку працюючих людей, які бажають підвищити свою кваліфікацію. Вона діє вже понад 10 років. І під час війни її актуальність значно зросла», - зазначив керівник обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.
У рамках проєкту кожен учасник отримає ваучер на понад 30 тис.грн. від центру зайнятості. А держава сплатить за навчання.
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив, що сьогодні важливо підвищувати свою кваліфікацію. В умовах війни це особливо актуальним є для медпрацівників.
І цей тренінг допоможе нашим медикам поглибити свої знання щодо дій в екстремальних умовах.
«У підсумку миколаївці зможуть отримувати медичну допомогу більшої якості», - наголосив Олександр Сєнкевич.
Міський голова подякував усім, хто долучився до організації та проведення навчань.