Лабораторія блакитної економіки. Інтерактивні технології та підводні пригоди для школярів
Днями у Центрі підтримки бізнесу та економічного розвитку з'явилося нове місце, яке вже захопило уяву місцевих школярів. Тут урочисто відкрили «Лабораторію блакитної економіки» - унікальний простір, де молодь Миколаєва може знайомитися з передовими підходами до сталого розвитку прибережних територій.
Першими гостями лабораторії у рамках DEMO DAY стали дев’ятикласники гімназії №57. Спочатку термін «блакитна економіка» викликав у школярів щире здивування. Але все змінилося після тематичного квізу – інтерактивна вікторина допомогла юним учасникам сформувати уявлення про цю концепцію.
«Це сталий розвиток бізнесу, що використовує водні ресурси без шкоди для довкілля», - впевнено пояснила учениця, яка посіла друге місце у змаганні.
Інтерактивна частина вразила ще більше. Учні здійснили віртуальну підводну мандрівку у VR-окулярах, побачили 3D-друк корисних речей, а також ознайомилися з масштабними 3D-моделями майбутніх трансформацій Миколаєва. Серед них - перетворення міської набережної і Клубу юних моряків на сучасний аквапарк, створення індустріального парку та ревіталізація легендарного Миколаївського суднобудівного заводу.
«Ми хочемо не просто розповісти, що таке блакитна економіка, - пояснює Артем Ващиленко, керівник ВГО «Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу». - Наша мета - показати, що це справжня перспектива розвитку для Миколаєва. І що саме тут, у межах цієї економіки, нинішні школярі та студенти можуть знайти професію свого майбутнього».
До молоді також звернувся перший заступник міського голови Віталій Луков.
«Сучасна молодь має створити революцію в економіці, щоб наша країна і Миколаїв рухались з усім світом. І тут ми, старше покоління, покладаємось на вас», - сказав Віталій Луков.
Проєкт «Лабораторії блакитної економіки» став реальністю завдяки ВГО «Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу», за фінансової підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Уряду Данії.