Мапа порталу

У Миколаєві продовжують облаштування протезно-ортезної майстерні

У Миколаєві активно працюють над облаштуванням протезно-ортезної майстерні, яка буде функціонувати на базі 4 міської лікарні. Наразі наші спеціалісти проходять навчання за кордоном та формується черга з пацієнтів.

Про це розповіла начальниця управління охорони здоров'я Ірина Шамрай під час брифінгу.  

Ірина Шамрай нагадала, що влітку минулого року у Миколаєві німецькі спеціалісти з компанії Horus Prosthetics за три дні безкоштовно запротезували дев'ятьох пацієнтів. В якості благодійної допомоги вони подарували місту своє обладнання вартістю 50 тис. євро та погодилися навчати наших спеціалістів працювати на ньому. 

“Хочу подякувати Ганні Монтавон, яка посприяла тому, щоб німецьке підприємство приїхало до нас, не дивлячись на складну безпекову ситуацію. Завдяки їй нам вдалося отримати це обладнання і запустити процес, який ми давно хотіли в нашому місті”, - розповіла начальниця управління.

Наразі два спеціалісти реабілітаційного відділення Міської лікарні №4 проходять навчання по протезуванню в Німеччині. Також в минулому році місто придбало будівлю на території лікарні, в якій буде організована майстерня.   

Після завершення ліцензування обладнання, повернення спеціалістів з навчання та поточного ремонту будівлі майстерня буде запущена в роботу. 

“Пацієнт сьогодні сам може обрати, де він буде протизуватися, в будь-якій протезно-ортезній майстерні на території нашої країни. Але ми всім пояснюємо, що там, де відбувається протезування, треба проходити і обслуговування протезу. Тому зручніше це робити за місцем проживання. Ми розповідаємо пацієнтам, що будемо готові робити первинне протезування на базі нашого реабілітаційного відділення з послідуючою реабілітацією”, - зазначає Ірина Шамрай. 

Нагадаємо, що послуги зі становлення та обслуговування протезу для пацієнтів безкоштовні. Їх оплачує держава.

Також начальниця управління охорони здоров'я розповіла, що у Миколаєві активно ведеться робота з протезування суглобів. За ініціативою мера ще у 2020 році була підписана відповідна програма і з того часу за кошти міського бюджету було запротезовано 320 осіб. 

“Сьогодні ми отримаємо тільки позитивні відгуки. До 2020 року колінні суглоби в Миколаєві не протезувалися, а сьогодні це рутинна операція, яка виконується в трьох закладах міста”, - сказала Ірина Шамрай.

В минулому році за кошти бюджету міста було закуплено 89 колінних і тазостегнових суглобів. Також вперше за 7 років місто отримало 61 тазостегновий суглоб по централізованим поставкам за кошти державного бюджету. Всі ці 150 суглобів було встановлено мешканцям міста. Вік пацієнтів, яким за кошти місцевого бюджету були встановлені суглоби, від 34 років до 94. Обмежень по віку, зазначає Ірина Шамрай,  немає, якщо людина здатна перенести операцію, вона може бути запротезованою.   

image

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: