Мапа порталу

Генеральний план міста. Навіщо він Миколаєву?

У Миколаєві триває робота над новим Генеральним планом міста. Міський голова Олександр Сєнкевич пояснив, як ведеться та робота та чому це важливо.

Зазначимо, що наразі ми живемо за правилами, які розробили ще в далеких 2007-2009 роках. Звичайно, що після економічних криз, війни і всього, що ми пережили за ці 20 років цей Генеральний план є неактуальним. 

Навіщо нам Генплан?

Генеральний план — це ключовий документ містобудівної документації, що визначає розвиток міста на роки вперед. Він є стратегічним документом на 30 років і більше.

Генеральний план як містобудівна документація. Що це нам дає?

Генеральний план визначає призначення територій і дає нам можливість розвивати місто.

Що це означає для нас?

Без затвердженого Генплану неможливо виділяти вільні земельні ділянки та розпочинати будівництво:

  • об'єктів виробництва;
  • приватного сектору;
  • житла для людей постраждалих від війни;
  • інженерної інфраструктури;
  • формування зелених та прибережної територій. 

Це пряма вимога законодавства України.

Нагадаємо також, що Прокуратура Миколаївської області скасувала зонінг, який прийняли у 2018 році. Тепер ми обмежені у виділенні земель і реалізації проєктів. Тому робота над оновленням Генерального плану - це необхідність.

Чому ми говоримо про Генплан зараз і що відбувається?

Під час повномасштабного вторгнення Миколаїв та Харків стали пілотними містами від України проєкту UN4Mykolaiv, де відбувається розробка Генерального плану. 

https://unece.org/housing/un4kharkiv-mykolaiv

Фактично велику кількість роботи: дослідження проблем міста, аналіз ситуації і руйнувань спричинених війною, вивчення тенденцій розвитку міст і людського потенціалу, розробка галузевих стратегій взяла на себе італійська компанія OneWorks. 

Перший етап робіт виконали безкоштовно, а другий фінансувався Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Розробка концепцій з водопостачання, поводженню з ТПВ та енергії фінансувався Урядом Данії.

З міського бюджету на розробку документів наразі не витрачено жодних коштів. Нам фактично подарували готові напрацювання, які можна втілити в життя саме для Миколаєва. 

У 2025 році на нас чекає черговий етап роботи в рамках зазначеного проєктута продовження роботи над пілотним проєктом. 

Що залишилось зробити Миколаївській міській раді?

У той час нам власним коштом треба “адаптувати” розроблені документи до вимог українського законодавства. Ми проведемо тендер для визначення українського підрядника.  

Попередньо ми маємо ще замовити та оплатити топографічну основу, яка є зараз актуальною. Це вимога, яку висуває чинне законодавство України.

Наші партнери планують нас супроводжувати до затвердження Генплану на сесії міської ради.

Якщо нам вдасться це все реалізувати, протягом наступного року треба:

  • виготовити актуальні топографічні матеріали;

  • знайти на конкурсних засадах виконавця “адаптації” матеріалів концепції генерального плану до вимог українського законодавства.

Ми цей процес можемо закінчити у 2026 році. Це дійсно кропітка і складна робота, яка потребує часу, особливо коли розробка стосується такого великого міста як Миколаїв. 

Нам дуже пощастило, що ми є пілотним містом від України у розробці Генплану і велику частину роботи, зокрема і фінансовий компонент, взяли на себе міжнародні організації, які щиро хочуть нам допомогти стати містом для людей. Від нас просять лише підігнати документ під норми нашого українського законодавства. Це теж кошти. 

Ознайомитись детальніше з матеріалами проєкту UN4Mykolaiv - звітами за етапами роботи над створенням Генерального плану ви можете за цими посиланнями:

https://www.un4ukrainiancities.org/cities/mykolaiv

https://mkrada.gov.ua/content/generalniy-plan1.html

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/December2024/14122024)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: