Мапа порталу

Миколаїв та шотландське місто Глазго підписали меморандум про співпрацю

Миколаїв та Глазго стали містами-побратимами. Відповідний меморандум було підписано під час онлайн-зустрічі.

Миколаїв на ній представляли міський голова Олександр Сєнкевич та секретар міськради Дмитро Фалько. Підписантами від Глазго стали лорд-провост Жаклін Макларен та голова міської ради Глазго Сьюзен Ейткен.

Звертаючись до партнерів, Олександр Сєнкевич зазначив, що Миколаїв - це місто суднобудівельників, місто-порт та місто людей, які працювали та будували своє майбутнє, поки до нас не прийшла повномасштабна війна. Але він сподівається, що Україна якнайшвидше здобуде перемогу і співпраця з Глазго буде глибшою та продуктивнішою.

Також міський голова презентував Миколаїв, розповів, чим живе наше місто та які наслідки війни через ворожі бомбардування переживає наша громада. Олександр Сєнкевич додав, що, незважаючи на складну безпекову ситуацію, вже зараз разом з міжнародними партнерами ведеться робота щодо відбудов.

«Я впевнений, що Миколаїв та Глазго мають багато спільних рис і ця співпраця буде корисною як для нас, так і для вашого міста», - зазначив Сєнкевич.

Він подякував лорду-провосту Жаклін Макларен та голові міської ради Глазго Сьюзен Ейткен за підтримку нашого міста і всієї України, а також Міністерству закордонних справ України, Генеральному консулу України в Единбурзі Андрію Куслію та Асоціації українців у Великій Британії за промоцію нашого міста і підтримку цього партнерства.

Європейські партнери також підтвердили, що для них честь співпрацювати з героїчним Миколаєвом та запевнили у підтримці та допомозі.

Так, під час церемонії підписання документів лорд-провост Жаклін Макларен зазначила:

«Ця угода є прекрасною можливістю для Глазго та Миколаєва продемонструвати справжню цінність побратимства та переваги, які воно може принести нашим містам і громадянам. Глазго вступає в партнерство, щоб дозволити нашим громадянам тут, у Глазго, і там, у Миколаєві, процвітати. Моє послання українцям у Глазго та за його межами полягає в тому, що ви можете розраховувати на Глазго як на вірного друга. Цей Меморандум про взаєморозуміння є чіткою демонстрацією нашої дружби та підтримки».

Голова міської ради Глазго Сьюзен Ейткен додала, що ця угода про побратимство є важливою для обох наших міст.

«Глазго — це місто, яке протягом багатьох років підтримує тих, хто зазнає переслідувань і несправедливості. Саме в цьому дусі наше місто було одним із перших у Великій Британії, хто запропонував нашу підтримку народу України. Потенційні сфери співпраці, запропоновані нашими друзями в Миколаєві, – від економічного розвитку, будівництва та міського управління до зеленого переходу, науки, технологій та освіти, культури, спорту та молоді – відображають наші власні плани співпраці. Але Україна — це більше, ніж країна у стані війни та жертва агресії. Це країна зі своєю багатою культурою та спадщиною, сучасна європейська нація. Наше партнерство буде керуватися цим, і ми з нетерпінням чекаємо на тривалі відносини зараз і в майбутньому, коли Україна переможе у війні проти свого суверенітету та свого народу», - зазначила голова міської ради Глазго.

Завершилась зустріч підписанням меморандуму про співпрацю.

Нагадаємо, що Миколаїв активно розвиває міжнародну співпрацю. Так, за час повномасштабного вторгнення наше місто підписало угоди про партнерство з вісьмома європейськими містами. Містами-побратимами Миколаєва стали польський Хелм, німецькі міста Бедбург та Ганновер, болгарське місто Бургас, Сент Гелієр із Британських островів, норвезький Крістіансанн, данський Ольборг, а також албанський Дуррес. Наразі до цих міст-партнерів доєднується і Глазго.

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/February2024/260224_4)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: