Нова техніка та перспективи розвитку: як під час війни працює КП «Миколаївкомунтранс»
Комунальне підприємство «Миколаївкомунтранс» продовжує сумлінно виконувати свої функції протягом всієї війни. Ще вдосвіта техніка КП виходить на маршрути, щоб підтримувати чистоту міста. Як проходить робота комунальників, розповідається в сюжеті телеканалу «МАРТ».
Війна суттєво вплинула на всі сфери нашого життя, але думок про припинення роботи «Миколаївкомунтрансу» не було на віть у перші, найважчі дні вторгнення. Про це говорить начальниця відділу охорони навколишнього середовища КП Юлія Слободенюк.
«24 лютого 2022 року наше підприємство працювало, як зазвичай, всі працівники вийшли на роботу, водії та вантажники здійснювали прибирання ТБВ та відвозили на міський полігон. З того дня наше підприємство якісно та своєчасно надавало послуги, жодного разу не зупиняючи роботу», - зазначає вона.
Як додають працівники, траплялось, що вони потрапляли під обстріли росіян, а робочу машину буквально підкидало вгору. Та свою роботу не полишали.
Суттєву допомогу у виконанні обов'язків КП надають партнери. До слова, крім звичайних сміттєвих контейнерів у місті є також і підземні баки. Це пілотний проєкт — їх встановлено 7 штук в мікрорайоні Ліски. Один з них було пошкоджено внаслідок обстрілу. В обслуговуванні цих баків використовується, в тому числі, техніка, надана іноземними донорами.
«За цей рік до нас за допомогою благодійного фонду надійшло п'ять сміттєвозів марки «Форд», чотири колісних навантажувачі JCB та один навантажувач на гусеничній платформі для міського полігону ТБВ. Також до нас доєднались чотири одиниці техніки самоскидів», - розповідає Юлія Слободенюк.
Наразі на «Миколаївкомунтрансі» очікують на нове надходження техніки, яка має допомогти в боротьбі зі стихійними звалищами.
Як зазначають працівники КП, найважче в їх роботі — це не ранні підйоми та не ризик потрапити під ворожий обстріл, а саме нерозуміння громадян важливості праці комунальників. Наприклад, містяни можуть ставити свій транспорт в дворі так, що контейнер доводиться тягнуть іноді на 200 метрів, адже машина «комунтрансу» не може під'їхати ближче. Але не всі такі. Буває, що люди дякують за цей важкий та потрібний труд. Тож давайте частіше помічати роботу людей, які щодня стараються зробити наше життя більш комфортним.