Мапа порталу

У Миколаєві відбувся датсько-український воркшоп із міського планування

Днями у Миколаєві у гібридному форматі відбувся воркшоп із міського планування. Формат зустрічі об’єднав представників Данії та України для обговорення проблематики та стратегічних підходів до оновлення скверів і міжбудинкових територій.

Захід проводила Марія Токар, експертка Офісу відновлення та розвитку Миколаївської міської громади, разом з Катериною Хмельною, муніципальною архітекторкою. 

Участь у воркшопі взяли данські муніципальні архітектори Anne Juel Andersen та Bodil V. Henningsen, директор департаменту ЖКГ Дмитро Бездольний, його перший заступник Ігор Набатов, головний архітектор міста Євген Поляков, голова спілки архітекторів Миколаєва Володимир Сисоєв, муніципальні архітектори. До події також долучилися студенти та викладачі Миколаївського будівельного фахового коледжу, які мали змогу не лише ознайомитися з європейським досвідом, а й долучитися до обговорень і запропонувати власні ідеї для розвитку міського простору.

Під час заходу датські муніципальні архітектори Anne Juel Andersen та Bodil V. Henningsen поділилися цінним досвідом із міського планування у місті Ольборг, демонструючи приклади вирішення подібних кейсів в Данії, інноваційні підходи до зонування, трансформації та оновлення занедбаних територій. Своєю чергою, головний архітектор Миколаєва Євген Поляков, зазначив, що співпраця з європейськими партнерами є запорукою успіху в модернізації міських просторів.

Про що спілкувались?

Про оновлення скверу Каскадного у Центральному районі. Дмитро Бездольний акцентував увагу на необхідності оновлення скверу, збереженні історичного змісту та наповненням сучасним контекстом. Це має стати прохолодним острівцем під час спекотних днів та зоною для сімейного дозвілля.

Володимир Сисоєв зазначив, що це місце може стати ідеальним для відкритих літературних і творчих заходів для дітей та молоді.

Також спілкувались щодо розробки міжбудинкового простору на проспекті Центральному в Інгульському районі.  Ігор Набатов підтримав ідеї зонування та додав, що території мають включати спортивні майданчики, дитячі зони та простір для спокійного відпочинку.

У підсумку учасники воркшопу зазначили: сучасні міські простори мають враховувати потреби всіх мешканців, створюючи комфортні умови для спорту, відпочинку та культурних активностей на відкритому повітрі.

Захід організували КУ Агенція розвитку Миколаєва та департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/november2024/041124_3)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: