Мапа порталу

70 авторів, 750 глядачів і нові локації: підсумки Mykolaiv ART Week у цифрах

Після річної паузи 6-й Фестиваль актуального мистецтва Mykolaiv ART Week став одним з найяскравіших і обговорюваних культурних подій за часи повномасштабної війни у місті. До того ж подія продовжує відкривати не лише нові імена, а і нові локації на культурній мапі Миколаєва, - повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.

У цьому році мистецький тиждень об'єднав 10 різних заходів, які резонують на тему нашої ПАМ’ЯТІ у форматі ексклюзивних показів кіно й анімації, лекцій, дискусій, воркшопу, презентації, дослідницької екскурсії, музичного концерту й театральної вистави, а також онлайн-виставки живопису, медіа-арту та концептуальної фотографії під назвою MEMORY. Їх відвідувачами стали понад 750 миколаївців і гостей міста.

«Попри війну ми змогли провести Фестиваль в цьому році. Через безпекові умови він проходив у змішаному форматі – наживо та в онлайні. І це був повноцінний мистецький тиждень з щоденною програмою різних заходів, які об’єднані темою пам’яті. Це про досвід наших родин, про минуле країни та наші власні історії, які ми бережемо або воліємо позбутись них. Саме про це був цьогорічний артвік в Миколаєві», - каже Дмитро Ларченко, співорганізатор фестивалю.

Mykolaiv ART Week пройшов на п’яти фестивальних локаціях, дві з яких вперше приймали в себе відвідувачів. Зокрема, свої двері і стіни в межах фестивалю відкрили підземелля Дому офіцерів флоту, де донедавна розміщувався один із складів діючого на території комплексу волонтерського центру. А також освітній простір Платформа MY ART, де відбувались основні лекційні заходу. Іншими фестивальними майданчиками, але більш відомими на арт-події, стали  Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, Миколаївський академічний художній драматичний театр та літня тераса однієї з кав’ярень міста.

Неформальною частиною фестивалю стала і Миколаївська броварня, яка подолала наслідки війни й відновила свою роботу. До того ж підприємство цього року святкує своє 50-річчя, тому з радістю доєдналося до мистецьких подій, пропонуючи відвідувачам свою продукцію.

«Нам близька тема, яку обрали організатори цьогорічного фестивалю. Адже ПАМ’ЯТЬ – це і про колектив Миколаївської броварні, який в надзвичайно складних умовах сьогодення зміг відновити роботу підприємства. І про нашу спільну історію, адже підприємство цього року святкує своє 50-річчя», – каже Олександр Балахнов, директор Миколаївської броварні AB InBev Efes Україна.

Онлайновими фестивальними майданчиками стали віртуальний простір в доповненій реальності на платформі The Barogue (https://bit.ly/baroque-myartweek) та сайт виставки MEMORY (https://memory.myart.org.ua/). На неї свої роботи подали 260 учасників з 5 континентів світу, з яких відібрали 70 авторів з мистецькими проектами у різних жанрах, які працюють з темами дослідження культури пам?яті, історії національної та особистісної ідентичності. Це автори з Польщі, Чехії, США, Індії, Румунії, Японії, Німеччині, Італії, Австралії, Сінгапуру, Південної Кореї, Великобританії, Сербії, Північної Македонії, Канади, Іспанії, Австрії, Литви та різних міст України.

Фестиваль організувала Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за підтримки Українського культурного фонду.

 

IMAGE FOLDER (/files/2023/September2023/22092023_1)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: