Мапа порталу

Ірина Шамрай розповіла про вагомі досягнення у медичній галузі міста

Начальниця управління охорони здоров’я міської ради Ірина Шамрай в онлайн-інтерв’ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіною розповіла про найбільші досягнення у медичній галузі Миколаєва за два останніх роки.

У важкий час пандемії міська влада приділяла значну увагу модернізації галузі охорони здоров’я, покращенню її якості та доступності для людей. Мова йде про придбання сучасного медичного обладнання, яке рятує людські життя, оновлення матеріально-технічної бази медзакладів.

"Два роки місто жило не тільки ковідом. Одним з досягнень є придбання першого у місті ангіографу. Закупили обладнаня спільним коштом міського бюджету та субвенції з державного. Крім того, місто спрямувало ще понад 7 млн грн на капітальний ремонт приміщень відділення інтервенційних втручань. - зазначила Ірина Шамрай". - Також за кошти міського бюджету були придбані розхідні матеріали.

Ангіограф у міській лікарні №1 наразі працює на повну потужність. Вже виконано 90 процедур ангіографії, 32 стентування, з них 24  - по екстренним показанням.

Важливою подією стало впровадження у 2019 році в Миколаєві програми ендопротезування кульшових та колінних суглобів в опорних лікарнях міста: лікарні швидкої медичної допомоги та міській лікарні №3.

Так, минулого року за кошти міського бюджету було придбано 66 суглобів, цьогоріч закуплено 75. Майже всі вони вже поставлені пацієнтам.

 "Програма користується попитом, і ми бачимо позитивні результати. Було дуже приємно чути слова подяки від пацієнта, який до операції майже п'ять років не міг ходити". - Ірина Шамрай.

У жовтні 2021 року на базі міської лікарні №1 відкрили перше в Миколаєві відділення гемодіалізу. У капітально відремонтованому приміщенні встановлено п’ять сучасних апаратів «штучної нирки» виробництва німецької компанії B.Braun. Подібного устаткування в Миколаївській області досі не було. 

Як зазначила Ірина Шамрай, раніше жителі Миколаєва проходили гемодіаліз на базі обласної лікарні. Людям доводилось стояти в черзі, оскільки потужностей не вистачало.

"Ми відкрили 5 місць, в перспективі їх буде 12, і тоді жителів Миколаєва будемо забирати з обласної до себе". - Ірина Шамрай.

Начальниця управління охорони здоров'я також нагадала, що велику допомогу медичній галузі міста під час COVID-19 надав соціально відповідальний бізнес. За кошти підприємців у місті відремонтували низку відділень та придбали необхідне обладнання.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: