Мапа порталу

Плюс півсотні експонатів: миколаївському музею передали вітрини для експонування фарфору

Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна передали дві музейні вітрини для демонстраціїекспонатів з фарфору, які раніше зберігались у фондосховищах та ніколи не виставлялись широкій аудиторії.

Нові виставкові меблі українського виробництва музею передала Агенція розвитку Миколаєва в рамках реалізації проекту з оцифруваннямузейних фондів.

Виставкові конструкції будуть розміщені в постійній експозиції західноєвропейського мистецтва. У вітринах розмістяться твори найбільших порцелянових мануфактур Європи кінця XVIII – XX ст., зокрема з Австрії та Німеччини.

«Наразі триває процес оцифрування фарфору з музейної колекції. В результаті проекту всі охочі зможуть роздивитись старовинні експонати в онлайні. Та ми не забули і про офлайн. Тому на полицях цих вітрин невдовзі з’являться плюс півсотні експонатів з фарфору, які відвідувачі музею побачать вперше», - каже Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв'язків з громадськістю КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Колірна гамма та дизайн вітрин виконані в тих же стильових напрямках, що і образотворче мистецтво Європи цього періоду.При цьому, герметичне виконання захищає від небезпечної для старовинних предметів циркуляцій повітряних потоків і пилу, перепадів вологості і впливу агресивних інгредієнтів навколишнього середовища. Все обладнання виготовлено у відповідності до вимог щодо збереження музейних фондів.

Устаткування професійного класу дозволяє поєднувати функції експонування та зберігання цінних музейних експонатів.

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина предметів. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу.

Проект з оцифрування музейних фондів реалізує КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.

КУ «Агенція розвитку Миколаєва»


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: