Мапа порталу

Віцемер Анатолій Петров: поточного року в Миколаєві відкриють центр для постраждалих від домашнього насильства

Сьогодні, 17 червня, в мерії Миколаєва відбувся круглий стіл «Профілактика та боротьба з насильством над неповнолітніми особами в родині та шкільному середовищі». В обговоренні питання взяли участь заступник міського голови Анатолій Петров, керівник департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Сергій Василенко, представники міської та районних служб у справах дітей, поліції.

Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови.

Відкриваючи круглий стіл, Анатолій Петров підкреслив, що порушена проблема актуальна для всієї України. Віцемер зазначив, що міська  рада усвідомлює її та докладає зусиль для впровадження профілактичних заходів та надання допомоги постраждалим.

- В даному напрямку зроблено досить багато. Зокрема, у травні поточного року за підтримки Представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні  ми відкрили денний центр відкрили денний центр соціально-психологічної підтримки постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Під час візиту до Миколаєва голови Представництва Фонду в Україні Хайме Надаля ми детально відпрацювали відповідні питання, - сказав Анатолій Петров. – Також до жовтня поточного року ми плануємо відкрити заклад, аналогія якого в Україні на сьогодні немає. Йдеться про центр для постраждалих від домашнього насильства. Також на його базі працюватимуть мобільні групи для надання допомоги постраждалим від домашнього насилля. Заклад будемо відкривати за допомоги UNICEF та UNFPA.

Говорячи про актуальність проблеми, Сергій Василенко зазначив, що в Україні зафіксовано зареєстровано біля 200 тис. випадків домашнього насилля. Це офіційна статистика. На жаль, їх значно більше, адже далеко не завжди постраждалі звертаються по допомогу.

А начальник служби у справах дітей міської ради Юлія Кравченко повідомила, що в Миколаєві зареєстровано 64 випадки

Випадки домашнього насильства далеко не завжди відбуваються у неблагополучних, проблемних сім’ях.

- Випадки насильства можуть відбуватися незалежно від рівня матеріального забезпечення сім’ї. Часто вони залежать від психологічного стану, родинних традицій та виховання, - сказала Юлія Кравченко.

Яскравим прикладом домашнього насилля є «виховання ременем» або словесні образи. Часто в суспільстві такі явища вважаються нормою, тому на них майже не зважають, їх замовчують.

Учасники круглого відзначили: випадки домашнього насилля ні в якому випадку не можна замовчувати, адже це лише ускладнює проблему.

Під час круглого столу також обговорили питання, пов’язані з координацією та взаємодією між суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. 

IMAGE FOLDER (/files/2021/6_2021/170621)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: