Мапа порталу

У Миколаєві відкрили групи денного догляду за особами з інвалідністю старше 18 років

У Миколаєві запрацювали групи денного догляду, де особи з інвалідністю від 18 до 45 років зможуть отримати послуги з соціальної адаптації. Їх відкрито на базі відділень денного перебування територіальних  центрів соціального обслуговування громадян.

Раніше такі послуги надавалися лише у дитячих центрах реабілітації.  Однак чимало людей потребували їх і у більш дорослому віці. Тому до міської влади надходили звернення від родин, які виховують дітей з інвалідністю, щодо вирішення питання. У підсумку міською радою було ухвалено рішення щодо створення зазначених груп.  

Нещодавно вони відкрилися у Корабельному і Заводському районах. А сьогодні, 14 травня, група денного догляду за особами з інвалідністю запрацювала на базі відділення соціальної допомоги вдома Центрального району. 

Директор департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко розповів, що такі заклади працюватимуть 6 місяців. Протягом цього періоду там можна буде навчатися, отримати послуги з формування та розвитку соціальних навичок, умінь, займатися ігровою та лікувальною гімнастикою, фізкультурою, проходити музикотерапію тощо.  Фахівці, за потреби, будуть проводити корекцію поведінки в повсякденному житті, надавати психологічну підтримку, допомогу у зміцненні родинних зв’язків.

Як підкреслив керівник міського територіального центру соціального обслуговування Сергій Бондаренко, у групах денного догляду працюватиме професійний та відповідальний колектив. Це педагоги, вихователі, психологи, спеціалісти з фізичної реабілітації та трудової адаптації, а також медичні працівники.

Групи денного догляду –  це підтримка не тільки людей з інвалідністю. Їх функціонування також дозволить батькам відпочити, адже останні майже усе свій час приділяють своїм особливим діткам.

Групи розраховані на 30 осіб: по 10 осіб в кожній групі. При цьому міська влада працює над збільшенням їх кількості та розширенням послуг для них. Як підкреслив Сергій Василенко, сьогодні йде робота щодо створення міського територіального центру для осіб з інвалідністю старше 18 років. Він працюватиме на базі відділення соціальної допомоги вдома Ігульського району. Наразі в приміщенні відбувається ремонт, аби створити відповідні умови для людей з особливими потребами. 

 

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

  

IMAGE FOLDER (/files/2021/5_2021/140521)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: