Мапа порталу

Міський голова Олександр Сєнкевич звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням послабити карантинні обмеження, введені для галузей культури, громадського харчування, дошкільної освіти та дозвілля

Сьогодні, 27 жовтня, на Соборній площі відбулась мирна акція представників галузей культури, громадського харчування, дозвілля та дошкільної освіти. Миколаївці зібралися, аби звернути увагу влади на свої проблеми.

Нагадаємо: з 26 жовтня рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС у Миколаєві встановлено «червону» зону епідеміологічної небезпеки. У зв’язку з цим в місті запроваджено додаткові до введених раніше обмеження. Вони, зокрема, торкнулись діяльності вказаних видів бізнесу.

- Ми не проти карантину. Ми розуміємо, що ковід є, що люди хворіють. Однак ми проти того, щоб комусь забороняли працювати, а комусь ні, - сказав президент МОГО «Миколаївський ДЖАЗ-Клуб» Володимир Алєксєєв. -  Наприклад, 24 жовтня Міністерство культури повідомило, що в «червоній» зоні можуть працювати кінотеатри. Однак чим театр відрізняється від кінотеатру? Кінотеатри можна відвідувати, а театри ні! Ми лише за те, щоб нам дали такі ж самі правила гри, такі ж права, які є в інших сферах.

Організатори акції зазначили: представники культури, громадського харчування, дозвілля та дошкільної освіти, принаймні в нашому місті, є відповідальними громадянами та готові дотримуватися усіх протиепідемічних заходів. Однак якщо до них не прислухаються, це боляче вдарить по тисячам миколаївців, адже чергового обмеження багато з них просто можуть не пережити: бізнес доведеться згорнути.

- Дозвольте нам працювати! - скандували учасники мітингу.

Миколаївців підтримав мер Олександр Сєнкевич. Він повідомив, що на ім’я Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля вже надіслано листа з проханням послабити карантинні обмеження, введені для Миколаєва. Зокрема, він просить  аби представникам галузі культури, дозвілля, громадського харчування  та дошкільної освіти дозволили вести свою діяльність.

- Зважаючи на соціальну напруженість, що виникла внаслідок запровадження протиепідемічних обмежень, а також недопущення негативного впливу на економічну ситуацію в Миколаєві, необхідність збереження робочих місць для населення, прошу Вас в межах наданих повноважень сприяти наданню Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволу на провадження діяльності суб’єктами господарювання у сфері культури, громадського харчування, розважальних закладів, дитячих центрів, клубів та мистецьких шкіл у Миколаєві в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки із встановленням обмежень щодо кількості відвідувачів, часу роботи тощо, обов’язковим дотриманням протиепідемічних заходів та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, - зачитав листа Олександр Сєнкевич.

Міський голова повідомив, що незабаром має відбутися чергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС, і висловив сподівання, що в Миколаєві таки  послаблять карантинні обмеження, як це зробили для інших міст України.

Рішення щодо запровадження в Миколаєві додаткових карантинних обмежень ухвалили Державна та обласна комісії з питань ТЕБ та НС. Проте міська комісія такого рішення ще не приймала. Відповідно до законодавства ми не можемо пом’якшувати обмеження, введені вищими органами. Однак міська влада до отримання відповіді на мій лист не буде обмежувати роботу закладів зазначених вище сфер - повідомив Олександр Сєнкевич.  

 

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

IMAGE FOLDER (/files/2020/10_2020/271020)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: