Мапа порталу

Рух продовжує молодість: в Миколаєві розпочався фестиваль для людей елегантного віку

Сьогодні, 16 жовтня, в Миколаєві стартував фестиваль «Рух продовжує молодість». Захід відбувається в рамках міської програми «Громадський бюджет», його організатор – громадська організація «Освітній центр «Університет третього віку».

Фестиваль відкрився круглим столом «Освіта протягом життя», що відбувся в науково-педагогічній бібліотеці.

Директор департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко розповів, що цей фестиваль відбувається в Миколаєві не вперше. Вже протягом останніх трьох років миколаївці поважного віку збираються на такий захід. Захід став вельми популярним. У  ньому брали участь команди з інших регіонів України і навіть з-закордону. Однак цього року коронавірус вніс корективи.  

- Через пандемію коронавірусу у фестивалі беруть участь 4 команд з Миколаєва. В рамках фестивалю буде низка спортивних змагань, художня самодіяльність, культурні заходи. Зокрема, сьогодні відбудеться турнір з настільного тенісу, екскурсія по Миколаєву. Попереду ще – змагання з шахів, шашок, дартсу. Фестиваль триватиме три дні – у неділю вже будемо підбивати підсумки, нагороджувати кращі команди, - сказав Сергій Василенко.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив, що опановувати нові знання, навчатися – дуже важлива справа. Цим потрібно займатися в будь-якому віці, особливо в елегантному. Адже така активність напряму впливає на якість життя. Він підкреслив, що міська влада допомагає вже досвідченим не загубитися в сучасному світі, що стрімко змінюється. Так,  на базі міських територіальних центрів соціального обслуговування працюють факультети «Університету третього віку».

- «Університет третього віку» - це прогресивний проєкт. Сьогодні його навіть копіюють інші міста України. Впевнений, за такими проектами – майбутнє, - зазначив Олександр Сєнкевич.

Очільник міста відзначив, що освіта для дорослих активно розвиватися в Миколаєві почала 10 років тому. Тоді з’явився «Університет третього віку». Він подякував усім, хто опікується людьми поважного віку, допомагає їм отримувати нові знання.

Голова ГО «Освітній центр «Університет третього віку» Микола Букач повідомив, що 10 років тому доводилось розпочинати з чистого листа. Тоді в Україні мало хто знав, що ж таке «Університет третього віку», як він має функціонувати. Для створення такої  установи в Миколаєві вивчили кращі світові практики, їх адаптували під українські реалії. І сьогодні  Освітній центр «Університет третього віку» вважається одним з кращих в Україні.

- Ми створили модель, яка об’єднала працівників департаментів, вищих навчальних закладів, бібліотек. Скажу, що, наприклад, такої моделі ні в Одесі, ні в Києві немає. У Львові вона є, однак інша і трошки гірша. У нас дуже різноплановий підхід до навчання. У нас не тільки співають, але й  спортом займаються, вивчають іноземні мови. Крім  того, кожного року ми випускаємо посібники, які сьогодні знаходяться в бібліотеці Верховної ради, Книжній палаті України, бібліотеці імені Вернадського, - сказав Микола Букач.

 В рамках заходу Олександр Сєнкевич нагородив миколаївців, які активно сприяють розвитку освіти для людей поважного віку.

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

IMAGE FOLDER (/files/2020/10_2020/161020)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: