Мапа порталу

У Миколаєві погодили рекордну суму компенсації "теплих" кредитів для ОСББ та фізичних осіб

6 серпня на черговому засіданні комісії з компенсації "теплих" кредитів у департаменті енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій погодили рекордну цього року суму відшкодування відсоткових ставок або частини тіла кредиту ОСББ та фізичним особам, які залучили кошти за Програмою «Теплий Миколаїв».

П’ять ОСББ та одинадцять фізичних осіб отримали компенсацію коштом міського бюджету в розмірі понад 1 млн 321 тис. грн. Члени комісії рішення підтримали одноголосно.

Заступник міського голови Олександр Омельчук розповів, що це вже третє засідання в 2020 році.

  • Воно знакове, адже між ОСББ та фізичними особами розподілили рекордну суму. Кошти спрямовані на компенсацію відсотків або тіла кредитів, які містяни брали на заходи з енергозбереження, модернізацію житлового фонду. У такий спосіб ми майже закрили борги попереднього року та починаємо компенсувати кредити, взяті у 2020 році.

Віцемер підкреслив, що "теплі" кредити дають можливість підготувати житлові будинки Миколаєва до участі в програмі Фонду енергоефективності «ЕНЕРГОДІМ». До державної програми вже долучилися жителі 9 миколаївських багатоповерхівок.

Загальна сума кредиту позичальників — фізичних осіб склала понад 364 тис. грн. На ці кошти містяни виконали термомодернізацію власних помешкань. Компенсація становить 30 % від суми кредиту, а отже, її загальний розмір склав понад 109 тис. грн.

Керівник КУ «Центр енергоефективності» Віталій Васильєв наочно продемонстрував, які результати отримують жителі приватної забудови міста. Фото всіх етапів комплексного утеплення свого будинку надав один із миколаївців.

  • Це вкотре нагадує, що ми допомагаємо не лише ОСББ, юридичним особам. Одержати підтримку від міста та взяти "теплий" кредит можуть і фізичні особи. Як результат — зниження сум у платіжках узимку, — зазначив Віталій Васильєв. - Протягом трьох років можливостями Програми «Теплий Миколаїв»скористалися понад 500 миколаївців.

Запрошені до участі в заході голови ОСББ радо розповіли, як змінилися їхні будинки завдяки участі жителів у міській Програмі енергозбереження.

ОСББ «Космонавтів, 136» створено всього півтора роки тому. Голова об’єднання Олена Зайченко розповіла, що сьогодні отримали останню частину компенсації за кредитом. У Програмі «Теплий Миколаїв” узяли участь задля модернізації системи опалення в будинку.

  • У нас була складна ситуація: на два будинки мали один вузол обліку. Тепер ми розділились, у нас свій лічильник, нові труби системи опалення. Це відчутно покращило якість теплоносія, а також позитивно відображається в платіжках — ми економимо кошти, — говорить пані Олена.

Жителі ОСББ «Центральний, 8А» скористалися «теплими кредитами» вже вдруге. За словами голови ОСББ Михайла Водяного, першого разу замінили систему опалення та встановили індивідуальний тепловий пункт. Другий кредит спрямували на заміну системи освітлення та встановлення енергоефективних вікон.

  • ОСББ засновано в 2017 році. За три роки завдяки участі в Програмі «Теплий Миколаїв» зробили дуже багато корисних справ. Мешканці задоволені, — засвідчує пан Михайло.

Ніна Хохлова, голова ОСББ «Колос», охоче долучається до розмови та підтверджує — за міською Програмою енергоефективності вдалося суттєво оновити будинок.

  • Дуже хороша та потрібна справа. Мешканці самостійно таких сум не потягнуть. З останнього: ми комплексно оновили систему опалення та встановили індивідуальний тепловий пункт. Раніше половина жителів будинку взимку замерзала. Нині ж усе чудово, і платимо за тепло вдвічі менше. Дякую за таку ініціативу, — сказала пані Ніна.

Тепло взимку тепер і в оселях жителів ОСББ «Зоря, 2». Кошти "теплого" кредиту також вирішили спрямувати на оновлення системи опалення. За словами керівника ОСББ Ірини Озерової, кредитування дуже полегшило участь мешканців.

  • Загалом отримали компенсацію приблизно 85 %. Мільйон гривень для нас, жителів п’ятиповерхівки, непідйомна сума. Завдяки компенсації від держави та міста маємо нормальну опалювальну систему в нашому домі. Тепер можемо думати, чого б нам ще хорошого зробити, — ділиться досвідом жителька Миколаєва.

Міська Програма енергозбереження «Теплий Миколаїв» почала діяти в 2017 році. Щороку попит на участь у заходах Програми серед містян зростає, а наше місто вже неодноразово займало лідерські позиції в країні у вирішенні питань енергомодернізації житлового та соціального фонду.

 

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2020/8_2020/06082020_2)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: